Jump to content


Photo
- - - - -

The Pacific


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 dekac2008

dekac2008
  • Members
  • 3 posts

Posted 22 March 2010 - 11:58

Obzirom na kvalitet i popularnost koju je imala serija Band of Brothers, čudi me da ne postoji topic vezan za seriju koja je počela sa emitovanjem pre nedelju dana.
Šta mislite o seriji The Pacific?

#2 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 22 March 2010 - 13:46

Odgledah prvi deo i zasad izgleda dobro. Mada za neku konkretniju ocenu treba još da se odgleda poneki deo... Ne želim pak, da se pridružim ostalima, koji zadnje vreme prave buku i famu oko te serije. Videćemo za koji deo... :ph34r:

#3 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 22 March 2010 - 13:55

evo, ako gogy nece, ja cu da pravim buku i famu oko ove serije! sjajan pocetak, ja vec posle prve navucen...

#4 dekac2008

dekac2008
  • Members
  • 3 posts

Posted 22 March 2010 - 14:25

Štajaznam...meni deluje nekako bledunjavo posle BoB-a. Čak iako mi je sve sa WWII tematikom gledljivo.
Sa druge strane fora sa iskrcavanjem na plažu Gvadalkanal ostrva (kada gledaoci očekuju pucnjavu na sve strane, a ono gomila američkih vojnika koji se izležavaju i govore "'de ste do sada") je interesantan način da se malo promene do sada sto puta viđene scene sa krvavim dočekom od strane neprijatelja (Nemci, Japanci...).

#5 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 22 March 2010 - 15:16

Epic! :ph34r:
Youtube Video ->Original Video

Kako stvari stoje za sada, ispratice koncept band of brothers & beyond, sa refleksijama jos uvek zivih aktera dogadjaja i unutrasnjim monolozima likova o samom ratu, zacinjeno najboljom ratnom akcijom koju kamera moze snimiti. Spilberg i Henks su to patentirali sa Spasavanjem redova Rajana i toga se verno drze u mini serijama koje su snimili za HBO, bez nedorecenosti i neubedljivosti koje obicno prate slicna ostvarenja. Vizuelna i dokumentarna kompleksnost njihovim ostvarenjima daje dubinu koju drugi tesko dostizu. Ko je gledao serijale sa History Channel-a kao sto je Battle 360° odusevice se scenama nocne bitke u zalivu i zapaljenih americkih krstarica, a islo se i dotle da je raspored pojedinih vodova i njihovih odbranbenih polozaja krajnje verno prikazan:

Posted Image

HBO je izbacio dosta prateceg materijala za seriju, od toga kako je snimana do kratkih dokumentaraca koji su odlican uvod za gledanje same serije. Vredi pogledati kako je kratko:

Youtube Video ->Original Video


#6 davorhp

davorhp
  • Members
  • 194 posts

Posted 22 March 2010 - 21:21

Posle 2 epizode, vrlo dobro, ali nema taj šmek kao BOB (za sada)

#7 Klaber.Stari

Klaber.Stari
  • Members
  • 18 posts

Posted 12 April 2010 - 09:12

veeeliko razocharenje. nije ni priblizno dobro odradjena kao band of brothers... prve dve epizode i tako -tako,ali trecu i chetvrtu sam gledao "na premotavanje".   

budimo realni,pasionirane ljubitelje ww2-a zaista ne zanimaju ljubavne scene tipa "pearl harbor".... toga u "bob"-u nije bilo... zato band of brothers imam na dvd-u - a ovo cu,po svoj prilici,obrisati sa harda. 

#8 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 12 April 2010 - 13:34

u tome je i fazon. naravno da serija nije napravljena za "pasionirane ljubitelje ww2-a" (d'uh!), niti je ovo discovery dokumentarac o bitkama na pacifiku da se palis i navijas, nego mnogo licnija prica iz perspektive obicnog vojnika.
a obican vojnik prezivljava strah kada se prvi put iskrca, adrenalinski nalet kada pocne bitka, kajanje kada ubije prvog neprijatelja, bes kada ovaj ubije njegovog saborca... a kada dobije otpust u australiji gde je docekan kao heroj, onda se ubija od alkohola i jebe lokalne curice. jebiga, tako je zaista izgledao rat ljudima na osnovu cijih prica je i napravljena serija, ma koliko ti zeleo da gledas samo krljanje i eksplozije.

#9 Klaber.Stari

Klaber.Stari
  • Members
  • 18 posts

Posted 12 April 2010 - 15:33

u tome je i fazon. naravno da serija nije napravljena za "pasionirane ljubitelje ww2-a" (d'uh!), niti je ovo discovery dokumentarac o bitkama na pacifiku da se palis i navijas, nego mnogo licnija prica iz perspektive obicnog vojnika.
a obican vojnik prezivljava strah kada se prvi put iskrca, adrenalinski nalet kada pocne bitka, kajanje kada ubije prvog neprijatelja, bes kada ovaj ubije njegovog saborca... a kada dobije otpust u australiji gde je docekan kao heroj, onda se ubija od alkohola i jebe lokalne curice. jebiga, tako je zaista izgledao rat ljudima na osnovu cijih prica je i napravljena serija, ma koliko ti zeleo da gledas samo krljanje i eksplozije.


au.....al si ti neki emotivan....  :)

šalim se




rekao sam samo svoje mišljenje... ako je ovo najavljivano kao "nastavak" band of brothers,onda nisu trebali da podvaljuju sentiš sa tu i tamo ubačenim rafalom...  

s obzirom na to da me tematika ww2 interesuje,posećujem razne sajtove,mnogo sajtova - i svuda "band of..." uživa veliki respekt. ljudi su je voleli zbog fenomenalnih ,prilično realnih,scena borbe,pažljivo odabranih uniformi i naoružanja (najbezveznije je kad u filmu ww2 tematike promaše uniforme ili pušku) i upravo iz razloga iz koga neće voleti ovo sranje - u njoj nije bilo "ona plače on je nežno ljubi" scena.  :ph34r:

btw,skinuću još  večeras i petu epizodu,čisto da joj (seriji) dam još jednu šansu... pozz


EDIT:
sad se setih...baš pre jedno sedam dana u nekim novinama sam pročitao intervju sa jednim od glavnih glumaca (onaj lik iz odeljenja za ubistva,mrzi me da guglam sad) gde je ispričao kako su prošli nekakvu marinačku obuku u kampu,i to sa starim oružjem i starom opremom (zbog verodostojnosti,da bi se glumci što više uživeli)....i onda dobiješ dve lljubavne epizode za redom...u tome je stvar.

 

Edited by Klaber.Stari, 12 April 2010 - 15:40.


#10 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 13 April 2010 - 12:44

uh, taman posla da kudim band of brothers. meni je to mozda i najbolja ww2 serija i taj box set ce mi uvek stojati na vidnom mestu na polici sa filmovima iste tematike! i naravno da je u pitanju serija u kojoj se vodilo racuna o apsolutno svakom detalju i u cijem su kreiranju ogroman udeo imali veterani na osnovu kojih je napravljena vecina likova, ali ne znam kako si zakljucio da ovde o tome nije vodjeno racuna. zato sto su prikazali da su ovi jebavali curice po melburnu, sto se zaista i desavalo? jebga, meni je sasvim ok da posvete epizodu shoku koji su ti vojnici prosli izlaskom iz onog pakla, vracanju u civilizaciju i ponovnom odlasku u govna do guse, jer to ipak jeste ostavilo ogroman utisak na njih i mislim da ne bi bilo narocito posteno i verodostojno da su preskocili citav taj period i samo nastavili sa sledecom borbom i krljanjem.

btw. meni se svidelo sto su i scene seksa u toj famoznoj trecoj epizodi veoma realne... ili to pricam samo zbog one prevremene ejakulacije... :ph34r:

#11 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 19 April 2010 - 14:36

Hmmm, nisam još gledao BoB (znam, nevernik sam :ph34r: ) pa možda mogu neopterećeno da pričam.. Doduše, skinuta je BoB serija i čeka me nakon ovog serijala, da odgledam i to.

Meni se serija do sada svidela. Istina, nije da se zine i jezik pusti do poda, ali svejedno... I meni se sviđa kako je svedena na lični nivo, na priče pojedinaca. I njihove strahove na jednoj strani i neka razočarenja na drugoj strani.. Slažem se sa Scaabom - hebiga i ševa je bila deo rata. :D I opet je tu bilo različitih priča, zavisi, kako je ko uzeo taj deo 'ratovanja'... :)

#12 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 19 April 2010 - 20:54

Ja kad sam vidio kako onaj tim mitraljezom kosi japance i jos kao onaj izleti iz rova da malo hrpu sravna da ovaj moze bolje da vidi, e tu sam puko skroz. Cini mi se da je to bila epizoda 2.
Realniji je bio Ljubisa Samardzic u Kozari. The Pacific :ph34r:

#13 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 02 May 2010 - 15:19

BoB nije uporediv sa Pacifikom sa aspekta akcije. U BoB-u imamo jedinicu koja je 11 meseci učestvovala u ratu i sticajem okolnosti skoro ceo provela na frontu. Zato je tamo non stop akcija. Ovde imamo jedinicu koja je ratovala 4 godine i potpuno je normalno da su pored ratovanja imali bar 2 godine mirnog vojničkog života. Ako bi te dve godine, bez borbi, preskočili onda bi bilo bolje da naprave dokumentarac. Ovako je to kompletna priča o malim ljudima u velikom ratu.

S obzirom da ja čekam da mi budu dostupne sve epizode pa da odgledam sve u dahu ne mogu o detaljima. No za razliku od većine meni je u BoB-u najviše zasmetalo što tamo nema ljudske crte. Non stop front i vrlo malo priče. Jedini ljudske priče su bili odnos Vintersa i Niksona i serija o Blajtu (mislim da je 3.). Primer dobrog filma za mene je "The Thin Red Line". Priča o običnom čoveku na frontu iz njegovog a ne globalnog ww2 ugla. Gledajući BoB mislim da su Spilberg i Henks a kasnije i Istvud u svojim filmovima pokupili tu ideju filma o običnim ljudima za koje niko nije ni čuo.

#14 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 25 May 2010 - 20:25

Evo, odgledah i poslednji deo i mogu iskreno reći, da mi je bio najbolji. Kako smo već pomenuli par puta - lični nivo se održava i na kraju,
Spoiler! --Click here to view--