Jump to content


Photo
- - - - -

Jovo Kapičić


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
335 replies to this topic

#316 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 December 2013 - 15:12

totalno si u krivu oko mog raspoloženja koje niti je sntizapadno niti antiameričko

mada nemogu baš da se zakunem ni da ih obožavam ;)

OK, ako tvoje nije, izvinjavam se - ali vecinsko u Srbiji jeste. I TO je glavni generator neokomunizma danas. Ne shvataju se elementarne stvari - da nije bilo SAD i NATO-a, mi ne samo sto bismo govorili ruski (ali ne i pisali po internetu, jer potonjeg verovatno ne bi ni bilo), vec bi sve sto kazemo bilo kontrolisano na nacin koji su Orvel, Zamjatin i Kestler lepo opisali. I ne bi bilo mnogo sanse da se tu stvari promene, bar ne na skali pojedinacnog ljudskog zivota. Zato je pad Berlinskog zida najveci i najsvetliji dogadjaj novije istorije - jer je otklonio vrlo stvarnu pretnju globalnog totalitarizma. Ali, naravno, upravo to je i razlog zasto se u Srbiji u mnogim krugovima place zbog toga...



#317 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 December 2013 - 15:38

OK, ako tvoje nije, izvinjavam se - ali vecinsko u Srbiji jeste. I TO je glavni generator neokomunizma danas. Ne shvataju se elementarne stvari - da nije bilo SAD i NATO-a, mi ne samo sto bismo govorili ruski (ali ne i pisali po internetu, jer potonjeg verovatno ne bi ni bilo), vec bi sve sto kazemo bilo kontrolisano na nacin koji su Orvel, Zamjatin i Kestler lepo opisali. I ne bi bilo mnogo sanse da se tu stvari promene, bar ne na skali pojedinacnog ljudskog zivota. Zato je pad Berlinskog zida najveci i najsvetliji dogadjaj novije istorije - jer je otklonio vrlo stvarnu pretnju globalnog totalitarizma. Ali, naravno, upravo to je i razlog zasto se u Srbiji u mnogim krugovima place zbog toga...

može se i tako posmatrati taj problem ali bilo je naroda i država koje su pose '45 imale tu sreću da im gazde bude SSSR pa se nisu toliko primili na komunizam i njegove tekovine kao Srbi tj vrhuška u Srbiji pa im danas ništa ne smeta da se brzo uklope u novi život

Kod nas se evo vidimo čak i na forumu B92 veličaju komunistički zločinci a većina stanovništva i dalje po komunističkoj praksi smatra da je dozvoljeno uništiti i ubiti neprijatelja bilo da je verski,klasni,ideološki

Mene to i ne čudi jer su kod nas "deca komunizma" još krajem 80-tih preuzela kontrolu pa tako i dana danas vladaju a oni se ne odriču drugova iz Moskve, kako god neko nešto zajebe beži na sigurno kadijević,miloševići,karići su očit primer


Edited by perkos, 23 December 2013 - 15:39.


#318 heathen

heathen
  • Members
  • 1,442 posts

Posted 27 December 2013 - 16:43

Ђубре је умрло 65 година прекасно.



#319 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 29 December 2013 - 23:02

Sva sreca pa su konacni pobednici ww2 bili kapitalisti/liberali/demokrate.Mnogo je to manje zlo od fasista i komunista



#320 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 29 December 2013 - 23:10

Pa dobro, ljudi, pobogu, dokle?!



#321 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 29 December 2013 - 23:12

Sva sreca pa su konacni pobednici ww2 bili kapitalisti/liberali/demokrate.Mnogo je to manje zlo od fasista i komunista

 

Kakav nonsalantni ironicni komentar na istorijski dogadjaj koji je odneo izmedju 2 i 3% svetske populacije. Neke misli stvarno treba zadrzati za sebe.



#322 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 29 December 2013 - 23:37

Kakav nonsalantni ironicni komentar na istorijski dogadjaj koji je odneo izmedju 2 i 3% svetske populacije. Neke misli stvarno treba zadrzati za sebe.

Nije ironican.Liberali(demokrate,kapitalisti,kako god) su mnogo bolji od komunista.



#323 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 29 December 2013 - 23:53

Čekaj, ti dakle potvrđuješ da je topla voda, u stvari, topla? :)



#324 LayupFromTheMidget

LayupFromTheMidget
  • Members
  • 12,850 posts

Posted 30 December 2013 - 00:03

Čekaj, ti dakle potvrđuješ da je topla voda, u stvari, topla? :)

Nisam siguran da svi misle da je topla .. cim ovaj "covek"(Jovo) ima fanove



#325 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 30 December 2013 - 01:22

Kakav nonsalantni ironicni komentar na istorijski dogadjaj koji je odneo izmedju 2 i 3% svetske populacije. Neke misli stvarno treba zadrzati za sebe.

Obzirom na u Srbiji veoma cesto ODSUSTVO negativnih komentara na ideologiju koja je odnela nesto VECI procenat svetske populacije u 20. veku (komunizam), onda se zaista slazem da neke misli treba zadrzati za sebe. Narocito ukoliko je to implicitna ili eksplicitna misao da medju ljudima ciji su istomisljenici likvidirali ukupno gotovo 100 miliona uglavnom neduznih kineskih i ukrajinskih seljaka, laznih "neprijatelja naroda", sovjetskih disidenata, kambodzanskih gradjana cija je jedina krivica bila sto su ziveli...u gradovima, kubanskih farmera koji nisu hteli da poklone svoju secernu trsku drzavi, bugarskih Turaka koji nisu hteli da bugarizuju imena, madjarskih protestanata iz 1956, ceskih iz 1968, poljskih sindikalista i svestenika, itd. isl. itd. isl. - dakle da medju takvim ljudima ima i pravih ZIVIH (doskora) SVETACA. .



#326 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 12 January 2014 - 22:45

http://www.blic.rs/V...-mogu-da-zaspim

 

Bosko Vulovic kaže da se Jove Kapicica, generala Udbe, inace njegovog sugradjanina iz Kotora, seca samo po zlu. - Uvek je bio u pratnji islednika udbasa, ciji je staresina bio. Najstrasnije sto je radio bilo je prema zenama. To su mi ispricale zene koje su bile zatvorene na Svetom Grguru preko puta Golog otoka - seca se Vulovic.

 

U nekoj drugoj temi pomenuo sam rodjaku koja o svom stradanju na Golom otoku (ili na Svetom Grguru) nije, izgleda, ni pred najblizima progovorila. Sada sam je nasao na listi – vidim da je bila osudjena na 24 meseca i da je 'odlezala' 27. Kuca casti.

 

Attached File  Izvor citata.jpg   72.73KB   4 downloads

 

... Primili su me sa puno razumevanja i rado stavili sliku na raspolaganje. S druge strane visoki partijski i drzavni funkcioner u unutrasnjim poslovima, Jovo Kapicic, nije zeleo da se sretnemo. Imao je dve manje Miliceviceve slike i posle nekoliko bezuspesnih telefonskih razgovora sa njegovim sekretarom, najzad odobrio da ih vidim. Ali kako! U odredjeni dan i odredjeni sat slike su me cekale u kabinetu njegovog sekretara...

 

Slikara Milosa Golubovica upoznao sam 1962. godine. Mladji covek, asketskog izgleda, tih, tacnije receno preplasen. Govorilo se da je povratnik sa Golog otoka i da je to razlog njegove povucenosti. Mada je to bila tabu-tema, pokusavao sam u nekoliko mahova da ga ohrabrim na razgovor. Pokazao mi je neke svoje slike, radjene vostanim bojama – neke usamjene figure u surovom, pomalo nadrealnom prostoru. Nema sumnje, bile su to asocijacije na strahote koje je preziveo, nemo saopstavanje mucnih osecanja kojih se oslobadjao prenoseci ih na platno. Ali, cutao je kao zaliven. Ocigledno, plasio se da mogu biti provokator.  


Edited by cmix909, 13 January 2014 - 14:45.


#327 Višestruki

Višestruki
  • Banned
  • 33 posts

Posted 20 February 2014 - 23:59

Umro je još jedan od malobrojnih preostalih  živih simbola Demokratske Federativne Jugoslavije,Federativne Narodne Republike Jugoslavije i Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije.


Edited by Višestruki, 21 February 2014 - 00:04.


#328 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 February 2014 - 05:17

Umro fizicki jeste, ali ce njegov zloduh jos dugo da tumara ovim prostorima. Kao sto duh slobodana milosevica itekako zivi u danasnjoj Srbiji i moguce je - videti odlican egzorcisticki clanak Borisa Begovica na tu temu - da je zaposeo prvog potpredsednika (tehnicke) vlade. 

 

Undead zlikovci su cesto opasniji od zivih zlikovaca. 



#329 Višestruki

Višestruki
  • Banned
  • 33 posts

Posted 21 February 2014 - 09:09

 

Šta kažeš na to što velika većina drugosrbijanaca za Kapičiča ima samo riječi hvale ?



#330 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 February 2014 - 15:58

Šta kažeš na to što velika većina drugosrbijanaca za Kapičiča ima samo riječi hvale ?

Ne slazem se sa premisom; vecina drugosrbijanaca koje ja poznajem ne odgovaraju toj slici. Trebalo bi izvrsiti nego ozbiljnije istrazivanje pre nego sto zakljucimo da li je to vecina ili manjina.