Jump to content


Photo

Clanstvo u Mensi IQ>=148


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#46 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 16 April 2003 - 18:10

....
Rainman je bio natprosecno inteligentan, mozda i svih 220 (IQ), ali su strahovali da li ce uspeti bezbedno da predje ulicu (sve sa pesackim prelazom i semaforom).....

Jeli ovo onako odokativno, gledajuci film?

#47 Irene

Irene
  • Members
  • 20 posts

Posted 17 April 2003 - 09:28

2 sonjal:
--Ne verujem da ste odoleli izazovu da se i Vi (uz Vaseg kolegu) podvrgnete MENSA testu  :lol: . Mozda je suvise indiskretno (izvinjavam se zbog toga), ali me zivo zanima, kakav je Vas rezultat...Sta su vam rekli?!

Draga Dubravka,
uzela si mi rec iz usta (pojasnjenje za sonjal: rekla je ono sto sam ja htela) i lepo si sve srocila i postavila pitanje koje mene krajnje interesuje, ali se zaista bojim da odgovor vec naslucujem...

Posto nam je gospodja sonjal (ili kakav vec se provokator krije iza ovog "laznog" nika) dokazala da su inteligentni ljudi nadasve i ljubazna bica vredna naseg sveopsteg divljenja, obozavanja i uvazavanja, verovatno su, tako ljubazni kao sto jesu, gospodju ljubazno zamolili vec nakon dugog sedenja nad prvim pitanjem da napusti njihove prostorije i radi ocuvanja njenog psihickog zdravlja (i pored svoje inteligencije nisu uspeli da je povezu sa nikom sonjal i postovima na ovom forumu, pa su imali trunku nade da isto poseduje) je udaljili iz daljeg nadmetanja. Videli su koliko joj je stalo da pokaze svoju neizmernu inteligenciju, ali su, ipak, shvatili da je ta neizmernost merena u suprotnom smeru ose (pojasnjenje za sonjal: inteligencija tezi ka minus beskonacno), te da bi razocarenje za nju bilo neizdrziv udarac.

#48 Branimir70

Branimir70
  • Members
  • 187 posts

Posted 17 April 2003 - 15:28

Dubravka:
"Inteligencija (Bogom dana stvar)"

Djelomicno tocno, rodjenjem je odredjen "plafon" razvitka inteligencije, a koliko ce se doista razviti utjece covjekov razvitak, ponajvise do dobi do 7 godina.

#49 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 April 2003 - 18:39

Rainman je bio natprosecno inteligentan, mozda i svih 220 (IQ), ali su strahovali da li ce uspeti bezbedno da predje ulicu (sve sa pesackim prelazom i semaforom).

teshko bash da osobu sa autizmom mozes da koristish za primer, nekog kome odredjeni deo inteligencije ipak fali.
MENSA test je previshe jednostran da bi bio validan

#50 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 17 April 2003 - 22:55

Gonzo:
“Jeli ovo onako odokativno, gledajuci film?”

--Ma, lupnula sam! Ne znam koliki je do sada najveci izmereni IQ...ali, htela sam da bude veci od Klintonovog Posted Image , pa mi se 220 ucinilo kao moguc “plafon”. Preterala sam, a? :lol:

Branimir:
“..."Inteligencija (Bogom dana stvar)"
Djelomicno tocno...”

Ne znam ja mnogo o tome...mislila sam da je IQ nesto sa cime se radjas kao i sa, recimo, odredjenom krvnom grupom, i da je konstanta. Hvala ti na pojasnjenju :lol:. Onako laicki sam htela da kazem da pravim bitnu razliku izmedju inteligencije i pameti. Iz iskustva znam da to nije uvek (cesto) srazmerno proporcionalno. Poznajem nekoliko inteligentnih ljudi sa “sertifikatom” (IQ=140...160) dobijenim bas od MENSE. Ja im vise ne bi’ dala ni kozu da mi pricuvaju...kazem - vise, upravo zbog loseg iskustva.

#51 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 18 April 2003 - 08:11

" Ja im vise ne bi’ dala ni kozu da mi pricuvaju...kazem - vise, upravo zbog loseg iskustva."

Kako vise nista nemam netaknuto, kozu sam im dala da seckaji, a i kosu mi sisaju jedino mi je preostao IQ.

#52 relax

relax
  • Members
  • 29 posts

Posted 24 April 2003 - 23:34

Nemojte samo da dizete tegove, noposto !!! Ako to radite, chelo Vam se smanji za 50%.