Jump to content


Photo
- - - - -

Poslednji utisci iz emigracije


  • Please log in to reply
4967 replies to this topic

#61 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 12 December 2009 - 22:16

Lako je njima, kad led drzi toplotu da ne napusti vodu. Voleo bih da ih vidim da ovde kod mene udju u okean, pa da se smrznu kad nema leda da ih stiti.
edit: spoiler


Ne znam brate, ali ja se ovde ne kupam ni u Avgustu, a ti prichaj o ledu i temperaturi koliko hocesh :ph34r: .
  • 0

#62 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 13 December 2009 - 01:37

Auu brate kad neko smara na svim topicima.... :ph34r:


Nedostaju mi i prosjaci. Nista lepse, kasno nocu udjes u ATM booth a unutra pravi, punokrvni street urchin knjava pijan.
  • 0

#63 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 December 2009 - 02:03

Nedostaju mi i prosjaci. Nista lepse, kasno nocu udjes u ATM booth a unutra pravi, punokrvni street urchin knjava pijan.


:ph34r: lepse? Ti si operisan od pristojnosti.
  • 0

#64 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 December 2009 - 02:05

Jbt koji ludaci... :) :D
pogle zene kako su obucene a vidi njih.

nikad ne pitaj Kanadjane kakvo je vreme napolju-za njih nikad nije hladno.
stalno idu goli.
Posle im naravno nije nista.
A ja vec gledam gde da kupim long john-a -mislim morala bih da ga nekako prepravim u nekim delovima :ph34r: al radice pos'o... :D

A kod tebe nema Indusa koji u januaru idu u onim japankama bez carapa?Doduse oni nisu jedini ekstrem.Imas gomilu Hillbilly-ja koji nose bermude zime.To im je neko vreme bio glavni fazon.
  • 0

#65 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 December 2009 - 02:05

Nedostaju mi i prosjaci. Nista lepse, kasno nocu udjes u ATM booth a unutra pravi, punokrvni street urchin knjava pijan.


Tebi je pravo vreme da probas svoje zdravstveno osiguranje. One cike ce ti pomoci.
  • 0

#66 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 December 2009 - 02:08

:ph34r: lepse? Ti si operisan od pristojnosti.

ne nego je to najobicnije proseravanje.ja jos nisam video da neko spava u holu banke gde se nalaze ATM masine.Prvo da bi usao treba ti ATM kartica a kada udjes ceo hol je pod kamerama
  • 0

#67 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 December 2009 - 02:10

ne nego je to najobicnije proseravanje.ja jos nisam video da neko spava u holu banke gde se nalaze ATM masine.Prvo da bi usao treba ti ATM kartica a kada udjes ceo hol je pod kamerama


Ma znam - nisam htela da ulazim u to - naravno da je proseravanje, ali bre covek nema granice.
  • 0

#68 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 13 December 2009 - 04:06

Slovenac, Mujo Halilovic se klice, ima ATM karticu iz Slovenije koja lepo radi u Americi.

S obzirom da u Ameriku putuje bez vize i po volji, kaze da mu se ne svidja kada na -10C street urchin uleti u ATM booth za njime, iskoci odnegde kao feder.

Hoce li Mujo da ga uhvati za usi i izbaci? Hoce li Mujo da ga izgrdi i istera napolje? Pa nece, Mujo zavrsi svoju transakciju i za 20 sekundi je aut.

Neka se sa street urchinom zeza neko ciji je to posao.

Sledeca scena: ulazi napirilitana dama na stiklicama...i nista. Street urchin nisu agresivni, da jesu, ne bi zavrsili takokako su zavrsili.
  • 0

#69 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 13 December 2009 - 04:33

...lepse? Ti si operisan od pristojnosti.


Ti si nepristojna ovde.

Sta je nepristojno sa moje strane? Da budem sarkastican o opsterasirenoj pojavi u raju?

Ili street urchins ne postoje nigde osim u mojoj glavi?

Koliko god malo da ih je, jako su vidljivi jer u blizini najfinijih mesta su manje sanse da ih huligani zive zapale.

Da vidis kako u Sidneju, Pitt Street (ekvivalent Times Square u NY) na desetine, mozda stotine, street urchins navale petkom uvece da prezive vikend.

Toga u Americi vise nema?

Edited by yoyogi, 13 December 2009 - 04:35.

  • 0

#70 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 December 2009 - 04:43

Jao, sta se desilo u Tokiju....
Uf, uf, link..
  • 0

#71 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 December 2009 - 04:51

Ti si nepristojna ovde.

Sta je nepristojno sa moje strane? Da budem sarkastican o opsterasirenoj pojavi u raju?

Ili street urchins ne postoje nigde osim u mojoj glavi?

Koliko god malo da ih je, jako su vidljivi jer u blizini najfinijih mesta su manje sanse da ih huligani zive zapale.

Da vidis kako u Sidneju, Pitt Street (ekvivalent Times Square u NY) na desetine, mozda stotine, street urchins navale petkom uvece da prezive vikend.

