Jump to content


Photo
- - - - -

Support to Brice Taton


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
569 replies to this topic

#76 Kurt Austin

Kurt Austin
  • Members
  • 381 posts

Posted 25 September 2009 - 19:15

... tu je FKP debelo umeshan jer je gajio i mazio ove cvecke.


Mozda jeste ... ali po meni su tu odgovorniji drzava i drustvo koji su sve ovo vreme tolerisali huliganstvo koje, slozicemo se valjda, nije od juce. Da se ne lazemo, da nije bilo te nesrecne gay parade, i ovo bi proslo kao i mnogi slicni slucajevi do sada.

#77 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 25 September 2009 - 19:19

Nisam u toku....

Da li je istina da FK Partizan placa advokate za ove huligane?????

Ako je istina, pa to je klasicno sauchesnishtvo!!!


prvo si napisao da nisi u toku.
onda si postavio pitanje, a onda konstatovao "AKO je istina... "

ipak, to je vise nego dovoljno da se napisu tomovi stranica sranja po nekome ili necemu, a sve bez dokaza, argumenata, razloga, a bogme i logike...

#78 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 25 September 2009 - 19:20

Bez obzira koliko su mi antipaticni, ne mogu da se slozim sa tim da je angazovanje advokata saucesnistvo. Saucesnistvo bi bilo da je FK Partizan umesan u akt huliganstva, a ne u pravni postupak koji se vodi u sudu.

Vec smo imali takav, klasicni slucaj saucesnistva, kada je klub Partizan omogucio unosenje raketa kojima je ubijen mladic, pa niko iz kluba nije odgovorao a navijaci dobili slap on the wrist.

Logicno da se ta simbioza kluba sa huliganima samo nastavlja:

Napadači kažnjeni zatvorom od 8 do 23 meseca
Tomislav Radović, neutešni otac svedoči šta su država i fudbalski klub Partizan preduzeli da utvrde istinu i odgovornost za smrt njegovog deteta:
- Ljudi iz Partizana (u to vrene predsednik FK Partizan je bio Mirko Marijanović), policije, pravosuđa i zdravstva učinili su sve da se smrt mog sina zataška. Policajci i lekari su tvrdili da je Aca umro na ulici, iako su svedoci rekli da je stradao na stadionu JNA. Bio je mrtav kad su ga kola Hitne pomoći preuzela na atletskoj stazi.

u istrazi je utvrđeno da su brodske rakete kupljene u Grčkoj, prokrijumčarene u Srbiju i preko svlačionice fudbalera crno-belih, uz pomoć ekonoma, dospele u ruke „grobara". Prema policijskim izveštajima, u rukama ih je imalo 12 ljudi, a ispalili su ih Majk H. (1975) iz Krnjače, Nenad K. (1976) iz Malog Mokrog Luga, Aleksandar A. (1975) iz Krnjače i Zoran J. (1974) iz Beograda.
- Oni su na sudu rekli da nisu znali da su to rakete, već da su mislili da su petarde. I svu odgovornost svaljivali na ekonoma kluba. Kad smo mi tražili odgovornost za ekonoma, rečeno nam je da je dobio otkaz. Suđenje je bilo pravo mučenje za roditelje i mene. Niko od okrivljenih nam nije izjavio saučešće, a prisutni navijači su čak likovali zbog blage presude. Osuđeni su na 8 do 23 meseca zatvora, ali nisam sigurna da su uopšte bili na izdržavanju kazni - kaže Vesna, koja je išla na sva ročišta.

Suđenje u Drugom opštinskom sudu trajalo dve godine. Četvoro sudija se promenilo, kao i mnogo veštaka i advokata. Umesto za ubistvo, osumnjičeni su se teretili samo za remećenje javnog reda i mira, kao da su učestvovali u tuči.
http://blog.b92.net/...59/Radović Aca/

Edited by st.maurice, 26 September 2009 - 18:13.


#79 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 September 2009 - 19:31

Ne znam, ali ako je istina treba posetiti forume svih klubova sa kojima bi Partizan trebao da igra, ulkjucujuci i klub nesrecnog mladica i obavestiti ih o tome. Ako nista drugo, neka se tresu tribine od zvizduka Partizanu kada bude dolazio u goste.


