Jump to content


Photo

Izabrani članovi Radiodifuznog saveta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 MM

MM
  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 12 April 2003 - 11:23

| 10:39 | Izvor: B92

Beograd -- Posle sedmomesečnog odlaganja, Skupština Srbije je u petak uveče izabrala i članove Saveta republičke Agencije za radiodifuziju. U Savet su izabrani Vladimir Cvetković, Vladimir Marko, Nenad Cekić, Dragana Rogavac, Miroljub Radojković, Snježana Milivojević, Vladimir Vodinelić i vladika jegarski Porfirije.Podsetimo, izabrani članovi trebalo bi da imenuju devetog člana Saveta, koji mora da živi i radi na Kosovu, a Skupština će se o njemu naknadno izjasniti.Radiodifuzni Savet bi, kao nezavisno i stručno telo, trebalo da preuzme sve nadležnosti države u toj oblasti i omogući početak transformacije državne Radio-televizije Srbije u javni servis. Predsednik skupštinskog odbora za informisanje Ivan Andrić rekao je, posle glasanja u Skupštini, da je "izuzetno zadovoljan" sastavom saveta. "I sami izabrani kandidati toliko ispunjavaju kvalitet da sam sada prosto siguran u to da će Savet za radiodifuziju ispuniti sve zadatke koji se pred njima nalaze, da će, na kraju, i mediji početi da rade jednimnormalnim tempom, a ja ću insistirati da se Savet sastane da održi prvu sednicu što je moguće pre, to je još do nas, zatim da nam u predviđenom roku predloži devetog člana, da mi tog devetog člana izaberemo i od tog trenutka, ja mislim, da je neka optimalna procena da će između dva i tri meseca biti potrebno za raspisivanje prvih javnih konkursa, dakle, kao što smo i govorili, početkom leta bi trebalo očekivati raspsisivanje prvih javnih konkursa za nacionalne frekvencije", rekao je Andrić.
__________________________________________________________


Da li su ovi ljudi dovoljno nezavisni?Da li ce dodeliti nacionalnu frekvenciju TV Pink-u?TV B92?

Edited by MM, 12 April 2003 - 11:27.


#2 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 12 April 2003 - 17:04

Ko ceka doceka, imali su vremena, nesto su pozurili dace Bog da nam novinari ne ginu kad pisu istinu, a lazova u novinarstvu najzasluznijih za sva zla koja su nas snasla , nece nedostajati , kad bi neko sabrao njihova sabrana djela.