Jump to content


Photo

CRNA GORA PREDLAŽE "UPARIVANJE" AMBASADORSKIH MESTA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
74 replies to this topic

#46 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 03 March 2003 - 22:39

milovan:
VLADAP
CITAT
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Pa da su to socijalisti koje poznaje savremena politicka praksa, pa 'ajde..ali u CG : reformisani komunisti, novokomponovani Srbi, japiji sa 'glave Zete' (ex-jagnjece brigade), kadar Zute grede, politika 'ja tebi serdare-ti meni vojvodo' i tako dok demokratija ne dosadi  Vazno je da biznis ide.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Stidim se i ja od nase vlasti,
ali bolje lopovi nego nacionalisti.


Bili su i kod vas svi nacionalisti, dok je to bilo dobro zanimanje (gde je Milo bio '91, u nekoj antiratnoj NGO?)
A pod sta se vodi ova beda od coveka:

NOVAK KILIBARDA, POSLANIK DPS-a, PREDVIĐA:
Za tri godine ćemo se fino razići

Za tri godine ćemo se fino razići, jer ne možemo dalje gubiti vreme, šta ćemo drugo, rekao je juče Novak Kilibarda, savezni poslanik DPS-a, tokom prvog zasedanja Skupštine državne zajednice. Upitan šta će se desiti ako velike sile budu tražile zajedničku Kilibarda je novinarima rekao da se nada dovoljnoj mudrosti u narednim godinama jer su velike sile na “svoje tračnice uvodili samo ljude koji nisu mogli da vide malo unapred”.
- Nikolu Pašića niko nije mogao da uvede u te tračnice jer je imao veliku političku pamet, a ja se nadam da ćemo mi iz Crne Gore koji smatramo da ona treba da bude samostalna imati malo Pašićevog mozga - tvrdi Kilibarda.
Na novinarsku opasku da li je u pitanju mudrost ili političko licemerstvo ući u državu ili parlament koji se u startu ruši, Kilibarda je uzvratio: “Sila boga ne moli”. Po njegovoj tvrdnji postoji mnogo brakova iz računa, a oni bi trebalo da budu iz ljubavi.
- Ovde nema nikakve ljubavi - tvrdi Kilibarda, i dodaje da govori u ime koalicije kojoj pripada, a ona predstavlja “većinski deo Crne Gore”. - Imamo vlast u Crnoj Gori, a imamo za DOS premoć i ovde u Skupštini i možemo sve da radimo - uzvratio je novinarima Kilibarda.

#47 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 03 March 2003 - 22:49

Novak je cudo, paradigma crnogorske propasti. Novak je tu negde skoro priznao da je radio za DB dok je bio sef Narodne stranke. Medjutim crnogorska vlast nije smatrala da bi im njegovo ime smetalo na listi kandidata na izborima. Ono sto je jos gore, to je da ni gradjani CG nisu videli nista lose u pojavi Novaka kao novopecenog DPS. Sve u svemu, Novak je nesto najstrasnije sto postoji u nasoj politici.

#48 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 03 March 2003 - 23:06

Novak je jedan mudar politicar koji je na vrijeme prepoznao opasnost velikosrpskog nacionalizma. Prava je steta sto nije imao neki veci kredibilitet ( tadasnja Narodna Stranka ) i vecu popularnost kod naroda jer bi se mozda i u Srbiji ranije pojavili protivnici Milosevica. Novak je jedan od prvih koji je javno iznio opasnost manipulisanja vojskom na teritoriji Crne Gore. Novak je ondasnjom koalicijom sa Liberalima (po kojoj su najvise pljuvali danasnji njihovi partneri SNP) pokazao da se mogu spojiti nebo i zemlja u korist promjena. To je bila skola danasnjem Dosu ako niste znali :wink:.

Sve ga to cini jednim zanimljivim politicarem koji nikada nece biti omrazen kod svojeg naroda pa i ako se izjasnjava kao Srbin.

#49 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 03 March 2003 - 23:21

VLADAP
CITAT
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Bili su i kod vas svi nacionalisti, dok je to bilo dobro zanimanje (gde je Milo bio '91, u nekoj antiratnoj NGO?)
A pod sta se vodi ova beda od coveka:

NOVAK KILIBARDA, POSLANIK DPS-a, PREDVIĐA:
Za tri godine ćemo se fino razići
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Takvi kakvi su, narod bira, bolje ne zasluzuje.
Ja znam da su vise Crnogorske drzavnosti, ostavili potomcima, nego svi bivsi vladari za zadnjih 100godina.
Mora se priznati da nam nijeste olaksavali zivot, braco Srbi zadnjih 15godina.
Kada bi vi bili realni, i uvidjeli koliku stetu ste nanijeli svim narodima na Balkanu, i ko je odgovoran za sirotinju sirom Balkana, za negativnu regrutaciju zbog ratova i bratckog zagrljaja od kojeg do zraka a ne do novca nijesmo mogli doci.
Mozda bi tada pronasli prave krivce za sva zla koja su nam se dogodila.
Optuzivali ste sve od Triglava pa do Vardara, nastavljate i dalje, vidite trunj u mome oku, a ne vidite kolac u vasem.

#50 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 03 March 2003 - 23:34

Takodje mislim da bi bio red, osnovni red, takoreci kucno vaspitanje, da mi obrazlozite zasto je obrisan post sa Kilibardinom izjavom ?