Toga u Americi vise nema?

Ti nemas mere "nema nista lepse", "nedostaju mi", kakvo je to zadovoljstvo ili zluradost prema ljudskoj nesreci.
Izvini ali ni desetine, ni stotine ljudi na TS nece se primetiti a kamoli da neko to nazove "navale". Sta da ti kazem veliki grad.

Jao, sta se desilo u Tokiju....
Uf, uf, link..


Ma nije sigurno posto Yoyo rece da nema policije tamo....a ni kriminala.
  • 0

#72 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 13 December 2009 - 04:51

Jao, sta se desilo u Tokiju....


googlatorske pronalaske ne klikcem.
  • 0

#73 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 December 2009 - 05:56

:ph34r:

googlatorske pronalaske ne klikcem.


  • 0

#74 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 13 December 2009 - 11:41

Ovaj avion je 2007. bio glanc nov, svega 3 meseca u upotrebi pocetkom 2007.

Posted Image

Toliko nov da nije imao "No smoking" znak. To je opsti trend po azijskim firmama, Singapore Airlines je lider.


Posted Image


Jednoga dana, 2020. kada se na putu za otpad ovaj avion vrati u zemlju svog porekla, avijacija najmocnije zemlje sveta ce iz polovne masine probati da iscedi jos 15-20 godina eksploatacije.
Tada ce negde, oni koji su ovo procitali i seli u avion 2020. imati onaj "deja vu" osecaj kada vide ovaj znak. Negde su videli, ko zna koliko davno.

I tada, te 2020. godine, ova strujardesa, ziva i zdrava bila, ce biti 15-20 godina mladja nego njena americka naslednica koja ce raditi u koridoru izmedju ovih istih sedista.

Posted Image

Edited by yoyogi, 13 December 2009 - 11:55.

  • 0

#75 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 13 December 2009 - 16:25

Tu je on, ne boj se. Samo sto su njihovi mangupi prevazisli fazu noshenja ''kajli'' oko vrata i pljuckanja kroz ''kecheve''.


Jakuze (ヤクザ ili やくざ, Yakuza?), poznate i kao gokudō (極道, gokudō?), su pripadnici japanske mafije, tradicionalnog sindikata organizovanog kriminala, takođe poznati i kao „nasilničke grupe“.

...



Ovo boldovano se i odnosi na to da nije bas vidljivo, tj da ne bi neki razni yo-yo igraci pisali po internetu o njima. Samo mi nemoj reci ono sto od tebe vec ocekujem: toga vishe nema. E onda ces me bash razocarati.


Jooj, nisam znao do ovog tvog googlanja sta su yakuze. Kad si prvi put u zivotu cuo za njih? Kad ti je doslo da nesto odgovoris na forumu a sam nemas pojma sta.


Kad si googlao. mogao si i ovo da stavis (iz Crime in Japan, Wikipedia ) :


In 1990 the police identified over 2.2 million Penal Code violations[citation needed]. Two types of violations—larceny (65.1 percent of total violations[citation needed]) and negligent homicide or injury as a result of accidents (26.2%)—accounted for over 90 percent of criminal offenses in Japan[citation needed].

In 1989 Japan experienced 1.3 robberies per 100,000 population, compared with 48.6 for West Germany, 65.8 for Great Britain, and 233.0 for the United States;

and it experienced 1.1 murder per 100,000 population, compared with 3.9 for West Germany, 1.03 for England and Wales, and 8.7 for the United States that same year[citation needed]. Japanese authorities also solve a high percentage of robbery cases (75.9%, compared with 43.8% for West Germany, 26.5% for Britain, and 26.0% for the United States) and homicide cases (95.9% , compared with 94.4% for Germany, 78.0% for Britain, and 68.3% for the United States)[citation needed]. This is connected to the fact that prosecutions are less likely to be successfully challenged compared to the above mentioned countries, a fact that has caused human rights concerns and has led to a change in the law which will take effect in 2009[citation needed].[3]



Broj provalnih krada je 0.5% od americkih, to sam ponovo procitao pre mesec dana.

Ne mogu da nadjem, sa ubistvima su poslednji po statistikama u slucajevima kada se zrtva i pocinilac nisu poznavali. Sta to znaci - da skoro nema sanse da te neko na ulici ubije iz zabave ili da bi ti oteo telefon ili pare.

Kada se i to desilo - Akihabara masakr jun 2008 - od onda nationwide nije vise dozvoljena prodaja nozeva bez kontrole.
Nozevi, kuhinjski ili bilo kakvi se ne izlazu u radnjama. U robnim kucama i svugde gde se prodaju stoje njihove imitacije, slike u pravoj velicini a prodavac posle (verovatno ima skript koji izvrsi pre prodaje da odredi da li da proda noz ili ne) donese iz magacina.

Ali, to je vec perspektiva koju Google ne daje.

Edited by yoyogi, 13 December 2009 - 16:46.

  • 0