Jump to content


Photo

Turisticka propusnica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#16 shapeshifter

shapeshifter
  • Members
  • 24 posts

Posted 07 May 2003 - 10:21

Treba reci sta su Hrvati imali obraza da ucine: prosle godine Svilanovic i Picula su se dogovorili o ukidanju viza pred turisticku sezonu. Nasi su to i uradili a Picula se popismanio pa je dao stvar na Sabor, sto su ovi odbili.

Sada medjutim Hrvati kazu kako njih pritiska EU i da oni zbog toga ne mogu da nam daju turisticke propusnice. E pa znate sta gospodo Hrvati stvarno ste ludi ako mislite da cemo progutati jos jednu vasu laz.

Pa, sustina moga posta nije bilo isticanje hrvatsko-srpskih odnosa, nego ucinak jos veceg zatvaranja SCG od ostalih zemalja. Ja inace samo zivim i radim u Hrvatskoj, inace nemam s Hrvatskom gotovo nikakve veze, a da ne kazem i to da u SCG ne moram ulaziti s HR pasosem. Da me sad ne bi pogresno interpretirali, nemam ni SCG pasos,prema tome radi se o drzavljanstvu trece drzave. S obzirom da se smatram kosmopolitanom nemam se obicaja psihicki odvajati od bilo koje nacije, a najmanje me sada, u ovom trenutku, zanima politicka situacija izmedju HR i SCG. Smatram da to nije moj problem, moj je problem 52 eura. Sto je najbolje, samo se stjecajem okolnosti moji prijatelji nalaze u Beogradu, ali zar je nuzno potrebno da se zbog nerazumno viskoe cijene vize (nametnute bez upozorenja) nasa prijateljstva udaljavaju. Od rodbine nemam nikoga u SCG i prijateljski sam raspolozena prema SCG. Htjela bi jos napomenuti da se s takvom cijenom moze protumaciti da SCG nesto skriva, da ne zeli pokazati da je ok drzava za strance, a neki od njih (tu se i ja ubrajam) imaju mozda i namjere za neku suradnju ili slicno. Ukoliko vas drzava opljacka na samom ulazu, hm tesko je steci povjerenje u nesto vise. Zelim reci i to da mene osobno BG odusevljava, a zasto to ne podijeliti ostalim strancima, zasto na njima zaradjivati jednokratno i kratkorocno kada bi to moglo ici drugacije, visekratno i dugorocno. Ma ja pristajem na vizu od 25 eura, koliko to i kosta, ako je zatrazite u SCG ambasadi, ali onda to nije turisticka viza u punom smislu rijeci i smatram da nije zgodno traziti je ukoliko se ima namjeru ostati samo par dana. Potez turisticke porpusnice je bio izvanredan, bez obzira kostala ona 6 ili 15 eura max jer su ljudi, a pogotovo zagrizeni Hrvati vec poceli razmisljati da se priblize SCG-u da ne gledaju tu drzavu i ljude kao azdaje. Ukoliko zelite znati sto hrvatska nacija misli o SCG slobodno se uputite na forum www.iskon.hr. Ovakvim postupanjem na granicnom prelazu se SCG jos vise udaljava od ostaloga svijeta (mislim pucanstva), a zar nije logicno da cini suprotno s obzirom na situaaciju u kojoj se jos uvijek nalazi (nemojte zanemariti cinjenicu da su moji poslovni partneri u Italiji otkazali sve poslove za vrijeme izvanrednog stanja jer su SCG protumacili kao divljacku zemlju gdje se sve rjesava mecima, ma ok, zaboravili su da oni to rjesavaju preko mafije i da je njihov malointeligentni predsjednik Berlusconi proglasio izvanredno stanje zbog ubojstva novinara u Iraku, ali ja smatram da su sve nacije bivse SFRJ puno inteligentnije i otvorenije od Talijana, ali to je opce mijenje o SCG). Pozvala sam svoje prijatelje u HR i nisu imali problema oko pribavljanja vize, sve se dogodilo u jednom danu, bez cekanja i nekog sikaniranja, nego dapace, vise sam ja ovdje imala problema oko njihovog pozivanja jer ni moj status ,ovdje u HR, nije do kraja definiran.
Ispricavam se sto pisem na hrvatskom (koji nije moj materinji jezik), ukoliko Vas to smeta i ukoliko Vas je to mozda zbunilo kod postanja, ali sam smatrala da cu tako biti svima ovdje razumljiva. No zar je bitan jezik, bitno je da porazgovaramo o problemu bez predrasuda.

Pozdrav

#17 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 07 May 2003 - 10:30

moj je problem 52 eura.

Ljudi, ajde da skupimo neku lovu da pomognemo devojci da dodje u nasu zemlju kad joj se vec toliko svidja.

#18 shapeshifter

shapeshifter
  • Members
  • 24 posts

Posted 07 May 2003 - 10:56

Haha, e to se zove dobrodoslica, eto puno hvala, nije potrebno, nije bas tolika bijeda. Nego, ta je cifra samo simbol alienizacije.

Edited by shapeshifter, 07 May 2003 - 10:59.


#19 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 07 May 2003 - 10:56

2 brane
osim toga, tko planira ulazak u EU taj sistem poostrava... madjari su, zaista, bili prilicno fer, medjutim za to su imali i ekonomski interes, a i to je islo u korist madjara u vojvodini. na kraju je taj problem rijesen tako sto su vojvodjanski madjari dobili one madjarske licne karte.

sa kojima mogu da...

Moje komsije, domaci Madjari, veoma su razocarani politikom Medjesija koji im je rasprsio bilo kakvu iluziju o Sengen Pasosima ! Mada je Slovacka stedro podelila vojv. Slovacima pasose !

To shapeshifter: govorio sam o zvanicnoj politici HR i u tom kontekstu sam spominjao rec Hrvati.

#20 shapeshifter

shapeshifter
  • Members
  • 24 posts

Posted 07 May 2003 - 11:00

[quote name='Brane' date='7 May 2003, 11:56'] [quote name='drazen' date='7 May 2003, 09:49']
To shapeshifter: govorio sam o zvanicnoj politici HR i u tom kontekstu sam spominjao rec Hrvati. [/quote]
:lol: ok, mene to i tako ne dira, a svoje sam misljenje o svom postu vec iznjela gore, cisto da uputim na sustinu problema.

#21 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 07 May 2003 - 11:51

Brane
sa kojima mogu da...

lakse dobiju vizu za madjarsku poslije 2004... malo li je ? to + radna dozvola za madjarsku na tri mjeseca... ma, mozda im i treba shengen.

#22 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 07 May 2003 - 14:00

Brane
sa kojima mogu da...

lakse dobiju vizu za madjarsku poslije 2004... malo li je ? to + radna dozvola za madjarsku na tri mjeseca... ma, mozda im i treba shengen.

onda ti bolje znas od mene, jer meni je prvi komsija Madjar (ali dobar covek :lol: ) i bas mi i ne govori tako.

#23 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 07 May 2003 - 14:23

ja cit'o :lol: , sad ako lazu oni, lazem i ja

link

#24 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 07 May 2003 - 16:42

pa ja i kazem da si ti bolje informisan. :lol:

#25 5ko

5ko
  • Members
  • 1,479 posts

Posted 07 May 2003 - 16:56

MINISTARSTVO ĆE ULOŽITI AMANDMAN ZBOG POSKUPLJENJA TAKSE | 16:50 | Izvor: Beta


Beograd -- Republičko Ministarstvo trgovine, turizma i usluga nije bilo saglasno sa povećanjem cena turističkih taksi za ulazak u Srbiju i uložiće amandman na Zakon o izmenama i dopunama zakona o administrativnim taksama, kako bi se promenila odredba o poskupljenju, izjavio je u sredu ministar Slobodan Milosavljević.

#26 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 07 May 2003 - 19:33

Sta drugo reci nego da Srbijom ne vlada srpska vlada vec poltroni i vazali koji na svaki mig iz inostranstva poslusnicki skidaju gace. Eto tako se moze komentarisati izjava cuvenog ministra Milosavljevica.

#27 nikoleta

nikoleta
  • Members
  • 35 posts

Posted 08 May 2003 - 01:29

nije ovde samo u pitanju neka turisticka propusnica za strane tutiste koji treba da prodju,dodju ili nikada da nevide zemlju srbiju.
stvari pocinju malo da se komplikuju.
preko noci se donose neke odluke,naredjenja,promena zakona itd.
ako postoji i malo neke demokratije ili neke mogucnosti komunikacije sa ljudima koji su sebe postavili na izvrsnu vlast cini mi se da su duzni da daju nekoliko objasnja .1.veliki broj gradjana je ocekivao da ce posle 5 oktobra konacno da se realizuje i ostvari obecanje politicke grupacije dos.veliki broj gradjana je strpljivo cekao da se to ostvari.veliki broj gradjana je ne samo razocaran nego se smatra da je i prevaran laznim obecanjima.prosto je neverovatno kako jedna mafiozna vlada i stranka se zamenjuje sa desetak drugih.i zivot tece dalje,sa akcijom sablja ili bez zakasnjenja od godine dana.sve se znalo i pre.samo se cekalo da se ubije jedan covek,koj je izgleda mnogima smetao.
e sada sta da se radi.obecanje dos-a da ce se otvoriti granice za strance da bi se priblizioli evropi kao slovenci i hrvati,svelo se na samohvalisanje gdin-a z.zivkovica da ;kada sam ja bio ministar unutrasnjih poslova savezne drzave ja sam doneo propis za turisticke propusnice!on je doneo i on je pomogao i drzavi i turizmu!?e sada u njegovo vreme crnogorska vlada nije priznavala njegovu nadleznost i njegovu fotelju ali to je bilo u to vreme sada su se vremena promenila.
sada je taj gdin,z.zivkovic predsednik vlade srbije.ako se vratimo na obecanje predisborno dos-a videcemo da je izmedju ostalog bilo obecano da ce se ukinuti vize drzavljanima eu-nije.
preko noci za 1 maj na granicama sa polupostujucom drzavnom zajednicom sr-cg svi stranci ukoliko nemaju vizu za ulaz ili im treba viza za tranzit preko nase teritorije ima da plate po novovazecem cenovniku!!!!!!!!!!!!!poskupljenje oko 10 puta.nemas pare-nazad,-kada budes imao da vidimo da li cemo da te pustimo.
niko u vladi nezna o cemu se radi niti ih interesuje.
signaliziraju hrvatski mediji da se neki ljudi vracaju sa granice jer su iznenadjeni,sokirani,ili sta to znaci odjednom daj pare i sta je to 55eura.?
studio b 92 profesioalno pokusava da dobije obrazlozenje i onda pocinje kraj lazi samoizabrane vlade koja misli koja ce moci jos da laze i krade!!!!
ministar zaduzen za turizam nije konsultovan i nezna o cemu se radi,preko telefona se trazi neko ko moze bar nesto vise da kaze,gospodin djelic na jedvite jade izjavljuje da je nesto objavljeno u sluzbenom listi 23.4.03.////?????
tek kasno uvece b 92 uspeva da dobije predsednika vlade i koja drskost i preciznost.to je administrativna taksa,nema veze sa nekim promenama naseg otvaranja ka evropi,naprotiv ja kada sam bio ministar unutrasnjih poslova savezne drzave ja sam uveo turisticke propusnice da bi ljudi na licu mesta lakse usli u nazu zemlju te cene se nemaju vise godina,dobro tacno je da crna gora u to vreme nije prihvatala odluke savezne vlade,ali sada kako cene nisu povecavane nekoliko godina ove nase cene su najeftinije u nasem okruzenju.sve je ovo karikirano i otprilike prevedeno,medjutim ljudi iz crne gore kazu kakve vize kakve propusnice;dobro dosli u crnu goru!
e sada ja bih pitao zorana zivkovica cija je to srbija i ko vlada zemljom srbijom?
informacije od ministra turizma znamo;mene niko nije pitao!
zoran zivkovic;to nije poteklo od vlade nego od skupsine!!!!!!?????????
koji je to narodni poslanik predlozio skupstini srbije da se viza za stranca sa jednim ulazom i jednim izlazom,koja moze da se podigne samo u nasim ambasadama i konzulatima gde ih imamo,naplacuje 6500,00din ili oko 103 eura.????????predsednik vlada kaze ma to je sitno pitanje to su administrativne takse!??????????
tranzitne vize samo malo povecanje?
e tek vas cekamo dijasporo,trazite pravo glasa,pa dobicete novim zakonom,nikada svoje grobove predaka necete moci da kupite koliko mi mozemo da izmislimo poseza i dazbina.
ima dosta,dosta ljudi u zemlji srbiji koji nisu svesni da su se ljudi i u srbiji koji su napolju,priznali vi ih ili ne,opametili- o p a m e t i l i-nece biti niti dosa niti dosta nam je svih vas,ali nadam se da ce doci neki novi klinci......................

#28 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 08 May 2003 - 17:51

To shapeshifter:

Ma zaobidji Beograd i pravac kod nas u Montenegro :lol: . Ne treba ti viza ali ponesi malo vise od 52 eura :lol: :lol:

#29 gigolo

gigolo
  • Members
  • 540 posts

Posted 08 May 2003 - 21:09

Cula sam da su Crnogorci otkupili aerodrom? Zanima me koja se, crnogorska agencija, bavi prevozom van granica SCG?
Nismo mi ni glupi ni mutavi, kako gospada iz Vlade zamisljaju :lol:

#30 kaliki

kaliki
  • Members
  • 943 posts

Posted 09 May 2003 - 09:44

http://www.montenegr...red_letenja.htm