Jump to content


Photo
- - - - -

Ferari 2011


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
260 replies to this topic

#1 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 26 November 2010 - 14:15

Mislim da je vreme da se polako okrecemo 2011. :lol+:

Ferarijev tehnicki direktor Aldo Kosta je dao opsiran intervju za italijansku La Republiku. Izjavio je izmedju ostalog da je Ferarijev vazdusni tunel bio pomalo zastareo ali da su uspeli da taj problem otklone i da pocinje nova era za Ferari. U 2011. ce se truditi da otpocetka budu na vrhu i da potom primene uspesan tempo razvoja automobila tokom godine, kao sto su uspeli u ovoj sezoni.

Ono sto je najzanimljivije rekao je da novi F11 biti ekstreman, na ivici onoga sto pravila dozvoljavaju. To je interesantno jer se u poslednje 2 godine bas i nisu proslavili svojim idejama vec su uspesno implementirali resenja protivnika i onda ih razvijali tokom cele sezone, kao produvani difuzor ove godine.

E sad je pitanje da li oni mogu da se izbore sa Njuijem. Njui je svakako sjajan i najbolji u F1 dizajner ali ne mora da znaci da ce i sledece godine njegov auto biti najbolji. Imao je on i sezona u kojima je potpuno podbacio. Vec sam mnogo puta rekao da kod Ferarija tehnicki deo tima nije problem. Aldo Kosta je sasvim dobar dizajner, Rori Birn ga je godinama obucavao i spremao da preuzme posao kada on ode. Tu je naravno i Pet Fraj, do maja ove godine dizajner Meklarena, covek koji je trebalo da "potpise" dizajn Meklarena MP4-26. Njegov najupsesniji automobil je svakako bio Meklaren MP4-22 iz 2007. On ce biti zaduzen za elektroniku i oslanjanje. Nadam se zaista da ce njih dvojica uspeti da pariraju Njuiju i da naprave ako ne najbolji, onda barem auto jednak Red Bulu. Za ostalo ce se pobrinuti jedan covek po imenu Fernando :)

Edited by alpiner, 27 January 2011 - 10:21.


#2 Louis Chiron

Louis Chiron
  • Members
  • 840 posts

Posted 26 November 2010 - 19:01

Mislim da je vreme da se polako okrecemo 2011. :P

Ferarijev tehnicki direktor Aldo Kosta je dao opsiran intervju za italijansku La Republiku. Izjavio je izmedju ostalog da je Ferarijev vazdusni tunel bio pomalo zastareo ali da su uspeli da taj problem otklone i da pocinje nova era za Ferari. U 2011. ce se truditi da otpocetka budu na vrhu i da potom primene uspesan tempo razvoja automobila tokom godine, kao sto su uspeli u ovoj sezoni.

Ono sto je najzanimljivije rekao je da novi F11 biti ekstreman, na ivici onoga sto pravila dozvoljavaju. To je interesantno jer se u poslednje 2 godine bas i nisu proslavili svojim idejama vec su uspesno implementirali resenja protivnika i onda ih razvijali tokom cele sezone, kao produvani difuzor ove godine.

E sad je pitanje da li oni mogu da se izbore sa Njuijem. Njui je svakako sjajan i najbolji u F1 dizajner ali ne mora da znaci da ce i sledece godine njegov auto biti najbolji. Imao je on i sezona u kojima je potpuno podbacio. Vec sam mnogo puta rekao da kod Ferarija tehnicki deo tima nije problem. Aldo Kosta je sasvim dobar dizajner, Rori Birn ga je godinama obucavao i spremao da preuzme posao kada on ode. Tu je naravno i Pet Fraj, do maja ove godine dizajner Meklarena, covek koji je trebalo da "potpise" dizajn Meklarena MP4-26. Njegov najupsesniji automobil je svakako bio Meklaren MP4-22 iz 2007. On ce biti zaduzen za elektroniku i oslanjanje. Nadam se zaista da ce njih dvojica uspeti da pariraju Njuiju i da naprave ako ne najbolji, onda barem auto jednak Red Bulu. Za ostalo ce se pobrinuti jedan covek po imenu Fernando :D


Samo polako. :lol+: :) :D :D :D :D :P :P :hail: :hail: :lol: :P

#3 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 27 November 2010 - 20:01

@weber
Izvini druze, ja ne mogu da se otmem utisku da sam zbunjen tvojim opredeljenjem. Secam se naime da si imao svojevremeno nick Vodaphone McLaren Mercedes, ispravi me ako gresim. Dobro. rekoh i ja navijam za McLaren, ali predost dajem vozacu, pa mi nije bilo cudno dok nisam slucajno u arhivi naleteo da te je neko davno (2005) optuzio da si Alonzov navijac, a ti se brecnu :"Kakav Alonzo?" Tada si navijao za Kimija secam se, zato sam te izmedju ostalog dodao kao prijatelja, a sad kad si u Alonzovom taboru stalno ratujes samnom i zoves me (ne direktno) Alonzomrscem. Sve ovo pisem jer mi nije jasno kako navijac McM otvara topik o F11, 3 meseca pre pocetka sezone? Mislim, nemoj da me shvatis pogresno, radi sta hoces, nizasta te ne optuzujem samo me cudi.

