Jump to content


Photo

GODISNJICA SUDJENJA S. MILOSEVICU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 Knez

Knez
  • Members
  • 200 posts

Posted 12 February 2003 - 20:26

Poznati smo kao majstori za proslave GODISNJICA.

Obelezavanjem 600-te GODISNJICE "pobede" u Kosovskom boju, najavili smo ono zbog cega se danas, bar mi normalni, stidimo.

Na GODISNJICU "pobede" nad NATO paktom nikla su spomen obelezja, sirom "nepobedive" nam domovine.

Nije valjda da ovu GODISNJICU sudjenja u Hagu, onome cije slike su nam zamenjivale ikone u kucama, necemo obeleziti kao jos jednu od nasih "POBEDA"???

#2 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 12 February 2003 - 21:11

Knez:

Poznati smo...



knez,
koji ste to vi?
mislis na iliju-moravu, milicu (mozda jos neko!?) i sebe?

#3 pera

pera
  • Members
  • 228 posts

Posted 12 February 2003 - 21:18

Knez:

Nije valjda da ovu GODISNJICU sudjenja u Hagu, onome cije slike su nam zamenjivale ikone u kucama


kneze-viteze, lazes kao kera za ovo oko slika. izgleda da si i ti beznadezan kao ponkec i tromotorac - skroz si iskren kada pises, duboko & neizlecivo ubedjen u svoju superiornost i misiju. i nemoj da mislis da ti ja sad nesto kao prebacujem. tvoj trip spada medju lakse na forumu.

#4 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 13 February 2003 - 00:32

Pitanje je dali je to djubre iz Haga uopste zasluzilo da ga spominjemo u bilo kakvim godisnjicama i jubilejima...
U stvari da ga spominjemo uopste.

#5 Knez

Knez
  • Members
  • 200 posts

Posted 13 February 2003 - 08:23

pera:

Knez:

Nije valjda da ovu GODISNJICU sudjenja u Hagu, onome cije slike su nam zamenjivale ikone u kucama


kneze-viteze, lazes kao kera za ovo oko slika.


Perice, ti si verovatno neko detence cim se "ne secas" tog "sretnog" vremena u kojem je 99% SRBA KLECALO, KLELO SE, VENCAVALO SE... pred slikama "SLOBO - SLOBODE"

Perice, ti se izgleda "ne secas" toga nedavnog vremena kad se "nepobedivom" Srbijom, iz milona grla onih na Uscu, na Gazimestanu, na... orilo "SLOBO - SLOBODO"
ili ono "KO TO KAZE, KO TO LAZE???

Ti se, Perice "ne secas" ni toga da u tom "sretnom" vremenu nije postojala NI JEDNA USTANOVA, SKOLA, KAFANA, KUCA, AUTO... u kojoj na najlepsem mestu nisu bile slike "SLOBE - SLOBODE".

No, Perice ne brini. Na pravom smo putu da "rodimo" novog "SLOBU - SLOBODU", pa ces videti reprizu svega.

Na kraju, Perice uz to sto se "ne secas" gore recenog, ti si GLUPA, DRSKA I POLUPISMENA osoba koja nepoznatoj osobi moze reci "da laze" iako ona, kao sto vidis govori i pise SUSTU ISTINU.

#6 Knez

Knez
  • Members
  • 200 posts

Posted 13 February 2003 - 08:41

1939:
Pitanje je dali je to djubre iz Haga uopste zasluzilo da ga spominjemo...


OOOOOOOOO!!! sad je kazes DJUBRE IZ HAGA

Cudno kako si i ti "zaboravio" ono "lepo" vreme u kome se orilo:

NIJE RODJEN, NIJE RODJEN
JEDAN TAKAV DIKA
KAO STO JE, KAO STO JE
NAS LEPI SLOBIKA..."


I sad odjednom taj isti "postade", ni manje ni vise, nego DJUBRE???

Bilo bi lepo da cujemo i zasto je on to "DJUBRE", iako znam da ce se odmah reci da je to zbog toga sto nas je opljackao, otimao vile po Dedinju i sl.

A SVI ZNAMO, SAMO STO NECEMO TO NI SAMI SEBI DA PRIZNAMO, da on "djubre" nije postao zbog toga NEGO ZBOG ONOGA ZBOG CEGA SE SAD SVAKI NORMALNI SRBIN STIDI, a to je sto nam nije ostvario san o "VELKOJ NAM SRBIJI"!

#7 Australac

Australac
  • Members
  • 71 posts

Posted 13 February 2003 - 08:53

Evo jos jednog neslaganja izmedju generacija.Moja generacija je verovala Titu,i njegovoj partiji,i bogami se dobro zivelo u to vreme.Nase postovanje prema Titu trajalo je vise od trideset godina,a danas ga pljuju,govore da je diktator,da je komunjara,ali kad se vratis nazad u to vreme,uvidis da je narod imao mnogo bolji zivot nego sada.Ali predjimo na Milosevica,ima onih koji ga postuju,a ima i onih koji ga mrze,i sve sto ne valja za ovih zadnjih deset do dvanaest godina,svalili su na njegova ledja.Kao prvo,da narod nije zeleo da ########e kazne zbog postupka prema Srbima,Milosevic ne bi ratovao protiv njih.Ali njegova odbrana Srba u Kosovu,dosla mu je glave.Znaci,slusa narod,a kada zagusti narod ga okrivi,i svu krivicu bacie na njega.Pokusao je da pomogne Srbima u Bosni Hrvatskoj ali i tu je ispao samo on krivac.Danas sud u Hagu,zaista ne sudi Milosevicu,vec citavom Srpskom narodu.Srbima treba vodja,treba neko kome ce narod verovati,i na kraju naci krivca u njemu.Prvo je pevano,volimo Slobu,danas pevamo ubijte zlikovca,ratnog zlocinca.A mi Srbi svi smo nevini,i uvek cemo da se tako postavimo,kao nevin narod.Tom

#8 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 13 February 2003 - 13:17

Knez:

1939:
Pitanje je dali je to djubre iz Haga uopste zasluzilo da ga spominjemo...


OOOOOOOOO!!! sad je kazes DJUBRE IZ HAGA

Cudno kako si i ti "zaboravio" ono "lepo" vreme u kome se orilo:

NIJE RODJEN, NIJE RODJEN
JEDAN TAKAV DIKA
KAO STO JE, KAO STO JE
NAS LEPI SLOBIKA..."


I sad odjednom taj isti "postade", ni manje ni vise, nego DJUBRE???

Bilo bi lepo da cujemo i zasto je on to "DJUBRE", iako znam da ce se odmah reci da je to zbog toga sto nas je opljackao, otimao vile po Dedinju i sl.

A SVI ZNAMO, SAMO STO NECEMO TO NI SAMI SEBI DA PRIZNAMO, da on "djubre" nije postao zbog toga NEGO ZBOG ONOGA ZBOG CEGA SE SAD SVAKI NORMALNI SRBIN STIDI, a to je sto nam nije ostvario san o "VELKOJ NAM SRBIJI"!


Jedino takvi kao ti bi mogli da klicu Milosevicu.
Normalni Srbi su ga nazvali i nazivaju ga djubretom jer je on ovaj narod sjebao za sledecih 100 godina.

#9 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 13 February 2003 - 13:31

Australac, je si li ti nov ovde?

#10 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 13 February 2003 - 15:53

Sto pre odviknuti se od jubileja i praznovanja svakojakih godisnjica, to bolje. Preterali smo u tome. Gledati unapred, ne u nazad.

#11 Australac

Australac
  • Members
  • 71 posts

Posted 14 February 2003 - 04:01

Junioru,u ovom forumu sam duze od tebe za jedno 8 dana,to znaci da sam sennior za tebe.Pozdrav iz daleke i veoma vruce Australije TOM.

#12 pon1

pon1
  • Members
  • 70 posts

Posted 14 February 2003 - 10:03

Tromotorac:
Sto pre odviknuti se od jubileja i praznovanja svakojakih godisnjica, to bolje. Preterali smo u tome. Gledati unapred, ne u nazad.


Veoma sam ugodno iznenađen što ovdje ima takvih "srpskih ekstremista" kao što je Trom.. Vjerujem da će ih vremenom biti i sve više i da ćemo jednog dana na ovim prostorima ipak bolje živjeti.

#13 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 14 February 2003 - 15:30

pon1:


Veoma sam ugodno iznenađen što ovdje ima takvih "srpskih ekstremista" kao što je Trom.. Vjerujem da će ih vremenom biti i sve više i da ćemo jednog dana na ovim prostorima ipak bolje živjeti.


Pon1, problem je nedostatak minimuma politicke pismenosti, ne samo medju Srbima vec u svim drustvima zapadnog Balkana. To je preko potrebna osobina, koju su zapadna drustva izgradjivala za vreme industrijske revolucije, koji su davno prosli nacionalni romantizam i evoluirali svoju politicku svest na visi, nivo. Isto kao prvobitna akumulacija kapitala, postoji i prvobitna akumulacija kulture i politicke svesti. Vladan ovo stanje u Srbiji ponekad naziva "pretpolitickim" jer smo zapravo svedoci sukoba savremenog zapadnog racionalnog sa istocnim emotivnim sentimentalizmom politckim diskorsom, koji cesto ne prolaze osnovne logicke provere. I sta se onda desava - kalemljenje ove dve opcije cesto lici na vulgarni pragmatizam ili salonski nacionalizam, opcije koje su u manjoj/vecoj srazmeri prisutne i u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj, i u BiH, Kosovu, RS.

Treba preziveti ovu politicku adolescenciju drustava. Obavezno pod nadzorom strogih roditelja, ja ne vidim kako drugacije moze da se kanalise ovaj inzvanredni kapacitet, te da ne zavrsi u nekoj stranputici kao sto jeste vise puta do sada.

#14 Knez

Knez
  • Members
  • 200 posts

Posted 14 February 2003 - 17:41

[quote]
Tromotorac:
[quote]
...u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj, i u BiH, Kosovu, RS.
[/quote]

Jedan mali detalj koji lepo pokazuje i dokazuje bitnu stvar a to je: U svesti dobrog dela (mozda ogromnog dela) naseg sveta usadjeno je i ovo sto gore vidimo a to je da jedna FASISTICKA, GENOCIDNA, ZLOCINACKA... tvorevina, koju zovu "Republika Srpska", predstavlja posebnu "drzavu".

Kao, to nije deo Bosne i Hercegovine nego je to, toboze, neka "srpska republika, srpska drzava" a njeno ime i ono sto je u ime tog imena uradjeno MORALO bi duboko vredjati svakog normalnog Srbina.

I ovo je jedan od detalja koji pokazuje kako je S. Miloseveci tako brzo i tako lako od SVECA pretvoren u DJUBRE, IDIOTA..., sto on stvarno i jeste.

No on to nije postao zbog toga sto nas je opljackao i sl. nego zbog toga sto danas nema geografske karte na kojoj je ucrtana "Velika Srbija" sa Prijedorom, Sarajevom... kao '"vekovnim" srpskim gradovima.

Bojim se da sve ovo sto sad dozivljavamo i u cemu sad zivimo nije samo uvertira za muku i bedu koja nas tek ocekuje.

#15 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 14 February 2003 - 17:59

Da se ogradim, jer mi nije jasno sta si bas hteo da kazes, svesno sam naveo "RS" jer on trenutno deluje kao zasebna ekonomsko/drustveno/politicka celina od ostatka BiH, pumpajuci razlicitu smesu nacional-pragmatizma od Sarajeva u politicki prostor regiona, makar kalup bio samo nalik na onaj u Sarajevu. Pumpanje nacionalizma, ekonomski dilovi vojnoindustrijskog interesa i ostali primeri ispod/iznad radara ga cine politickim jedinkom. U legitimitet ne/postojanja ne zalazim, bar ne ovaj put.