Jump to content


Photo
- - - - -

IDEA misli na vas


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#16 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 September 2010 - 12:05

Inače, za one koji zbog lokacije imaju tu sreću da ih ne truje IDEA: od svih prodavnica u Beogradu (ne ubrajajući hipermarkete na "rubu" grada, npr Cort, Rodić, Tempo), IDEA je ubedljivo najjeftinija, što zbog redovnih akcija, što zbog sopstvene robne marke. Ono što košta u Maxiju 3000 dinara (cca 30 Eur), u Ideji je nešto preko 2000 dinara. Gotovo ista korpa, čista empirija.

Meni je nekako najlepša kupovina u IDEI. Jeste da su me jednom iznervirali za meso (morao sam da uzimam broj i pored toga što nikog nije bilo drugog), ali generalno imaju dobar izor mesa i posebno im je dobra riba.
I čini mi se da je sve na svom mestu, tako da ne moram mnogo da lutam ako hoću nešto da nađem.

Danas bas svraćam do njih.

#17 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 September 2010 - 12:23

Danas bas svraćam do njih.


samo da te upozorim da rizikuješ da te branislav j. ćirić proglasi za spomenku jović. :)

#18 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 24 September 2010 - 12:34




The money shot, svaka cast :)

#19 gogo23

gogo23
  • Members
  • 204 posts

Posted 24 September 2010 - 12:38

Miskovic je doveo IDEA-u u Srbiju,da bi se pokazalo da ima nekakvu "konkurenciju"...


:) -_- :twak:

Samo kada bi mu neko za doručak uvalio 3 bunjike sa produženim dejstvom.

#20 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 24 September 2010 - 12:44

Inače, za one koji zbog lokacije imaju tu sreću da ih ne truje IDEA: od svih prodavnica u Beogradu (ne ubrajajući hipermarkete na "rubu" grada, npr Cort, Rodić, Tempo), IDEA je ubedljivo najjeftinija, što zbog redovnih akcija, što zbog sopstvene robne marke. Ono što košta u Maxiju 3000 dinara (cca 30 Eur), u Ideji je nešto preko 2000 dinara. Gotovo ista korpa, čista empirija.



bemti sunac, a ovdje kod nas je Miskov... pardon, Todoricev Konzum uvjerljivo najskuplji :)

Posted Image


nego, jesu li i kod vas njihove blagajnice uvjerljivo najsporije?




eto, da se i ja malo opljunem po Todoricu -_-

#21 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 24 September 2010 - 13:12

Inače, za one koji zbog lokacije imaju tu sreću da ih ne truje IDEA: od svih prodavnica u Beogradu (ne ubrajajući hipermarkete na "rubu" grada, npr Cort, Rodić, Tempo), IDEA je ubedljivo najjeftinija, što zbog redovnih akcija, što zbog sopstvene robne marke. Ono što košta u Maxiju 3000 dinara (cca 30 Eur), u Ideji je nešto preko 2000 dinara. Gotovo ista korpa, čista empirija.


Pa IDEA je takođe hipermarket i nije jeftinija od Tempa i Rodića. Neke stvari jesu jeftinije (kao i u ostala dva), ali sve zajedno kad sabereš po kolicima - nije najjeftinija.

Od običnih MAXIjevih supermarketa naravno jeste. Oni su katastrofa od pljačke.

#22 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 24 September 2010 - 13:27

nije pogrešila - vreme na računu - 20:03, vreme na kartica računu - 19:52.
...

To ne mora ništa da znači, možda satovi nisu usklađeni, radi se o dva različita aparata.
Meni se nije dešavalo da mi negde skinu više sa kartice, ali mi se dešavalo (u Tempu, ne Idei) da mi na računu budu dve kupke, a ja kupio samo jednu. Bilo je i suprotnih primera: jednom su mi naplatili karton mleka (12 kom) kao jedno, a jednom su deterdžent koji je bio na akciji "kupiš 4,5kg - 800g gratis" naplatili kao 800g, a 4,5kg sam dobio besplatno... tako da ne verujem da to neko radi namerno, a greške su uvek moguće.

#23 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 24 September 2010 - 13:48

Meni je nekako najlepša kupovina u IDEI.

Rizikujem da unosim međunacionalne elemente, ali moram reći da ja volim što tamo imaju hrvatske njoke u obliku jastučića (a ne one italijanske kao školjkice).

nego, jesu li i kod vas njihove blagajnice uvjerljivo najsporije?

Ne, ali naše kradu s kartica :)

Pa IDEA je takođe hipermarket i nije jeftinija od Tempa i Rodića. Neke stvari jesu jeftinije (kao i u ostala dva), ali sve zajedno kad sabereš po kolicima - nije najjeftinija.