Edited by Senna, 27 November 2010 - 20:04.


#4 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 27 November 2010 - 20:45

Naravno da cu objasniti - malo i jeste nejasno. I imao sam nick Vodafone McLaren Mercedes. I ne navijam za Ferari. :lol+:

Otkad sam poceo da pratim F1 pa do kraja 2007. sam navijao za Meklaren. Secas se i sam. Tada mi je tim bio uvek ispred vozaca a Alonsa zbog 2005. i 2006. nisam podnosio i bilo mi je veoma krivo kad je objavljeno da ce od 2007. voziti za Meklaren. Od vozaca sam, kao i ti i dalje sada, navijao za Raikonena, koga sam "zamrzeo" kad je on objavio da ce preci u Ferari, najveceg rivala tima za koji navijam i koji plus vodi Zan Tod. I tako nisam imao izbora nego sam poceo da navijam za do tada omazenog Alonsa, a posle Malezije 2007. postao mi je omiljeni vozac, nakon sto je doneo pobedu Meklarenu posle dugo vremena i tek u svojoj drugoj trci za tim. Kada se desio razdor izmedju njega i Rona Denisa, nije mi se svidelo to kako se tim ophodio prema njemu (ni on tu nije ispao cist, i da je bez obzira na sve cutao i vozio danas bi mozda bio i 4x sampion) a pogotovo ono "We were racing Fernando" od strane Denisa i posle njegovog odlaska iz McL-a ostao sam da navijam za njega a prestao za Meklaren.

Edited by 4_Weber, 27 November 2010 - 20:47.


#5 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 27 November 2010 - 21:30

Znaci, ti si Meklarenovac koji je voleo Kimija dok je bio u Mclarenu a zamrzio ga kad je presao u Ferrari, a zovelio si omrzenog alonsa Alonsa kad je doneo pobedu McLarenu a sada ga obozavas sto je u Scuderiji i predstavljas Ferrari F11. Sve jasno. :lol+:

Ti si komplikovaniji i od Dasuba - koji je Meklarenovac a Mercedesov fan i obozava Senu a navijao za Prosta. :)

#6 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 27 November 2010 - 21:42

Znaci, ti si Meklarenovac koji je voleo Kimija dok je bio u Mclarenu a zamrzio ga kad je presao u Ferrari, a zovelio si omrzenog alonsa Alonsa kad je doneo pobedu McLarenu a sada ga obozavas sto je u Scuderiji i predstavljas Ferrari F11. Sve jasno. :)

Ti si komplikovaniji i od Dasuba - koji je Meklarenovac a Mercedesov fan i obozava Senu a navijao za Prosta. :D

A Fjodor, navijac Dede/Hamiltona/Kubice/Ferarija, se javio da vam sve to objasni :lol+: E, sto sam se sad slatko ismejao citajuci celu ovu raspravu :D :D

#7 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 27 November 2010 - 23:37

...

Ti si komplikovaniji i od Dasuba - koji je Meklarenovac a Mercedesov fan i obozava Senu a navijao za Prosta. :D


Ček, ček, a zaboravio si da sam bio vatreni navijač Minardija, a sada bodrim Kamuia? :)
Sve u svemu pola grida...

Šalu na stranu, to navijanje za timove&vozače meni više služi za zajebanciju sa drugarima nego ozbiljno zauzimanje nekih stavova und principa. Radujem se kad pobedi Meklaren, ali nije smak sveta kad se to "desi" ferariju. Poenta je da vožnja bude muška i srčana, a ne "papudžijska", da se ostavi srce na stazi, da se bude pravi sportsmen, da se stvori MAGIJA.

E sad, da li će to biti Luis, Alonso, Vetel, Kubica ili deda pitanje je samo afiniteta koji se stvaraju na osnovu utisaka napravljenih od strane medija. Ko zna, da mi Šumaher na slavu dolazi možda bi posle x litara vina promenio mišljenje o njemu... Ovako, mislim šta mislim, ali naravno da nisam 100% siguran, jer znam samo delić priče.

