Jump to content


Photo

Gde upoznati zanimljive ljude?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#46 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 April 2012 - 18:24

po mom misljenju, koje ne mora biti naravno mjerodavno, frljamo se velikim rijecima i nekim nepotrebnim filozofiranjem. ali jbg moje je misljenje, moja iskustva i ja sve to nekako otaljavam kako otaljavam. ja nisam ucio samo na svojim, hm, ''greskama'', mada je upitno koliko su to uopste greske? ucio sam i iz pozitivnih momenata koji su prije ili poslije zavrsili. ali, ucio sam i od jakih ljudi. ne mogu se osjecaji nauciti, naravno, ili ih imas ili nemas. ili si jako emotivan, kakav sam i sam nekad bio ili si obicno drvo, sto je naravno rjedje. ali se mogu nauciti kontrolisati. evo samo jedan primjer, a imam ih puno. u ratu, jedne majske, tople, zvjezdane noci smo izvlacili neke civile iz jako ugrozenog dijela naselja, rokali su i snajperi i granate i svasta nesto. dolazili su sa obliznjeg brda, isla su 3-4 borca ispred njih, a ja sam ih cekao sa dva druga ispod ''tranzita''. trebalo ih je prebaciti u tishini, na sigurnije, a vidjelo se bas dobro. i ide naprijed ispred tih dvadesetak zena i starijih ljudi jedan moj skolski drug. kad smo prisli na metar-dva jedan drugom prepoznamo se i zagrlimo. i naravno shapucemo. pitam ga, je li sve u redu? kaze mi: burazeru, danas mi je poginuo mladji brat, ali molim te shuti, majka je tu u toj koloni, nemoj da sazna. krijemo jos od nje. samo smrknut, oznojen, cini mi se i sad taj miris osjetim. ni suze, ni glasa da pusti. ja se zaledio jbt, znao sam i njegovog brata. i znam kako su bili vezani. i kad smo zavrsili tu ''operaciju'' i ja ostao sam u svojim mislima dugo sam na taj dogadjaj kontao. cijelu noc nisam oka mogao sklopiti. i izvukao jednu od pouka. da se ni oko koga ne vrti ovaj svijet, pa necete vjerovati ni oko nas samih. :D poslije svake od takvih ''lekcija'' zivot je jednostavno isao dalje. tako da kad omudra guzica dodjes do toga da u subotu nesto zavrsis, u nedelju odbolujes, a u ponedeljak krenes dalje. ovo je figurativno naravno, ali tako otprilike. moze se, samo treba nauciti. ;) i ''prepeci'' se malo, naravno, to se podrazumijeva. zato, back to tema, sad se nimalo ne libim da covjeka ostavim u pola izgovorene rijeci ako me davi i ako mi nije nicim interesantan. a prije sam dozvoljavao da me neko pegla, a ja kao bio nesto shatro lijepo odgojen i pristajao na davljenje. sad jednostavno to odjebem. :D

#47 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 20 April 2012 - 18:36

da se ni oko koga ne vrti ovaj svijet, pa necete vjerovati ni oko nas samih. :D poslije svake od takvih ''lekcija'' zivot je jednostavno isao dalje. tako da kad omudra guzica dodjes do toga da u subotu nesto zavrsis, u nedelju odbolujes, a u ponedeljak krenes dalje. ovo je figurativno naravno, ali tako otprilike. moze se, samo treba nauciti. ;) i ''prepeci'' se malo, naravno, to se podrazumijeva.


dok se slične situacije ne dogode nama lično teško se, nažalost, "pečemo" na tudjim iskustvima. svakako da se svet ne vrti ni oko koga ali naši lični "svetovi" se, bar kod većine, vrte oko nas i tvoj doživljaj dogadjaja koji si opisao je sigurno daleko blaži od toga kako ga je doživeo i na njemu se "prepekao" čovek o kome pišeš.

#48 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 20 April 2012 - 18:45

dok se slične situacije ne dogode nama lično teško se, nažalost, "pečemo" na tudjim iskustvima. svakako da se svet ne vrti ni oko koga ali naši lični "svetovi" se, bar kod većine, vrte oko nas i tvoj doživljaj dogadjaja koji si opisao je sigurno daleko blaži od toga kako ga je doživeo i na njemu se "prepekao" čovek o kome pišeš.

da, sigurno. ali je manje od mene pokazivao tu zalost. njegov rodjeni brat, a ja prakticno samo poznanik. ali je dobra lekcija meni bila. jedna od. zivot je r'n'r, samo ga treba znati usmjeriti u tom pravcu. navikne se covjek itekako. tako da, ako nista, nisam vise placipicka kakva sam bio. :D i nema razlike. samo manje davim ljude svojim problemima, koji ionako niti imaju vremena, a niti volje da te slusaju. znaci da smo poprilicno sami u tim tzv ''jadima''. sto to prije shvatimo lakse za nas. samo slatki zivot, pa sta god to za koga znacilo. ostalo je sve mudo od ovce.

#49 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 21 April 2012 - 14:32

zelja za upoznavanjem "zanimljivih ljudi" u sebi implicira da smo i sami zanimljivi. Da li je tako? Zasto nam trebaju zanimljivi ljudi@ D ali smo navikli na neprekidno drmanje spektakla u kome je obicno prokleto, nezanimljivo, prazno.

Zanimljivo u diskursu ovih koji je traze, znaci urbano, ukraseno brendovima, urbano prihvatljivo. Ta zanimljivost je nametnuta spolja, oni i ne shvaaju da su vec indoktrinirani.

Predlazem vam puku obicnost. Idite po kafanama, Naoustite civilizaciju i bice vam zanimljivo. Zivite kao ja bez tekuce vode, pa cete videti koliko i najjednostavnije kupanje zahteva vremena. Naucicete da cenite vreme i za uzvrat cete ga imati. Zanimljive osobe nece vam vise trebati jer necete imati vremena zatakav luksuz. Procvetacete.

#50 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 21 April 2012 - 14:58

idite u kafane, napustite civilizaciju

zbunio si me, ili da idem u kafane ili da napustim civilizaciju, nece moci bas i jedno i drugo...

nemas tekucu vodu, a imas PC?

ti si jedan zanimljiv lik :rolleyes:

#51 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 April 2012 - 16:07

Mislio je na kafan eu zemunicama.

#52 Biftek i žestina

Biftek i žestina
  • Banned
  • 92 posts

Posted 31 July 2012 - 12:59

Ukljuci se u organizaciju (klub, zadrugu, KPP :wicked: sta god) koja se bavi onim sto te zanima. Tu ce verovatno biti nekih ljudi sa kojima mozes da nacnes bar tu temu.