Jump to content


Photo
- - - - -

Koji televizor kupiti?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
97 replies to this topic

#16 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 10 September 2010 - 17:16

Zar LCD I LED nisu isto? Isti je ekran samo drugačije pozadinsko osvetljenje. Ono što je bitno različito su OLED ekrani, ali oni još nisu u masovnoj primeni za televizore.

#17 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 10 September 2010 - 19:45

Samsung :)

http://www.google.co...u...li&gs_rfai=

300 evra -_- popravka

Ovakvi slucajevi me uvek podsete na Milankoviceve zimske cipele koje mu je, ko zna kad, napravio u nekom planinskom selu u Austriji neki obucar. Nosio ih je dvadesetak sezona, a od trenutka kad je to zapisao u svojoj autobiografiji ostalo mu je do kraja zivota jos nekoliko godina... Ili na AEG-ov bojler sa bakrenim kazanom debljine 1 cm iz 1938. koji se u porodici jednog mog druga prenosi sa kolena na koleno... Ili na Hitachijev televizor koji je u mojoj porodici sluzio 23 godine i na kraju ispravan i nepopravljan poklonjen...

Edited by cmix909, 10 September 2010 - 19:45.


#18 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 10 September 2010 - 20:57

Uzeti televizor sa najduzom garancijom, i da je fizicki lak, da nije problem da ga nosis u servis kada se pokvari.
Jos kad bi bio i zamenski tv, i da ti dolaze serviseri da ga preuzmu gde bi nam kraj bio.
Licno sam sa LG-jem imao dobro iskustvo kod havarije u garanciji.

#19 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 10 September 2010 - 22:56

Samsung :)

http://www.google.co...u...li&gs_rfai=

300 evra -_- popravka

Nemoj da mislis da je za neki drugi popravka jeftinija.Nisam otvarao to cudo ali koliko sam cuo od majstora napravljen je kao i PC zto znaci da imas maticnu plocu, power i plocu za zvuk valjda.Koji god deo da ti rikne imao si losu srecu.Meni je otisao power posle dve godine i popravka je bila nekih $300 .Sva sreca uzeo sam onu produzenu garanciju.

#20 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 12 September 2010 - 14:51

Nemoj da mislis da je za neki drugi popravka jeftinija.Nisam otvarao to cudo ali koliko sam cuo od majstora napravljen je kao i PC zto znaci da imas maticnu plocu, power i plocu za zvuk valjda.Koji god deo da ti rikne imao si losu srecu.Meni je otisao power posle dve godine i popravka je bila nekih $300 .Sva sreca uzeo sam onu produzenu garanciju.


Koji se to TV aparati tako kvare, jos nisam cuo da se nekome pokvario TV. Jesu CRT (klasicni) kojih ovde nema vec 10 godina u prodaji.
Samo za ove sa LCD nisam cuo da se kvare.

Bar u Japanu cak i ne postoje radnje koje ih popravljaju. Ne postoje TV mehanicari, izumrli kao opancari i sedlari.
Postoje radnje za reciklazu gde platis (35US$) da uzmu TV i da ga razloze na delove, sta moze recikliraju a ostalo kontrolisano uniste.

Ne Magripi, neko od prethodnih postera rece da LCD ne moze da dodje do izrazaja jer je emitovana slika losijeg kvaliteta. Moze biti samo na TV ekranu se gledaju i HD DVD i slicne stvari (sa neta) koje ne zavise od onoga sto se emituje sa TV stanica.

Jos jedna bitna stvar: TV aparati koji dolaze u Srbiju mogu da budu iz Koreje ili Kine gde su vec podeseni za lokalne (ili za gde god da su bili namenjeni a izvoz otkazan, prodaju se djuture) frekvencije i kvalitet.
Ili, nisu prosli test za kvalitet za gde su bili namenjeni a opet nisu za bacanje.

Prodati djuture uvoznicima koji imaju sami da misle kako ce im musterije biti zadovoljne.

Na mom TV (Sharp Aquos LC-32D30) je u uputstvu doslo, na naslovnoj strani, "For use only in Japan". Znaci, ko zna sta bi od njega bilo u drugoj zemlji.

Edited by yoyogi, 13 September 2010 - 01:08.


