Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Dermatovenerologija i kozmetologija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
189 replies to this topic

#61 BarryWhite1

BarryWhite1
  • Members
  • 6,712 posts

Posted 06 January 2011 - 23:27

Pokusaj sa Selsunom ili Blue Capom ili Ducrey Kelual DS

Hvala na odgovoru.
Pozdrav



#62 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 07 January 2011 - 12:09

Hvala na odgovoru.
Pozdrav



Ma nema problema, konacno neko nesto da pita;)
Drago mi je , da ste svi, sa dermatoveneroloske strane, zdravi;)

#63 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 07 January 2011 - 12:32

Tema je pinovana i služiće ubuduće kao glavna tema za pitanja iz dermatovenerologije i kozmetologije, sa izuzetkom pitanja vezanih za sledeće oblasti jer za njih već postoje posebne teme:


Kandidijaza

Hlamidija

Herpes


Naravno, tema nije predviđena kao ekskluziva za Dermatologa, već su sve kolege dobrodošle da podele svoje znanje i upute kvalitetan savet onome kome bude potreban.

Edited by nvukelic, 07 January 2011 - 12:32.


#64 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 08 January 2011 - 16:54

Sjajna vest i odlican potez moderatora, ovim ce se dobiti na preglednosti i vaznosti. Pozivam i druge kolege da se ukljuce u on line savetovanje i pomaganje, koliko je to god moguce, jer opet napominjem promene se u dermatologiji moraju videti, kao i u estetici , da bi se dala prava dijagnoza i terapija ili estetski tretman.
Nadam se da ce u Novoj godini biti jos manje dermatoveneroloskih problema.
Sve najbolje!

#65 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 17 February 2011 - 18:45

Nema u prodaji medicinskih kapa Posted Image Bio sam u dve apoteke, nemaju Posted Image Kostaju oko 10. din. Posted Image Treba neku mast da mazem na kozu glave. Bolje dejstvuje sa kapom. Ili da stavljam obicnu kesu najlonsku. Da li se treba kosa prati posle tog mazanja, sutradan? Prepisan mi je i neki sampon, lekovit Posted Image Problem su slojevi peruti na koyi glave Posted Image

Edited by acinic, 17 February 2011 - 18:51.


#66 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 17 February 2011 - 19:25

Nema u prodaji medicinskih kapa Posted Image Bio sam u dve apoteke, nemaju Posted Image Kostaju oko 10. din. Posted Image Treba neku mast da mazem na kozu glave. Bolje dejstvuje sa kapom. Ili da stavljam obicnu kesu najlonsku. Da li se treba kosa prati posle tog mazanja, sutradan? Prepisan mi je i neki sampon, lekovit Posted Image Problem su slojevi peruti na koyi glave Posted Image


Koja je terapija prepisana i koja je dijagnoza?
Ako ne nadjete medicinske ili hirurske kape plasticne kese su sasvim ok zamena za tu vasu namenu.
Pranje kose posle svega toga je naravno pozeljno.

#67 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 18 February 2011 - 15:52

Mycoseb (sampon) + Diprosalic (mast) Posted Image Sampon proizvodi Hemofarm a mast je iz Belgije. Bilo mi je interesantno da pogledam ko sta prozvodi Posted Image Mast treba da mazem 2x dnevno. Imam bujnu kosu pa nije bas lako da se nanese na kozu glave. Razmisljam da skratim kosu, bice lakse. Nije mi recena dijagnoza. Pitao sam jednom. Medjutim nisam dobio odgovor. Nisam hteo dalje da insistiram na odgovoru! Posted Image Posto je bila stroga doktorka. Imao sam osecaj da ce da me isamara sto nisam ranije dosao. Posted Image Treba da odradim i ovaj mikro-bioloski pregled. Mada je to mozda vezano za jedan drugi problem. Bilo kako bilo. Treba posle tog nalaza. Ponovo da se javim kod koznog lekara! Posted Image


Posted Image

Uploaded with ImageShack.us

Edited by acinic, 18 February 2011 - 16:03.


#68 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 18 February 2011 - 19:33

Mycoseb (sampon) + Diprosalic (mast) Posted Image Sampon proizvodi Hemofarm a mast je iz Belgije. Bilo mi je interesantno da pogledam ko sta prozvodi Posted Image Mast treba da mazem 2x dnevno. Imam bujnu kosu pa nije bas lako da se nanese na kozu glave. Razmisljam da skratim kosu, bice lakse. Nije mi recena dijagnoza. Pitao sam jednom. Medjutim nisam dobio odgovor. Nisam hteo dalje da insistiram na odgovoru! Posted Image Posto je bila stroga doktorka. Imao sam osecaj da ce da me isamara sto nisam ranije dosao. Posted Image Treba da odradim i ovaj mikro-bioloski pregled. Mada je to mozda vezano za jedan drugi problem. Bilo kako bilo. Treba posle tog nalaza. Ponovo da se javim kod koznog lekara! Posted Image


Posted Image

Uploaded with ImageShack.us


Bolje da ste dobili Diprosalic losion umesto masti, ali ajde, da se ne mesam, ovako bas cete da se zamastite..od Mycoseba je bolji Selsun ili Blue cap ili Kelual DS samponi.
Zelim vam uspeh sa terapijom.

