Jump to content


Photo
- - - - -

Trgovina organima - istina ili laž?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2496 replies to this topic

#46 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 May 2010 - 16:26

Palila je po malo Carla na obe strane...nego o "našima" je uvek govorila "loše" a o "njima" "dobro" i obratno...

Budući da priča o Žutoj Kući postoji...bar na drugom topicu...ovaj deo priče treba poslati na DEPONIJU....


boli malo istina, a? cim se saznaje da lazete koliko ste teski, onda "deponija". u deponiju mozes ti, zajedno s tvojim pajtasima, a temi nista ne fali.

uhvaceni ste kako lazete - barem priznajte.

#47 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 May 2010 - 16:30

ovaj iz EULEXa je jednom recenicom rekao sve:

The end of the "fairy-tale" of organ-trafficking, as one Eulex prosecutor calls it,


trt.

#48 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 May 2010 - 16:31

Vidim da si se uzbudio kada se spomenu budale.
Kako bi bilo da otvoris petu istragu o celom slucaju jer prethodne cetiri nisu pronasle nijedan dokaz da se radilo o nekoj trgovini organima.Siguran sam da bi ti nasao neki dokaz koji je ostalima promakao


pa znas onu staru BIA recenicu: istrage ce biti sve dok ne fabrikujemo sve sto nam treba.

to je modifikacija onog: the beatings will continue until morale improves.

#49 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 29 May 2010 - 16:33

Moj motiv je da se ovakav neukus prebaci tamo gde mu je mesto. Na deponiju.


ja ne kazem da je to bajka - to kaze EULEX a bogami i BBC. mozes se njima zaliti. a ako vec zahtevas deponiju, znas gde je, pa idi.

#50 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 29 May 2010 - 16:34

Shta god da je, bajka nije.
Neukusno je ovakvu prichu nazvati bajkom imajuci u vidu da se radi o mrtvim/nestalim ljudima.
Deponija.

Neukusno je neistinu nazvati neistinom ako se radi o mrtvim ljudima? Nista nisam razumeo. Kakve veze na kraju ima 'trgovina organima' sa nestalima (ubijenim) Srbima? :ph34r:

Da li je ukusno koristiti te iste mrtve ljude (kao i one Vukovarske bebe) za nacionalno osvescenu Istinu?
Procitaj jos jednom ovaj post ako vec moram da se ponavljam.

O zutoj kuci nisam iznosio stav tako da ne znam kako bi ti "ushao" u moju sposobnost da prepoznam sushtinu problema zute kuce.
Moj motiv je da se ovakav neukus prebaci tamo gde mu je mesto. Na deponiju.

Slazem se, deponija za ovaj post Shedoua.
Ne bavi se necim konkretnim a jos je neukusan obzirom da uopste postuje o toj temi *(kako te nije sramota da pricas o mrtvima!)

Dvoje mogu da igraju tu igru, ili vise njih. :)

#51 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 May 2010 - 17:08

Zasto je cela prica neverovatna?

1. Potrebno je imati opremljenu hirursku salu i obucene hirurge, koji znaju kako se uzima organ.
2. Istovremeno s tim, potrebno je imati i tipizaciju tkiva.
3. Transport uzetih organa mora se izvrsiti u kratkom vremenskom roku, dok potencijalni davalac ceka.
4. Organi se ne mogu zamrzavati (osim roznjace i kostiju).

Imajuci u vidu sve ove momente, vrlo je neverovatno da su u nekim bestragijama severne Albanije takvi uslovi postojali.

#52 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 29 May 2010 - 20:41

Ako se brishe neka se brishe i ono sa prethodne strane.

Hvala

#53 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 29 May 2010 - 21:30

Shta god da je, bajka nije.

Neukusno je ovakvu prichu nazvati bajkom imajuci u vidu da se radi o mrtvim/nestalim ljudima.

Deponija.


Ako je "neukusno ovakvu prichu nazvati bajkom" jos neukusnije je zahtevati "Deponija"!


Iz pijeteta, kad vec insistiras da se radi o mrtvima! Nije njima mesto u Deponiji!

Edited by Lorenz, 29 May 2010 - 21:33.


#54 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 29 May 2010 - 21:55

Vidi ga sad ovaj.... Odakle samo iskachete.

E Lorentzo, ne mogu da ti odgovaram opshirno poshto ce biti obrisano.

Molim te zaobidji me sa tim jeftinim podmetachinama tipa "mrtvi na deponiju" i sl.

Kakvi majstori spinovanja. Ccccc...

#55 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 May 2010 - 22:41

...

Vidi ga sad ovaj.... Odakle samo iskachete.
Molim te zaobidji me sa tim jeftinim podmetachinama tipa "mrtvi na deponiju" i sl.
Kakvi majstori spinovanja. Ccccc...



Vidi, vidi!
Ja mislio ti samo 'momak veseljak tamburaski", kao ono posle 63. padobranske i nekih drugih tredova ti samo "woolgar nazijonski radenik"?
To jest - nacionalista "steinsovske provinijencije"?

Pa sto ne rece ranije da na tebe ne trosim vreme?

