Jump to content


Photo

Snovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
62 replies to this topic

#46 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 12 May 2003 - 01:59

neko je nekom rekao...najlepsi san sam stekao...podelimo ga na dvoje...sad pola sna je tvoje...Spavajmo Sanjajmo...  etc.

a ja se uvek setim kako je tu pesmu obradio (pevao) Vlada Divljan ...deci za laku noc :lol:

inace mene uspavljuju filmovi .... B)

#47 INa

INa
  • Members
  • 67 posts

Posted 16 May 2003 - 14:34

Interesuje me da li imate neke secanja (uglavnom iz detinjstva) na javu za koju sad zdravog razuma morate da priznate da ste to sigurno sanjali.........

Meni se to cesto desava, i uopste ne mogu sebi da objasnim sta je to! Na primer, kad vidim drvo tresnje sa zrelim plodovima, obuzme me neki predivan osecaj i mozak pocne da trazi nesto i nikako ne mogu da se setim "necega"... A ni neznam sta bi to trebala da se setim... Cudan feeling. Ali je toliko predivan, da bi htela non stop da gledam zrele tresnje. Ali zanimljivo je da me nista takvo ne obuzima kad gledam npr. na tresnje u ciniji... :lol:
Ipak, cudno bi bilo, ako bi morala svaki put da priznam da sam sanjala tresnju... :lol:
A kakve imas ti uspomene?

#48 bumerang

bumerang
  • Members
  • 167 posts

Posted 16 May 2003 - 21:07

Mozda nisam bila jasna kad sam postavila pitanje a mozda samo ne razumem tvoj odgovor :lol:
Ja imam uspomenu iz detinjstva ....veoma jasnu sliku......Bila sam na selu u gostima i isla sam na neku njivu preko reke sa bakom...presla sam brvno preko brze reke a sa druge strane oko stale jurila sam puza i nisam mogla da ga stignem :lol: Sad zdrave pameti moram priznati da sam to sigurno sanjala ali prosto mi je neverovatno ....Mozda su snovi u detinjstvu drugaciji i drugacije se pamte.Zato me zanima da li i vi imate secanja na dogadjaje koji samo svojom neverovatnoscu,razumski gledano,mogu ukazati na to da su se desili u snu.

#49 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 17 May 2003 - 17:44

Jedan moj ortak voli da kaze: Ne bih ja bas da sanjam, radije bi se malo odmorio, bar nocu :lol: :lol: :lol: :lol:

#50 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 18 May 2003 - 01:13

Meni se to cesto desava, i uopste ne mogu sebi da objasnim sta je to! Na primer, kad vidim drvo tresnje sa zrelim plodovima, obuzme me neki predivan osecaj i mozak pocne da trazi nesto i nikako ne mogu da se setim "necega"... A ni neznam sta bi to trebala da se setim... Cudan feeling. Ali je toliko predivan, da bi htela non stop da gledam zrele tresnje. Ali zanimljivo je da me nista takvo ne obuzima kad gledam npr. na tresnje u ciniji... :lol:
Ipak, cudno bi bilo, ako bi morala svaki put da priznam da sam sanjala tresnju... :lol:
A kakve imas ti uspomene?

ja sam se danas (ustvari vec juce) popela na jednu prelepu tresnju ..nekako je bila idealna za penjanje :lol: ..niska ....i puna zrelih tresanja .....i tako sam provela tamo sigurno bar sat vremena ....jao kako su samo bile ukusne B)

#51 todosije

todosije
  • Members
  • 30 posts

Posted 18 May 2003 - 02:09

a sta ako ponekad ne razlikujes dali sanjas ili je stvarnost i obratno.. ne razlikujesh stvarnost od sna.. zamislite (nocne)more koje je vas prate dnevno a zatim to i sanjate...

