Jump to content


Photo
- - - - -

NASA - otkriven vanzemaljski život


  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#46 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 29 June 2011 - 23:04

Nije nikakva ironija. Ja doista mislim da bi, ukoliko zelimo da opstanemo na Zemlji, morali da uvedemo negativni prirastaj tokom veoma dugackog perioda (ili neki globalni rat ili prirodna katastrofa bi to obavili na manje moralno prihvatljiv nacin). Inace, ne da nema sanse da se opstane ni 100 godina, kamoli vise.



Ako dozvolite ubacio bih se. Lepo je sve to sa upotrebom resursa sa strane, pitanje je koliko nam treba vremena da sve tehnoloski podrzimo i da li je to u blizoj buducnosti uopste izvodljivo. Ogranicenja koja stvara covek sam po sebi a da ne pominjem pogon i velike udaljenosti, daleko su od resenja. Ideja ima ali se bojim da vremena nema ukoliko se nastavi po starom. Ovaj "vrabac u ruci" bi mogao da bude i golub.


  • 0

#47 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 02 July 2011 - 01:16

Ako dozvolite ubacio bih se. Lepo je sve to sa upotrebom resursa sa strane, pitanje je koliko nam treba vremena da sve tehnoloski podrzimo i da li je to u blizoj buducnosti uopste izvodljivo. Ogranicenja koja stvara covek sam po sebi a da ne pominjem pogon i velike udaljenosti, daleko su od resenja. Ideja ima ali se bojim da vremena nema ukoliko se nastavi po starom. Ovaj "vrabac u ruci" bi mogao da bude i golub.

A da je lako, jel bi imalo smisla uopste diskutovati o tome? Ili bi vec davno bilo realizovano? Halo, ljudi, niko ne kaze da je lako - samo je poenta da je jedini nacin da se sigurno ne uspe = da se ne pokusa...
  • 0

#48 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 01 February 2012 - 07:03

Nisam znala na koju temu da postavim clanak koji sam upravo procitala:


Alien Particles Found Invading Our Solar System



Posted Image




For the first time, a NASA spacecraft has directly observed "alien" particles that came from beyond our solar system, astronomers announced today.





"It's exciting to be able to have these first observations of alien matter—stuff that didn't come from our sun or the planets, but came from the outside of our solar system, from other parts of the galaxy," David McComas, team leader for the IBEX program, said during a NASA news conference Tuesday.

"We think these are really important measurements, because these elements are the fundamental building blocks of stars, planets, and people."

IBEX


Posted Image



Why are these observations important?Our heliosphere is our home in the galaxy, and understanding how it protects us as it interacts with local interstellar material is important as we plan future space travel beyond Earth and think about the conditions surrounding our Solar System in the distant past and future.Our heliosphere is like a protective cocoon being inflated in the interstellar medium by the Sun’s million mph solar wind. As our Sun orbits the center of the galaxy every 225 million years, it bobs in and out of the disk of the galaxy like a horse on a merry–go–round. As it does this, it passes through areas of the interstellar medium that are more and less dense, causing the heliosphere to change in shape and size. Denser areas can compress the heliosphere, while less dense regions allow the bubble to expand. In addition, the strength of the solar wind varies over the Sun’s cycle, "breathing" periodically, also contributing to this.



NASA - IBEX video

Edited by ControlFreak, 01 February 2012 - 07:12.

  • 2

#49 cucu rucu

cucu rucu
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 March 2012 - 22:24

moram reci tek sam se uclanio i procitao sam celu temu, steta sto niste vise aktivni sa daljom diskusijom.....vrlo zanimljiva tematika, nisam strucan po pitanju astro nauke, ali ipak vrlo zanimljivo, narocito deo gde ste raspravljali o ogranicenosti resursa na planeti poznat mi je sindrom uskrsnjeg ostrva, a demografski, populacija se i dalje povecava rapidno, cak sta vise bice bar 2x veca za oko samo 40-50tak godina sa sadasnjim procentom rasta a resursa ima toliko koliko ima, i mislim da se po mom poznavanju te grane, bar na zapadu, oko 90% pa i vise svih sirovina reciklira tako da mozda i bude resenja, odrzivog, dok ne preskocimo tu granicu da odrzimo dugotrajan ili ceo ljudski vek u kosmosu...
  • 0

#50 NislijaNiski

NislijaNiski
  • Members
  • 2 posts

Posted 31 May 2012 - 13:11

Ima toga i u Srbiji:
Prva ufološka organizaciji kod nas „NLO Srbija“ poseduje opširne podatke o slučaju koji svrstava u bliske susrete četvrte vrste (otmica)!U pitanju je čovek koji ne želi javno da se eksponira, živi na jugu Srbije i izgleda da je to jedan od najzanimljivijih susreta četvrte vrste ikada zabeleženih.Ovaj slučaj je pregledao i dao svoje mišljenje i profesor David Jakobs, sa Temple univerziteta, jedan od najvećih poznavalaca slučajeva otmice. A iz svog dosadašnjeg iskustva, utvrdio da je blizak susret četvrte vrste sa juga Srbije - legitiman!

http://www.niskevest...-na-jugu-srbije


  • 0

#51 Jova988

Jova988
  • Members
  • 15 posts

Posted 10 July 2012 - 13:10

Mi nemamo tehnologiju da i u narednih 100 godina naselimo mars.
  • 0

#52 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 July 2012 - 13:21

Mi nemamo tehnologiju da i u narednih 100 godina naselimo mars.

