Jump to content


Photo
- - - - -

Subclass 457


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
313 replies to this topic

#286 Moracikus

Moracikus
  • Members
  • 82 posts

Posted 30 July 2010 - 12:29

samo treba pogledati ovo http://www.debtclock.com.au/
izbor ce nakon toga postati veoma suzen, da ne kazem ocigledan

#287 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 30 July 2010 - 12:44

Jes' bas cu da glasam za populistu kome je na usnama stalno "stop the boats".

#288 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 30 July 2010 - 12:48

Jes' bas cu da glasam za populistu kome je na usnama stalno "stop the boats".

mozda ti je promaklo, ali moracikus, koji je btw. pre 3 god dos'o u au, i juce dobio svoju sosku, smatra da stvaaarno nema smisla da ti imigranti vise dolaze. kaze, vec ih je previse (par strana nazad). so, yes, stop the boats :ph34r:

Edited by Lift Going Up.., 30 July 2010 - 12:49.


#289 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 30 July 2010 - 12:58

mozda ti je promaklo, ali moracikus, koji je btw. pre 3 god dos'o u au, i juce dobio svoju sosku, smatra da stvaaarno nema smisla da ti imigranti vise dolaze. kaze, vec ih je previse (par strana nazad). so, yes, stop the boats :ph34r:

Najsmesniji komentar na tu temu sam procitao od nekog ruskog imigranta ovde, koji je rekao za asylum seeker-e da su (otprilike) queue jumpers ("padobranci", sto je za njih govorio godinama pretprosli premijer, Howard). Kao, "sto oni ne prodju tu komplikovanu i dugotrajnu proceduru regularnog dobijanja vize, a ne da ovamo upadaju preko reda". Dakle, strasno. Ljudi su samo prodali sve sto imaju, stavili zivot svoj i svoje porodice na kocku popevsi se na brod koji izgleda sigurno kao babin zub, da bi dosli u "obecanu zemlju" gde ih ceka visegodisnja de facto robija (ako ne i koncentracioni logor, kako to kazu zlobnici) dok ne budu "procesuirani". I sad je to kao LAKSI put nego jednostavno predati dokumenta u ambasadu i cekati da ti posalju pasos sa vizom?! Dakle, ljudskoj bezdusnosti kraja nema.

Edited by Indy, 30 July 2010 - 13:00.


#290 zatoichi

zatoichi
  • Banned
  • 837 posts

Posted 30 July 2010 - 13:37

Pa... Izbor bas i nije veliki. Imas A, B ili C, i to jos mozes da iskombinujes x2 u preferencijama. A mozes kao ja kad igram loto da zazmuris i ubodes olovkom... gde olovka padne, tu je glas. Posto hoces da oslobadjas Avganistan, pretpostavljam da za tebe ima smisla da glasas za Liberale Sv. Antonija. Mada mozes i za Sindikalnu Red Sonju, nije ni ona nista miroljubivija. Ja cu, naravno, za pooftas u roze tutuima. :-)


Ja sam mislim za ove Nationals, ai ih ipak ne poznajem dobro? Ne znam ima li u Australiji partija slicna britanskoj BNP? Za njih bi glasao ! Sto se Afganistana tice, mislim da je to nasa patriotska, ali pre svega i gradjanska duznost da podrzimo nase momke koji ginu i krvare tamo ! A oni krvare da bi mi sutra imali miran san ! Pitaj rodjene Australijance sta o tome misle 99% ce ti reci isto sto i ja !

#291 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 July 2010 - 00:00

Dobro, rekao si sta si imao... a sad ako bi mogao da prekines sa izbacivanjem tih smesnih G.W.Bush parola, bio bih zahvalan.