#52 bumerang

bumerang
  • Members
  • 167 posts

Posted 18 May 2003 - 07:25

Todosije......ajde ispricaj kako to izgleda........
Sto se tresnji tice ja drhtim kad ih gledam rascvetale........to je od lepote......Zrele tresnje na drvetu ?.....U toj slici volim da uzivam culom ukusa :lol:

#53 INa

INa
  • Members
  • 67 posts

Posted 18 May 2003 - 15:30

ja sam se danas (ustvari vec juce) popela na jednu prelepu tresnju ..nekako je bila idealna za penjanje  :)  ..niska ....i puna zrelih tresanja .....i tako sam provela tamo sigurno bar sat vremena ....jao kako su samo bile ukusne  B)

Hippie, bas mi pravis zazubice!!!! Buduci da sam vec duze vreme u Estoniji i da je temperatura trenutno oko 10 stepeni... A trava i lisce tek sto su poceli da zelene...
ALI... za deset dana se vracam u Sloveniju, pa se nadam da cu i ja uskoro da se popnem na neku tresnju... :))
Svo ovo vreme sto sam ovde, sanjam da se vracam kuci,... I budim se ujutro a ja ono jos uvek ovde, u hladnoj Estoniji....:((

#54 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 19 May 2003 - 15:49

"Interesuje me da li imate neke secanja (uglavnom iz detinjstva) na javu za koju sad zdravog razuma morate da priznate da ste to sigurno sanjali........."

Ono sto se meni desilo kad sam imala tamo neke cetiri godine je to da sam letela. Lepo sam presla preko komsijske ograde, i na stazi koja je vodila do njihovih ulaznih vrata sam se tako nekako zaletela, malo mahnula rukama i - poletela. STVAAARNO mi se to desilo...
Ispricam ja to naravno mojoj dve godine starijoj sestrici a ono - ona mi ne veruje.. I ja joj lepo kazem, dodji, sad cu ti pokazati.
Odemo mi do te stazice i ja, trci levo trci desno, masi rucicama, skaci, kad - nistaaa...
Naravno ona kaze da sam ja to izmislila, a ja znam da sam juce mogla ali sto sada ne mogu, to mi nije bilo bas najjasnije... :lol: :lol: :lol:
Tacnije, to mi duuugo nije bilo najjasnije... :lol: :lol: :lol:

#55 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 19 May 2003 - 16:07

a sta ako ponekad ne razlikujes dali sanjas ili je stvarnost i obratno.. ne razlikujesh stvarnost od sna.. zamislite (nocne)more koje je vas prate dnevno a zatim to i sanjate...

Matrix! B)

#56 5rov

5rov
  • Members
  • 163 posts

Posted 19 May 2003 - 16:36

i da ..jedno pitanje .....imam periode kad sam 'polu-budna' i to stanje mi je košmarno ...t.j. dok spavam imam utisak da sam budna i pokušavam da sebi dokažem da sam budna time što cu da pomerim neki deo svog tela ili kažem nešto na glas, ali ne mogu ...i onda se tako jako borim da se probudim da u tome i uspem .....to nije san, to je neko stanje ..baš kao da sam polu-budna ..... Posted Image

dešava li se nekome nešto slicno?

