Jump to content


Photo
- - - - -

Subclass 457


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
313 replies to this topic

#31 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 19 January 2010 - 13:54

Noskich, puno si mi pomogao, jer im je sajt zatrpan svim i svacim pa je tesko naci ako ti treba jedna informacija. a i znamo da su stvari cesto malo drugacije od onog sta pise. jos jedno pitanjce, ako znas: da li partner onoga ko je na 457 moze da osnuje firmu u au, dok je na partnerskoj vizi?


Za to ne znam stvarno.

A koliko cujem firme daju sponzorstva "na daljinu" - tj. onima koji nisu trenutno ovde jako retko, jedino ako su bas bas ocajne za tim kadrom.

Cak i da si trenutno u Australiji sa akreditacijom opet je tesko dobiti sponzorstvo.

U toj prici izuzeci su poslovi u zabitima, narocito doktori u malim mestima od nekoliko hiljada stanovnika i ispod, nesto rudarstva i gradjevine , opet u zabitima, za to su ocajni i hoce da sponzorisu.

Na metropolitan lokacijama ima dosta izbora tako da im nije neophodno da se bakcu sa sponzorstvom.

Koja je struka u pitanju tacno?

Edited by noskich, 19 January 2010 - 13:56.


#32 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 19 January 2010 - 14:07

Za to ne znam stvarno.

A koliko cujem firme daju sponzorstva "na daljinu" - tj. onima koji nisu trenutno ovde jako retko, jedino ako su bas bas ocajne za tim kadrom.

Cak i da si trenutno u Australiji sa akreditacijom opet je tesko dobiti sponzorstvo.

U toj prici izuzeci su poslovi u zabitima, narocito doktori u malim mestima od nekoliko hiljada stanovnika i ispod, nesto rudarstva i gradjevine , opet u zabitima, za to su ocajni i hoce da sponzorisu.

Na metropolitan lokacijama ima dosta izbora tako da im nije neophodno da se bakcu sa sponzorstvom.

Koja je struka u pitanju tacno?

vec ima 5 ponuda, u raznim gradovima, sada je samo pitanje kakav ce ko paket ponuditi. mislim da cemo insistirati na tome da odmah rade imigracionu vizu, i cemo staviti do znanja da nam je to vazna konsideracija. bez tog dogovora necemo se ni pokretati odavde.

samo sam malo zabrinuta za taj medjuprostor dok PR ne dodje. tu ne samo pitanje sta ako se nesto desi nepredvidjeno, nego i pitanje dobijanja mortgage i sl.

treba mi da znam tacno s cim dilujem. sada ja bih otisla kod imigracionog advokata i dala njemu da radi sa firmom, da budem sigurna da firma nije nesto zabrljala sa papirima, ali po onome sto si mi poslalo to tamo ne rade advokati nego "agenti" a ti su mi jaka siguracija. + oni zaradjuju pare saljuci te papira umesto klijenata, a meni to ne treba, to ce uraditi firma. nazvacu mozda jedan od tih biroa ali nemam poverenja u njih. on ako mi da pogresnu informaciju, nikom nista. samo ce reci i'm really sorry about that, dok advokate ipak obavezuje zakon.

#33 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 19 January 2010 - 14:36

vec ima 5 ponuda, u raznim gradovima, sada je samo pitanje kakav ce ko paket ponuditi. mislim da cemo insistirati na tome da odmah rade imigracionu vizu, i cemo staviti do znanja da nam je to vazna konsideracija. bez tog dogovora necemo se ni pokretati odavde.

samo sam malo zabrinuta za taj medjuprostor dok PR ne dodje. tu ne samo pitanje sta ako se nesto desi nepredvidjeno, nego i pitanje dobijanja mortgage i sl.

treba mi da znam tacno s cim dilujem. sada ja bih otisla kod imigracionog advokata i dala njemu da radi sa firmom, da budem sigurna da firma nije nesto zabrljala sa papirima, ali po onome sto si mi poslalo to tamo ne rade advokati nego "agenti" a ti su mi jaka siguracija. + oni zaradjuju pare saljuci te papira umesto klijenata, a meni to ne treba, to ce uraditi firma. nazvacu mozda jedan od tih biroa ali nemam poverenja u njih. on ako mi da pogresnu informaciju, nikom nista. samo ce reci i'm really sorry about that, dok advokate ipak obavezuje zakon.


Firma i da 100% hoce da sponzorise opet mora da zadovolji dosta uslova - npr. da oglasi posao i potvrdi da se niko ne odaziva i jos dosta toga. Ne znam mnogo o tome, samo cujem da se retko ko odlucuje da bas sponzorise ljude van Australije jer je dosta zahtevna procedura.

Znaci to ce raditi samo onaj ko mora.

#34 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 19 January 2010 - 14:54

Firma i da 100% hoce da sponzorise opet mora da zadovolji dosta uslova - npr. da oglasi posao i potvrdi da se niko ne odaziva i jos dosta toga. Ne znam mnogo o tome, samo cujem da se retko ko odlucuje da bas sponzorise ljude van Australije jer je dosta zahtevna procedura.

Znaci to ce raditi samo onaj ko mora.

Nije to bas tako komplikovano ni retko. Dovode inzenjere (iz Beograda), akauntante (lepa srpska rec) iz UK i Rusije i jos kojekoga drugog. Kod mene su doveli (al' se nisam unosio u proceduru) tipa koji iz Vijetnama, doktor nekog miksa izmedju struje, teorije igara i menadzmenta... Skoro pa 'doktor kibernetike' sto bi rekli. Sve kosher i bez problema. Jedino sto sam video da je ispalo lose je neki varioc sa Filipina cija je firma izgubila grdne poslove i vise nije mogla da ga drzi - vratili su se kuci iako je njegova zena u medjvremenu dobila pristojan posao...

#35 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 19 January 2010 - 14:58

Firma i da 100% hoce da sponzorise opet mora da zadovolji dosta uslova - npr. da oglasi posao i potvrdi da se niko ne odaziva i jos dosta toga. Ne znam mnogo o tome, samo cujem da se retko ko odlucuje da bas sponzorise ljude van Australije jer je dosta zahtevna procedura.

Znaci to ce raditi samo onaj ko mora.

pa, kao sto kazem, mi imamo ponude. ako su to 'samo oni koji su morali' nama jos bolje, jaca nam pregovaracka pozicija :ph34r:

mada je 'mora' rastegljiv pojam....

#36 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 19 January 2010 - 18:30

Firma i da 100% hoce da sponzorise opet mora da zadovolji dosta uslova - npr. da oglasi posao i potvrdi da se niko ne odaziva i jos dosta toga. Ne znam mnogo o tome, samo cujem da se retko ko odlucuje da bas sponzorise ljude van Australije jer je dosta zahtevna procedura.

Znaci to ce raditi samo onaj ko mora.



znam par desetina ljudi kojima je sredjena viza 457 iako su bili van Australije, nije to bas tako retko...
imali su i recruitment agenti dozvolu od vlade da sponzorisu 'overseas applicants', ali im je ukinuta negde u
prvoj polovini 2009, sada to rade samo firme...

#37 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 19 January 2010 - 18:54

znam par desetina ljudi kojima je sredjena viza 457 iako su bili van Australije, nije to bas tako retko...
imali su i recruitment agenti dozvolu od vlade da sponzorisu 'overseas applicants', ali im je ukinuta negde u
prvoj polovini 2009, sada to rade samo firme...


Ok, samo treba da razlikujes sredjivanje vize 457 - privremene radne i sredjivanje ENS - employer nominated scheme za dobijanje PR. Ja sam pisao o ovome poslednjem da je dosta komplikovanije i zahtevnije pa zbog toga se i redje odlucuju na tako nesto, narocito ako se za ENS prijavljuje offshore - znaci pre nego sto doticni i udje u Australiju.

I ja bih rado ubrzao proces dobijanja PR da mogu da nadjem sponzora.

#38 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 20 January 2010 - 14:59

Poslodavci izbegavaju ENS iz sledecih razloga (http://www.immi.gov....ty-employer.htm)

- have a genuine need for a paid employee to fill a position in their business - trebaju da objasne zasto im treba bas taj radnik, javno oglase potrebu za poslom i da pokazu da se niko nije javio - ovo koliko cujem ne vazi za sve profesije, za neke da

- have a current training strategy for existing Australian employees - ovo eliminise manje firme

- provide the employee with an offer of permanent employment - ovo znaci razne bonuse, prava i obaveze kao i otpremninu valjda ako dobiju otkaz - iDemo moze da objasni u sta se to firma "uvaljuje" ako uzme nekoga za stalno

- minimum salary levels

- be full-time, ongoing and available for at least 3 years

E, sad zamislite sve ove obaveze koja firma preuzima na sebe za nekoga ko se nikada nije pojavio na intervjuu, plus trud i troskovi za sponzorisanje vize povrh obaveza.

Da me ne razumete pogresno, vrlo bi mi drago bilo da je ENS regularna stvar posto bi i meni jako odgovaralo da predam prijavu za PR preko toga, ali koliko cujem i citam o tome nije bas lako privoleti firmu da to uradi za zaposlenog. Nazalost.

