Jump to content


Photo
- - - - -

Ernests Gulbis


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
225 replies to this topic

#31 sanguinic

sanguinic
  • Members
  • 4,162 posts

Posted 22 May 2010 - 01:57

Lep tekst u Telegrafu - Ernests Gulbis see the ATP Tour as just fun and games

Evo ga i u sprskoj varijant sa B92 sajta :ph34r:
Gulbijev intervju :)

#32 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 23 May 2010 - 21:54

Gulbis suffered the injury while reaching to return a serve in the second set. "I stretched my leg, my hamstrings, and I heard two cracks," he said. "I don't know why, so I'm going to go to MRI to hospital in 20 minutes and check it. I hope it's nothing serious, because it can be anything, but it's for sure a little stretch of the muscle. "It's also an experience I never [had during] a match before," he added. "I always finish the match until then but this time it was I think a little bit worse than I ever had for injuries." Depending on the test results, Gulbis said he hopes to be ready for the grasscourt season.

Posted Image
Posted Image

#33 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 26 May 2010 - 10:01

Gulbis could miss Wimbledon :ph34r:


Ernests Gulbis is in danger of missing WimbledonPosted Image, which begins on June 21.

The fast-rising Latvian, who upset Roger Federer in Rome three weeks ago, tore his hamstring while making an extreme slide during his first round French OpenPosted Image match against Julien Bennetteau of France on Sunday. He retired in the third set.

An MRI has confirmed that the tear will require three weeks rest and definitely puts him out of the Wimbledon tune-up at Queen’s Club in London in two weeks. But there is still a chance for Wimbledon for the world No. 28.

Gulbis, 21, will leave tomorrow for Spain where he will work with a physiotherapist to try to speed up his recovery



#34 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 May 2010 - 10:03

Zaista šteta, ako se ispostavi kao tačno...

#35 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 26 May 2010 - 10:08

E bas steta :ph34r:
A taman je sredio glavu i poceo da igra onako kako zna i ume.

#36 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 26 May 2010 - 10:14

E bas steta :ph34r:
A taman je sredio glavu i poceo da igra onako kako zna i ume.


+1

#37 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 26 May 2010 - 21:32

Ena, jedna molba za tebe, kad budemo otvarali temu Krajinovicu, jel postoji neka sansa da ti to ne uradis :ph34r:

------------------

Koliko god Gulbisu ne pomaze njegova luda glava na mecevima, mislim da ce mu upravo to sto nije 100% posvecen tenisu i sto ga ne shvata tako ultimativno, pomoci da psihicki prebrodi to sto je spucao u prazno 2 GS-a u trenutku kada je u najboljoj formi u zivotu

#38 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 09 July 2010 - 23:54

Neka fina osoba na mtf-u prevela je pozamašan intervju koji je Gulbis dao nekim letonskim novinama. U spojleru je, i ja ću ga tek sad pročitati.

Posted Image


Spoiler! --Click here to view--


#39 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 14 January 2011 - 19:56

Gilles Simon of France won all but three points in the second set to defeat third-seeded Ernests Gulbis of Latvia 7-6 (1), 6-0 and advance to the men’s final, where he’ll face Viktor Troicki of Serbia.
”OK, I made three points. Bad luck ,” Gulbis said. “Next time I will make four.”

Stvarno, koliko god da pravi gluposti na terenu, ovakve izjave prosto razoružavaju svaku kritiku. :rotflmao:

#40 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • 168 posts

Posted 28 March 2011 - 19:41

Šta se to u zadnje vreme dešava s Gulbisom? Bilo bi šteta da njegov talenat propadne bez borbe :(

#41 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 28 March 2011 - 20:27

ne ide mu u tenisu, zalosno. i on je u adidasovom programu, sta tamo rade sa njim nije mi jasno.

(lepa stvar koja mu se desila u majamiju je da je izasao sa anom na veceru , trac ili istina, ko ce znati) ;)

Edited by vanjabarsa, 28 March 2011 - 20:27.


#42 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 28 March 2011 - 20:31

Ups, pa to je zaista vrlo zanimljiva vest.

Rekoh mnogo puta da je Adidasov program smrt za igrače. Ne kapiram zašto se rastao sa Pilićem, verovatno stari lisac nije hteo da gubi vreme sa neradnicima -_- . Ali je to za Gulbija i logično, iz blagostanja u onoliko znoja, ko bi izdržao taj dril... Pogledajmo mlađu braću Đoković.

Edited by M.S.25., 28 March 2011 - 20:31.


#43 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • 168 posts

Posted 28 March 2011 - 20:49

Rekoh mnogo puta da je Adidasov program smrt za igrače. Ne kapiram zašto se rastao sa Pilićem, verovatno stari lisac nije hteo da gubi vreme sa neradnicima -_- . Ali je to za Gulbija i logično, iz blagostanja u onoliko znoja, ko bi izdržao taj dril... Pogledajmo mlađu braću Đoković.


Baš zbog toga imam i veliko poštovanje prema Gulbisu. Koliko budućih naslednika miliona i miliona evrića se svojevoljno bave jednim od najtežih sportova za koje je potrebno mnogo, mnogo odricanja? Ne bi me čudilo i da mu je otac umešao neke prste u tim ljudi koji okružuje Ernesta :angry:


Što se tiče braće, verujem da Marko može u top200 ako uspe malo da skine pritisak sa sebe, dok se za Đorđa nadam i top100... Nikad se ne zna :) Za Marka se sećam da sam ga gledao na jednom futursu kod nas 2008. Bio je u minusu jedan set, u drugom vodio 4:0, ali na kraju izgubio 6:4. Srki boy je bio u gledalištu. Čim je Marko počeo lošije da igra od njega nije dolazila ni jedna reč podrške. Čovek je umesto toga gledao na sat kao da želi što pre da pobegne sa meča, govotio nešto sebi u bradu nerazumljivo, ali dovoljno glasno da ga svi čuju... Ostavio je jako negativan utisak na mene. Posle toga mi je i Damir Dokić izgledao normalnije :)



#44 Sony TF

Sony TF
  • Members
  • 458 posts

Posted 28 March 2011 - 20:54

Velika je steta sto ovaj momak jos nije iskoristio svoj ogromni potencijal i talenat. Iskreno se nadam da ce vrlo brzo poceti da igra kako zna, i da ce preci tu granicu od chokera do ozbiljnog tenisera.

#45 vanjabarsa

vanjabarsa
  • Members
  • 13,133 posts

Posted 29 March 2011 - 11:41

evo ga sa Cahillom u Majamiju

Attached Files