#292 Moracikus

Moracikus
  • Members
  • 82 posts

Posted 31 July 2010 - 03:33

mozda ti je promaklo, ali moracikus, koji je btw. pre 3 god dos'o u au, i juce dobio svoju sosku, smatra da stvaaarno nema smisla da ti imigranti vise dolaze. kaze, vec ih je previse (par strana nazad). so, yes, stop the boats :)

Moracikus protiv emigranata :ph34r:
Ili mozda ograniciti njihov broj jer nema dovoljno posla za sve + razvoj infrastrukture je daleko sporiji od povecanja broja stanovnostva.
Necu glasati za Liberale jer jos ne pripadam visoj srednjoj ili visokoj klasi, ali ova stravicna potrosnja mora da stane.
I da, 300.000 godisnje je preveliki broj. Vjerovatno i pola od toga je 'puna kapa' za ovu zemlju.

#293 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 July 2010 - 05:13

Ovo za infrastrukturu je tacno. Sto se tice posla, pa dolazak ljudi ovde stvara poslove kojih sad nema. Vise ljudi = vise posla (a ne manje!) Vise ljudi = vise sredstava koje donose sa sobom --> veca potrosnja = vise posla! Tony Abbott, kao ekonomski liberal, to savrseno dobro zna, a zasto prica drugacije price u predizbornoj kampanji - pa, to se zove kratko i jasno populizam.

Uglavnom, kompletno je netacna slika koju kreiraju mediji i populisticki politicari, a ta je da imigranti imaju nekakve veze sa pritiskom na welfare sistem (u nesto kontakata sa Centrelinkom koje sam imao nisam video nijednog jedinog Azijata da ceka u redu). Ogromna vecina imigranata dolazi u Aus. da radi, a ne da se ogrebe o socijalu. To su gluposti koje sire petparacki mediji, prepadnuti od malo "previse" kosookih i tamnoputih ljudi koje srecu.

#294 Moracikus

Moracikus
  • Members
  • 82 posts

Posted 31 July 2010 - 07:02

Slazem se da je u pitanu populizam. Ogroman broj gradjana zeli manji broj emigranata, dok velike industrije zele suprotno. Zele jeftinu radnu snagu i vece trziste.
A Tony kada postane PM, vise nece slusati glas naroda vec biznisa. Tako da ne brinete zbog toga.
E sad, ja sam za ogranicenje emigracije zbog jeftine radne snage. Kada postanem privatnik onda cu vjerovatno promijeniti misljenje.
Takodje smatram da Melbourne ne moze da ima 6 mil ljudi jer su mu i ova 4 preko svake mjere. Osim ako ne zeli da izgleda poput nekih azijskih gradova.
I da rasizam. Ja ga za ove tri godine jos svojim ocima nijesam vidio . Ne kazem da ga nema, ali nije nesto sto treba da nas zabrinjava.
Ljudi, obicni radnici, ne vole jeftinu radnu snagu. To je poenta cijele price.

Edited by Moracikus, 31 July 2010 - 07:03.


#295 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 31 July 2010 - 10:06

Takodje smatram da Melbourne ne moze da ima 6 mil ljudi jer su mu i ova 4 preko svake mjere.

pa, ako su preko svake mjere, onda jedino da vrate takve kao sto si ti nazad na brijeg (kod morace), dok ih ne bude taman koliko treba. ti, posto jos i razumes problem, treba sam da se pokupis i povedes par zemljaka sa sobom, iz patriotizma.

#296 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 July 2010 - 11:19

To je poenta cijele price.