Za jedan trkački ferari se već zna kakv će biti 2011 god. To je 458 challenge koji će zameniti 430-icu za kup takmičenje. Kažu da ovo čudo ide 8.5s brže od standardnog 458 na Fjorianu. Osim što je "počupano" sve što nije neophodno za stazu (klima, navigacija, audio uređaj), Motor nije pipnut. Zato je menjač doživeo reviziju (hm, hm što li? :lol+: ) pa prema nekim podacima "pušta" više obrtnog momenta na manjim obrtajima što je jako dobro za ubrzanja na izlasku iz oštrih krivina. "Manetino" je ovde promenjen i postoje ukupno 3 različita set up koji se najviše odnose na mape ubrizgavanja motora.


Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by DASUBO, 27 November 2010 - 23:39.


#8 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 27 November 2010 - 23:40

A ja sam do pola sezone 2007, mislio da navijam za McLaren a onda sam shvatio da sam voleo Sennu a ne tim za koji je vozio.

#9 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 28 November 2010 - 00:37

Znaci, ti si Meklarenovac koji je voleo Kimija dok je bio u Mclarenu a zamrzio ga kad je presao u Ferrari, a zovelio si omrzenog alonsa Alonsa kad je doneo pobedu McLarenu a sada ga obozavas sto je u Scuderiji i predstavljas Ferrari F11. Sve jasno. :D

Ti si komplikovaniji i od Dasuba - koji je Meklarenovac a Mercedesov fan i obozava Senu a navijao za Prosta. :D

Hej, ne izvrci! :D Ispasce da sad navijam za Alonsa zato sto vozi za Ferari :) Niposto. Ferari mi je trenutno ok i bice dok Alonso vozi za njih. Posle toga ako npr dovedu Fetela "volecu" ih koliko sam ih "voleo" u Sumaher-Tod eri. :lol+:

#10 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 28 November 2010 - 07:03

Hej, ne izvrci! :D Ispasce da sad navijam za Alonsa zato sto vozi za Ferari :D Niposto. Ferari mi je trenutno ok i bice dok Alonso vozi za njih. Posle toga ako npr dovedu Fetela "volecu" ih koliko sam ih "voleo" u Sumaher-Tod eri. :)


Sve dok jednog dana naprasno ne zavolis tog Vettela, ako slucajno u ferrariju ispadnu qrve kao prema Alonzu u McM po tebi svojevremeno. :lol+:
Dosledno mora se priznati! Vidi se sablon!

Edited by Senna, 28 November 2010 - 07:03.


#11 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 28 November 2010 - 10:19

A Fjodor, navijac Dede/Hamiltona/Kubice/Ferarija,


Bas tako, i ja ko Dasubo - volim junacine za volanom.
Vecina navijaca zavoli neki tim, ali...
Poznajem puno Lotusovih "tifoza" koji su toliko zavoleli Senu da su navijali za njega i dok je bio u McLarenu i kad je presao u Williams.
Ja sam fan Ferrarija, ali sam toliko zavoleo Sumahera da nisam mogao da ne navijam za njega.
Jednostavno, u istoriji F1 je bilo nekoliko bogova zbog kojih se i religija menjala.

A kad se bog penzionise, vecina se vrati maticnoj kuci, ili nadje novog boga.
Jedini je problem sto je stvarnih Bogova malo. A bas da menjem veru za večeru zbog kvazi-bogova ne pada mi na pamet.

#12 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 28 November 2010 - 10:29

Sve dok jednog dana naprasno ne zavolis tog Vettela, ako slucajno u ferrariju ispadnu qrve kao prema Alonzu u McM po tebi svojevremeno. :lol+:
Dosledno mora se priznati! Vidi se sablon!

Opet, ne treba ni preterivati sa doslednoscu pa da npr kao ti navijam i dalje za vozaca koji inace ne vozi vec godinu dana.

#13 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 28 November 2010 - 11:45

Deco, kako ste krenuli, sjebacete i "moj Lotus je Lotuskiji Lotus od Lotusa" sagu... :lol+:

#14 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 28 November 2010 - 12:03

Samo za "ozbiljnog" Downforcea: Tvrde glave!
Ko iz Radovana III Samo otresa prasinu

#15 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 28 November 2010 - 18:16

Kung fu master je bio naravno

Posted Image


Osvetu nisu mogle da snime sigurnosne kamere, JER NIJEDNA SIGURNOSNA KAMERA NE SME DA SNIMI CHUK NORRISA.

:lol+: