Jump to content


Photo

Drzava bez cilja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 11 February 2003 - 14:12

Moram da priznam da Ceda Antic razmislja na isti nacin kao ja (ili, ukoliko tu ima razlike, ja razmisljam isto kao on). Vec sam na jednoj temi citirao njegov tekst iz jednog od prethodnih brojeva Nin-a (o neophodnosti konstituisanja nezavisne Srbije). Evo njegovog novog teksta:

http://www.nin.co.yu...2/06/27282.html

#2 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 11 February 2003 - 21:23

Posle gluposti u podnaslovu, kako ocekivati da je ostatak pametniji?

#3 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 11 February 2003 - 21:53

Mozda nada da urednik NINa se nije mesao ispod naslova? :grin:

#4 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 11 February 2003 - 22:04

:grin: znam... zato sam procitao i ostatak...

#5 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 12 February 2003 - 01:17

Ja da se umesam, k'o po obicaju samo zato da bih nervirao Nesu. Kol'ko vrabac ima zuba?

_________________
Idite bre spavajte!

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2003-02-12 01:38 ]

#6 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 12 February 2003 - 08:30

Henry, ne laskaj sebi. Pa ne mozes ti mene da iznerviras nikako.
Nego, sto se ova druga dva mislioca tice, drago mi je da su se javila bas njih dvojica sa ovakvim "komentarom" ("glupost, ha", "zasto glupost", kako ono bese rekao condor, "zato sto je tako glasovala Nizozemska", i gotovo).

#7 pera

pera
  • Members
  • 228 posts

Posted 12 February 2003 - 08:58

prvi demokratski izbori...za samo cetiri decenije

cedo, teski slucaju optimiste!

#8 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 12 February 2003 - 09:07

Poslije Nesine primjedbe sam izbrisao tekst Dobrice Cosica o kraju Jugoslavije. Koga interesuje, naci ce ga u internet izdanju novog "Nedeljnog telegrafa".

[ Izmena poruke: Rajo na dan 2003-02-12 09:53 ]

#9 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 12 February 2003 - 09:46

Rajo podmece kukavicje jaje. Pa ne mogu se nikako porediti Dobrica Cosic i Ceda Antic, ni po godinama, ni po ideologiji, ni po proslosti... Bas nikako. A i medjusobno nemaju nikakve veze. Pa mi onda uopste nije jasno sta je Rajo zeleo da postigne svojim postom.

#10 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 12 February 2003 - 09:50

neso, razmisljao sam dje da ubacim Dobricu, pa mi nekako dodje najblize ova tema "drzava bez cilja". Naravno da se Cosic i Antic ne mogu porediti. To sto napise Antic rado procitam, a za Dobricu stvarno nemam zivaca. Ako mislis da sam napravio gresku sto sam Dobricu stavio, evo cu ga odmah obrisat. Bez zalbe.

#11 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 12 February 2003 - 11:35

Nesa:
Nego, sto se ova druga dva mislioca tice, drago mi je da su se javila bas njih dvojica sa ovakvim "komentarom" ("glupost, ha", "zasto glupost", kako ono bese rekao condor, "zato sto je tako glasovala Nizozemska", i gotovo).


polako
imas ~6.5 miliona Srba u obije drzave (iako neki insistiraju na terminu "Crnogorci" :smile: )
imas 300.K madjara
imas ~1.5M Albanaca
imas 200k Muslimana

ostali su premali da bih racunao

Ako vjerujes da ce se za 40 god muslimani da A+m da se ucetvorostruce onda...

...Si paranoik i vjerovatno nemas digitron.
da bi se tvoja vizija ostvarila treba da neto prirastaj albanske populacije bude 3.95% na godisnjem nivou
primjera radi, Nigerija koja je svjetski sampion sa prosjekom od 7 children born/woman ima ukupan prirastaj od 2.7%


P.S. i to sve ne uzimajuci u obzir da ce se njihov prirastaj smanjiti
(mislim ima li presevari 12 deca? kladio bih se da ne :smile:

Znas moja baba po majci je imala 11 djece.
Moja prababa po ocu je imala 13-toro.
Ali to je bila crna gora, negdje pocetkom vijeka...
Vjerovatno bi da si citao calnak prije 70 godina konstatovao da
ce 2000 u Jugoslaviji da zive samo Crnogorci :grin:

Vidim da imas racunar...
Umijes da ukljucis digiton?

#12 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 12 February 2003 - 12:46

Glavna poenta teksta Cede Antica, po meni, je da se prema stvarnosti postaviti krajnje racionalno, da treba zaokruziti srpsku drzavu na nacin na koji je to realno i moguce, osloboditi se mitova i krenuti najzad putem kojim se krecu sve normalne nacije u Evropi, a to je Evropska unija. Ceda u svom tekstu iznosi svoje misljenje kako to treba uraditi, kao i svoje misljenje o zamkama i preprekama na tom putu.
Jedna od cinjenica koje treba uzeti u obzir u celoj ovoj prici je da se broj Srba u Srbiji drasticno smanjuje i da ce se drasticno smanjivati (i pored velikog priliva izbeglica), a da se broj Albanaca vec decenijama drasticno povecava. Ceda je izneo, siguran sam ne napamet, procenu da ce za 40 godina broj Albanaca premasiti broj Srba, i da ce Albanci, ukoliko do tada ostanemo u istoj drzavi, tada jednostavno ugasiti drzavu Srbiju.
E sad, veliki mislilac Jr me ubedjuje da se to nece desiti bas za 40 godina, i da je (samo) zbog toga Cedin tekst jedna obicna glupost. Pitanje je da li bi ovaj tekst za velikog mislioca Jr-a i dalje bio glupost da je Ceda kojim slucajem napisao 45 ili 50 godina?

#13 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 12 February 2003 - 13:58

Mali mislioce,

Ja i tromotorac smo u nas uvodna tri posta komentarisalki glupost koja je u podnaslovu, vjerovatno izvucenu od strane urednika sa ciljem da da napravi bombicu (sto se uzgred, ne smije uraditi ozbiljnom novinaru)...
Nije poenta oce li se to desiti za 5 - 10 - 50 ili 100 godina... jednostavno nece nikada...

Ima jedna mantra koja je zajednicka za obije potpuno suprostavljene opcije, one koji bi da dignu ruke od kosova i one Srbe koji bi da pobiju sve ########e... to je babaroga zvana albanski k***c...

Nismo djeca...

A sto se tice ostatka texta, bolji je od podnaslova ali nista specijalno... bolje sam nalazio ovdje na forumu...

P.S. Ne pad mi na pamet da se sprdam ni sa presevarijem (ako slucajno ipak ima 12 djeca) niti sa bilo kojim drugim koji ima/zeli da ima vise djece od prosjeka... naprotiv divim im se na hrabrosti...

[ Izmena poruke: Jr na dan 2003-02-12 14:02 ]

#14 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 12 February 2003 - 14:00

Kako je krenulo uskoro ce Srbi biti manjina u sopstvenoj zemlji.

#15 Nesa

Nesa
  • Members
  • 173 posts

Posted 12 February 2003 - 14:42

Hm, sa velikim misliocem Jr-om se ne moze raspravljati. Kada on kaze da do necega nece doci, onda nece i gotovo. Ne dao mi Bog da pitam velikog mislioca Jr-a sta on misli kako bi trebalo resiti drzavno i nacionalno pitanje srpskog naroda. Tek bi to bilo Posted Image
Nego, ovo se ja ne obracam velikom misliocu Jr-u, negde sam procitao da je odnos srpskog i albanskog stanovnistva na Kosmetu posle ww2 bio 45:55 (gruba procena, jer je bilo i Turaka i Roma itd). Danas je 10:90. I tu je kraj price.