Pa, mi onda veoma razlicito razumemo tu celu pricu. Kao prvo, populizam nije nista pozitivno, vec je ugadjanje najmanjem zajednickom sadrzitelju. To moze lako da se izrodi u vrlo opasne trendove (koje bismo videli, u to sam sasvim siguran, u slucaju samo malo jaceg ugriza ekonomske krize u tkivo australijskog drustva). Video sam dovoljno rasizma. Rasizam nisu samo bande koje sa bezbol (kriket?) palicama premlacuju tamnopute ljude. Rasizam je i intelektualizacija prema kojoj je "sasvim razumljivo da uposljivaci zele da radije zaposle one koji su poreklom iz ove zemlje" (kakve sam izjave cuo, stavise sacuvao ih i u pismenoj formi, za uspomenu i dugo secanje). Industrije zele suprotno od gradjana, velis. E, pa ja kazem, industrije su te koje uposljavaju gradjane. Ako se politika vodi protiv njih, nece biti dobro nikome (ni gradjanima). Ni na koji nacin veca populacija ne znaci i "jeftinu radnu snagu". Molim te da elaboriras vezu izmedju te dve stvari. Meni 4 miliona Melburzana uopste ne smetaju, stavise, kao prvo, jedan sam od njih i nemam nameru nigde da odem (barem ne daleko... mozda do Geelonga, najdalje ;-)). Kao drugo, zahvaljujuci tome sto nas ima 4 miliona, ukljucujuci i stotinak hiljada stranih studenata, ja imam i imacu posao. Ako slusamo one koji se plase porasta populacije, onda to nece biti slucaj. 6 miliona, 8 miliona... Kakve to veze ima? Koliko ima stanovnika Tokio? I koliko resursa na raspolaganju (reci cu ti, mnogo manje). Ja bih sutra ujutro bio spreman na put tamo (ili u Singapur, ili Hong Kong), ako bi mi neko ponudio posao. Kamo srece da Australija postane sto vise kao Japan ili Singapur, a da sto manje lici na, recimo, ono sto sam imao licno prilike da gledam celu deceniju u unutrasnjosti Australije. Gde nema "overpopulation".... stavise, nema nicega. Izgleda kao da je jos uvek 1955. godina. Ima onih koji bi to voleli i u Melburnu. Ne verujem da ce se to desiti, ipak, bez obzira na predizborne zvake.

Edited by Indy, 31 July 2010 - 11:20.


#297 Moracikus

Moracikus
  • Members
  • 82 posts

Posted 31 July 2010 - 12:37

pa, ako su preko svake mjere, onda jedino da vrate takve kao sto si ti nazad na brijeg (kod morace), dok ih ne bude taman koliko treba. ti, posto jos i razumes problem, treba sam da se pokupis i povedes par zemljaka sa sobom, iz patriotizma.

Ti mora da si veliki navijac partizana pa na stvari ne mozes da gledas drugacije nego crno-bijelo. Znaci totalno balkanski, ako si za ogranicenje migracije onda si protiv nje.
A sto se tiche patriotizma, tu si totalno u pravu. Mnogo volim obije svoje domovine: Crnu Goru i Australiju :ph34r:

Pa, mi onda veoma razlicito razumemo tu celu pricu. Kao prvo, populizam nije nista pozitivno, vec je ugadjanje najmanjem zajednickom sadrzitelju. To moze lako da se izrodi u vrlo opasne trendove (koje bismo videli, u to sam sasvim siguran, u slucaju samo malo jaceg ugriza ekonomske krize u tkivo australijskog drustva). Video sam dovoljno rasizma. Rasizam nisu samo bande koje sa bezbol (kriket?) palicama premlacuju tamnopute ljude. Rasizam je i intelektualizacija prema kojoj je "sasvim razumljivo da uposljivaci zele da radije zaposle one koji su poreklom iz ove zemlje" (kakve sam izjave cuo, stavise sacuvao ih i u pismenoj formi, za uspomenu i dugo secanje). Industrije zele suprotno od gradjana, velis. E, pa ja kazem, industrije su te koje uposljavaju gradjane. Ako se politika vodi protiv njih, nece biti dobro nikome (ni gradjanima). Ni na koji nacin veca populacija ne znaci i "jeftinu radnu snagu". Molim te da elaboriras vezu izmedju te dve stvari. Meni 4 miliona Melburzana uopste ne smetaju, stavise, kao prvo, jedan sam od njih i nemam nameru nigde da odem (barem ne daleko... mozda do Geelonga, najdalje ;-)). Kao drugo, zahvaljujuci tome sto nas ima 4 miliona, ukljucujuci i stotinak hiljada stranih studenata, ja imam i imacu posao. Ako slusamo one koji se plase porasta populacije, onda to nece biti slucaj. 6 miliona, 8 miliona... Kakve to veze ima? Koliko ima stanovnika Tokio? I koliko resursa na raspolaganju (reci cu ti, mnogo manje). Ja bih sutra ujutro bio spreman na put tamo (ili u Singapur, ili Hong Kong), ako bi mi neko ponudio posao. Kamo srece da Australija postane sto vise kao Japan ili Singapur, a da sto manje lici na, recimo, ono sto sam imao licno prilike da gledam celu deceniju u unutrasnjosti Australije. Gde nema "overpopulation".... stavise, nema nicega. Izgleda kao da je jos uvek 1955. godina. Ima onih koji bi to voleli i u Melburnu. Ne verujem da ce se to desiti, ipak, bez obzira na predizborne zvake.