Nemojte me terati da ovo natezanja sa vama pretvorim u jednu gadnu neprijatnost po vas.

#51 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 03 March 2003 - 23:50

2 moderator:

Ne, nije rech o pretnji vec moje misljenje o vasem odnosu prema radu i radnom mestu.

Medjutim, to sto vi to dozivljavate kao pretnju vec samo po sebi dovoljno govori o vasoj uznemirenosti.

Pretite mi banom. Ok. Pa nije ni to najstrasnije sto moze da se dogodi. Medjutim, strasno je sto mi se i dalje obracate privatno (?) o stvari koja se tice funkcionisanja citavog foruma.

No posto od vas ne dobijam nikakav kvalitetan (i javni) odgovor bicu prinudjen da se obratim Glavnom i Odgovornom. Pa ako cemo da se banujemo, da to onda ucinimo izistinski. Ok ?

#52 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 04 March 2003 - 01:32

Jr:
Sto se tice moga rodjaka, stvarno ne vidim ni jedan razlog zasto on ne bi bio ambasador? U pitanju je jedan od najsposobnijih operativaca u CG?
Normalno ne bi bio ta klasa jednog St. Protica... na srecu...  

P.S. Tek sad sam vidio ovo sto si sra u nastavku... Ako mogu da biram ja bi u prijateljsku Kubu - da igram betl...


Ma, nisam ja mislio da ti obezbedis rodjaku mesto u diplomatiju, nego on tebi (posto je, ipak, on sada na funkciju a ne ti). :grin:

PS E ako je tako, onda - eeeeevvooo ti jedno 50% od mene :wink: Sra-nesra, tako je - kako je :lol:
_________________
~~~~~~~[budimo ljudi i ako smo srbi]~~~~~~~

[ Izmena poruke: Diskutant na dan 2003-03-04 01:34 ]

#53 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 04 March 2003 - 11:07

CRANOGORAC 100%
Novak je jedan mudar politicar koji je na vrijeme prepoznao opasnost velikosrpskog nacionalizma. Prava je steta sto nije imao neki veci kredibilitet ( tadasnja Narodna Stranka ) i vecu popularnost kod naroda jer bi se mozda i u Srbiji ranije pojavili protivnici Milosevica.

a propos kredibiliteta i pepoznavanja opasnosti:grin:

#54 Guest_nikcevm_*

Guest_nikcevm_*
  • Guests

Posted 04 March 2003 - 11:13

nije ovo nista, ima Novak daleko vecih dostignuca u "politickoj mudrosti". Svojevremeno je na zajednickoj konferenciji za stampu, sedeci pored Voje Kostunice izjavio da bi VJ trebalo da napadne NATO!!!!

#55 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 04 March 2003 - 11:46

Ma kopajte po raznim arhivama koliko god hocete. Danasnjica pokazuje da je on jedan od primjera koji se na vrijeme otrgao iz ruka velikosrpskog nacionalizma sto mu omogucuje ne samo opstanak na politickoj sceni nego i miran san sto se za njegove bivse kolege koji su ostali vjerni tom suludom projektu nebi moglo reci.

#56 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 04 March 2003 - 11:51

nikcevm

Član od: Mar 25, 2002 Poruka poslata: 2003-03-04 11:13
--------------------------------------------------------------------------------
nije ovo nista, ima Novak daleko vecih dostignuca u "politickoj mudrosti". Svojevremeno je na zajednickoj konferenciji za stampu, sedeci pored Voje Kostunice izjavio da bi VJ trebalo da napadne NATO!!!!
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

U tako otmenom drstvu,
Novak se prilagodio okolisu(sredini).

#57 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 04 March 2003 - 14:43

CRNOGORAC 100%
...otrgao iz ruka velikosrpskog nacionalizma sto mu omogucuje ne samo opstanak na politickoj sceni nego i miran san sto se za njegove bivse kolege koji su ostali vjerni tom suludom projektu nebi moglo reci...

ma, novak na vrijeme shvatio da mu nikako ne odgovara da ide sa biserom drobnjacke pameti u hajducka lutanja, pa se malo predomislio. bitno je da na kraju sve po pravilu dobro ispadne :wink:.

#58 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 04 March 2003 - 16:58

Novak se javno pokajao, i zali sto je bio u zabludi, mogao bi da posluzi kao primjer ovom Forumu, ja uskoro ocekujem od pojedinaca sa ovog foruma da se isplacu na nasim ramenima, ja cu da im oprostim.

#59 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 04 March 2003 - 18:03

milovan
Novak se javno pokajao, i zali sto je bio u zabludi.

ma, ja mislim da se nikako ne bi smjelo dozvoliti da sva to razboritost i državnička mudrost propadne. predlazem da se nekako uredi da se i radovan pokaje, a onda da ga privredna komora savnika (ili petnjice, ukoliko postoji) istog casa metne u sarajevo da svojim velikim iskustvom pomogne u duhovnom i u državnom razvitku bosne :wink:.

[ Izmena poruke: drazen na dan 2003-03-04 18:05 ]

#60 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 04 March 2003 - 18:16

Jel' to Drazene mozda insinuacija da je Novak negdje okrvavio ruke? Zamolio bih te da mi objasnis to poredjenje?