Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Bivši Partizanovi igrači i treneri, u Evropi i u NBA


  • Please log in to reply
10132 replies to this topic

#8911 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 30 October 2017 - 12:17

KMPjrTi.gif


Edited by Ne sam Safete, 30 October 2017 - 12:20.

  • 10

#8912 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 30 October 2017 - 15:54

bas mi bedak ... drzi se decko!

 

 

Veliki peh Vladimira Lučića

Autor: mondo.rs

30.10.2017. | 13:36

Reprezentativac Srbije operisao je stopalo i čeka ga višemesečna pauza.

 

20170915vpLucic3.jpg

 

Vladimir Lučić (28 godina, 204 cm) doživeo je tešku povredu u momentu kada je i njemu i ekipi Bajerna išlo zaista dobro i u prvenstvu Nemačke i u Evrokupu.

On je povredio stopalo već u četvrtom minutu subotnje utakmice protiv Frankfurta, a naknadnim pregledima ustanovljen je prelom metatarzalne kosti.

U ponedeljak je na klinici u Tibingenu usledila operacija, a Bajern je saopštio da će reprezentativac Srbije narednih nekoliko nedelja držati nogu u gipsu i zatim početi intenzivnu rehabilitaciju.

Bavarci u Evrokupu imaju skor 3-0, uz Lučićev učinak od 14 poena, četiri skoka i dve ukradene lopte po utakmici, dok su u Bundes ligi doživeli samo jedan poraz u dosadašnjih sedam kola.

Nekadašnji kapiten Partizana tako neće biti na raspolaganju Aleksandru Đorđeviću ni u klubu, ni u reprezentaciji, kada krajem novembra počnu kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2019. godine. Nedavno je zbog povrede kolena "otpao" i centar Reala Ognjen Kuzmić.


  • 2

#8913 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 30 October 2017 - 23:09

Ne mogu da verujem da se Lucic ponovo povredio :/
  • 0

#8914 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 31 October 2017 - 19:35

Bertans prebacen u D-league, bzvz...


  • 0

#8915 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 01 November 2017 - 09:07

DNZ1JDgW0AUgS4y.jpg


  • 12

#8916 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 01 November 2017 - 11:42

Bio sinoć Dosije o ubistvu Harisa Brkića... Pogledajte.


  • 0

#8917 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 01 November 2017 - 18:41

 

Vesterman se (teško) povredio na +27

Autor: mondo.rs

01.11.2017. | 15:50  >  15:56

U finišu utakmice VTB lige sa VEF Rigom, plejmejker CSKA doživeo je možda i tešku povredu koja će ga dugo odvojiti od parketa. Klub je saopštio da će Francuz pauzirati do daljeg.

 

20161202mmVester02.JPG 
 

Na odlazak Miloša Teodosića u NBA ligu, CSKA iz Moskve reagovao je potpisom dvojice plejmejkera - startnog, Serhija Rodrigeza i rezervnog, Lea Vestermana.

Trener Dimitris Itudis moraće da osmisli rotaciju bez Francuza na neodređeno vreme, nakon što je Vesterman na utakmici VTB lige sa VEF Rigom doživeo povredu kuka.

"Armejci" se za sada nisu bavili prognozom njegovog oporavka, već je naznačeno da će biti odsutan do daljeg.

CSKA u narednom meču, u petak uveče, dočekuje upravo Žalgiris, a potom redom igra sa Himkijem, Valensijom, Permom i Crvenom zvezdom, 15. novembra u Beogradu. Da li će Vesterman nastupiti na toj utakmici u ovom trenutku teško je pretpostaviti.

 

Vesterman, bivši plejmejker Partizana, doživeo je jak udarac u kuk u sudaru sa jednim igračem letonskog tima u poslednjem minutu utakmice koja je uveliko bila rešena (94:69). Lekarski pregledi pokazali su ozbiljno oštećenje mišića, čak je bila potrebna i hirurška intervencija kako bi 25-godišnjem beku bio uklonjen hematom koji se stvorio na mestu udarca.

On je, po dolasku iz Žalgirisa prošlog leta, počeo sezonu u Evroligi prosekom od 4,5 poena i 2,3 asistencije za 16 minuta na parketu.

Reprezentativac Francuske dva puta je tokom karijere imao ozbiljne povrede kolena, jednom kao igrač Partizana, u čijem je dresu proveo dve sezone i osvojio jednu ABA ligu i dve srpske Superlige.
 

Prošle sezone kao igrač Žalgirisa imao je prosek od 8,2 poena, 3,2 skoka i 5,5 asistencija na 30 utakmica u Evroligi.


  • 0

#8918 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 01 November 2017 - 18:58

Bio sinoć Dosije o ubistvu Harisa Brkića... Pogledajte.


gde? daj link to ako imaš
  • 0

#8919 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 01 November 2017 - 23:55

Gde je i šta radi Ceda Vitkovac?
  • 0

#8920 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 02 November 2017 - 00:02

Završio karijeru valjda, bar je ovde neko tako napisao.


  • 0

#8921 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 02 November 2017 - 00:15

Danas sleteh na aerodrom u Ajndhovenu, dolazim na kontrolu pasoša i u redu ispred on. Gledam liči, a opet možda koji kg viska i koji će djavo u Holandiji ako igra još uvek. Ali definitivno je bio on

Edited by Ridjis, 02 November 2017 - 00:15.

  • 0

#8922 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 02 November 2017 - 12:52

MEDIJSKI SUKOB VUJOŠEVIĆA I NJEGOVOG DOSKORAŠNJEG POMOĆNIKA U REPREZENTACIJI BIH

NOVEMBAR 2, 2017 61  0

Odluka selektora BiH Duška Vukoševića da iz svog stručnog štaba u kvalifikacijama za odlazak na SP izostavio Josipa Pandžu izazvao je dosta bure.
– Diskreciono pravo svakog šefa stručnog štaba je da sastavlja svoj stručni štab i bira tim u koji veruje, jer samo on snosi odgovornost za rezultate. Stručni štab ne čini grupa najboljih trenera, već ljudi specijalista koji zajedno najbolje funkcionišu. Samo jedinstven stručni štab može da napravi koheziju i zajedništvo u timu. Vezano za izjavu Pandže da će ćutiti zbog mira u kući, koja ne spada u dogovor o načinu rastanka, moram da kažem da on nije „vlasnik mira“ u kući, već da zbog mira u kući tokom letošnjeg rada sa reprezentacijom nije trebao da propusti priliku da ćuti, pogotovo kada nisu prisutni ljudi o kojima se priča. Ukoliko neko misli da javnost treba da se obavijesti o svim detaljima, onda ću ja prosto biti prinuđen da do kraja objasnim kako stoje stvari. Josip Pandža je mlad čovek i mlad trener koji brzo uči i nadam se da će mu i ovo biti prilika da nauči veoma bitnu lekciju o lojalnosti, koja će mu pomoći da izraste u ozbiljnog čoveka i ozbiljnog trenera – istakao je Vujošević.

Pandža je odlučio da trofejnom treneru odgovori putem Fejsbuka. U opširnom postu on, između ostalog, napisao i sledeće:
– Nisam hteo da se zamerim KSBiH, a pogotovo ne čoveku od koga sam toliko naučio, selektoru Vujoševiću, niti da iznosim „prljavi veš. Pre 45 dana direktor reprezentacije mi je javio da nisam više deo stručnog štaba. Kao razlog je naveo da je neko od pomoćnika, mojih kolega, preneo selektoru da sam izjavio da je „Vujošević vrhunski stručnjak, ali ne i vrhunski čovek“. Takođe je rekao da misli da selektor nije u pravu, ali da ne može ništa uraditi. Sa selektorom sam razgovarao i rekao mi je da preko telefona ne može reći razloge smene, nego da će to učiniti uživo kada se prvi put sretnemo. Izbačen sam i smenjen na nivou trača, priče koja nema nikakve veze s istinom i zdravim razumom… Selektorovo diskreciono pravo je da bira ljude kojima veruje, s kojima sarađuje i čije priče sluša. Nikakav dogovor o načinu rastanka koji se spominje u izveštaju na stranici saveza nije postojao. Selektor je u dva navrata tražio od mene da dam izjavu da se sam povlačim zbog privatnih problema i zdravstvenih razloga i da kažem da mi klub ne dozvoljava dolazak. Na taj zahtev ni klub, ni ja nismo pristali. Jedini dogovor i molba je bila da ne idemo ni u kakvu vrstu sukoba, što sam ja i pokušao izvesti ne komentirajući situaciju. U trenutku objavljivanja službenog izvještaja na stranici saveza, sa selektorom Vujoševićem i direktorom reprezentacije sam se čuo, molio da ne ide u javnost izjava gde me neargumentovano napada. Selektor je objasnio da je već gotovo, da su portali preuzeli i da se ne brinem i da mi to neće ugroziti karijeru. Ne treba mi karijera, treba mi zdravlje moje porodice i mene. U izvještaju je spomenuta i lojalnost, odnosno nelojalnost. Lojalan sam Vujoševiću od prvog dana, oduševljen njegovim znanjem. Već deset godina mi je košarkaški idol. Lojalan sam i reprezentaciji BiH. Imao sam ponudu U18 reprezentacije Hrvatske i odbio. Ako je lojalnost ulizivanje, nisam lojalan – stoji u Pandžinom postu.


  • 1

#8923 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 02 November 2017 - 14:48

hevi
  • 0

#8924 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 02 November 2017 - 15:33

a nedavno sam citao njegovu izjavu, gdje je bas lijepo pricao o Duletu


  • 0

#8925 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 02 November 2017 - 15:36

Zna se iz cije kuhinje ovo dolazi. ;)


  • 0