Jump to content


Photo
- - - - -

Problem sa naplatom kasko osiguranja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 plavsic78

plavsic78
  • Members
  • 4 posts

Posted 09 April 2010 - 15:47

Problem je sledeći,osigurao sam auto kod uniqa osiguranja,potpuno kasko osiguranje u zemlji i inostranstvu sa uključenim rizikom od krađe,u pitanju je BMW 320d iz 2005 godine.
Auto je bio star 5 godina suma osiguranja je iznosila 1.650.000 din sa mojim učešćem u šteti od 10%.Osiguranje je zaključeno 03.09.2009 a auto mi je ukraden 21.02.2010.
Kompletna procedura je ispoštovana zapisnik MUP-a,oba ključa i saobraćajna predata osiguranju.
Problem je nastao kad su me pozvali da potpišem zapisnik o isplati obračunate štete gde su naveli da taj auto na današnji dan vredi 850.000 din i da mi to isplate.Naravno nisam potpisao i sad tražim advokata da se posavetujem tako da ako imate neku ideju ili advokata koji se bavi ovim stvarima oko osiguranja javite.

Dakle umesto 1.650.000-10%=1.485.000 nude isplatu od 850.000din. Njihovo obrazloženje je da je do umanjenja vrednosti došlo zbog amortizacije koja se nigde u polisi ne spominje i koja za 5 meseci koliko je prošlo od zaključenja osiguranja do nastanka štete iznosi 635.000 din

#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 April 2010 - 21:52

Problem je sledeći,osigurao sam auto kod uniqa osiguranja,potpuno kasko osiguranje u zemlji i inostranstvu sa uključenim rizikom od krađe,u pitanju je BMW 320d iz 2005 godine.
Auto je bio star 5 godina suma osiguranja je iznosila 1.650.000 din sa mojim učešćem u šteti od 10%.Osiguranje je zaključeno 03.09.2009 a auto mi je ukraden 21.02.2010.
Kompletna procedura je ispoštovana zapisnik MUP-a,oba ključa i saobraćajna predata osiguranju.
Problem je nastao kad su me pozvali da potpišem zapisnik o isplati obračunate štete gde su naveli da taj auto na današnji dan vredi 850.000 din i da mi to isplate.Naravno nisam potpisao i sad tražim advokata da se posavetujem tako da ako imate neku ideju ili advokata koji se bavi ovim stvarima oko osiguranja javite.

Dakle umesto 1.650.000-10%=1.485.000 nude isplatu od 850.000din. Njihovo obrazloženje je da je do umanjenja vrednosti došlo zbog amortizacije koja se nigde u polisi ne spominje i koja za 5 meseci koliko je prošlo od zaključenja osiguranja do nastanka štete iznosi 635.000 din



Obično pomaže kad napišeš drsko pismo na sve moguće head(s) of department i na ceo Vorstand u Beču, nadji na internetu mailove adrese i napiši kako te zayebavaju u BG u filijali. Ja sam imao sličan slučaj sa jednom švedskom osiguravajućom kućom, nije bio auto doduše, nego veš mašina. Vukli su me za nos nedelju dana, kad sam napisao Švedjanima, za dva dana sam dobio ganz novu veš mašinu. Probaj, ništa te ne košta, možeš samo da dobiješ. Važniji je im ugled i tradicija kompanije nego neki seronja iz BG što hoće da te opljačka.

#3 plavsic78

plavsic78
  • Members
  • 4 posts

Posted 09 April 2010 - 22:13

Zasto da ne ideja ti nije losa ima da se zalim na sve strane od inspekcija,suda pa do beca jer ovo sto su ponudili je vise nego bruka

#4 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 10 April 2010 - 10:29

Kolika je realna vrednost tog auta ?

#5 plavsic78

plavsic78
  • Members
  • 4 posts

Posted 11 April 2010 - 19:27

11-12.000 eura

#6 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 12 April 2010 - 07:09

Za početak otiđi u osiguranje i traži da ti daju objašnjenje kako su došli do 8500 evra i traži uslove osiguranja. Zatim na osnovu tih podataka napiši prigovor i traži pismeni odgovor. Tek posle toga se konsultuj sa advokatom.