:ph34r:

Znam da ne bi trebalo da se smejem na ovako ozbiljnoj temi, ali ne mogu da odolim. Pa zar misliš da su navijači drugih klubova u Srbiji zagriženi borci za ljudska prava i toleranciju? Na primer, ona stoka što je dolazila na stadion obučena u bele čaršave da bi oterali Afrikanca koji je tada igrao za njihov tim?

#80 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 25 September 2009 - 19:35

Užas, šta drugo reći. Stidim se.

jedan od brojnih komentara

Libertine
Nema te količine novca i visine odštete kojima bi Srbija uspela da povrati svoje dostojanstvo, ili još manje, prekine srđzbu i žal Brisove porodice, jer u roditelje se najdublje utisne impresija bola za detetom. Saznao sam o detaljima ovog događaja iz dnevne štampe i zgrožavam se pred bezumljem i mahnitošću koje su demonstrirali i izvršili nad jednim ljudskim bićem te zveri ljudksog nalicja! Zar razuman čovek instinktivno ne podrhtava i cepti pred atavističkim pobudama prema kojima se navode umovi kadri ovakvoj svireposti?


A da i zašto se ne objave slike ovih monstruma?

#81 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 25 September 2009 - 19:52

prvo si napisao da nisi u toku.
onda si postavio pitanje, a onda konstatovao "AKO je istina... "

ipak, to je vise nego dovoljno da se napisu tomovi stranica sranja po nekome ili necemu, a sve bez dokaza, argumenata, razloga, a bogme i logike...


Ajd ne sviraj nego obnovi znanje pravopisa....

Rekao sam AKO je istina ONDA je ....

To nije konstatacija....ajde bezz nazad na stadion.

#82 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 25 September 2009 - 20:21

Rekao sam AKO je istina ONDA je ....

Nisam bio na stadionu pa i ja moram da upotrebim AKO, tj. poprilično je izvesno da su na poslednjoj utakmici pozivani navijači da dođu i rasture najavljeni skup. Dakle, AKO je akcija fašista okarakterisana kao nezakonita, onda je i pozivanje navođenje na krivično delo. Ne bi trebalo da se Partizan izvuče iz ovoga, kao što je postalo uobičajeno za te klubove, političke miljenike.

#83 Pokojni Zvonce

Pokojni Zvonce
  • Banned
  • 801 posts

Posted 25 September 2009 - 21:10

Zelim vise od bilo cega da se ovaj mladic oporavi i da ode kuci. Bice tesko, ali nadam se najboljem.

#84 Kurt Austin

Kurt Austin
  • Members
  • 381 posts

Posted 25 September 2009 - 21:16

Pravno gledano, to nije saučesništvo, ali sa moralnog aspekta jeste. Nije u pitanju nekoliko klinaca koji su se napili i porazbijali par čaša, već stoka koja je bez ikakvog povoda prebila čoveka koji može zauvek ostati u kolicima ukoliko uopšte i preživi. Ako je tačno da Partizan plaća njihove advokate, onda se to može opisati kao teška svinjarija dostojna krajnjeg prezira.

Nije cak ni sa moralnog aspekta. Na primer, da li bi rekao da je Srbija saucesnik ( makar i moralno) u zlocinima time sto daje pravnu podrsku haskim optuzenicima? Pretpostavljam NE, ... jer je to i njena obaveza prema svojim gradjanima.

Ukoliko su u pitanju navijači ovog kluba, najmanje što bi rukovodstvo moglo da učini jeste da se izvini porodici, učestvuje u troškovima lečenja ili da pomogne na neki sličan način, dok bi bagri trebalo da zabrani da se pojavljuje na stadionu.

Ne znam da li jesu, ili nisu to ucinili. Ako nisu, onda to jeste sramota.

Edited by Kurt Austin, 25 September 2009 - 21:16.


#85 Pokojni Zvonce

Pokojni Zvonce
  • Banned
  • 801 posts

Posted 25 September 2009 - 21:26

Usao sam facebook, ukucao njegovo ime i usao na listu prijatelja. Veliki broj na svojim profilima ima sliku sa porukom podrske. Neverovatno, koliko mi je bilo mucno to za gledanje.
Da li ima neka grupa za podrsku kod nas?