Definitivno su nam razlicita misljenja i tesko mi je da obrazlazem blo sta covjeku koji bi volio da njegov grad lichi na Tokio ili Singapore.
Moje iskustvo je za sada potpuno drugacije od tvojega, a imam obicaj da svojim ocima vjerujem najvise.
Postujem tvoj dozivljaj 'anglosaksonske' dominacije. Vjerovatno si imao lose iskustvo. Moje je totalno suprotno.
Ono sto znam je da ce uvijek i svugdje prednost dobijati ljudi koji bolje govore jezik i imaju vise lokalnog iskustva. To nije australski izum, vec realna poslovna politika.

Edited by Moracikus, 31 July 2010 - 12:38.


#298 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 July 2010 - 13:09

Vjerovatno si imao lose iskustvo.

Mislim da je tacnije reci da ja generalno imam iskustva. Puno.

PS. Sto se tice tvoje poslednje recenice, ja nigde nisam rekao da kandidati koji su diskriminirani nuzno govore losiji engleski i imaju manje lokalnog iskustva. Dovoljno je da uposljivac ima predrasudu da je to tako. A to je, ako ne bas rasizam, onda u najmanju ruku nacional-sovinizam. (Zanimljiva su, u tom kontekstu, iskustva Australijanaca koji su drugu ili trecu generaciju Australijanci, a poreklom iz npr. Kine - oni imaju puno da kazu na tu temu; zaboga, oni su nekako manje Australijanci od Dejvida i Dzejsona, cak i kad su ovi poslednji poluidioti).

EDIT. Moram ovde da dodam nesto cega se setih sa zakasnjenjem, a inspirisan pominjanjem poluidiota. Jedan od bivsih nacelnika gradica Tumbarumba (NSW) "proslavio" se izjavom, pre 10-tak godina, da bi grad trebalo da promeni ime jer je postojece, pazite sada, "Unaustralian". :ph34r:

To su idioti i anglo-sovinisti na koje mislim. Za koje je aboridzinski termin, u aboridzinskoj zemlji, a stariji od svih civilizacija na planeti, "neaustralijanski". Hebote. Velja Ilic revisited.

Edited by Indy, 31 July 2010 - 13:18.


#299 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 July 2010 - 16:04

Rek'o covek...

Migrants made to feel like 'election scapegoats'

The Ethnic Communities Council of Australia says both Labor and the Coalition are fear-mongering and causing migrants to feel marginalised.

There's a real sense of being on the margin and feeling that because when we have the politicians kiss babies they're all white

unacceptable and ridiculous level of response to asylum seeker boats and the amount of attention we gave them

I jopet Zapadni Sydney... ofkors :-)

If you're living in Western Sydney and from a non-English-speaking background, you're going to feel the same types of frustrations in the fact you can't drive anywhere without it taking you hours or public transport is poor or public infrastructure is poor," .... "But at the end of the day, what is actually happening in the public debate is that we are getting people to think it's the immigration that's the problem rather than the lack of infrastructure



#300 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 31 July 2010 - 18:36

:ph34r:

Edited by Lift Going Up.., 31 July 2010 - 18:37.