Jump to content


Photo
- - - - -

LowCost avio karte iz Srbije?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
185 replies to this topic

#16 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 22 September 2010 - 23:32

Da se pitam ruchni prtljag bi ogranichila na kilo, poshto od silnih organizovanih i nerazmazhenih putnika u avionu nema gde ni jakna da se stavi.
@ amy_w
i mene nervira nachin na koji lowcost funkcionishe kad je u pitanju kupovina karte. karta nek koshta koliko god, al' nek mi lepo daju cenu a ne petnaest nekih fee-jeva i kobojagi opcija. Gubljenje vremena.
Vrhunac mi je Monarch koji i sedishte naplacuje.


ahm, ali stvarno je jednostavno :) kome ne odgovara, plati pa se klati -_-

#17 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 28 September 2010 - 13:12

Planiram da u decembru prvi put letim low-cost kompanijom. U pitanju je Wizz Air a relacija je Beograd-London. Puno bi mi znacilo da mi neko ko je vec leteo Wizz-om kaze koliko ce me ukupno kostati povratna karta ako je 100eur Beograd-london i 80eur London-beograd. Platicu visa karticom a poneo bih sa sobom jos jedan kofer pored rucnog prtljaga. Hvala unapred.

#18 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 28 September 2010 - 16:34

Planiram da u decembru prvi put letim low-cost kompanijom. U pitanju je Wizz Air a relacija je Beograd-London. Puno bi mi znacilo da mi neko ko je vec leteo Wizz-om kaze koliko ce me ukupno kostati povratna karta ako je 100eur Beograd-london i 80eur London-beograd. Platicu visa karticom a poneo bih sa sobom jos jedan kofer pored rucnog prtljaga. Hvala unapred.

15eur po letu, po koferu i 5eur po letu, po putniku za plaćanje visa karticom. Znači još 40eur ako ideš sam. Ne zaboravi i transport od Lutona do Londona.

Edited by nvukelic, 28 September 2010 - 16:41.


#19 Soma

Soma
  • Members
  • 6 posts

Posted 29 September 2010 - 19:11

Uh, izvinjavam se sto se mesam, ali to ce ukupno da te izadje oko 220 eur. Moje misljenje je da je to malo mnogo za Wizz? Ako vec planiras da izdvajas tolke novce za kartu, za slicne pare onda mozes i regularnom kompanijom do Londona a dobijas mnogo bolje vreme sletanja, tj. mozes vise da iskoristis taj prvi dan. Wizz je poznat po tome sto u startu nagruva cene karata za Bozic i Novu Godinu. Isla sam Wizzom iz Beograda do Londona za 80 eur sa sve prtljagom i za te pare je ok "progutati i kasnjenje a i dolazak na Luton kasno uvece. Al za 220eur... nisu vredni tih para :)

#20 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 01 October 2010 - 22:46

Uh, izvinjavam se sto se mesam, ali to ce ukupno da te izadje oko 220 eur. Moje misljenje je da je to malo mnogo za Wizz? Ako vec planiras da izdvajas tolke novce za kartu, za slicne pare onda mozes i regularnom kompanijom do Londona a dobijas mnogo bolje vreme sletanja, tj. mozes vise da iskoristis taj prvi dan.

Samo da primetim da ce BA da ukine let za Beograd pre toga...

#21 Soma

Soma
  • Members
  • 6 posts

Posted 02 October 2010 - 09:49

Meni nije toliko mrsko JATom da letim kad se vec dodje do cene od 250 eur :)

#22 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 02 October 2010 - 16:01

za tu kintu (kao sto pomenusmo na drugom topiku) bi moglo i Swiss-om, ili Luftikom.
Ne samo za Heathrow ili City, nego i razne regionalne aerodrome po UK.

Meni nije toliko mrsko JATom da letim kad se vec dodje do cene od 250 eur :)



#23 blazha

blazha
  • Members
  • 536 posts

Posted 04 October 2010 - 17:18

Hvala na korisnim savetima! Imam jos jedno pitanje u vezi check-in-a... Da li je airport check-in uracunat u total price koji nam stoji na wizzair-ovom sajtu ili se to placa dodatno?

#24 Soma

Soma
  • Members
  • 6 posts

Posted 05 October 2010 - 09:25

Kad zapocnes proces kupovine karte, u nekom trenutku ce te pitati za oba aerodroma da li radis airport check in ili on-line check in. Ako izaberes airport check-in naplatice ti, mislim, jos po 5 eur po smeru. Web check-in je besplatan.

#25 miki2000

miki2000
  • Members
  • 18 posts

Posted 25 November 2010 - 11:22

Da li se zna hoce li EasyJet poceti uskoro da leti iz Srbije?

