Jump to content


Photo

CM4 Beta Demo........


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 28 February 2003 - 11:22

Izashao je u 10:00 danas, i trebalo bi da moze da se downloaduje negde odavde:

http://www.sigames.c...view.php?id=301

Naravno svako ko poqsha, treba da pretpostavi da nije jedini u svetu koji hoce da ga downloaduje, pa je sajt malo zagushen....:wink:

#2 DIRTY

DIRTY
  • Members
  • 675 posts

Posted 28 February 2003 - 11:56

Prilicno je zagusen ili je nas Telekom mnogo opusten. Nisam hteo rimu ali je tesko proveriti tvrdnju o CM 4.

#3 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 28 February 2003 - 11:58

Zashto li ti postujesh ovde?:???:

#4 Alvaro

Alvaro
  • Members
  • 6,840 posts

Posted 28 February 2003 - 15:08

Hajde Ivane ako skinesh (ili neko 2.) reci na shta lichi i vredi li cimati se...

#5 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 28 February 2003 - 20:43

E videcu skinuce neki ortaci pa tu ti reci.....

#6 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 01 March 2003 - 03:09

Ivan[Sonics]:
E videcu skinuce neki ortaci pa tu ti reci.....


Ma ovo ne vredi...

Na svim sajtovima je zagusenje samo takvo!!! :mad:

Valjda ce biti bolje za par dana kad se malo istutnje...

Evo na glavnom sajtu je poskidalo svoju verziju preko 80.000 CM fanova. Svi downloadi obicno idu do 200.000 pa eto...jos malo!

#7 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 01 March 2003 - 04:02

CM4 izlazi krajem marta, navodno je to konacni datum. (setimo se da je raniji konacni datum bio 27.2)

#8 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 01 March 2003 - 09:05

24.3. je valjda trenutno konachni.....

#9 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 01 March 2003 - 09:13

Dakle evo texta koji je lik na RUR forumu okachio:

Ok, boys & ... Uhm.

Oko 80-90% igre je drugacije, bar mi se tako cini dok euforija jos uvek traje :smile:

Prvo sto sam primetio je da nema ni Jugoslavije ni Srbije na listi zemalja, pa sam morao da izaberem sebi Englesku nacionalnost. Unosi se jos i datum rodjenja i omiljeni tim.

Atributi igraca su totalno drugacije organizovani. Podeljeni su u tri grupe (Goalkeeping/Techinical, Mental i Physical), a, recimo, Goalkeeping atributa sad ima 11 (u odnosu na 3 glavna u CM3). O igracu sada ima i gomila drugih podataka - personality, slight concerns, major concerns, manager promises, itd. "Transfer Status" igraca je mnogo kompleksniji - cca. oko 15 opcija je na raspolaganju. Ugovori igraca su takodje poboljsani - ima vise klauzula, a i u finansijama ima detaljan prikaz o tome koliko jos godisnje novca sme da se trosi na plate, koja je prosecna plata za "Key Player" a koja za "Squad Rotation" player itd. Cini mi se da je i kupovina igraca laksa - sada mozete samo da pitate klub da li uopste zeli da proda igraca, mozete da napravite ponudu i onda kazete da li je ona "Negotiable" ili "Not Negotiable", a ima tu i jos par opcija koje nisam skontao :smile: Medjutim, igraci bas i nisu voljni da menjaju tim - iako su sada pregovori sa njima bolje organizovani, nisam uspeo nijednog da potpisem (dobro, igrao sam oko 3 nedelje u igri). U pregovorima ucestvuje i Asistent i daje svoje kometare (npr. za Vijerija mi je rekao da ne vidi direktnu korist od potpisivanja tog igraca). Direktori kluba odredjuju za svakog igraca posebno koliko novca je na raspolaganju za Vijerija su mi davali 23 miliona, a za kupovinu Tirama 15 miliona funti).

Kad smo kod direktora kluba, sada u "Board Confidence" spada i "Supporters Confidence". Meni licno je pisalo da su navijaci "zgrozeni sto je tim dobio anonimusa za menadzera". Kewl.

Pored kupovine igraca, ubacena je i prodaja igraca :smile: Ne mislim na stavljane sirotana na transfer listu, vec ima opcija da se igrac ponudi nekom klubu na prodaju! To moze da se uradi javno ili tajno - ja sam ponudio Skolsa Arsenalu (tajno), ali su mi rekli da nisu zainteresovani za njega :smile:

Taktika tima je... Wow... Primer: kada se izvode korneri, svakom igracu moze da se odredi da li da ometa golmana (protivnickog, naravno), da stoji na blizoj ili daljoj stativi, "mota se" oko ivice sesnaesterca itd. U slobodnim udarcima, igracima mozete da kazete da ometaju protivnicki zivi zid, stoje pored lopte kao da ce da je sutnu, ali ne sutnu je vec to prepuste nekom drugom... Uglavnom, ludilo :smile: Cak mozete da svakom igracu ponaosob kazete sta da radi kada se izvodi aut sa desne strane, a sta da radi kada se izvodi aut sa leve strane, i to u zavisnosti ko ga izvodi... Ako vas ne interesuju "Set Pieces", recimo da mozete da naredite Bekamu da centrira iskljucivo na prvu stativu, i to samo kada stoji uz desnu aut liniju...

Trening je jos ludji! Pretrpan je opcijama a svaka (konacno!) ima opis i objasnjenje sta radi. Trening se organizuje za svaki dan ponaosob, i to za rano jutro, kasno jutro (tako pise... to je valjda neko novo doba dana) i popodne. Najludja je opcija "Pig In The Middle", kojom naredite igracima da igraju macke i misa (!)

Sam mec, medjutim, moze da se "napravi" da bude kao stari - dakle, cist komentar na "Very Fast" :wink: Utakmica moze da se gleda - (skoro) cela ili samo "Key Events", ali tada je brzina igre ogranicena na "Normal" vrednost, sto je i logicno, ne? :wink: Malo je smesno, u ovoj eri 3D-a, gledati gomilu kruzica kako trce po terenu (cak su i rezerve tu!), ali dobro. Lopta je "animirana", tj. povecava se sa visinom, tako da se moze videti kada, recimo, igrac lobuje golmana i slicno.

Mane? Ovo je DEMO! pa pola opcija nedostaje - nema razgovora sa igracima, ne mozete da saljete igrace na rehabilitaciju, igra se vuce nenormalno (kladim se da bi mi demo Dooma III radio brze - kada, tokom meca, hocete da promenite taktiku tima, posle klika na predvidjeno dugme ide pauza od oko 3 sekunde, jer se kompjuter jednostavno zaglavi). Ako vas interesuje sta jos nedostaje, pogledajte sajt igre, jer je lista poduza. :smile: Sto ce reci, puna verzija ce biti jos bolja (a i brza, u Readmeju pise da igrino baratanje sa memorijom nije odradjeno do kraja). Minimalni procesor za demo je, kako pise, 600 MHz, ali takodje pise da ce se to smanjiti kada igra izadje... Jednom kada izadje...

... jer malo-malo pa se zablokira! Ne meni doduse, ali na SI Games forumu demo skoro nikome ni ne radi! Ja sam nasao par bagova (koje cu da im prijavim :smile:), a sve to znaci da je igra daleko od zavrsene i tesko da ce izaci u Martu, za kad je najavljena.

Poslao sam nekoliko screenshotova Rosoneru, pa proverite http://www.cm-serbia.net first thing in the morning.

A evo i linka do tamo kao neko hoce dalje postove da chita.....

http://yu.klanrur.co...?TOPIC_ID=22777

#10 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 01 March 2003 - 13:27

Koliko MB ima demo?

#11 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 01 March 2003 - 13:32

Neshto malo manje od 30.....

#12 Alvaro

Alvaro
  • Members
  • 6,840 posts

Posted 01 March 2003 - 15:15

DO JAJA (osim ovog za Vierija :grin: )...

#13 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 01 March 2003 - 15:21

:smile:

#14 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 02 March 2003 - 20:33

I valjda ce Romu da spuste na zemlju i tamo gde im je mesto - na sredinu tabele.

#15 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 02 March 2003 - 21:02

Stvarno, prejaki su i u 00-01 i 01-02....