Trazis da se tred prebaci na deponiju iz pijeteta prema zrtvama?
A sto to ne trazis od Vlade Srbije?

Ona je nadnaravnom muljavinom i lazima prvo naduvavala balon do prsnuca, a onda ga sparusenog pokusava preduvati preko drzavnih likova.
Za njih mi je jasno - "mast & cast", - no kuda se ti tamburasu padobranski revlas?

Zar i tebi treba "zlatna padobranska staka"?

PS
.
Imao sam u ex Yu-SFRJ vojsci jednog polupismenog lika preko obale Drine. Zvao se Radovan.
Kad se potpisivao - to niko nije mogao protumaciti.
Pa smo ga prozvali - "Padobran".

Ko bi rekao da cu skoro 30 godina posle Ex-JNA sretati na 4umu raznorazne "Padoврane"!

...

#56 vraticuse

vraticuse
  • Banned
  • 467 posts

Posted 29 May 2010 - 22:58

Ako je "neukusno ovakvu prichu nazvati bajkom" jos neukusnije je zahtevati "Deponija"!


Iz pijeteta, kad vec insistiras da se radi o mrtvima! Nije njima mesto u Deponiji!


Ovo mi sve vise lici na krstarica... Samo jos psovke da krenu.

Shta god da je, bajka nije.

Neukusno je ovakvu prichu nazvati bajkom imajuci u vidu da se radi o mrtvim/nestalim ljudima.

Deponija.


Pusti ih nek se jos malo izivljavaju proci ce ih to...

#57 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 May 2010 - 23:00

...



Vidi, vidi!
Ja mislio ti samo 'momak veseljak tamburaski", kao ono posle 63. padobranske i nekih drugih tredova ti samo "woolgar nazijonski radenik"?
To jest - nacionalista "steinsovske provinijencije "?

Pa sto ne rece ranije da na tebe ne trosim vreme?



...


opa kiniche,.........ovo zaista nisam očekivao,....hvala na ukazanoj počasti.

znao sam da će se zapatiti ova floskula,...al nisam mogao da verujem da češ baš ti biti taj koji će je propagirati.......doduše rekoše mi neki ljudi svojevremeno, nije da nisu,...al zaista im nisam verovao.........

...mea culpa, drugari......

.i još jednom,...........:ph34r: Kinik

for Kinik eyes only

Spoiler! --Click here to view--


PS oprostite na trolu.

#58 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 29 May 2010 - 23:10

Vidi ga sad ovaj.... Odakle samo iskachete.


Pa svi odnekud "iskacemo" ali ti sebi uskaces. Bi voleo da budes okruzen sa "evetefendijama"? Ako znas sta mu to dodje?

E Lorentzo, ne mogu da ti odgovaram opshirno poshto ce biti obrisano.

Molim te zaobidji me sa tim jeftinim podmetachinama tipa "mrtvi na deponiju" i sl.

Kakvi majstori spinovanja. Ccccc...

Bas nista ne "podmecem" Ti si trazio postovanje prema mrtvima, koji, u ovom konkretnom slucaju, tu nisu pronadjeni, te i "slucaj" se po svemu sudeci, zatvara!

Inace sumnju o postojanju po Albaniji skrivenih logora, zatvora i tome slicno, za kidnapovane kosovske Srbe, u javnost je "pustio" Sefko Alomerovic, koga je Dobrica tuzio, ako se ne varam, za klevetu? Hteo covek da se po malo dodvori opasnijim od sebe. Albanija je i pre ovog "otkrica" bila zlatna rezerva za Minhauzene iz komsiluka.

Edited by Lorenz, 29 May 2010 - 23:25.


#59 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 29 May 2010 - 23:31

Srbi na Kosovu nisu kidnapovani pa prema tome nisu mogli biti ni ubijeni a kamoli jos da nekom padne na um da je nekima od njih mozda ivadjen poneki organ,sve je to maslo Udbe i nema dokaza o ubijenim Srbima cak i ako negde i nadjete neki grob ubijenog Srbina to je Slobin vojnik ili u najmanju ruku Slobin glasac

#60 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 29 May 2010 - 23:43

Bas nista ne "podmecem" Ti si trazio postovanje prema mrtvima, koji, u ovom konkretnom slucaju, tu nisu pronadjeni, te i "slucaj" se po svemu sudeci, zatvara!

tocno, ne bavis se ti podmetanjem, vec oni koji svoju toboznju potragu za nestalima zavrsavaju u tzv. zutoj kuci. ovo bi u stvari mogao biti topic o svim takvim zlouporabama zrtava rata, bez obzira na etnos ili drzavu kojoj (sluzbeno) pripadaju. u Hrvatskoj je najpoznatija zrtvoslovna bajka ona o Bleiburgu i Kriznom putu. od nje su upravo cuda stvorena.


...


btw. Kinik & Steins

otkad se to u srpskom jeziku govori/pise - provinijencija? zar nije isto kao u hrvatskom, provenijencija (od latinskog provenire - izaci/roditi se/potjecati/vuci podrijetlo)?