#21 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 12 September 2010 - 16:45

Zar LCD I LED nisu isto? Isti je ekran samo drugačije pozadinsko osvetljenje. Ono što je bitno različito su OLED ekrani, ali oni još nisu u masovnoj primeni za televizore.

LCD i LED su razlicite tehnologije. LCD radi tako sto imas pozadinsko osvetljenje, pa se pomocu polarizaciionih filtara (tu ulogu vrsi "tecni kristal") propusta ili ne propusta svetlost (kod crno-belih) ili odredjena kombinacija boja (kod kolornih). Kod LED displeja se radi o matrici svetlecih dioda koje same stvaraju svoju svetlost, odnosno nema potrebe za pozadinskim osvetljenjem. OLED, AMOLED i Super AMOLED su samo znacajno unapredjene varijante LED displeja.

#22 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 September 2010 - 18:57

Koji se to TV aparati tako kvare, jos nisam cuo da se nekome pokvario TV. Jesu CRT (klasicni) kojih ovde nema vec 10 godina u prodaji.
Samo za ove sa LCD nisam cuo da se kvare.
Bar u Japanu cak i ne postoje radnje koje ih popravljaju. Ne postoje TV mehanicari, izumrli kao opancari i sedlari.
Postoje radnje za reciklazu gde platis (35US$) da uzmu TV i da ga razloze na delove, sta moze recikliraju a ostalo kontrolisano uniste.
Ne Magripi, neko od prethodnih postera rece da LCD ne moze da dodje do izrazaja jer je emitovana slika losijeg kvaliteta. Moze biti samo na TV ekranu se gledaju i HD DVD i slicne stvari (sa neta) koje ne zavise od onoga sto se emituje sa TV stanica.
Jos jedna bitna stvar: TV aparati koji dolaze u Srbiju mogu da budu iz Koreje ili Kine gde su vec podeseni za lokalne (ili za gde god da su bili namenjeni a izvoz otkazan, prodaju se djuture) frekvencije i kvalitet.
Ili, nisu prosli test za kvalitet za gde su bili namenjeni a opet nisu za bacanje.

Prodati djutire uvoznicima koji imaju sami da misle kako ce im musterije biti zadovoljne.
Na mom TV (Sharp Aquos LC-32D30) je u uputstvu doslo, na naslovnoj strani, "For use only in Japan". Znaci, ko zna sta bi od njega bilo u drugoj zemlji.

Nije ovde problem u Srbiji, posto je ovaj problem sa Samsungom worldvide. Ocigledno postoji ozbiljan problem sa mreznom karticom i sa napajanjem i obicno se javlja takvozvani "clicking" koji dovodi do trajne "smrti" mrezne kartice i popravke koja kosta od 300-600 EVRA. Koliko sam se ja informisao nije problem samo sa LCD telvizorima, nego i sa LED televiyotima i kompjuterskim monitorima. Ocigledno je da se tu Samsung pravi lud, mada je problem opsta poznata stvar i ako pogledas opravdani revolt potrosaca iz USA vidces koliko je problem ozbiljan i koliko se tu Samsung kao kompanije ponasa neodgovorno.
Sa druge strane, koliko sam ja upoznat Samsung se sklapa u Evropi (cak mi se cini da je i u Srbiji postojala fabrika za to, ili jos postoji), a najveci broj televizora koji su na nasem trzistu su uvezeni i sklopljeni u Madjarskoj.
Bilo kako bilo, ja sam odlucio da pri daljim kupovinama se okrenem drugim proizvodjacima (Philips i Sony), a Samsung me vise ne zanima cak ni ako pocnu da proizvode digitrone.
Evo jedan od mnostva primera iz USA

