Jump to content


Photo

Četvrtfinale


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
452 replies to this topic

#421 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 03 July 2010 - 23:31

EPIC FAIL, не подносим Барсу :ph34r:


ne podnositi barcu znaci biti navijaci milana (plavo-crnih/crveno-crnih) ili navijati za balerine iz madrida :)

da li sam pogodio?

#422 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 03 July 2010 - 23:33

ne podnositi barcu znaci biti navijaci milana (plavo-crnih/crveno-crnih) ili navijati za balerine iz madrida :)

da li sam pogodio?

:ph34r:

#423 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 03 July 2010 - 23:37

:ph34r:


dobro, ocigledno da sam pogodio, samo se nadam da se ne radi o 'balerinama' :)


edit: tek sad video bold

Edited by COMANDANTE, 03 July 2010 - 23:39.


#424 VMJunior

VMJunior
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 04 July 2010 - 00:01

Da li zna neko da li je jos neki trener pored Lipija osvojio LS i SP?

Del Boske sada ima sansu pa zato pitam..

Inace sad sam malo gledao Nemacki tim i njihovu istoriju i ono sto se izdvaja vezano za igrace iz ovog tima:

1.Miroslav Kloze je drugi najbolji strelac u istoriji Nemacke 100 utakmica-52 gola(1 mec manje od Heslera(5.),3 od Bekenbauera(4.),8 od Klinsmana (2.) na listi)

2.Lukas Podloski ima samo 25 godina a vec je odigrao 79 utakmica za reprezentaciju :ph34r: (40 golova),za klubove je odigrao preko 180 utakmica i dao 63 gola(samo 23 vise nego u reprezentaciji a igra kao napadac).

3.Joakim Lev najuspesniji trener u istoriji Nemacke po koeficijentu uspesnosti 38-8-8(70%)

4.Svaki selektor u istoriji Nemacke(osim Erika Ribeka koji je vodio tim na EP 2000. )je uveo Nemacku u finale nekog velikog takmcienja(EP ili SP),"mali" uljez Oto Nerc koji je dogurao "samo do 3.mesta na SP 1934.

#425 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 July 2010 - 00:42

После одбрањеног пенала провалио сам да Касиљас захваљује неког са клубе и рекао сам другу: "Ово му је неко рекао где ће Кардозо шутирати"

Pepe Reina Told Me Where Oscar Cardozo Was Going To Shoot - Spain's Iker Casillas

Hailed as the hero of Spain's triumph over Paraguay (along with goalscorer David Villa) with at least two crucial saves, including stopping a penalty, Spanish goalkeeper and captian Iker Casillas has deflected the credit, instead dedicating his save to second-string keeper Pepe Reina.

"Reina told me where he [Cardozo] would shoot. He is phenomenal", said the Real Madrid 'keeper of his Liverpool counterpart. Shortly after saving the spot-kick, Saint Iker could be seen pointing to the sideline, presumably at Reina, in appreciation of the tip-off.

The Spanish captain praised his team for their hard-fought win against Paraguay, but also remained cautious ahead of the semi-final tie against Germany. "This team has a lot of quality and can go very far. But we have to be careful because Germany has a great team and we need to have respect for them".

Living in the moment though, the euphoric Casillas finished by emphasising the importance of Spain's historic progression to the semifinals, especially for Spanish fans. "We have superseded a psychological barrier and now we are going for it all."


:ph34r:

#426 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 July 2010 - 01:11

Шпанци су одиграли најслабију утакмицу на првенству, јесте се добро бранио Парагвај али Шпанија је била потпуно безидејна иако је било простора посебно у првом полувремену на средини терена. Међутим са онаквим Торесом не може се много, видело се то и у прошлој утакмици са Португалом, Шпанија за 15 минута са Љорентеом на терену је била опаснија и боља него за претходних сат времена. Није ми јасно шта је даас изводио са оним изменама Дел Боске, у суштини он је добрим делом, поред повреда и ровитости главних играча које сам раније помињао, крив за неубедљиву игру Шпанаца. Једну ствар бих се сложио са МcLeod-ом, Дел Боске само Виљу форсира по страни док се сви непотребно набијају кроз средину. Код Арагонеса Шпанија је играла доста другачије. Дел Боске ме је разочарао мало и кукавичком игром, уместо Тореса уводи Фабрегаса а након тога Педра уместо Алонса. Не видим велику логику ових потеза, а да не говорим о трећој замени када је спремио Марћену уместо Пујола. Наравно та замена има смисла после 1-0 али фора је у томе што ју је ДБ спремио још пре гола. Видело се да Пујол испада, цело првенство игра катастрофално, спор је и надскакали су га Кардозо а затим и Санта Круз али правити такву измену на 0-0 је више него кукавички.
Све у свему и поред тога што је ово била најслабија утакмица Фурије потпуно заслужено су прошли у 1/2-финале.