#26 miki2000

miki2000
  • Members
  • 18 posts

Posted 21 March 2011 - 02:47

JAT izgleda poceo da se utrkuje sa LowCost avio kompanijama, pa zesce spustio cene...
MOzda nekom bude od koristi: Bec za 89 eur, Berlin, Rim za 99 eur, itd i to su cene za povratne karte sa uracunatim taksama

#27 Southern Comfort

Southern Comfort
  • Members
  • 1,453 posts

Posted 31 March 2011 - 09:52

za tu kintu (kao sto pomenusmo na drugom topiku) bi moglo i Swiss-om, ili Luftikom.
Ne samo za Heathrow ili City, nego i razne regionalne aerodrome po UK.


Dva komentara u W!zzovu odbranu - korigovali su vreme polaska iz Beograda - tako da turisti imaju praktično ceo dan za razgledanje.

Drugo, za ljude koji borave u severnom Londonu ili putuju dalje na sever Engleske Luton je daleko zgodniji od Heathrowa. Do KX/St Pancrasa se vozom stiže za 35 minuta. Gužve uglavnom nisu prevelike - što se za tube ne bi moglo reći.

#28 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 03 April 2011 - 11:33

"Korigovali" na poletanje 8:15 s Lutona i 5:40 iz Beograda. Taj voz za Nottingham kom treba 36 minuta do aerodroma ide jednom u sat vremena, tako da je realnije vreme putovanja 50 minuta ostalim vozovima koji idu cheshce. Plus 5-10 minuta za bus od vozne stanice do aerodroma.

Skoro sam uzela povratnu za Bg preko Malev-a, presedanje u Budimpeshti s pauzom od 55 minuta. Ne gubi se mnogo vremena a cena sad za uskrs je bila mnogo jeftinija od Jata, Swiss-a pa chak i Wizzair-a - £180. Lete s Gatwicka i Heathrowa.

#29 Elvirica.dj

Elvirica.dj
  • Members
  • 1 posts

Posted 01 May 2011 - 00:34

Posto vidim da su na forumu pravi strucnjaci za putovanja, zamolila bih da mi neko prosto i jednostavno objasni koliko ja treba UKUPNO da platim da bih Wizzair-om iz Beograda stigla u Memingen, ako na sajtu pise da karta u jednom smeru kosta oko 1700 dinara (grubo 17€). Sta znaci on-line chek in? I jos jedno pitanje, cula sam da je aerodromska taksa naseg aerodroma oko 36€, da li je to tacno?

P.S. Molim vas sve da imate na umu da sam plavusa, te sam zato zamolila za jednostavnost odgovora Posted ImagePosted Image

Hvala unapred na odgovorima! Posted Image

#30 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 May 2011 - 01:16

Posto vidim da su na forumu pravi strucnjaci za putovanja, zamolila bih da mi neko prosto i jednostavno objasni koliko ja treba UKUPNO da platim da bih Wizzair-om iz Beograda stigla u Memingen, ako na sajtu pise da karta u jednom smeru kosta oko 1700 dinara (grubo 17€). Sta znaci on-line chek in? I jos jedno pitanje, cula sam da je aerodromska taksa naseg aerodroma oko 36€, da li je to tacno?

P.S. Molim vas sve da imate na umu da sam plavusa, te sam zato zamolila za jednostavnost odgovora Posted ImagePosted Image

Hvala unapred na odgovorima! Posted Image


Pa sad zavisi dal je to bez taxi - vidim da je taxa oko 1700 dinara - onda ces imati:
karta 1700 *2 (sa povratkom) - 34 E
taxa 1700 *2 (za oba aerodroma) - 34 E
prtljag ne znam koliko je do tamo ja sam upravo Luton - BG platila 13 funti po pravcu pa nek bude nekih 15E za tebe, to je jos 30 E
placanje karticom ce biti jos 5E *2 = 10
znaci nekih 108 E ukupno.

Naravno ovo pod predpostavkom da ta cena koju si videla ne ukljucuje taxe vec sto je veoma moguce pa ces onda platiti 34E manje. Naravno moras da proveris i da je povratna po istoj ceni jer nekad nisu zavisi od dana. Naravno bice manje i ako upakujes sve u jedan mali kofer.

To ako radis Web Check in - odes na sajt Wizza gde si bukirala kartu i ucekiras se i odstampas boarding pass, checkiranje na aerodromu ce te takodje kostati.

Veoma prosto odes na sajt odradis kupovinu pre placanja i vidis cenu :D ne moras da platis ako neces.