#7 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 12 April 2010 - 12:09

Za početak otiđi u osiguranje i traži da ti daju objašnjenje kako su došli do 8500 evra i traži uslove osiguranja. Zatim na osnovu tih podataka napiši prigovor i traži pismeni odgovor. Tek posle toga se konsultuj sa advokatom.

Cena mu je 8-10.000 u Nemačkoj.Znam nije to Nemačka,ali oni će se uvek vaditi na EU katalog cena.Nažalost.

Edited by Prag 011, 12 April 2010 - 12:10.


#8 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 12 April 2010 - 17:58

Problem je sledeći,osigurao sam auto kod uniqa osiguranja,potpuno kasko osiguranje u zemlji i inostranstvu sa uključenim rizikom od krađe,u pitanju je BMW 320d iz 2005 godine.
Auto je bio star 5 godina suma osiguranja je iznosila 1.650.000 din sa mojim učešćem u šteti od 10%.Osiguranje je zaključeno 03.09.2009 a auto mi je ukraden 21.02.2010.
Kompletna procedura je ispoštovana zapisnik MUP-a,oba ključa i saobraćajna predata osiguranju.
Problem je nastao kad su me pozvali da potpišem zapisnik o isplati obračunate štete gde su naveli da taj auto na današnji dan vredi 850.000 din i da mi to isplate.Naravno nisam potpisao i sad tražim advokata da se posavetujem tako da ako imate neku ideju ili advokata koji se bavi ovim stvarima oko osiguranja javite.

Dakle umesto 1.650.000-10%=1.485.000 nude isplatu od 850.000din. Njihovo obrazloženje je da je do umanjenja vrednosti došlo zbog amortizacije koja se nigde u polisi ne spominje i koja za 5 meseci koliko je prošlo od zaključenja osiguranja do nastanka štete iznosi 635.000 din

Cifra od 1.650.000,00 dinara nije suma osiguranja, samo je osnovica za obracun premije kasko osiguranja koja se vadi iz kataloga AMSS. U slucaju totalne stete u ovom slucaju kradje, gleda se opet vrednost automobila po katalogu ali na taj dan sa naravno amortizacijom od 5 godina i 5 meseci u tvom slucaju. Ne branim Uniqa osiguranje ni u kom slucaju, ali mislim da treba da prihvatis cifru od 850.000,00 din. Radim inace u osiguranju i zato ovo sve znam, i nek ti za nauk da u buduce ne kupujes takva kola na nasim prostorima, nesto skromnije bih ti preporucio.
Sa srecom na sudu ako dodje do toga.

#9 plavsic78

plavsic78
  • Members
  • 4 posts

Posted 12 April 2010 - 21:01

1.650.000 je suma osiguranja tako pise,amortizacija se nigde u polisi i ugovoru ne spominje i sa tim umanjenjima me niko prilikom sklapanja osiguranja nije upoznao zar to nije njihov propust?

Pise samo 10% ucesce u steti,naravno da bmw vise nikad kupio sam fiat stilo i osigurao kod AMSS kakvi su oni? U kom osiguranju radis?

#10 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 12 April 2010 - 22:17

1.650.000 je suma osiguranja tako pise,amortizacija se nigde u polisi i ugovoru ne spominje i sa tim umanjenjima me niko prilikom sklapanja osiguranja nije upoznao zar to nije njihov propust?

Pise samo 10% ucesce u steti,naravno da bmw vise nikad kupio sam fiat stilo i osigurao kod AMSS kakvi su oni? U kom osiguranju radis?

Jesi ti ugovarao to osiguranje ili oni? Jesi ti njih ista pitao kada si potpisao polisu? Jeste u neku ruku propust ali si ti trebao isto tako i da pitas, tipa a sta ako.... Da li si dobio uslove osiguranja? Ako to nisi dobio, to je veci propust od ovog pre. Inace radim u Dunav osiguranju. A sto se tice AMSS ne znam sta bih ti rekao, znam samo da si kasko jako malo platio, tj. jeftino si prosao, pa zato nemoj da se iznenadis ako ti se slicna stvar desi, ne daj Boze ali.... iz dobre namere ti govorim, jeste da svakog svog konja hvali ali u osiguranju je tako, koliko platis premiju tolika i odsteta. Ne idi uvek na osiguranje po cenu premije.
Da li si ipak prihvatio onih 850.000,00? Mislim da si za te pare mogao postenog Stila da kupis.