I have a Samsung 52 LCD TV Model Number LN52A650A1FXZA. In June of 2010, I experienced one of the most widely reported problems with the TV, which is that the TV will not turn on and will continue to click. I researched Samsungs web site and found that this was a known issue and they requested a call be placed into their Customer Service Department. I did just that and they offered to dispatch a local Service Technician to resolve the issue.
The local Service Technician called to set up a time to come out and fix the problem. He stated that this was a known engineering flaw and that Samsung had placed under rated capacitors in the powersupply. We arranged for a repair time and he replaced the capacitors which rectified the problem, so I thought. Just recently, last two days, I began to experience the same problem and this morning I had time to call Samsung to see what they would do to rectify the issue.
I spoke with Mary Ann in customer service and she initiated a ticket on my problem and said that she would have to pass me on to the Executive Level of customer service where I spoke with Angela. Angela researched my previous issue and told me that Samsung would not provide any more assistance on this issue because they had already offered a one time deal to replace the capacitors. I asked her to clarify to me that Samsung knows that they have a known issue with this particular problem of the TV not coming on and the stance that Samsung is taking is that they will only offer a one time attempt at rectifying the problem and that anything else is on me. She explained that this is all that Samsung will do and she apologized for the inconvenience.
I wanted her to document for me that I own three other Samsung TVs and that I will not be buying another one nor will I recommend to anyone their Product line. I have paid a substantial price for this TV and over its short 2 year life it is primarily useless. It is a shame that the consumer is goated into the fancy marketing schemes of the latest and greatest TV and expecting to get some reliable amount of usage out of the product.
As I write this in my office I have an RCA True Flat tube TV that I purchased more than a decade ago that still works. Even the DVD player still plays on this unit. Samsung will swiftly hit rock bottom just as fast as they rose to the top. I paid 2,411.99 for this product, not to mention the 6.5 sales tax.
Read more: http://www.consumera...l#ixzz0zL5Fhzcy


Edited by DonJuan, 12 September 2010 - 18:58.


#23 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 September 2010 - 19:13

Koji se to TV aparati tako kvare, jos nisam cuo da se nekome pokvario TV. Jesu CRT (klasicni) kojih ovde nema vec 10 godina u prodaji.
Samo za ove sa LCD nisam cuo da se kvare.

Bar u Japanu cak i ne postoje radnje koje ih popravljaju. Ne postoje TV mehanicari, izumrli kao opancari i sedlari.
Postoje radnje za reciklazu gde platis (35US$) da uzmu TV i da ga razloze na delove, sta moze recikliraju a ostalo kontrolisano uniste.

Generalno se ne kvare a napravljeni su tako da traju desetak godina i onda ga bacis jer se ne isplati da ga popravljas.Ne samo televizori nego sva tehnika se danas tako pravi.
Opet uvek moze da ti se zalomi neki sa fabrickom greskom ili onaj koji je neko upustio tokom transporta.TV mehanicari su odavno podelili sudbinu dinosaurusa i osim ovlascenih sevisa oni mali gotovo da ne postoje.U mom slucaju otislo mu je napajanje posle nekog nevremena kada je napon padao svakih pet minuta a ja mentol resio da gledam TV

#24 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 12 September 2010 - 23:55

Samsung -_-

300 evra :twak: popravka

300 € može da košta popravka bilo koje marke,ne samo Samsunga. :twak:

Nije ovde problem u Srbiji, posto je ovaj problem sa Samsungom worldvide.

Sa druge strane, koliko sam ja upoznat Samsung se sklapa u Evropi.

Evo jedan od mnostva primera iz USA

Kako worldwide?Ako amerikanci imaju problem sa Samsung TV,to ne znači da je worldwide.
BTW-amerikanci imaju "problem" i sa Toyotom Prius,a taj problem nije worldwide,problem je u amerikancima koji ne umeju da zaustave kola. :twak:

Ajde još jednom da ponovim,u životu sam kupio 3 (TRI) LCD TV Samsung, prvi pre SP u fudbalu 2006.drugi 2008. i ovaj poslednji ove godine u februaru.
Nijedan se nije pokvario,niti očekujem da će se pokvariti uskoro.I pošto ne čitaš,onda još jednom: TV Samsung se pravi u Slovačkoj(odakle je i ovaj moj poslednji) sa proizvodnim kapacitetom 6 mil. godišnje sa planom od 10 mil. do 2011.
Evo ti i članak na Slovačkom ,ako ne veruješ.
Ja ne prodajem TV niti radim za Samsung,samo sam zadovoljan potrošač.
Ovaj na fotografiji nisam ja. :)


Attached File  10426776_samsung_voderady.jpg   49.83KB   6 downloads

Edited by Prag 011, 12 September 2010 - 23:58.


