Jump to content


Photo
- - - - -

Bojana Jovanovski - Boka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
212 replies to this topic

#76 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 20 January 2011 - 20:47

Budimo realni, njen najveci uspeh do sada je Sydney koji je na samom pocetku sezone (dakle tamo nisu svi top igraci) a i oni top igraci koji dodju u Sydney isti koriste kao zalet za AO... Iako je na PRO Tour vec tri sezone cinjenica je da na grand slamovima nije otisla dalje od drugog kola! O njenom radu i nacinu igre moci ce da se govori tek negde nakon Roland Garosa / Wimbledona! Sada je previse rano dizati je u oblake kada realno jos uvek nista nije uradila.

Edited by kaisersosa, 20 January 2011 - 20:48.


#77 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 20 January 2011 - 20:53

ja sam to htela da kazem pa sam se bojala da ce me ljudi napljuvati. jeste ona bljesnula u sidneju, ali- veeeliki talenti i potencijali u njenim godinama osvajaju turnire i na gs doguraju daleko.
neka ona nas obraduje (daj boze) tokom godine, od srca joj zelim.

Edited by vanjabarsa, 20 January 2011 - 20:54.


#78 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 January 2011 - 21:00

Mislim da nije fer postavljati Bojani Anu i Jelenu za reper, očekivati od nje slemove i ko zna šta. Zašto ona mora da bude veeeeliki talenat i da dospe pod obavezno u prvih deset? Ova top generacija nas je razmazila pa smo zaboravili da je bilo vreme kad nismo ni u top 50 nikog imali, a i to je veliki uspeh. A ne znam ima li trenutno mlađe od nje u top 100, nije više vreme Monike i Šarapove i osvajanja slemova u tinejdžersko doba. Mislim da je s ovim mestom na kome je trenutno i te kako nešto uradila, a top 50 je vrlo blizu. Zašto je to "ništa"?
Osim toga, imala je povredu zbog koje je duže pauzirala i tek je odskora počela da igra ozbiljno. Nadam se da će sad moći da radi u boljim uslovima, kad počnu da pristižu i veće parice od turnira. Pre svega da unapredi servis, koji je bio očajan ovo malo što sam je gledala. Što se mene tiče, ona je svakako potencijal i kad Ana i Jelena odu u penziju mislim da neće obrukati srpski tenis. Dovoljno mi deluje vredna i radna da postiže solidne rezultate, a sve preko toga samo je bonus. :)

Edited by alcesta, 20 January 2011 - 21:04.


#79 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 20 January 2011 - 21:09

pa jesmo subjektivni kad je rec o "nasim" teniserkama. ja joj stvarno zelim sve najbolje i neka dostigne sam vrh, valjda ce sa godinama i iskustvom biti sve bolja i bolja.(uopste nisam mislila na Ai i JJ kad sam pisala o njoj)
sad su tu i novcane mogucnosti pa uz ozbiljnog trenera budu i bolji rezultati .

#80 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 20 January 2011 - 21:27

Budimo realni, njen najveci uspeh do sada je Sydney koji je na samom pocetku sezone (dakle tamo nisu svi top igraci) a i oni top igraci koji dodju u Sydney isti koriste kao zalet za AO... Iako je na PRO Tour vec tri sezone cinjenica je da na grand slamovima nije otisla dalje od drugog kola! O njenom radu i nacinu igre moci ce da se govori tek negde nakon Roland Garosa / Wimbledona! Sada je previse rano dizati je u oblake kada realno jos uvek nista nije uradila.


Danas takvih cura gotovo da ni nema na turu, Karolina W. je danas mozda jedini pravi primer igracice koja je mlada bljesnula i mlada pocela da osvaja titule, ali pak jos uvek nema nijedan GS u svojoj kolekciji.Mislim da ako ovako bude nastavila vrlo brzo ce da dosegne nivo igracice a ala Pavljucenkova (dakle setnja izmedju 20-30 mesta), sto je po meni i vise nego dovoljno.Sve sta bude uradila preko toga, svaka cast.

#81 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 January 2011 - 21:32

Ja bih bila sasvim zadovoljna da Bojana ima karijeru kao Pavljučenkova, pogotovo što su obe vrlo mlade i godine tenisa su pred njima, samo da ih povrede zaobiđu. :)

#82 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 20 January 2011 - 21:34

Izgleda da je napravila jedan kvantni skok u igri. Godiste ne igra preveliku ulogu
mnogo je vaznije koliko dugo se razvijas kao igrac nego kad se razvijes.

Kad bude mogla da odigra 2-3 seta na svom najvisem trenutnom nivou,
eto je u top 10. Ja se tu ne pitam mnogo.

#83 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 January 2011 - 21:38

Volela bih da mogu da odgledam bar jedan njen meč ceo u neko skorije vreme. Dosad sam sastavila možda 5 gemova, kad se izuzme Fed kup.

#84 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 20 January 2011 - 21:42

Ja bih bila sasvim zadovoljna da Bojana ima karijeru kao Pavljučenkova, pogotovo što su obe vrlo mlade i godine tenisa su pred njima, samo da ih povrede zaobiđu. :)


Bas tako, vreme je da Boka osvoji svoju prvu WTA titulu i da odigra jos poneko finale u ovoj godini, i onda ce ona i Pavljucenkova da se gledaju na listi kao petak i subota, odnosno Bozic i Badnji dan. Posted Image

#85 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 January 2011 - 21:49

Pa sećaš se kakav je antiklimaks bio posle Monike da čuješ povremeno u dnevniku "naša najbolja teniserka Tatjana Ječmenica osvojila ITF turnir u Mrduši Donjoj". Nekako imam utisak da će razočaranje sa Bojanom biti manje kad Ana i Jelena odu. :D

#86 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 20 January 2011 - 21:58

Mislim da nije fer postavljati Bojani Anu i Jelenu za reper, očekivati od nje slemove i ko zna šta. Zašto ona mora da bude veeeeliki talenat i da dospe pod obavezno u prvih deset? Ova top generacija nas je razmazila pa smo zaboravili da je bilo vreme kad nismo ni u top 50 nikog imali, a i to je veliki uspeh. A ne znam ima li trenutno mlađe od nje u top 100, nije više vreme Monike i Šarapove i osvajanja slemova u tinejdžersko doba. Mislim da je s ovim mestom na kome je trenutno i te kako nešto uradila, a top 50 je vrlo blizu. Zašto je to "ništa"?
Osim toga, imala je povredu zbog koje je duže pauzirala i tek je odskora počela da igra ozbiljno. Nadam se da će sad moći da radi u boljim uslovima, kad počnu da pristižu i veće parice od turnira. Pre svega da unapredi servis, koji je bio očajan ovo malo što sam je gledala. Što se mene tiče, ona je svakako potencijal i kad Ana i Jelena odu u penziju mislim da neće obrukati srpski tenis. Dovoljno mi deluje vredna i radna da postiže solidne rezultate, a sve preko toga samo je bonus. :)



Svakako da svi zelimo Bojani najbolje. ja samo pokusavam da skrenem paznju na cinjenicu da devojka ima 19 godina, tri godine pro tura iza sebe i 0 rezultata... ulazak u prvih 50 ne bih nazvao uspehom. Ogroman broj igraca udje u krug 30-tog to 50-tog mesta (potrebno je 1.000 - 2.000 poena) tu se zadrzi neko vreme i onda padne negde daleko. uspeh je uci u Top 20, Top 10, osvojiti Grand Slam... sve ostalo je prolazno. Davno je neko rekao da niko ne pamti ucesnike i rezultate, pamte se samo pobednici.

Sto se tice Monike Seles i Sarapove i da to vise nije to vreme... slazem se u pravcu da to zaista nije to vreme ali u vreme Monike Seles daleko je teze bilo osvojiti Grand Slam nego danas! Ko danas vlada zenskim tenisom? Realno? Pa teniserke sa stazom od bar 10 godina, dakle igracice pred penzijom... izuzev Caroline koja izvlaci prosek starosti Top 10 WTA, ako pogledamo starost igracica dolazimo do proseka od 28 - 29 godina u Top 10!!! A pogledaj konkurenciju udoba Monike Seles!

#87 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 20 January 2011 - 22:18

Svakako da svi zelimo Bojani najbolje. ja samo pokusavam da skrenem paznju na cinjenicu da devojka ima 19 godina, tri godine pro tura iza sebe i 0 rezultata... ulazak u prvih 50 ne bih nazvao uspehom. Ogroman broj igraca udje u krug 30-tog to 50-tog mesta (potrebno je 1.000 - 2.000 poena) tu se zadrzi neko vreme i onda padne negde daleko. uspeh je uci u Top 20, Top 10, osvojiti Grand Slam... sve ostalo je prolazno. Davno je neko rekao da niko ne pamti ucesnike i rezultate, pamte se samo pobednici.

Sto se tice Monike Seles i Sarapove i da to vise nije to vreme... slazem se u pravcu da to zaista nije to vreme ali u vreme Monike Seles daleko je teze bilo osvojiti Grand Slam nego danas! Ko danas vlada zenskim tenisom? Realno? Pa teniserke sa stazom od bar 10 godina, dakle igracice pred penzijom... izuzev Caroline koja izvlaci prosek starosti Top 10 WTA, ako pogledamo starost igracica dolazimo do proseka od 28 - 29 godina u Top 10!!! A pogledaj konkurenciju udoba Monike Seles!

Pa, očigledno nemamo iste kriterijume za uspeh. Taj broj igrača koji uđe u top 20-30 i tu se neko vreme zadrži za mene jesu veoma uspešni igrači, i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Već ulazak u top 15 i osvajanje velikih titula postižu vrhunski igrači, a slemove šampioni. Ne može svako da bude šampion i uđe u istoriju, i ostali treba od nečega da žive, pa mislim da si prestrog. ;)

Stanje u današnjem ženskom tenisu jeste očajno, ali u pogledu godišta top igrača ne razlikuje se mnogo od stanja u muškom, koji je bez dileme kvalitetniji što se igre tiče. Da li to ima veze sa fizički sve zahtevnijim tenisom ili nečim drugim nisam stručna da prosuđujem, a i nije za ovu temu. Ali za to sigurno nije kriva Bojana koju ne smatram ni izbliza talentom kakav je recimo Jelena, a ipak i Jelena sa svim svojim talentom samo je jednom primirisala slemu. Možda niko neće pamtiti Bojanu u svetu na duge staze, ali srpski tenis verovatno hoće jer nemamo uspešnih teniserki na bacanje, i to je perspektiva iz koje ja gledam. :)

E sad, jednog dana možemo da maštamo šta bi bilo da imamo nacionalni teniski centar, da mladi teniseri ne moraju u inostranstvo kao što Bojana nije mogla (ko zna dokle bi dosad dogurala da ima pravi tretman i profesionalnog trenera) i da možemo da štancujemo profesionalne tenisere kao Francuzi... dok taj dan ne dođe, ja se zadovoljavam Bojaninim rezultatima u najavi, prestigla ona Pavljučenkovu ili ne. :)

#88 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 22 January 2011 - 07:17

Budimo realni, njen najveci uspeh do sada je Sydney koji je na samom pocetku sezone (dakle tamo nisu svi top igraci) a i oni top igraci koji dodju u Sydney isti koriste kao zalet za AO... Iako je na PRO Tour vec tri sezone cinjenica je da na grand slamovima nije otisla dalje od drugog kola! O njenom radu i nacinu igre moci ce da se govori tek negde nakon Roland Garosa / Wimbledona! Sada je previse rano dizati je u oblake kada realno jos uvek nista nije uradila.

U Sidneju je igralo 8 od prvih 11 teniserki, dakle nije to bas toliko los turnir. Bojana je dobila 3 kola kvalifikacija, gde se sigurno igralo na noz, a zatim je pobedila teniserke koje su u rasponu 15-25 mesto, tako da one nisu tamo bile samo da se uigravaju. WTA turnire Bojana igra nesto manje od godinu dana. Ako si je gledao recimo u prolece prosle godine i sada moze se videti velika razlika u fizickom izgledu (nema viska kilograma), pokretljivosti (krece se bar 30% bolje), fizickoj spremi (u Sidneju je vezala 7 meceva u 7 dana, svi su igrani u dnevnom terminu), bekendu koji je mnogo bolji, servisu koji je unapredila. Ona je ocito veliki radnik, ima i zicu za tenis, treba joj iskustva i naravno jos bolja fizicka sprema. Ima solidnu visinu i sigurno je da moze jos vise da unapredi servis i prvi i drugi. A mene odusevljava svojim pristupom, borbom do kraja i srcanoscu i zeljom koju pokazuje dok igra. A ume i da napravi mnogo lepe poene :) .

Izgleda da je napravila jedan kvantni skok u igri. Godiste ne igra preveliku ulogu
mnogo je vaznije koliko dugo se razvijas kao igrac nego kad se razvijes.

Kad bude mogla da odigra 2-3 seta na svom najvisem trenutnom nivou,
eto je u top 10. Ja se tu ne pitam mnogo.

:+1:

Sto se tice Monike Seles i Sarapove i da to vise nije to vreme... slazem se u pravcu da to zaista nije to vreme ali u vreme Monike Seles daleko je teze bilo osvojiti Grand Slam nego danas! Ko danas vlada zenskim tenisom? Realno? Pa teniserke sa stazom od bar 10 godina, dakle igracice pred penzijom... izuzev Caroline koja izvlaci prosek starosti Top 10 WTA, ako pogledamo starost igracica dolazimo do proseka od 28 - 29 godina u Top 10!!! A pogledaj konkurenciju udoba Monike Seles!

Monika je svoj prvi turnir osvojila pobedivsi u finalu kris Evert, koja je tada bila u top 10 i imala verovatno 35-36 godina, a '91 je osvojila US Open dobivsi Martinu koja je imala 35 godina. Bilo i tada dosta matorki :D (Sukova, najstarija Malejeva...). Ja sam tada ziveo za obracune sa Stefi i mlacenje Arance, sve ostalo je bila niza klasa koja je mogla da pripreti samo u trenucima velike inspiracije, ali nikada u kontinuitetu. A osvojiti GS tada je za Moniku bilo teze samo zato sto je morala da dobije Stefi ili Arancu (to je bila manja muka, ali je trebalo mnogo vise strpljenja) koje su bile velike igracice. Odosmo u off, ovo je ipak Bojanina tema.

Edited by Milutinov Tata, 22 January 2011 - 07:28.


#89 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 22 January 2011 - 13:35

Monika je svoj prvi turnir osvojila pobedivsi u finalu kris Evert, koja je tada bila u top 10 i imala verovatno 35-36 godina, a '91 je osvojila US Open dobivsi Martinu koja je imala 35 godina. Bilo i tada dosta matorki :D (Sukova, najstarija Malejeva...). Ja sam tada ziveo za obracune sa Stefi i mlacenje Arance, sve ostalo je bila niza klasa koja je mogla da pripreti samo u trenucima velike inspiracije, ali nikada u kontinuitetu. A osvojiti GS tada je za Moniku bilo teze samo zato sto je morala da dobije Stefi ili Arancu (to je bila manja muka, ali je trebalo mnogo vise strpljenja) koje su bile velike igracice. Odosmo u off, ovo je ipak Bojanina tema.



Samo sto su Martina i Evert sa svojih 35 godina (pa i Martina sa svojih 40) igrale bolji tenis od vecine danasnjih igracica!

#90 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 02 February 2011 - 02:08

Tekst o Bojani uoci FC meca sa Kanadjankama

Jovanovski to Lead Serbia at Fed Cup

Bojana Jovanovski has made a name for herself in Serbia as the 19-year-old was the youngest female player to finish 2010 in the Top 100 on the WTA Tour at No. 71. She was born and raised in Belgrade, Serbia and started playing at the age of seven when her father handed her a racquet. Zoran, her father, has coached her ever since.

Jovanovski is a former fifth-ranked junior and the No. 3 player on Serbia's depth chart behind Jelena Jankovic and Ana Ivanovic. She began playing ITF events in 2006 and then decided to go pro in 2007. She currently sits at a career-high singles ranking of No. 54 after reaching the second round at the Australian Open. Jovanovski has a fatal forehand, which stood out at the April Fed Cup tie against Slovakia. The then 18-year-old displayed guts and fight in her singles match against Daniela Hantuchova and the former No. 53 player Magdalena Rybarikova. She is a fearless player and is willing to take risks in order to cause upsets against her elite opponents.

Jovanovski captured her first national title at age 12, when she won the Serbian national U14 championships and was the finalist of the U16 tournament as well. From a young age she has had her heart set on becoming the No. 1 player in world. The young Serb is well on her way as she has already competed on Tour for three years. The 2010 season was her most successful year as she advanced to the semifinals of three ITF $50,000 tournaments. She also debuted in Grand Slam action as she reached the second round at Wimbledon and made her first appearance on the Serbian Fed Cup team.

Her greatest win came in August at the premier event in Cincinnati when she defeated Top 20 player Aravane Rezai and then came up with another big win when she overcame her compatriot, former world No. 1 Jankovic in three sets at Beijing. Jovanovski will compete in this weekend's Fed Cup tie against Canada as the No. 1 singles player on the Serbian team. With Jankovic and Ivanovic out, she now leads the team in experience and will have to counter Canada's No. 1 singles player Rebecca Marino, who is playing her first tie. The two women seem to have a similar playing style as they are both strong baseline players. It will be a competitive tie and an important one for Canada as the Serbian team had previously been in the World Group. Back-to-back losses against Russia and Slovakia demoted the Serbs to World Group II and they will now go toe-to-toe with a strong Canadian team.