Prvo da ti cestitam na temi (bez sale). Drugo, kada sam procitao jedno pitanje... kroz kicmu su mi prosli zmarci, ne bas prijatno. Mislio sam da se to samo meni desava. Nije cesto ali sve vise od jedan je puno.
Kao mali imao sam sne tipa bezim a ne mogu, sporo idem, pogledam sta je kad ono ja na kolenima bezim. Tada sam u snu maltene osecao fizicki kako se podizem sa kolena i bezim normalno. Drugi je san bio da hocu da pobegnem ali mi opet ide slabo, sta sad kad ono oci su mi zatvorene, i sve tako slicno. Interesantno je da sam ja stalno bezao od indijanca ali africkog (crnog), koji je oko pojasa imao raznobojna pera i na telu razne djindjuve, i sa kopljem u rukama ali sto je interesantno, stalno je stajao na jednom mestu nikada nije mrdao a ja sam ne znam zbog cega bezao i bezao (mozda sam podsvesno uzeo lik iz serije koja se tada davala "Kunta Kinte"). Nisam rasista da me se pogresno ne razume. Ti snovi su prestali posle puberteta (valjda se sve teze bolesti "resetuju" posle puberteta). Ja sam ih shvatio kao borbu mog uma i organizma protiv bolest (sa 5 godina bio sam oboleo od meningitisa, alli sam se izvukao (HM mozda se i varam)).
Ima jos jedna da tako kazem fora: kako Hippie pominje to polubudno/polusneno stanje da li se nekom desavalo da ono kao ide nekom stazom i mala barica na putu, ugazis misleci da je plitko a ono malo dublje i zbog toga se probudis iz tog bunovnog stanja.
Ili jos jedna moze biti zanimljivist: Kao na nekoj visini sam i skacem dole (logicno zar ne), u kicmi onaj osecaj kao kada se zaletis kolima i ona se malo odlepe od zemlje na malim uzvisenjima (kao i poletanje aviona) i posle prelepog osecaja leta i neverovatnog dozivljaja, svestan sam da cu ljosnuti und razbiti se, kad ono spremljen na bol, a ja padam na nesto mekano, kao plast sena (nisam iz pastoralnih motiva/krajeva) ili voda uglavnom mekano.
Uf gde me nadjoste UDAVIH VAS...

#57 INa

INa
  • Members
  • 67 posts

Posted 19 May 2003 - 16:57

Meni je jako smesno, kad gledam mog decka kako spava (on jako brzo zaspi...). On je violinista i ponekad kad vec zaspi, ruke stavlja u polozaj kao da svira violinu... :lol: A kad mu to kazem, on mi naravno ne veruje...

#58 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 20 May 2003 - 18:37

pa ja sam imala takve snove kad sam bas bila mala ..tipa bezim, a stojim u mestu ..ili trcim neverovatno sporo ...ponekad imam i sad takve snove, ali bas retko .....isto ponekad imam "polubudne" snove koji kao da su bas u momentu kad treba da zaspim ..cini mi se da traju jako kratko, par sekundi ....bas kako si opisao 5rov, naletim na neku baricu, samo kad ja ugazim u nju, u tom momentu se jako trznem i probudim

ali najsvise volim da sanjam kako letim i kako se ljubim s nekim tipom B) ....do pre nekoliko godina kad sanjam kako letim, obavezno pocnem i da padam i onda mi je zao sto gubim tu moc ...sad uspevam cak i da ne padnem :lol:

Hippie, bas mi pravis zazubice!!!! Buduci da sam vec duze vreme u Estoniji i da je temperatura trenutno oko 10 stepeni... A trava i lisce tek sto su poceli da zelene...
ALI... za deset dana se vracam u Sloveniju, pa se nadam da cu i ja uskoro da se popnem na neku tresnju... :lol:)
Svo ovo vreme sto sam ovde, sanjam da se vracam kuci,... I budim se ujutro a ja ono jos uvek ovde, u hladnoj Estoniji....:lol:(


ehh ...a ja uskoro palim odavde ....jedino sto ce mi nedostajati bice ova divna priroda ...sume ....tresnje, divlje jagode ..domace sljive ..nasa sela ..nase more ......

#59 INa

INa
  • Members
  • 67 posts

Posted 20 May 2003 - 19:18

Nadam se da ne ides u neke ovako hladne krajeve kao ja...? Pa, kad putujes? Jel to neko ispunjenje snova? :)

#60 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 21 May 2003 - 13:30

Nadam se da ne ides u neke ovako hladne krajeve kao ja...? Pa, kad putujes? Jel to neko ispunjenje snova? :lol:

pa ne idem u hladne krajeve, to ne znam dal bih mogla da podnesem ..mrzim sve sto je hladno B) ...cekam iseljenicku vizu vec neko (duze) vreme ...trebalo bi da sam u USA real soon :lol: ...ispnjunje snova - jednog od onih najbitnijih snova u zivotu :lol: