Jump to content


Photo
- - - - -

Alergije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 11 August 2010 - 11:44

preslistah ceo pdf medicine i ne videh temu o alergijama i to me bas cudi blink.gif ... mislim, ima neka prica da je pola beograda alergicno na ambroziju, a eto, ovde se niko ne javlja

mene te muke hvataju uglavnom krajem avgusta, e mi onda pobegnemo na more cca 15 dana, kad se vratimo vec su krenule kise i tako sam se spasavala godinama

ove godine mi krenule tegobe maltene pocetkom avgusta, sad ne znam da il je ambrozija ranije procvetala ili je sad u pitanju nesto drugo

tegobe su grozne, prosto ne mogu da funkcionisem, u grlu me stalno nesto podrazuje na kasalj (kao da mi neko cisti grlo celicnom cetkom ph34r.gif ), nos curi, oci takodje i jos pride peku, disem tesko, nocu ne mogu da spavam od kaslja,a kad spavam onda hrcem usled otezanog disanja, tako da moj bedni muz ne spava nikako sad.gif .... ma muka ziva, a ustvari i nije neka opasna boljka

danas mi je neki lekar sa vma rekao da primim jednu ampulu diprofosa i da nastavim da pijem jednu tabletu aeriusa, tokom 7 dana ... sve cu to da probam pa cu da vidim da li ce biti bolje ... dosad sam samo pila taj aerius i nista mi nije pomogao dry.gif

ima li neko iskustva sa ovakvim ili slicnim tegobama i kako se spasavate ???

#2 SNARC

SNARC
  • Members
  • 60 posts

Posted 11 August 2010 - 12:59

Prethodnih godina me je ambrozija prosto ubijala,kad krene avgust ja mrzim sebe,biljke,ceo svet..Ove godine,negde pocetkom jula cuo sam za neke kapsule koje se zovu Lectranal..pazario,krenuo sa uzimanjem..i jos uvek cekam da krenu dobro poznati simptomi..ali da kucnem,toga jos nema.


#3 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 11 August 2010 - 16:26

QUOTE (SNARC @ 11.08.2010, 13:59) <{POST_SNAPBACK}>
Prethodnih godina me je ambrozija prosto ubijala,kad krene avgust ja mrzim sebe,biljke,ceo svet..Ove godine,negde pocetkom jula cuo sam za neke kapsule koje se zovu Lectranal..pazario,krenuo sa uzimanjem..i jos uvek cekam da krenu dobro poznati simptomi..ali da kucnem,toga jos nema.

hvala, ovo cu da zapamtim ... ja malopre primila taj diprofos ... cekam rezultate

#4 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 August 2010 - 03:10

Iz licnog iskustva mogu da preporucimm Claratin koji barem za mene obavlja posao tokom leta ili antihistamine.Jedini problem je ako neko ima visoki pritisak jer su poznati da podizu isti

#5 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 12 August 2010 - 08:54

CITAT (MAGRIPA65 @ 12.08.2010, 04:10) <{POST_SNAPBACK}>
Iz licnog iskustva mogu da preporucimm Claratin koji barem za mene obavlja posao tokom leta ili antihistamine.Jedini problem je ako neko ima visoki pritisak jer su poznati da podizu isti

I Claritine (loratadin) je antihistaminik.

#6 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 12 August 2010 - 09:17

QUOTE (MAGRIPA65 @ 12.08.2010, 03:10) <{POST_SNAPBACK}>
Iz licnog iskustva mogu da preporucimm Claratin koji barem za mene obavlja posao tokom leta ili antihistamine.Jedini problem je ako neko ima visoki pritisak jer su poznati da podizu isti

btw, mozes da kupis genericki loratadin (potpuno ista stvar kao claritin), u walmartu pakovanje od 60 kom( njihov Equate brand), za par dolara, znatno jeftinije od brand name claritin.

#7 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 12 August 2010 - 21:54

meni ti antihistaminici ni ich ne pomazu ... kao da pijem obican aspirin dry.gif ... zapravo, sad kad vratim film, pomogali su mi prvih par godina, posle se valjda organizam navikne i vise ne reaguje

najgore od svega mi je sto posle nekoliko dana, ta ''obicna'' alergija predje u pravu upalu sinusa i onda vise nije ni jasno sta pomaze a sta ne ph34r.gif

#8 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 12 August 2010 - 22:31

QUOTE (djordja @ 12.08.2010, 21:54) <{POST_SNAPBACK}>
meni ti antihistaminici ni ich ne pomazu ... kao da pijem obican aspirin dry.gif ... zapravo, sad kad vratim film, pomogali su mi prvih par godina, posle se valjda organizam navikne i vise ne reaguje

najgore od svega mi je sto posle nekoliko dana, ta ''obicna'' alergija predje u pravu upalu sinusa i onda vise nije ni jasno sta pomaze a sta ne ph34r.gif

meni je lekar preporucio ovo i dosta mi pomaze, za sinuse


http://www.neilmed.c.../sinusrinse.php

#9 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 16 August 2010 - 11:17

QUOTE (Lift Going Up.. @ 12.08.2010, 23:31) <{POST_SNAPBACK}>
meni je lekar preporucio ovo i dosta mi pomaze, za sinuse


http://www.neilmed.c.../sinusrinse.php

e, al' ovo nema kod nas da se kupi huh.gif ... imaju neke kapi na bazi morske vode

ovo na snimku o tome kako se upotrebljava mi skroz cudno izgleda, jel' moguce da se ovako tera voda kroz jednu nozdrvua da izlazi na drugu blink.gif

