Jump to content


Photo
- - - - -

Objekti (krevetići, igračke, šta god vam padne napamet)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#16 hanns.g

hanns.g
  • Banned
  • 492 posts

Posted 14 July 2010 - 21:19

pazarena kolica, njemačka :ph34r:

Nekakav hauck, esprit je odradio onaj tekstilni dio... kolica su 3 u 1 i koštala 330 EUR. Nemam pojma kakva su, budem javio kad ih isprobam. Najvažnije - žena oduševljena.

#17 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 15 July 2010 - 11:59

kolica su 3 u 1 i koštala 330 EUR



to je ok cena



inače jedan vrlo koristan objektčić:

Posted Image



stolica/sedište za kadicu, mnogo je lakše kupati jer ne moraš ti da držiš dete, a i detetu je lakše da se opusti i uživa i pirka



inače ako neko zna da li i gde to ima da se kupi u Beogradu nek javi :ph34r:

#18 Ljubicicica

Ljubicicica
  • Members
  • 8 posts

Posted 16 July 2010 - 10:59

to je ok cena



inače jedan vrlo koristan objektčić:

Posted Image



stolica/sedište za kadicu, mnogo je lakše kupati jer ne moraš ti da držiš dete, a i detetu je lakše da se opusti i uživa i pirka



inače ako neko zna da li i gde to ima da se kupi u Beogradu nek javi :ph34r:



Turbo Limac u TC Uscu ima slicne takve kadice...poz

#19 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 19 July 2010 - 01:47

Leander decji krevet - jedan krevet za dete od rodjenja do dobro nakon polaska u skolu.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Share & Enjoy

#20 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 19 July 2010 - 11:14

Šta mislite o onim klinačkim šoljicama što nisu više flašice za bebe ali nisu ni prave šolje?

Nešto ovako:

Posted Image



Ja se toga pomalo plašim, ali mož biti totalno neopravdano.

#21 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 19 July 2010 - 17:59

Nesto sto bi eventualno moglo biti korisno roditeljima, a posebno onima koji zive na ovim prostorima gdje je kontrola ispravnosti proizvoda minimalna ili nikakva; Rapex, EU sustav za brzo obavjestavanje o proizvodima koji predstavljaju rizik za potrosace na trzistu, svakog tjedna objavljuje liste proizvoda koji su zbog neispravnosti ili opasnih kemijsko/mehanickih svojstava povuceni iz prodaje i ne zadovoljavaju propisane EU standarde. Na tim listama se osim proizvoda za odrasle, obavezno nadju i proizvodi za djecu - od djecjih igracaka, raznih pomagala, do odjeće.

Evo linka gdje se redovito objavljuju izvjestaji, a moze se vidjeti i arhiva - Rapex

#22 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 24 July 2010 - 19:40

Leander decji krevet - jedan krevet za dete od rodjenja do dobro nakon polaska u skolu.

Share & Enjoy



Dobri moj Gojko, mislis li da je to realno?

Ne mogu da zamislim dete koje ce ici u taj krevetac posle 3 godine starosti. Negde oko 18 meseci pocinje pelene samo nocu, pa ubrzo je toilet trained, nema vise pelena, postaje samosvesno.

Negde oko 2.5 godine, pocne da spava sa roditeljima i posle 6 meseci vec trazi svoj krevet. Koji nije onaj sa slika. Pravi krevet. Sa 4 godine je vec uveliko u svom krevetu, pravom.

Bar moje iskustvo je bilo takvo.

#23 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 24 July 2010 - 19:50

Šta mislite o onim klinačkim šoljicama što nisu više flašice za bebe ali nisu ni prave šolje?

Nešto ovako:

Posted Image



Ja se toga pomalo plašim, ali mož biti totalno neopravdano.


Mislim, to je da beba nauci da pije iz cashe, vise vaspitna nego funkcionalna stvar. Obicno se odbaci posle mesec-2, kada pocne da prihvata cashu i da pije iz nje. Uloga je da se skine sa cucle i mleka u flasici tokom dana. Naravno, za 1 godinu staro dete, bocica i cucla ostaju za uvece.

Imali smo mi te iste kao sa slike. Negde na 1.5 godinu, samo je htela da pije vodu i mleko iz njih. Osim pred spavanje.

#24 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 July 2010 - 20:26

Bar moje iskustvo je bilo takvo.


tvoje iskustvo nije jedino moguće, svakako. moje dete je spavalo u svom krevetiću dugo pošto je zagazila u predškolsko, znači više od 6 godina. kada smo je konačno ubedili da kupimo krevet za "velike" bio je prazan više od nedelju dana, jednostavno je odbijala da predje i spava na njemu. i nije, sve do trenutka kada smo rastavili krevetac, uz gomilu suza sa njene strane.

džak za spavanje odoleo je duže od kreveta. od 9 meseci do punih osam godina. jednostavno smo ga rašili na dnu i "rastao" je zajedno sa detetom. doduše, na kraju je bio "mini džak". :ph34r:

#25 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 24 July 2010 - 21:32

džak za spavanje odoleo je duže od kreveta. od 9 meseci do punih osam godina. jednostavno smo ga rašili na dnu i "rastao" je zajedno sa detetom. doduše, na kraju je bio "mini džak". :D

Ovaaaj, ja se još uvek sećam svoje "vrećice", koja mi je u trenutku rastanka bila negde kao mini haljina :ph34r: :D a još je ubrzo dobila i naslednicu, transgeneracijska vreća je prošla i druga Tita, i ratne devedesete, e nisam sigurna da li je bila u upotrebi nakon petooktobarske revolucije (moraću da pitam, sad me baš interesuje :) )

Edited by John Finn's Wife, 24 July 2010 - 22:04.


#26 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 25 July 2010 - 16:01

Ala je meni bilo teško palo kad sam prerasla svoj krevetić s "ogradicom" (sa oko 5-6 godina).

A te vreće za spavanje, ja mislila to neka nova moda :ph34r:

#27 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 26 July 2010 - 06:07

Dobri moj Gojko, mislis li da je to realno?

Ne mogu da zamislim dete koje ce ici u taj krevetac posle 3 godine starosti. Negde oko 18 meseci pocinje pelene samo nocu, pa ubrzo je toilet trained, nema vise pelena, postaje samosvesno.

Negde oko 2.5 godine, pocne da spava sa roditeljima i posle 6 meseci vec trazi svoj krevet. Koji nije onaj sa slika. Pravi krevet. Sa 4 godine je vec uveliko u svom krevetu, pravom.

Bar moje iskustvo je bilo takvo.

Mislim da je realno, ne sporim tvoje iskustvo ali krevet sa slika je pravi, mislim treba da ga vidis uzivo da bi procenio (u najduzem obliku ima skoro 160 cm). Za par godina mogu da javim da li je moj ili tvoj osecaj tacan :ph34r:

Stolica za bebe, od istog proizvodjaca:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Share & Enjoy

#28 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 March 2011 - 12:10

postoji li ovako nešto na srpskom?

Posted Image

#29 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 16 March 2011 - 13:02

postoji li ovako nešto na srpskom?

Posted Image


postoji. ne baš isto ali slično.

#30 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 17 March 2011 - 11:38

:D a gde, kako, zašto, itd