#86 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 25 September 2009 - 21:29

Više puta sam otvarao ovu temu i pritiskao "add replay" i odustajao jer jednostavno nisam mogao da nadjem reči kojima bih iskazao koliko mi je žao zbog toga što se dogodili i koliko se stidim što se to dogodilo u gradu i zemlji u kojoj živim i koje doživljavam kao svoje.

#87 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 25 September 2009 - 21:35

Nije cak ni sa moralnog aspekta. Na primer, da li bi rekao da je Srbija saucesnik ( makar i moralno) u zlocinima time sto daje pravnu podrsku haskim optuzenicima? Pretpostavljam NE, ... jer je to i njena obaveza prema svojim gradjanima.

Ne bih da ulazim u raspravu o ulozi Srbije u ratovima na području SFRJ, ali ni pravna podrška države likovima koji nisu njeni državljani ili su državljanstvo dobili na sumnjiv način nije nešto što želim da finansiram kao poreski obveznik. Isto važi i za državljane koji su optuženi za ratni zločin. Pravnu podršku bi pre trebalo dati nekom šverceru koji je uhapšen zbog par kila mađarske salame nego onima koji su se nafatirali para kao ratni profiteri.

Isto važi i za uhapšene u ovom slučaju, što je i tema diskusije. Ukoliko su navijači Partizana, Partizan bi trebalo da se distancira od njih, a advokate neka plate sami. Osim ako Partizan ne podržava huliganstvo.

#88 Gospodja ja

Gospodja ja
  • Members
  • 133 posts

Posted 25 September 2009 - 21:37

Više puta sam otvarao ovu temu i pritiskao "add replay" i odustajao jer jednostavno nisam mogao da nadjem reči kojima bih iskazao koliko mi je žao zbog toga što se dogodili i koliko se stidim što se to dogodilo u gradu i zemlji u kojoj živim i koje doživljavam kao svoje.

Srbija je četvrta zemlja u svetu po broju stanovnika starijih od 65 godina, a prosečna starost njenih građana je 41,3 godine.Međunarodni dan pismenosti, 8. septembar, Srbija dočekuje sa više od 1,3 miliona nepismenih ili ljudi koji nemaju završenu osnovnu školu. Srbija je po broju korisnika interneta u odnosu na broj stanovnika na trećem mestu odpozadi u Evropi. Kompletna populacija Srbije zivela je u doba vladavine Broza i Milosevica. Poslednjih devet godina zivimo pod vladavinom ljudi koje ce istorija opisati. U ''jednoj zemli seljaka na brdovitom Balkanu'' da li je ovo sto nam se dogadja nesto sto treba da nas cudi?

#89 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 26 September 2009 - 01:30

Lekari samo pokusavaju da prolongiraju njegovo `zivo stanje` da se siledzijama sudi za pokusaj, a ne za ubistvo :ph34r:

Koliko god to jezivo zvučalo, lekari pokušavaju da prolongiraju njegovo stanje do posle izveštaja Evropske komisije. Nažalost, vesti su veoma loše, i formulisane su tako da se javnost pripremi na najgore. Pritom, i pitanje je koliko su svi koji su pozatvarani zaista učestvovali u tome. I da to zaista jesu oni, ili da nisu, ionako će ih pozatvarati na par godina, i pustiti ih kada se sve zaboravi, jer ne mogu da ih osude bez dokaza.

#90 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 26 September 2009 - 01:42

Nemojte molim vas spekulisati na temu zašto mu lekari prolongiraju život. Njihov posao je da to rade dok se ne donese suprotna odluka, koja valjda i nije na njima. Sad, ako se ispostavi da su pogrešno informisali njegove roditelje (ili ko bi već trebalo eventualno da pull the plug) i sugerisali da dečko samo što nije ustao, onda OK, imali su skrivene motive. Ali do tada, stvarno nije korektno optuživati lekare da su motivisani krivičnim postupkom ili izveštajem evropske komisije umesto zdravljem pacijenta.

BTW, šanse za oporavak su meni i u startu delovale kao izuzetno male, ne vidim da je potrebno "pripremati javnost" na negativan ishod.