Jump to content


Photo
- - - - -

Putovanje kroz Grčku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 28 March 2010 - 11:06

Razmišljam o Krfu ove godine pa vidim različite varijante puta autom do Igumenice (odakle ide trajekt za Krf).

Postoje dve rute koje ljudi spominju na netu :

1. U Makedoniji kod Velesa se "siđe" sa autoputa i onda preko Prilepa, Bitolja se dođe do Grčke. Zatim mi nije jasno kuda dalje se ide. Da li jugozapadno preko Kastorije i Konjice do Janjine ili direkt sa granice do Kazanija pa dalje putem E90.

2. Druga varijanta je autoputem kroz makedoniju pa autoputem za atinu do Aeginioa gde se skreće na E90 koji ide do Igumenice. Negde pročitah da je i E90 autoput.

Ova prva varijanta je kraća. No mene zanima da što pre stignem. Ako je neko išao nekom od ovih ruta neka podeli sa nama utiske.

#2 elpida

elpida
  • Members
  • 138 posts

Posted 28 March 2010 - 12:19

Druga varijanta definitivno. E90 je novi autoput, odlicano uradjen. Zavrsen potpuno maja prosle godine, tako da jos uvek nisu ni putarine postavljene, ali put odlican i postavljena je sva signalizacija. Za prvu varijantu ti ne mogu reci nista, ali sam od maja isla na Krf 10ak puta i uvek koristila E90.

#3 jmrsic

jmrsic
  • Members
  • 12 posts

Posted 28 March 2010 - 15:58

Moj predlog: Koristi oba puta, jedan u odlasku (E 90), drugi u povratku! Srecan put i lepo se provedi.

#4 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 05 April 2010 - 22:25

Letos sam sa Krfa krenuo kolima ka Beogradu. U Igumenici sidjem s broda , ukljucim verni Garmin (koji je u tom momentu imao najnovije mape) ....i krenem.
Izvede me navigacija na neki auto put i pomislim kako je strava i kako sam brzo u Solunu. I onda auto put od jednom prestaje , Garmin me skida i pocne da me vodi preko nekih sela , planincuga i kozijih staza , sacuvaj Boze kakav put.
U jednom momentu nasao sam se na nekih + - 2000 m nadmorske visine (isto pokazao Garmin) na putu koji nije bio sirok da se dva manja automobila mimoidju.
I tako sam prelazio preko tih planina dobrih 4-5 sati , da bi me konacno izveo na neki auto put koji je bio toliko nov da jos nisu postojale ni sve table , asfalt je bio savrsen i jasno se videlo da je put jos uvek u fazi izgradnje. Ni dan danas mi nije jasno kako ga je Garmin uopste imao u svojoj bazi podataka.
Posle nekih 50-60 km stigoh do Soluna i onda sam nastavio dalje prema Makedoniji itd.

Posto znam da mnogi ljudi idu na Krf sto svojim kolima , sto autobusima , nemoguce je da idu tim putem do Igumenice kako je mene Garmin vodio. Bas bih voleo da znam koji je normalan put do Igumenice.
Navigacija mi je tada jedini put omanula iako me je do tada vodila fenomenalno po celoj Evropi, a i dan danas radi odlicno. Stvarno ne znam sta joj bi :ph34r:

#5 Strani plaćenik

Strani plaćenik
  • Members
  • 660 posts

Posted 05 April 2010 - 22:51

Koliko znam put Egnatia Odos (E-90) je završen i nema više potrebe ići tim šumsko-planinskim putevima (osim ako baš ne želiš, a ima šta da se vidi, taj deo Grčke je fantastičan). Mislim da se od Beograda do Igumenice sad stiže za 7-8 sati. Jedine deonice koje nisu pokrivene auto-putem su Grdelička klisura, deo oko Preševa, i jedan deo puta kroz Makedoniju. Ovom drugom deonicom, kod Velesa, se put produžava skoro duplo.