Jump to content


Photo

Zvezde i zvezdice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 sanskrit

sanskrit
  • Members
  • 796 posts

Posted 11 February 2003 - 17:36

Centar Kingsa, Vlade Divac, smatra da je u izboru selektora trebalo pitati i igrače, a o Maljkoviću misli sve najbolje:

«Ja bih voleo da selektor bude Boža, jer mislim da je odličan trener. Medjutim, ne vidim način na koji bi on postao selektor, jer ako Pešiću to nije pošlo za rukom, ne znam kako će Maljkoviću uspeti. Mislim, da je to pitanje koje su čelnici saveza trebalo drugačije da reše.
Bez obzira koje ime savez predloži, neće biti napravljena greška, jer su svi naši treneri dobri. Medjutim, ne treba da tražimo rešenje na kratke staze i da za godinu dana opet biramo selektora. Neophodno je rešiti problem na duži period».


I ostali igrači se slažu sa Divcem da je trebalo konsultovati i igrače, a Stojaković dodaje da je neizvesno njegovo učešće na Eurobasketu u Švedskoj:

«U našoj zemlji je frka jer mi još uvek nemamo trenera, a sad ko će igrati u Švedskoj, to u ovom trenutku i nije mnogo bitno. Mi smo svi izrazili želju da ćemo igrati za reprezentaciju bez obzira ko bude trener, ali se takodje slažem sa Divčevom izjavom da igrači moraju da budu pitani za izbor selektora.

Što se tiče mog dolaska, ne zavisi mnogo od mene, zavisi od mog kluba Sakramento Kingsa, u kome su bili razočarani prošlog leta zbog moje povrede i želeli bi da se odmorim sledećeg leta. Ipak, ja i dalje imam želju da igram za reprezentaciju jer mi to pričinjava veliku čast».


Radmanović je najeksplicitniji kada je u pitanju izbor selektora i najavljuje da ga ove godine po svoj prilici nećemo gledati u Švedskoj:

«Ja sam imao loša iskustva sa reprezentacijom. Ko će biti selektor, to je u ovom trenutku teško pitanje, jer se time bave ljudi koji ne bi trebalo da o tome odlučuju. Mislim, da bi igrači, kao što je Divac rekao, trebalo sami da odluče ko će da vodi ekipu. Ako mi svi igramo iz patriotskih razloga i taj selektor bi trebalo da radi preko leta sa reprezentacijom, a da se posle priključi ekipi koju trenira.

Ima nekoliko stvari koje bi morale da se reše u našoj reprezentativnoj košarci. Ukoliko se nastavi sa ovakvim radom kao do sada, mogu javno da kažem da neću da igram za reprezentaciju».


Njegov saigrač, Predrag Drobnjak smatra da situacija u KSJ nije baš najzdravija jer posle dva uzastopna zlata nekoliko standardnih igrača najavljuju izostanak iz nacionalnog tima:

"Mislim da se pored dobrih stvari, prošle godine izdešavalo i dosta toga lošeg. Sve to utiče na naše igrače, pa se s pravom postavlja pitanje ko će igrati, a ko neće. Vidi se da tu nešto ne štima, jer kako je moguće da posle osvajanja evropskog i svetskog zlata pojedini igrači najavlju izostanak iz reprezentacije.

U stručnom savetu sede naši najbolji treneri, medjutim, treba konsultovati i igrače, pre svega one iskusnije, jer na parketu igra drugih 12 ljudi, koji bi uz tog novog selektora trebalo da čine homogenu celinu».
_____________________________________

Ma neka odma izaberu i kojih 12 ce da igra i koja ce biti prva petorka i koliko (ne)ce da traju pripreme. Sta se izmisljaju?!
No nosam ovo stavi zbog toga vec sto mi nesto drugo nije jasno: zar je moguce da im niko do sada nije rekao da pricaju gluposti?
I zbog cega su toliko frustirani? Pesic?
I jos nesto: da li IKO na ovom forumu misli da ne pricaju gluposti?
bas me zanima

#2 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 11 February 2003 - 18:12

Kenjaju k'o foke..... To ti je sve u 3 rechi.....

#3 DIRTY

DIRTY
  • Members
  • 675 posts

Posted 12 February 2003 - 12:24

Sta pitatu igrace.

#4 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 12 February 2003 - 15:18

:???:

#5 DIRTY

DIRTY
  • Members
  • 675 posts

Posted 14 February 2003 - 14:26

Terenera biraju grobari ili Covic?

#6 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 14 February 2003 - 14:36

Kao da je bitno.....:smile:

#7 Nikolay

Nikolay
  • Members
  • 31 posts

Posted 18 February 2003 - 09:12

Kontam da je ipak kljuc u parama . Ovo mi sve izgleda kao skretanje paznje javnosti dok se radi neka mracna sljaka . Bacili su kosku sa Bozom , sada se i igraci ukljucuju u problematiku , a ekipa iz saveza ( moto - nek crkne skrtost ) verovatno pravi d.o.o. (drustvo ogranicene odgovornosti ) reprezentacija S&G . Mnogo je ne logicnih stvari , a blistava tradicija prevare na ovom lokalitetu je na vrhuncu ....Ne zaboravite Sinalco vec ima jednu zlatnu ....
Ja kontam da to mora da pukne .

#8 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 18 February 2003 - 09:22

Ma puci ce.....:smile:

#9 DIRTY

DIRTY
  • Members
  • 675 posts

Posted 20 February 2003 - 20:18

U finalnoj tekmi u Indijani vecu stratesku ulogu je odigrao ekonom od Pesica sto ce reci trener moze biti i Kreckovic! Ha!

#10 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 20 February 2003 - 22:36

Kenjash kao foka.....

#11 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 20 February 2003 - 22:42

:lol:

#12 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 20 February 2003 - 22:44

Pa jel nije tachno......:???:

#13 DIRTY

DIRTY
  • Members
  • 675 posts

Posted 21 February 2003 - 12:08

To klozetsko pitanje prepustam vama gospodo ja sam pisao o strateskotaktickom.

#14 Tank

Tank
  • Members
  • 28,411 posts

Posted 21 February 2003 - 12:41

Ma dobar si......