Jump to content


Photo
- - - - -

Juzna Afrika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
139 replies to this topic

#121 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 September 2009 - 21:35

Ja koliko sam po´vatala, estel ne samo da nema strah od letenja nego je i emotivno angazovana. :ph34r:


Ma shalim se, znam ja da ste vi sve potpisale za strane klubove ..... samo vam delim komplimente.

#122 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 29 September 2009 - 21:40

Pa sve je to OK....

ma salim se malo, to stjuardesa me je brzo proslo (sorry DWS, bice ipak vojna uniforma :ph34r: )
a sto se noskicha tice, ja koliko sam shvatila - nije njemu do predavanja engleskog itself, vec to vidi kao nacin da stigne do Koreje, sto je njemu sada primarno?...

#123 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 September 2009 - 21:49

ma salim se malo, to stjuardesa me je brzo proslo (sorry DWS, bice ipak vojna uniforma :D )


Ti bi i u ronilachkom skafanderu dobro izgledala, tako da to nema nikakvog uticaja :D .

a sto se noskicha tice, ja koliko sam shvatila - nije njemu do predavanja engleskog itself, vec to vidi kao nacin da stigne do Koreje, sto je njemu sada primarno?...


Stvarno :ph34r: , neverovatna je ta slichnost izmedju Noskicheve opsesije Korejom i Scubiusove Vrchinom :) .

#124 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 September 2009 - 21:58

Stvarno :ph34r: , neverovatna je ta slichnost izmedju Noskicheve opsesije Korejom i Scubiusove Vrchinom :) .

Pa sudeci po clancima koje si postavio ti profesori u Koreji bas zive onako minimalisticki.Solja pirinca i supa od kupusa a smestaj kao u gulagu

#125 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 September 2009 - 00:20

Vuces me za jezik, a znas odgovor na to pitanje. Preduslov za vizu za predavanje engleskog su minimum BA studije i obavezno drzavljanstvo jedne od 7 zemalja gde se govori maternji jezik. Zato neko mora da zavrsava studije i stice drzavljansto neke od tih zemalja ako ga vec nema.

Usput, i Juzna Afrika ulazi u listu 7 velicanstvenih, tako da ako ti se ne daj boze ne posreci tamo kad dobijes drzavljanstvo plati da ti dodele neku Miki Maus diplomu koju Korejci ne mogu da provere i otvori skolu engleskog. :)


U bre pa ti si jos i prevarant. Kako to Miki Maus diploma. Pa neces valjda da varas cim udjes u novu zemlju. Znaci zato se tebi ta Australija ne dopada.
Moras da pazis da te ne uhvate, posto to utice na iskustvo: "Ne volis zemlju. Nemas uslova. ....."

:ph34r:

#126 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 30 September 2009 - 00:49

Znam Mango, ali ako njega budu tamo u Koreji tukli, drali se na njega, seksualno iskorishcavali, ukidali mu platu, struju, vodu i na kraju ko zna shta moze da mu se desi, kao ovim nesrecnim Amerikancima shto preplavishe internet sa upozorenjima - kome ce on da se zali?
Nije to Australija pa da bude - izvinjavamo se, u pravu ste, refundiracemo vas.

On ce onda da kaze - shto nisam poslushao Sicknessa, nego onu Mango, dabogda je banovali sa foruma za sva vremena.


sta god kazao, njegov zivot, a ne tvoj ili moj. dakle, na njemu je da ga ucini lepim ili upropasti.

#127 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 30 September 2009 - 00:51

Pa sve je to OK. Nekada je (privremeno) daj sta das. Ali sigurno nisi studirala i taljigala doktorat sa ambicijom da budes stjuardesa? Verovatno ti je ambicija uvek bila da se bavis svojom strukom? Ili zamisli da si doktorirala engleski u jednoj zemlji da bi radila kao guvernanta u drugoj zemlji. Ovde (kod noskicha) imas bas taj slucaj. Dao mu neko lovu da studira (nesto sto nije jezik) a on dok studira vec sebe vidi u Koreji kao nastavnika engleskog. Covek u dzep stavlja dva fakulteta sto bi bilo za svaku pohvalu. Ali kad cujes da mu je to ulog za radno mesto nastavnika engleskog u Koreji onda se stvarno pitas. Da nije ulog malo preveliki? Tja, interesantna ambicija, nema sta ...


postoji i veliki broj kanadjana koji zavrsi studije pa malo radi u koreji. pomaze sa otpalcivanjem srtudentskih kredita, na primer, jer je smestaj obezbedjen a ni psoao u struci nije u maticnoj zemnlji uvek lako dobiti. u svakom slucaju, u mom timu je uposlenik slicnog iskustva. 2 godine odradjene u koreji.

#128 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 30 September 2009 - 01:15

postoji i veliki broj kanadjana koji zavrsi studije pa malo radi u koreji. pomaze sa otpalcivanjem srtudentskih kredita, na primer, jer je smestaj obezbedjen a ni psoao u struci nije u maticnoj zemnlji uvek lako dobiti. u svakom slucaju, u mom timu je uposlenik slicnog iskustva. 2 godine odradjene u koreji.


Kako da ushtedish kad ne daju platu, samo pirinach i kupus.

Chitash li ti shta ja ovde pishem i kakva iskustva ljudi imaju iz te Koreje ili samo prichash napamet?

#129 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 30 September 2009 - 01:27

postoji i veliki broj kanadjana koji zavrsi studije pa malo radi u koreji. pomaze sa otpalcivanjem srtudentskih kredita, na primer, jer je smestaj obezbedjen a ni psoao u struci nije u maticnoj zemnlji uvek lako dobiti. u svakom slucaju, u mom timu je uposlenik slicnog iskustva. 2 godine odradjene u koreji.