#427 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 04 July 2010 - 01:18

Ja sam se skenjao mnogo. Skoro kao mi kad smo ispali. Jedna ovakva ekipa, fajterska, sjajna, tim, pravi tim, ispada od kukavicke Spanije na cistu srecu. Jeste Spanija bila bolja. Ali nista specijalno. Realno je bilo da bude nereseno. Gol je bio cist. Koji pasivan ofsajd? To sto je skakao na loptu, pa promasio, i "odvukao igraca"? Ne zasmejavajte me. Kao da ne bi Pujol skocio na tu loptu i da nije bilo nikog pored njega :ph34r: Prosli golom iz ofsajda, sad protivniku ponistili cist gol... veselo. Draze bi mi bilo da Holandija, mozda i najomrazeniji fudbalski tim u svim konkurencijama osvoji nego oni!

Del Boske svaku sledecu utakmicu ispada sve veci sarlatan. Danas je ispao 10 puta veci sarlatan nego Maradona sa postavkom igre i izmenama. Covek je slep, ej zivote, igra sa dva zadnja vezna i tri centralna vezna, po krilu mu igraju Vilja i Ramos kad se ubaci! Pa gde to ima... inace, dubok naklon za Davida Vilju. Da nije njega, odavno bi oni gledali ovo prvenstvo kod kuce. Inijesta danas solidan, Tores se ponovo dokazao...

@medo, da ne zaboravim, ja ostrascen?! :D Samo ponekad... nepravda na velikim takmicenjima me boli, kad ovo prodje, vracam se u normalu :)

Edited by McLeod, 04 July 2010 - 01:29.


#428 Darko011

Darko011
  • Members
  • 289 posts

Posted 04 July 2010 - 01:33

Izgleda da nam se smeši finale Holandija-Nemačka,kao nekad.Voleo bih da Urugvaj osvoji boginju,svi ostali su mi veoma antipatični.A da Nemci igraju najbolje,i to stoji.

A utakmice četvrt finala nikad bolje,sve luđe od luđeg.

#429 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 04 July 2010 - 01:55

doslo vreme da navijam za Nemce :ph34r:
Urugvaj je hendikepiran povredama i kartonima pa tesko da moze da pobedi omrazene Holandjane a Spance ne volem bas

#430 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 04 July 2010 - 01:57

@medo, da ne zaboravim, ja ostrascen?! :) Samo ponekad... nepravda na velikim takmicenjima me boli, kad ovo prodje, vracam se u normalu :ph34r:



Danas nije bilo nepravde. Kod pasivnog ofsajda se gleda da li je igrac uticao na igru, tj na golmana i protivnicke igrace. Samim tim sto je skocio na centarsut i odvukao igraca sa sobom, aktivirao se i gol je opravdano ponisten.

Ja ne navijam za Spaniju, ali mi je drago sto su prosli. U polufinalu cu navijati za Nemce.

Ipak je glupo otpisivati Spaniju (vidim da vecina to radi). I sa nesto losijom igrom su stigli do polufinala, mozda im se bas u polufinalu konacno otvori. Zbog gluposti sudije, Nemacka ce biti lisena Mullerove pomoci, sto ce biti veliki hendikep.

Edited by medobrundo, 04 July 2010 - 01:58.


#431 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 04 July 2010 - 08:05

I ja se slažem, da će Nemačka - Španija biti neizvesno. Kao i Nemci, i Španci imaju nekoliko igrača u veznom redu, koji mogu u svakom trenutku odigrati potez za pobedu. Prete bukvalno sa svih strana. Iniesta, Xavi, Fabregas, pa čak i Ramos... svi su oni toliko kvalitetni, da čine špansku igru široku. Nisu oni Argentina, gde je uglavnom dovoljno blokirati Messija ili Engleska, gde zaustavljanjem Gerrarda i Lamparda napraviš 90% posla... Još ako Iniesta nastavi vraćati formu i uraditi još neki od poteza, kakvog je uradio juće kod gola... :ph34r:

#432 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 04 July 2010 - 09:22

Oko Ljorenteovog ulaska sam saglasan. Po meni je trebalo da uđe umesto Toresa jer su ulaskom Fabregasa i prelaskom Vilje u sredinu izgubili profil igrača koji može glavom da zamreži. Druga izmena je bila relativno logična(ako opet izuzmemo neulazak Ljorentea). Španci su jurili gol a sa prvom izmenom (moglo bi se reći kukavička ili jako oprezna) im je formacija postala defanzivnija (centralni vezni za centarfora) tako da se očekivalo da se kod sledeće izmene vrati ofanzivnijoj formaciji (polušpic/desno krilo Pedro za zadnjeg/centralnog veznog Alonsa) a poslednja izmena je najverovatnije zbog povrede Pujola, štoper za štopera, ništa neobično niti kukavički po meni hehe.

Što se tiče polufinala mislim da će konačno Španci dobiti više prostora za bolju realizaciju obzirom na tradicionalni nemački stil igre koji forsira i Lev ali će im i odbrana češće biti testirna. Španci uglavnom imaju bolje igrače sem na levom beku ali Nemačka ima sistem koji im je omogućio da dva puta izbace po individualnim kvalitetima bolje reprezentacije mada im je u prvom slučaju pomogao i sudija a u drugom naravno legendarni El Pibe hehe.

Edit:
Suma sumarum, dao bih nešto bolje šanse Špancima za prolaz u finale sa Oranjem. Ne mogu da nađem kvote za polufinala na beteksploreru, možda ih još nisu ni izbacili.

Edited by joakimvitriol, 04 July 2010 - 09:35.


#433 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 04 July 2010 - 09:29

I ja se slažem, da će Nemačka - Španija biti neizvesno. Kao i Nemci, i Španci imaju nekoliko igrača u veznom redu, koji mogu u svakom trenutku odigrati potez za pobedu. Prete bukvalno sa svih strana. Iniesta, Xavi, Fabregas, pa čak i Ramos... svi su oni toliko kvalitetni, da čine špansku igru široku. Nisu oni Argentina, gde je uglavnom dovoljno blokirati Messija ili Engleska, gde zaustavljanjem Gerrarda i Lamparda napraviš 90% posla... Još ako Iniesta nastavi vraćati formu i uraditi još neki od poteza, kakvog je uradio juće kod gola... :ph34r:


Bice neizvesno 4-1 za Nemce :) dobro neigra miler ajde bice 3-1 :D

#434 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 04 July 2010 - 10:21

Holandija, mozda i najomrazeniji fudbalski tim u svim konkurencijama


Voleo bih da Urugvaj osvoji boginju,svi ostali su mi veoma antipatični.


...omrazene Holandjane...

Izgleda da nisam u toku - otkud ovolika antipatija prema Nizozemcima? Njih sam uvek voleo da gledam. Igraju brzo, oštro, napadački, bez puno kalkulacija, ko nabije taj dobije. Možda i najbolja rerezentacija tokom sedamdesetih, dva finala, nažalost dva poraza. I posle toga su na brojnim velikim takmičenjima imali sjajne ekipe ali uspeli da ubeleže samo (za takve ekipe samo) jednu titulu prvaka Evrope. Na ovom prvenstvu pobedili su sve protivnike, izbacili i boljeg od sebe, prvog favorita za titulu.
Voleo bih da gledam finale Holandija - Nemačka (to je bilo i prvo finale koje sam gledao :ph34r: ) i voleo bih da ovaj put trijumfuju lale.

#435 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 04 July 2010 - 10:44

Izgleda da nisam u toku - otkud ovolika antipatija prema Nizozemcima? Njih sam uvek voleo da gledam. Igraju brzo, oštro, napadački, bez puno kalkulacija, ko nabije taj dobije. Možda i najbolja rerezentacija tokom sedamdesetih, dva finala, nažalost dva poraza. I posle toga su na brojnim velikim takmičenjima imali sjajne ekipe ali uspeli da ubeleže samo (za takve ekipe samo) jednu titulu prvaka Evrope. Na ovom prvenstvu pobedili su sve protivnike, izbacili i boljeg od sebe, prvog favorita za titulu.
Voleo bih da gledam finale Holandija - Nemačka (to je bilo i prvo finale koje sam gledao :ph34r: ) i voleo bih da ovaj put trijumfuju lale.


bold- 1:2 (1998.) i 1:6 (2000.)