Jump to content


Photo
- - - - -

tamo daleko u Australiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
252 replies to this topic

#1 doki

doki
  • Members
  • 3 posts

Posted 19 April 2010 - 15:44

Postvani,
idealno mesto za informacije! Pa rekoh sebi da "izvucem" i ja neku! Posle visemesecnog razmisljanja definitivno smo supruga i ja odlucili da "zapalimo" sa nasom decom.
Interesuje me odlazak ili ti imigracija u Australiju! Imamo tri cerkice, srednju skolu oboje, ja u "rukama" tri zanata od kojih imam samo iskustvo nemam diplome. Sta, kako, za gde znamo! Imam prijatelja u Australiji koji bi me odmah zaposlio kod njega u firmi i pomogao za pocetak da stanem na noge! Interesuje me neko iskustvo vase sa ovakvim slucajevima i mogucnost odlaska, koja viza i sta od papira, za test znam da treba da se polaze! Inace imam dvojno drzavljanstvo, help?

Edited by doki, 19 April 2010 - 15:49.


#2 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 19 April 2010 - 16:00

Postvani,
idealno mesto za informacije! Pa rekoh sebi da "izvucem" i ja neku! Posle visemesecnog razmisljanja definitivno smo supruga i ja odlucili da "zapalimo" sa nasom decom.
Interesuje me odlazak ili ti imigracija u Australiju! Imamo tri cerkice, srednju skolu oboje, ja u "rukama" tri zanata od kojih imam samo iskustvo nemam diplome. Sta, kako, za gde znamo! Imam prijatelja u Australiji koji bi me odmah zaposlio kod njega u firmi i pomogao za pocetak da stanem na noge! Interesuje me neko iskustvo vase sa ovakvim slucajevima i mogucnost odlaska, koja viza i sta od papira, za test znam da treba da se polaze! Inace imam dvojno drzavljanstvo, help?

za pocetak, koje dvojno drzavljanstvo?

#3 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 19 April 2010 - 16:06

Ovo je i za mene interesantna tema jer mi je Australija jedan od mogućih izbora za emigraciju u narednih godinu dana. Voleo bih da čujem šta ljudi "od iskustva" imaju da nam savetuju.

#4 zatoichi

zatoichi
  • Banned
  • 837 posts

Posted 19 April 2010 - 16:16

www.immi.gov.au sve Lepo pise, od A do SH

#5 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 19 April 2010 - 16:19

www.immi.gov.au sve Lepo pise, od A do SH

a ovde vam je i nova SOL lista, courtesy of noskich

#6 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 19 April 2010 - 16:21

Pa da, čemu uopšte forumi kad je tu google :ph34r:. Sve je lepo što tamo piše, ali ne vidim da pišu iskustva ljudi, konkretno naših ljudi koji su u poslednje vreme emigrirali.

#7 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 19 April 2010 - 16:24

a ovde vam je i nova SOL lista, courtesy of noskich

Nice, ima mesta i za mene :ph34r:.

#8 doki

doki
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 April 2010 - 00:17

Imam srpsko i bosansko drzavljanstvo

#9 Balta

Balta
  • Members
  • 159 posts

Posted 20 April 2010 - 08:28

Imam srpsko i bosansko drzavljanstvo


A koje zanate i koliko iskustva imas?

#10 doki

doki
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 April 2010 - 08:59

Dizajn i priprema za stampu, izrada svih vrsta reklama, peskarenje stakla, airbrush crtanje po svemu i svacemu, moleraj,

#11 Moracikus

Moracikus
  • Members
  • 82 posts

Posted 20 April 2010 - 12:30

Pa da, čemu uopšte forumi kad je tu google :ph34r:. Sve je lepo što tamo piše, ali ne vidim da pišu iskustva ljudi, konkretno naših ljudi koji su u poslednje vreme emigrirali.

Moje je iskustvo da treba da procitas booklet 6 pazljivo nekoliko puta. U emigracionom procesu nema nikakvih caka i zackoljica sve je onako kako je objasnjeno na site-u Australske vlade. Najvazniji koraci su dobijanje assesmenta i polaganje IELTS-a. Ostalo je sve obicna papirologija.
Good luck

#12 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 20 April 2010 - 12:38

Moje je iskustvo da treba da procitas booklet 6 pazljivo nekoliko puta. U emigracionom procesu nema nikakvih caka i zackoljica sve je onako kako je objasnjeno na site-u Australske vlade. Najvazniji koraci su dobijanje assesmenta i polaganje IELTS-a. Ostalo je sve obicna papirologija.
Good luck


Bas tako. Zato se i ustezem da nesto vise pisem, mada sam Oz drzavljanin skoro 20 godina.
Sve je u tim brosurama i na netu, stvari se promene a tamo su uvek up-to-date..
Najvaznije stvari se desavaju pre odlaska. Kruna je "permanent resident visa".

Jedino pravilo je: imati spremne prevode i dokumenta cim ih traze. Proces je visestepeni i ako krenes u trazenje i prevodjenje tek kada oni traze (a zna se unapred iz tih brosura sta kada treba) to moze da produzi proces.

Razlika u vremenu je: od 6-7 meseci (ako imas sve spremno kada treba) do 12-14 meseci (ako radis tek kada te pozovu i traze). Ukratko, proces sa dokumentima spremnim za svaku fazu (3-4 faze) zapocet danas bi urodio vizom u novembru a svakako pre Bozica (decembar).

#13 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 21 April 2010 - 03:47

Razlika u vremenu je: od 6-7 meseci (ako imas sve spremno kada treba) do 12-14 meseci (ako radis tek kada te pozovu i traze). Ukratko, proces sa dokumentima spremnim za svaku fazu (3-4 faze) zapocet danas bi urodio vizom u novembru a svakako pre Bozica (decembar).


Ti vremenski periodi se takodje menjaju, i trenutno se ceka 2-3 godine prosecno na dobijanje konacnog odgovora nakon prijave za permanent residence offshore. Ovo je za one koji nemaju sponzorstvo poslodavca ili drzave pa se njihove prijave obradjuju bez prioriteta.

#14 Balta

Balta
  • Members
  • 159 posts

Posted 21 April 2010 - 04:30

Doki, momci su ti gore u principu objasnili kako i sta. Samo prati proceduru i ako si preko crte, to je to. Samo da dodam da su meni kod "iskustva" trazili da to potkrepim sa izvodom iz radne knjizice, sto je cesto veliki problem jer ljudi ponekad rade na crno i nemaju nista napismeno. Dakle nikakvo neformalno iskustvo nije bilo prihvaceno, sve mora da se potkrepi dokumentima. Nadam se da ste vi OK sto se toga tice.

Dodao bih samo da se zanati ovde u principu fino placaju i da ukoliko si vredan i uporan dolazak ovde ce ti sasvim sigurno biti pravi potez u zivotu. Ajde pa srecno.

#15 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 21 April 2010 - 11:59

Ima li neko od zdravstvenih radnika ko je otišao tamo?