#10 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 16 August 2010 - 11:22

QUOTE (djordja @ 16.08.2010, 11:17) <{POST_SNAPBACK}>
e, al' ovo nema kod nas da se kupi huh.gif ... imaju neke kapi na bazi morske vode

ovo na snimku o tome kako se upotrebljava mi skroz cudno izgleda, jel' moguce da se ovako tera voda kroz jednu nozdrvua da izlazi na drugu blink.gif

kapi na bazi morske vode nisu to, jer ti ne isperu sinuse.

da, radi tako, voda udje kroz jednu nozdrvu, i izadje kroz drugu. mogu ti reci da je odlicno, mozda ti se isplati da narucis iz inostranstva. ima jos nesto slicno, zove se neti pot, ali mi se ovo moje vise svidja jer ne moras da zakreces glavu, izvodis kerefeke i ne mozes da promasis, a nisam sigurna da je tako i za neti pot (koji doduse nikad nisam koristila pa mozda nisam fer prema neti potu)

#11 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 16 August 2010 - 20:39

QUOTE (Lift Going Up.. @ 16.08.2010, 12:22) <{POST_SNAPBACK}>
kapi na bazi morske vode nisu to, jer ti ne isperu sinuse.

da, radi tako, voda udje kroz jednu nozdrvu, i izadje kroz drugu. mogu ti reci da je odlicno, mozda ti se isplati da narucis iz inostranstva. ima jos nesto slicno, zove se neti pot, ali mi se ovo moje vise svidja jer ne moras da zakreces glavu, izvodis kerefeke i ne mozes da promasis, a nisam sigurna da je tako i za neti pot (koji doduse nikad nisam koristila pa mozda nisam fer prema neti potu)

a jel' problem da se svo to ispiranje izvede? ... mislim, jel' bolno itakoto

ovde ima neka zena koja leci sinuse tako da nagura unutra bukvalno metar nekog kanapa natopljenog u neke lekovite biljke ... kazu da pomaze ali da nije lako to izdrzati ... ovo sa ovom vodom mi izgleda lakse, ali opet, ne bas sasvim naivno unsure.gif


#12 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 16 August 2010 - 21:38

QUOTE (djordja @ 16.08.2010, 20:39) <{POST_SNAPBACK}>
a jel' problem da se svo to ispiranje izvede? ... mislim, jel' bolno itakoto

ovde ima neka zena koja leci sinuse tako da nagura unutra bukvalno metar nekog kanapa natopljenog u neke lekovite biljke ... kazu da pomaze ali da nije lako to izdrzati ... ovo sa ovom vodom mi izgleda lakse, ali opet, ne bas sasvim naivno unsure.gif

ispiranje je sasvim neutralno, ne boli, nije neprijatno (za razliku od recimo kada slucajno usmrces vodu sto jeste malo neprijatno), ne golica, kazem neutralno, treba ti mozda 10-15 sec po nozdrvi, da ispraznis flasicu.

(ja sigurno ne bi isla kod neke zene da mi gura kanap u nos).

#13 srleprle

srleprle
  • Members
  • 1,718 posts

Posted 23 August 2010 - 18:50

Ja koristim erijus i singular i da kucnem u drvo dobro mi je.Imam problem samo ujutru kad ustanem,onda mi krene lavina iz nosa i kijanje u rafalima.To tako traje nekih 10 minuta i onda sam miran za ceo dan.Pricao sam sa dokom i rekao mi je da ima neka terapija,gde se pravi vakcina koja se stavlja ispod jezika,tretman traje oko godinu dana i da bi bio miran narednih 4-5 godina.Jel ima ko iskustva sa tim.

#14 buca003

buca003
  • Members
  • 1 posts

Posted 05 March 2011 - 12:03

Imam alergijske promene na kozi( koprivnjace) koje uzasno svrbe, javljaju se po telu, moram da pjem presing ili neki drugi lek za alergiju da bi se povuklo, ne izdrzivo je! Radila sam alergo test, nisam ni nasta alergicna! To mi se jako dugo javlj, ne znam sta da radim ni od cega je!!!!!! Da li neko ima iskustva sa tim i sta je radio?????

#15 vini_d_pu

vini_d_pu
  • Members
  • 4 posts

Posted 02 April 2011 - 02:47

Imam alergijske promene na kozi( koprivnjace) koje uzasno svrbe, javljaju se po telu, moram da pjem presing ili neki drugi lek za alergiju da bi se povuklo, ne izdrzivo je! Radila sam alergo test, nisam ni nasta alergicna! To mi se jako dugo javlj, ne znam sta da radim ni od cega je!!!!!! Da li neko ima iskustva sa tim i sta je radio?????


Moja mama je imala probleme sa tim. To stvarno jeste problem. Resenje smo nasli u homeopatiji. Lekar kod koga je ona isla vise ne radi ali raspitaj se malo, sigurno ima jos dobrih. Sve najbolje!