Jump to content


Photo
- - - - -

fest 2010


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#16 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 25 February 2010 - 00:04

Ne te retourne pas

film o pronalaženju jednog svog izgubljenog ja, o maskama koje nosimo svaki dan, o suočavanju s prošlosti, koji pita koliko zapravo poznajemo one koje su nam bliski... tragično loš film.


tu se uopshte ne radi o maskama, vec o zameni identitea.
A to su dve univerzumima razlichite stvari.

Mislim da cu sledece godine da bojkotujem fest ako se neshto ne promeni!!!

Edited by vincentprice, 25 February 2010 - 00:04.


#17 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 25 February 2010 - 08:25

Ne te retourne pas

film o pronalaženju jednog svog izgubljenog ja, o maskama koje nosimo svaki dan, o suočavanju s prošlosti, koji pita koliko zapravo poznajemo one koje su nam bliski... tragično loš film.


Složio bih se u potpunosti. Meni je film sve vreme bio nategnut i "over the top", totalno neuverljiv, konfuzan, čak i dosadan. Jedino što valja je poster sa dve lepe cure na njemu. :ph34r:

Posted Image

Edited by st4lk3r, 25 February 2010 - 08:27.


#18 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 25 February 2010 - 08:27

tu se uopshte ne radi o maskama, vec o zameni identitea.
A to su dve univerzumima razlichite stvari.

Mislim da cu sledece godine da bojkotujem fest ako se neshto ne promeni!!!

samo sam nabrojao neke random floskule, mrzelo me je da se trudim da shvatim bilo šta iz ovog filma.

zašto bi bojkotovao fest, nisi imao sreće s filmovima... ?

#19 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 25 February 2010 - 12:53

Za sad imam vremena samo za kratku, sažetu kritiku filmova koje sam gledao:

1. Divne Kosti - izbeći po svaku cenu. Osim glume, koja je fenomenalna ovaj film ima malo šta da ponudi. Tema je mračna, a koliko ju je autor banalizovao dovoljno govori da su se gledaoci vrpoljili u sedištima 20 min pre kraja filma (jeste da fest-ova publika nije neki reper, ali ipak...)

2. Kako smo živeli u vreme rata - nije me dojmilo. U momente prilično zanimljiv, ali američki life style koji se proteže kroz 85% filma (deca od 5 godina što cepaju bensedin kao bombone, svako ima svoju dijagnozu i sl.) guši poruku filma, barem meni kome je to opterećujuće. Ne kažem da Ameri treba da prave film o životu u Bangladešu, ali ovo mi je ipak distant.

3. Vukodlak - nije loše, ali opet važnu ulogu igra gluma - ser Entoni Hopkins i Benisio del Toro. Ko voli žanr, nek' izvoli.

4. Ne te retourne pas - meni, ipak, ok film. Scenario ima zjapeće rupe, ali nekako nisam bio preterano raspoložen da ih dalje kopam. Definitivno nije za sitničave koji vole da priča bude tip top ispeglana i usklađena. Ne znam zašto su dozvolili da eventualno sjajan film tako završi, ali meni nije previše smetalo.

#20 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 25 February 2010 - 13:50

samo sam nabrojao neke random floskule, mrzelo me je da se trudim da shvatim bilo šta iz ovog filma.

zašto bi bojkotovao fest, nisi imao sreće s filmovima... ?


da si se potrudio da shvatish sigurno bi ti bio bolji film :ph34r:

zashto, pa npr uzasan izbor filmova, najgori do sada koliko u poslednjih 7 godina pratim.
Nema zvuchnih imena gostiju, Balabanov ko zna zbog chega otkazao, totlana neprofesionalnost,
satnica nikad gora, svi termini se preplicu i svi iole dobri filmovi su zbudzeni u nekoliko dana...

#21 bubika

bubika
  • Members
  • 115 posts

Posted 26 February 2010 - 00:03

Odgledah Taking Woodstock i Lurd, a Lutku na naduvavanje sam propustila jer su odložili projekciju. Čini mi se da je Vinsent pomenuo da je hteo da gleda. Any impressions?
Moram priznati da sam od Anga Lija očekivala više kad je u pitanju Woodstock. (Biće da sam pod uticajem Father knows best trilogije, koju sam nedavno ponovo gledala. :ph34r: ) Lepo razrađeni likovi u pomalo razvodnjenoj priči.
Što se tiče Lurd, slažem se sa nekim od diskutanata (mislim da je bio Zecov). Osećala sam se kao da gledam neki religijski dokumentarac... :)

#22 vincentprice

vincentprice
  • Members
  • 559 posts

Posted 26 February 2010 - 19:08

a Lutku na naduvavanje sam propustila jer su odložili projekciju. Čini mi se da je Vinsent pomenuo da je hteo da gleda. Any impressions?


Meni se mnogo svideo.
Bash sam uzivao svih 2 sata, a na samom pochetku me je kupio, i predivna muzika koja je konstantno prisutna daje potpun dozivljaj. Ona je lutka na naduvavanje, ali kao i u prichi o Pinokiju, postaje ziva. Upoznaje svet, saznaje shat je to rodjendan, smrt, ljubav, i upoznaje pravu prirodu ljudske vrste. Kako to obichno biva u teshkim momentima, Japanci ubacuju dozu humora, taman koliko je neophodno. Ali kraj je meni bio veoma tuzan. Ne bih da otkrivam, preporuchujem u svakom sluchaju:)

#23 Albatross

Albatross
  • Members
  • 3,086 posts

Posted 02 March 2010 - 02:41

Ove godine sam gledao samo jedan film, Un prophète - Prorok.

Film pokusava sto vernije da docara gangsterske zakone, zivot u zatvoru, i moralne vrednosti koje tamo vladaju. Tezak film, dobra gluma. Preporucujem.

Edited by HariHaler, 02 March 2010 - 02:41.