Od običnih MAXIjevih supermarketa naravno jeste. Oni su katastrofa od pljačke.

Da, to i kažem - odnosi se na one u gradu uže gledano, gde ne moraš autom pa "maksuz" u kupovinu -_-

#24 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 24 September 2010 - 13:50

To ne mora ništa da znači, možda satovi nisu usklađeni, radi se o dva različita aparata.
Meni se nije dešavalo da mi negde skinu više sa kartice, ali mi se dešavalo (u Tempu, ne Idei) da mi na računu budu dve kupke, a ja kupio samo jednu. Bilo je i suprotnih primera: jednom su mi naplatili karton mleka (12 kom) kao jedno, a jednom su deterdžent koji je bio na akciji "kupiš 4,5kg - 800g gratis" naplatili kao 800g, a 4,5kg sam dobio besplatno... tako da ne verujem da to neko radi namerno, a greške su uvek moguće.

Ta dva aparata su povezana - pa se iznos od registar kase prosledjuje POS terminalu automatski. Vreme moze da bude razlicito (mada 10-ak minuta je povelika razlika) ali posto se iznos ne upisuje rucno tesko moze da se desi tako nesto.

#25 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 September 2010 - 13:52

Ta dva aparata su povezana - pa se iznos od registar kase prosledjuje POS terminalu automatski. Vreme moze da bude razlicito (mada 10-ak minuta je povelika razlika) ali posto se iznos ne upisuje rucno tesko moze da se desi tako nesto.


isti princip je u maxiju. jedino se u manjim trgovinama, tipa "višnjice", iznos unosi ručno.

#26 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 24 September 2010 - 13:53

Pa IDEA je takođe hipermarket i nije jeftinija od Tempa i Rodića. Neke stvari jesu jeftinije (kao i u ostala dva), ali sve zajedno kad sabereš po kolicima - nije najjeftinija.

Od običnih MAXIjevih supermarketa naravno jeste. Oni su katastrofa od pljačke.

Cena u svim IDEA prodavnicama je ista, i u velikim na Novom Beogradu (koje mogu da prodju kao hipermarketi mada to nisu vec samo veliki supermarketi) i malim radnjama u ostatku grada. Zato njihove cene i ne treba porediti sa cenama u Tempu ili Rodicu vec sa cenama u Maxi i MiniMaxi supermarketima i slicnim radnjama.

#27 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 September 2010 - 15:13

Bilo je i suprotnih primera: jednom su mi naplatili karton mleka (12 kom) kao jedno, a jednom su deterdžent koji je bio na akciji "kupiš 4,5kg - 800g gratis" naplatili kao 800g, a 4,5kg sam dobio besplatno... tako da ne verujem da to neko radi namerno, a greške su uvek moguće.


Ti bas nemas zasto da budes namcor :)

Inace bila u Idei par puta, lepo opremljena, cene bolje, kasirke bile super - bas sam prvi put bila prijatno iznenadjena.

Autor snimka hteo 5 minuta slave samo nije znao kako da to uradi bez propusta, ali dobro i Kameron je na Titaniku potopio par slika iz Luvra....kad moze on sto ne bi neki 'would be' Miskovic.

#28 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 24 September 2010 - 15:19

IDEA je ubedljivo najjeftinija


Ne, ali naše kradu s kartica :)


hehehe, zato im se i moze bit najjeftiniji. A onda se sredstva transferiraju onlajn preko Dunava, pa mozda mi zato toliko cekamo? "Molimo pricekajte, prekogranicne transakcije u tijeku"



čista empirija


mislis: imperija? -_-

Edited by Cro-boy, 24 September 2010 - 15:21.


#29 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 24 September 2010 - 17:42

što će reći da je moguće da je onaj odsečak od kartice iz maxija. -_-

Ne samo da je moguće, nego je vrlo moguće. :twak:

kad moze on sto ne bi neki 'would be' Miskovic.

Ja ipak mislim da ne bi hteo da bude, već mu je ovaj obećao jedan od onih praznih stanova za sitnije pare pa nikako da mu sredi, ili mu je ćaletu dao posao u portirnici, ili tako nešto.
A možda je wannabe čitav jedan sektor čudnog naziva na engleskom. :)
Uključi maštu pa dopiši po želji _____________

mislis: imperija? :twak:

Ajde sad priznaj pred ljudima 1. koliko si nalepnica prelepio i 2. kako spavaš noću.

#30 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 September 2010 - 18:23

samo da te upozorim da rizikuješ da te branislav j. ćirić proglasi za spomenku jović. :)

Mislim da cu se svesno izloziti riziku, samo da me ne uporedi sa Komrakovim -_-