Ma ima tehnologije, ali nema politicke i ekonomske volje... To je daleko teze obezbediti nego tehnologiju; tehnologijom se ipak bave razumni ljudi.
  • 0

#53 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 July 2012 - 16:16

Kad smo kod onoga sto je bilo neposredni povod za pokretanje ove teme, poen za skeptike. idemo dalje.
  • 0

#54 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 11 July 2012 - 16:34

Nece vanzemaljci sigurno narednih par godina ako je ovo tacno:

http://www.kurir-inf...a-clanak-292619

samo im jos treba da se raspravljaju sa ovom budaletinom...
  • 0

#55 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 21 July 2012 - 13:04

nisam zeleo da kvotujem svakog pojedinacno ali evo koga interesuje po malo od svacega. nastanak zivota, sirenje zivota, gde smo mi u svemu tome i zasto su bitne kisne gliste na marsu :)



za one koji ne znaju radi se o dr nil degras tajson :hail: koji sa stivenom hokingom predstavlja temelj odnosno krem astrofizike. krece sa 15:30 koga mrzi da gleda uvod. coveka je milina slusati. imam utisak da bih mogao 20 sati da slusam o svemu i svacemu a traje samo sat i kusur :(

ako nekog stvarno interesuje nesto vise imam linkove i dokumentarce koji manje smaraju od sredingerovih knjiga :)
  • 0

#56 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 21 July 2012 - 15:02

Izvini, ali knjige nisu dosadne, barem ne ove koje se bave tom temom:
Posted Image
Gde su vanzemaljci, Stiven Veb (If the Universe Is Teeming with Aliens... Where Is Everybody? Fifty Solutions to Fermi's Paradox and the Problem of Extraterrestrial Life, Stephen Webb);

Posted Image

Nastanci, Nil De Gras Tajson/goldsmit (Origins: Fourteen Billion Years of Cosmic Evolution, Neil Degrasse Tyson, Donald Goldsmith);

A TV emisije se mogu naci legalno, cak i na sajtu Youtube:

BBC The Power of the Planet, Rare Earth
http://www.youtube.com/watch?v=a_pzxz71jDM

COSMOS - CARL SAGAN - FULL EP12 "Encyclopaedia Galactica"
http://www.youtube.com/watch?v=DemAkm1dKnQ
konkretnije od 32m 45s

PBS Nova- Origins: Where are the Aliens? (with Neil Degrasse Tyson)
PBS Nova- Origins: Earth is Born (with Neil Degrasse Tyson)
PBS Nova - Origins: Back to the Beginning
PBS Nova - Origins: How Life Began

etc.

Edited by st.maurice, 21 July 2012 - 15:40.

  • 0

#57 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 21 July 2012 - 15:28

ne znam, u svetu multimedije i 3d prikaza knjige dodju kao relik proslosti. ko hoce neka cita ali ima i mnogo bolja multimedijalna verzija (:

Edited by DayWalker, 21 July 2012 - 15:28.

  • 0

#58 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 July 2012 - 19:18

ne znam, u svetu multimedije i 3d prikaza knjige dodju kao relik proslosti. ko hoce neka cita ali ima i mnogo bolja multimedijalna verzija (:

Pa da, logicno, i posle se pitas kako moze iko ko nije mentalno bolestan da drzi masovnog ubicu na avataru - hebiga, da si procitao koju knjigu vise, bilo bi bolje i tebi, a tvom okruzenju svakako puno.
  • 0

#59 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 21 July 2012 - 20:45

Nemoj tako DW. Ništa ne može sa knjigom da se meri. Saganovi "Kosmos" i " Plava tačka u beskraju" kao i Tajsonovi "Nastanci" su.... :wub:
  • 0

#60 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 21 July 2012 - 20:57

A da ti druze postujes na topicima o kojima imas bar najpriblizniju predstavu? Meni ne pada na pamet da postujem na temi o Formuli 1, posto o tome nista ne znam. Sa druge strane, na ovom pdf-u kao da renesansnih genija bas ne nedostaje...

meni je to prosto neverovatno. bio sam ubedjen da se u sve razumes onako mokako :lol+:

Nemoj tako DW. Ništa ne može sa knjigom da se meri. Saganovi "Kosmos" i " Plava tačka u beskraju" kao i Tajsonovi "Nastanci" su.... :wub:

ah ti davni poceci, asimov, klark, dzin rodenberi :heart:
a onda se desila digitalizacija i to je bila ljubav na prvi pogled. slika kaze vise od hiljadu reci :rolleyes:
  • 0