Edited by nvukelic, 18 February 2011 - 21:50.
izbačen quote zbog uklanjanja citiranog posta


#69 Vegeta

Vegeta
  • Members
  • 3 posts

Posted 18 February 2011 - 21:23

Prije oko mjesec dana mi je prijatelj slučajno ugasio cigaretu na zapešću ruke i mislim da malo kasno mislim na to, ali eto, nisam htjeo reći roditeljima zbog višesatnih prodika, a uopće ni ne pušim. Dakle, sad je to sve zaraslo, ali se vidi još taman trag na koži. Može li se to neutralizirati, da nestane ožiljak? Hvala. :)


#70 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 20 February 2011 - 12:47

probaj sa kantarionovim uljem

#71 prohujalo s vihorom

prohujalo s vihorom
  • Members
  • 1 posts

Posted 20 February 2011 - 19:50

Poštovani,

neki dan sam upotrebila kremu za depilaciju, te su mi ostale bele fleke, koje su bez pudera, neuocljive ali sa puderom, pogotovo kamenim, apsolutno uocive, kao da se taj deo ne moze prekriti dovoljno puderom, te se kao takve cine svetlijim odnosno beljim u odnosu na ostalu kožu. Naravno kremu sam bacila, ali ostao je problem!
Razmisljala sam da odem u solarij u najgorem slucaju, ali plasim se da to nece popraviti stanje ili da ce ga naciniti gorim. Ima li resenja za moj problem? Solarijum? Mozda neka krema??

Unapred vam hvala i veliki pozdrav.

#72 Vegeta

Vegeta
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 February 2011 - 21:52

probaj sa kantarionovim uljem


Hvala na savjetu. To se može naći u svakoj ljekarni? I nije preluksuzno, nadam se?

#73 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 21 February 2011 - 15:31

Hvala na savjetu. To se može naći u svakoj ljekarni? I nije preluksuzno, nadam se?


da. ne.
valjda :D
svrati pa vidi...

#74 Dermatolog

Dermatolog
  • Members
  • 71 posts

Posted 25 February 2011 - 21:41

Prije oko mjesec dana mi je prijatelj slučajno ugasio cigaretu na zapešću ruke i mislim da malo kasno mislim na to, ali eto, nisam htjeo reći roditeljima zbog višesatnih prodika, a uopće ni ne pušim. Dakle, sad je to sve zaraslo, ali se vidi još taman trag na koži. Može li se to neutralizirati, da nestane ožiljak? Hvala. :)

morate da odete do kolege dermatologa, da pogleda, i da se odluci hoce li probati sa topikalnom terapijom, znaci nekom kremom ili gelom ili treba laserom..
preporucujem da ne radite vise takve stvari, niti prijatelji da vam to rade.

Poštovani,

neki dan sam upotrebila kremu za depilaciju, te su mi ostale bele fleke, koje su bez pudera, neuocljive ali sa puderom, pogotovo kamenim, apsolutno uocive, kao da se taj deo ne moze prekriti dovoljno puderom, te se kao takve cine svetlijim odnosno beljim u odnosu na ostalu kožu. Naravno kremu sam bacila, ali ostao je problem!
Razmisljala sam da odem u solarij u najgorem slucaju, ali plasim se da to nece popraviti stanje ili da ce ga naciniti gorim. Ima li resenja za moj problem? Solarijum? Mozda neka krema??

Unapred vam hvala i veliki pozdrav.


Idite u solarijum i vidite da li ce te flekice da pocrne, da li imaju pigmenta, ako da, to je dobar znak, ako ne, onda mora neka terapija da se ukljuci,a to ce odluciti dermatolog koji ce vas pogledati.

#75 Aanja

Aanja
  • Members
  • 2 posts

Posted 13 April 2011 - 23:14

Samo bih iskoristio priliku da vas sve podsetim da polako ali sigurno nabavite preparate za zastitu od suncanja.
Ja licno preporucujem i koristim Heliocare kremu sa zastitnim faktorom 90, koja stiti na celijskom nivou, to jest ne dozvoljava da dodje do DNK ostecenja, koje Sunce inace pravi, jer se prave timin-timin dimeri u celijama, adenin-timin...za stvaranje normalne i funkcionalne DNK.

Inace Euromelanoma day je 10 maja u svim dermatoloskim klinikama i bolnicama i zavodima kada ce se besplatno pregledati svi koji misle da imaju suspektne lezije ili zele da provere stanje svojih mladeza.

Hvala za ovu preporuku. Nasla sam Heliocare kremu i gel, oba sa zastitnim faktorom 90. Hocu da kupim ovo za svaki dan posto mi je lice osetljivo i svetlo a zivim u zemlji sa puno sunca i pocele su da mi se pojavljuju pege, fleke i neke crvene tacke. Sta bi bilo bolje da kupim tj. da li postoji neka bitna razlika u smislu da li nesto od ova dva vise ili manje masti ili hidrira kozu i da li krema daje onaj jako beli efekat kao neke kreme za zastitu? Dugacka recenica...:-). Hvala.