Edited by noskich, 20 January 2010 - 15:06.


#39 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 07 February 2010 - 14:36

Ko je god zainteresovan za imigraciju u OZ bi trebalo da sutra prati najavljena desavanja:

http://www.smh.com.a...00206-niyc.html

Za svaki slucaj preporucujem spremiti bocu pica (da se slavi il` da se tuguje). Mislim da cu sutra pribaviti Bailey`s pre nego sto cujem novosti.

Edited by noskich, 07 February 2010 - 14:37.


#40 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 08 February 2010 - 09:41

Vreme je za slavlje, critical skills list se ukida. :ph34r:

http://www.immi.gov....n/whats-new.htm

#41 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 08 February 2010 - 09:52

Vreme je za slavlje, critical skills list se ukida. :ph34r:

http://www.immi.gov....n/whats-new.htm



Mnogo ima da se citaaaaaa, prepricaj...

#42 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 08 February 2010 - 10:02

Mnogo ima da se citaaaaaa, prepricaj...


Nema vise prioriteta, sve profesije koje ce biti na novoj velikoj SOL listi ce moci da se prijave za residence. Znaci uze liste MODL i CSL se ukidaju, i opet se sistem vraca na jednu veliku SOL listu kako je bilo pre 5-6 godina.

Jos se ne zna koje ce profesije biti na novoj listi, ali s obzirom da je na staroj bilo oko 400 zanimanja odokativno moji izgledi su mnogo bolji nego sa dosadasnjim sistemom koji je vazio u proteklih 6 meseci. MODL i CSL su sadrzale mnogo manje profesija, oko 20-30, i CSL je bila osnov za odredjivanje prioriteta - znaci ako nisi na CSL cekas do 2 godine PR status ako se prijavljujes u zemlji, do 3 godine van.

Sada vise nema prioriteta i sve profesije na novoj SOL se ravnopravno prijavljuju. :ph34r:

#43 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 08 February 2010 - 11:22

Nema vise prioriteta, sve profesije koje ce biti na novoj velikoj SOL listi ce moci da se prijave za residence. Znaci uze liste MODL i CSL se ukidaju, i opet se sistem vraca na jednu veliku SOL listu kako je bilo pre 5-6 godina.

Jos se ne zna koje ce profesije biti na novoj listi, ali s obzirom da je na staroj bilo oko 400 zanimanja odokativno moji izgledi su mnogo bolji nego sa dosadasnjim sistemom koji je vazio u proteklih 6 meseci. MODL i CSL su sadrzale mnogo manje profesija, oko 20-30, i CSL je bila osnov za odredjivanje prioriteta - znaci ako nisi na CSL cekas do 2 godine PR status ako se prijavljujes u zemlji, do 3 godine van.

Sada vise nema prioriteta i sve profesije na novoj SOL se ravnopravno prijavljuju. :ph34r:


Mada jeste korak u smeru koji bi mogao da olaksa dobijanje (prave) vize, ipak nisu skinuli radno iskustvo (ili jesu?)

Meni je bilo ovako: posle 5 godina rada, aplicirao sam za Oz "skilled migrant" vizu.

I bio sam odbijen. Zbog: posle 2 godine rada, otisao sam u vojsku. To je onda 3 godine. Pa posle jos 2 godine, predao aplikaciju. Odbijen zbog "nepostojanja 3 godine neprekidnog radnog iskustva". Pravna pouka: aplicirati za godinu dana.
Tako je i bilo. Dobio sam vizu posle nekih 7 meseci, u Beogradu.

Tada je "prioritetna grupa" bila ona koja ima 3 godine radnog iskustva + sto manje godina starosti. Na primer, neko sa 27 godina i 3 godine staza, na listi zanimanja, imao je ekstra 20 poena (tada je to bilo 120 poena svezajedno) je dobijao vizu za 3-4 meseca.

#44 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 08 February 2010 - 14:24

evo i BBC o promenama.

#45 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 08 February 2010 - 15:58

Mada jeste korak u smeru koji bi mogao da olaksa dobijanje (prave) vize, ipak nisu skinuli radno iskustvo (ili jesu?)


Zavisi od profesije do profesije. Za poslove za koje je nadlezan Australian Computer Society akreditacija se dobija na osnovu radnog iskustva i diplome, samo radnog iskustva ili samo diplome pod uslovom da je ista stecena na studijama u Australiji, akreditovanim univerzitetima, minimum 2 godine i minimum odredjen procenat IT ispita. To moje studije zadovoljavaju.

http://www.acs.org.a...skillassessment

Edited by noskich, 08 February 2010 - 16:00.