Zasto da ne? Koreja mu bila daj_sta_das. Kako doslo tako o´slo. Takoreci, odskocna daska. Pa kad nadje nesto bolje onda pali. Taj tvoj nije mastao o Koreji dok je studirao. A ni ovi moji Svedjani koji takodje znaju da naprave pokoju avanturu nakon dobijanja diplome. Znam takve slucajeve (jedna se skoro bas vratila iz Meksika). A nasem noskichu je Australija odskocna daska za Koreju. Razlika je ocigledna. Covek je sam rekao da mu je majka iskukumavcila novac za studiranje od svog skolskog druga. Mora da se covek sazalio kad je saznao da je nas noskich super ambiciozno dete koje hoce da zavrsi dva fakulteta da bi nakon toga predavao engleski u Koreji. Pa ko mu ne bi pomogao tako akademski marljivom? :ph34r:

#130 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 30 September 2009 - 02:31

E sto ste dosadni, neki ovde, kad se uhvatite za nesto, ne pustate.

I donosite svoje zakljucke ne citajuci sta sam prethodno napisao.

Predavanje engleskog je jedna od opcija. Naravno da cu prvo pokusati da radim u struci.

I samo ne znam gde sam ja to napisao da je Koreja savrsena zemlja? Nigde.

Kada sam tamo bio jedva sam prezivljavao jer je tesko naci vegetarijansku hranu. Posto sam bio krace vreme nisam znao dobra mesta za to.

A cini mi se da je Magripa u najvecoj meri zaboravan. Australiju sam ostro kritikovao, ali sam joj i odao pozitivne strane.

Tako da nemojte molim vas da donosite zakljucke bez osnova.

#131 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 30 September 2009 - 02:45

:ph34r:

Edited by acajou, 30 September 2009 - 12:38.


#132 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 30 September 2009 - 02:46

E sto ste dosadni, neki ovde, kad se uhvatite za nesto, ne pustate.

I donosite svoje zakljucke ne citajuci sta sam prethodno napisao.

Predavanje engleskog je jedna od opcija. Naravno da cu prvo pokusati da radim u struci.

I samo ne znam gde sam ja to napisao da je Koreja savrsena zemlja? Nigde.

Kada sam tamo bio jedva sam prezivljavao jer je tesko naci vegetarijansku hranu. Posto sam bio krace vreme nisam znao dobra mesta za to.

A cini mi se da je Magripa u najvecoj meri zaboravan. Australiju sam ostro kritikovao, ali sam joj i odao pozitivne strane.

Tako da nemojte molim vas da donosite zakljucke bez osnova.


Uskoro vise niko i nece da cita sta pises. Nemas vezu s'vezom. Druga stvar. Da li si probao da pomeris kompjuter od ogledala, mozda te podje?
:ph34r:

#133 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 October 2009 - 02:45

Planiram da se iselim po najbrzem mogucem postupku u Juznu Afriku. Prebirajuci po Internetu odlucio sam se za provinciju Gauteng, odnosno Pretoriju. Procitao sam da je kriminal u porastu, pa me zanima da li neko zna nesto vise iz prve ruke. Moj plan je da u predgradju kupim kucu, smestim decu u neku pristojnu skolu (mislim da je bezbedna) i da se bavim svojim poslom. Ima li ikoga ko mi moze pruziti bilo kakve korisne informacije?

Pitaj Jelisavetu Karađorđević za iskustva.

#134 eagles

eagles
  • Banned
  • 1,445 posts

Posted 05 October 2009 - 08:45

Hvala Prag, mozda si u pravu, mozda zaista treba da razjasnim neke dileme koje su se javile kod diskutanata.

1. Engleski je jezik koji: govorim, citam, pisem, i na kojem ponekad razmisljam

2. Nemam posebnu zelju da ucim spanski, mandarinski, japanski, norveski, svedski, retroromanski...i slicne.

3. Da, jezici mi tesko idu. Ne i citanje, ali pisanje i pricanje, da!

4. Ne zelim da idem u Juznu Ameriku

5. Ne zanimaju me ostrva velicine musice

5. Ne zelim da idem u Aziju

6. Zeleo sam da odem u USA, Canada, Australia - ali nemam uslove - malo imam poena, mator sam.

7. Da imam 350 000 dolara - ne bih se rapitivao po forumu b92 sta i kako - unajmio bih agenciju da mi zavrsi sve papire.

8. Juzna Afrika je izbor usled vaganja vise faktora koje sam naveo pod pozitivnim razlozima zasto zelim da odem tamo.


Evo, cisto da diskusija ne zastrani :ph34r:

Ali, inace, svacije misljenje se moze saslusati, u to nema sumnje.


Moj ti je savet da ides u JAR ako imas uslova, odsljakaj toliko koliko treba, cim ispunis uslove apliciraj za Australiju- video sam dosta imigranata ( belaca ) iz JAR-a ovde, kao i dosta crnaca iz Zimb-a !
Premda, ako su u pitanju godine( tek sam sada primetio ) ne, znam hoces li moci za AU anyway ( granica je 45 ) ali za Kanadu moze i posle 50.Ako treba neki konkretnji savet, potrebno je vise informacija- pisi mi na PM ili dobro prostudiraj www.immi.gov.au imas i kanadski web sajt, ovi

#135 zitomir

zitomir
  • Banned
  • 112 posts

Posted 05 October 2009 - 21:12

Pitaj Jelisavetu Karađorđević za iskustva.


Vickasto.