#25 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 September 2010 - 23:59

300 € može da košta popravka bilo koje marke,ne samo Samsunga. -_-


Kako worldwide?Ako amerikanci imaju problem sa Samsung TV,to ne znači da je worldwide.
BTW-amerikanci imaju "problem" i sa Toyotom Prius,a taj problem nije worldwide,problem je u amerikancima koji ne umeju da zaustave kola. :twak:

Ajde još jednom da ponovim,u životu sam kupio 3 (TRI) LCD TV Samsung, prvi pre SP u fudbalu 2006.drugi 2008. i ovaj poslednji ove godine u februaru.
Nijedan se nije pokvario,niti očekujem da će se pokvariti uskoro.I pošto ne čitaš,onda još jednom: TV Samsung se pravi u Slovačkoj(odakle je i ovaj moj poslednji) sa proizvodnim kapacitetom 6 mil. godišnje sa planom od 10 mil. do 2011.
Evo ti i članak na Slovačkom ,ako ne veruješ.
Ja ne prodajem TV niti radim za Samsung,samo sam zadovoljan potrošač.
Ovaj na fotografiji nisam ja. :)


Attached File  10426776_samsung_voderady.jpg   49.83KB   6 downloads

Al si zapeo Samsung, pa Samsung. Meni se sve Samsungovo pokvarilo kad je istekla garancija. Video, DVD i aparat. :twak:

#26 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 13 September 2010 - 01:02

Al si zapeo Samsung, pa Samsung. Meni se sve Samsungovo pokvarilo kad je istekla garancija. Video, DVD i aparat. -_-

Meni se nije ništa pokvarilo,a ovde je i odgovor.

Ja ne prodajem TV niti radim za Samsung,samo sam zadovoljan potrošač.


Pokretač teme je pitao šta preporučujemo,ja sam napisao svoje,a šta će da kupi je njegova stvar.Neka kupi Čajavec ili Sharp,meni je

apsolutno svejedno.Ako će da se kvari,neka ga i ne kupuje.

A ne treba kupiti ni auto,možda ćeš da se sudariš,možda i nećeš,možda će da se pokvari a možda i neće. :)

#27 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 September 2010 - 03:44

Nema razloga za svadju posto je na trzistu ostalo desetak proizvodjaca.Manje vise svi su tu negde a preovladjuju finese kao sto je Aquos.Ti televizori nisu napravljeni za popravljanje vec da traju izvestan broj godina a onda u kantu.Sumnjam da display postoji kao rezervni deo a u velikom broju slucajeva kada se pokvari nov TV oni ga jednostavno zamene jer nema rezervnih delova.Meni se skoro to desilo ali nisam imao dovoljno srece.Nisu imali deo ali onda su iskopali neki TV koji je bio ostecen u transportu i skinuli sa njega.Da se to nije desilo dobio bi novi TV kao zamenu.

#28 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 13 September 2010 - 04:08

Zar LCD I LED nisu isto?


LCD = "Liquid Crystal Display"

LED = "Light Emiting Diode"

#29 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 13 September 2010 - 04:32

...Ti televizori nisu napravljeni za popravljanje vec da traju izvestan broj godina a onda u kantu.....


Cak ne mora ni da se pokvari. Video sam jednom na mestu odakle se skuplja "kabasto smece" flat screen TV sa necime napisanom na papiru na ekranu. Bilo je "Ispravan, izgubljen daljinski upravljac". Vlasniku bilo lakse da plati bacanje nego da ga zadrzi i ustaje da rucno menja kanale i podesava ton.

Imao je nalepnicu (kosta 35$) da je odnosenje placeno . Ni city council ne odnosi za dzabe. Odnosenje je mozda uracunato u porez koji se placa gradskim vlastima ali trosak rastavljanja i sortiranja komponenti za reciklazu ih posebno kosta.

Edited by yoyogi, 13 September 2010 - 05:51.


#30 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 13 September 2010 - 11:43

Al si zapeo Samsung, pa Samsung. Meni se sve Samsungovo pokvarilo kad je istekla garancija. Video, DVD i aparat. :)

Evo ja imam dva Samsung televizora, dva Samsung mobilna telefona, Samsung DVD rikorder, 2 x 1.5TB Samsung HDD i jos par Samsung stvarcica i nista mi se nije pokvarilo ni u garantnom roku ni izvan.

Inace vecina proizvodjaca LCD/LED televizora svoje displeje ne proizvodi sama vec kupuje bas kod Samsunga.

Edited by tomas.hokenberi, 13 September 2010 - 11:44.