Jump to content


Photo
- - - - -

lekari u spaniji, ima li koga?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 bebel

bebel
  • Members
  • 267 posts

Posted 19 September 2009 - 17:20

Pozdrav!

Da li ima ljudi sa iskustvom u nostrifikaciji? koliko traje, sta je potrebno od dokumentacije?
Da li je mozda bolje nostrifikovati tj prevoditi kurikulum u Spaniji?
I da li ste culi da neke pokrajine Spanije zaposljavaju lekare samo sa potvrdom da im je diploma u proces nostrifikacije?

hvala unapred!!

#2 Aquamarine

Aquamarine
  • Members
  • 2 posts

Posted 27 September 2009 - 01:54

Ciao!

1. Moja poznanica je nostrifikovala doktorsku diplomu iz Srbije, ne mogu dati tacan spisak dokumenata ali recimo da je to prilicna birokratija. Traje od pola godine do godinu i po, i zahtevi za zdravstvene radnike su prioritetni u nostrifikaciji.
2. Ne postoji druga opcija, osim nostrifikacije diplome u Spaniji.
3. Ne moze se raditi zvanicno u svojstvu doktora, dok se ne dobije nostrifikacija doktorske diplome.

Postoje 3 varijante:

- Doktorska diploma se uopste ne priznaje
- Doktorska diploma se priznaje, ali delimicno, i daje se rok od 2 godine za polaganje ispita koje ministarstvo obrazovanja odredi
- Doktorska diploma se priznaje u potpunosti


Pozdrav!

Da li ima ljudi sa iskustvom u nostrifikaciji? koliko traje, sta je potrebno od dokumentacije?
Da li je mozda bolje nostrifikovati tj prevoditi kurikulum u Spaniji?
I da li ste culi da neke pokrajine Spanije zaposljavaju lekare samo sa potvrdom da im je diploma u proces nostrifikacije?

hvala unapred!!



#3 bebel

bebel
  • Members
  • 267 posts

Posted 27 September 2009 - 21:57

hvala vam najlepse!!

tako sam i ja cula nesto, da li mozda imate konstakt od poznanice, jer svaka informacija mi je preko potrebna!!

#4 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 27 September 2009 - 23:45

Nisam u Španiji a nisam ni doktor,ali što ne probaš npr. u Španskoj ambasadi?

#5 bebel

bebel
  • Members
  • 267 posts

Posted 30 September 2009 - 11:43

eh .. koliko su ti ljudi neljubazni i sturi na informacija..da ne poverujes, kao da sam gradjanin 6.reda.
saznala sam dosta u medjuvremenu, ali ako ima jos nekog sa slicnim iskustvom bice mi od pomoci mnogo.

#6 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 30 September 2009 - 12:45

Nisam u Španiji a nisam ni doktor,ali što ne probaš npr. u Španskoj ambasadi?


Cek, cek, jesi ti ono bese prigovarao kako se na topic-u o Juznoj Africi javljaju ljudi koji nemaju direktnog iskustva o temi?

#7 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 30 September 2009 - 20:22

Cek, cek, jesi ti ono bese prigovarao kako se na topic-u o Juznoj Africi javljaju ljudi koji nemaju direktnog iskustva o temi?

Da to sam ja,samo za razliku od tebe koji si na temi o JA naveo da bi mogao da se preseli u Argentinu,da prob
da uči španski i još par nebuloza,(učio si japanski) ja g-djici predlažem da se raspita na ambasadi.
Da li primećuješ razliku? ne?

Diploma u Španiji-Španska ambasada-Prag 011

Život u JAR-noskich učio japanski,da se preseli u Argentinu,španski se lako uči,jevtin pasoš na st.Kitt i ostali bullshit (takve informacije će stvarno čoveku pomoći) - noskich.

da li primećuješ razliku? 2.put


:ph34r: :) :D

#8 noskich

noskich
  • Members
  • 1,351 posts

Posted 01 October 2009 - 00:11

Da to sam ja,samo za razliku od tebe koji si na temi o JA naveo da bi mogao da se preseli u Argentinu,da prob
da uči španski i još par nebuloza,(učio si japanski) ja g-djici predlažem da se raspita na ambasadi.
Da li primećuješ razliku? ne?

da li primećuješ razliku? 2.put


:ph34r: :) :D


Razlika je sto su o spanskom i japanskom (posredno) mene drugi zapitkivali pa sam odgovarao njima, a ne postavljacu teme.

Argentinu i St Kitts sam spomenuo kada je postalo jasno da postavljac teme iako je odlucio da ide u JA ima zablude u vezi iste (da ce mu drzavljanstvo omoguciti lak ulazak u Kanadu, US i Australiju) i da na osnovu toga nije dovoljno informisan. Pokusao sam da istom pomenem druge alternative jer mislim da je odluka presudna narocito posto ima decu.

Ali, kako je on naveo moze da zivi u Norveskoj, a bira JA, onda sam odustao jer tu vise po meni nema diskusije. Covek kaze da mu je dosadno u Svajcarskoj, znaci ima druge prioritete u koje ja ne ulazim.

#9 neetzach

neetzach
  • Members
  • 9 posts

Posted 29 October 2009 - 15:33

Pozdrav!

Da li ima ljudi sa iskustvom u nostrifikaciji? koliko traje, sta je potrebno od dokumentacije?
Da li je mozda bolje nostrifikovati tj prevoditi kurikulum u Spaniji?
I da li ste culi da neke pokrajine Spanije zaposljavaju lekare samo sa potvrdom da im je diploma u proces nostrifikacije?

hvala unapred!!


Uz ovo bih ti dodao jos dva faktora na koje treba da obratis paznju, a to su:
1. sertifikat za spanski jezik (makar DELE Intermediate, ono sta bi odgovaralo B2 nivou)
2. naci provinciju u kojoj su doktori u deficitu: https://www.redtraba...ct.do?page=af04

Mozda ti pomogne i ovo: http://web.mit.edu/i...mologacion.html

#10 jjankovic82

jjankovic82
  • Members
  • 7 posts

Posted 14 June 2010 - 15:52

Ljudi, jel ima nekog zivog ovde? :-)
Lekar sam i spremam dokumenta za nostrifikaciju diplome u Spaniji. Jaaako bi mi koristile bilo kakve informacije, npr. sta se polaze za nostrifikaciju osim jezika i koji nivo DELE se trazi? Jel znate nekoga ko je nostrifikovao diplomu u Spaniji ili radi tamo kao lekar? Mozda na postdilplomskim?

#11 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 14 June 2010 - 16:09

Ljudi, jel ima nekog zivog ovde? :-)
Lekar sam i spremam dokumenta za nostrifikaciju diplome u Spaniji. Jaaako bi mi koristile bilo kakve informacije, npr. sta se polaze za nostrifikaciju osim jezika i koji nivo DELE se trazi? Jel znate nekoga ko je nostrifikovao diplomu u Spaniji ili radi tamo kao lekar? Mozda na postdilplomskim?


Ima jedna forumasica "dole" na Tenisu, lekar je u Spaniji. Nisam sigurna da li ti moze pomoci, ali vredi probati.
Nick joj je vanjabarsa. Cak mislim i da je rodjena tamo...

Edited by Gordana_64, 14 June 2010 - 16:12.


#12 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 14 June 2010 - 19:30

Ljudi, jel ima nekog zivog ovde? :-)
Lekar sam i spremam dokumenta za nostrifikaciju diplome u Spaniji. Jaaako bi mi koristile bilo kakve informacije, npr. sta se polaze za nostrifikaciju osim jezika i koji nivo DELE se trazi? Jel znate nekoga ko je nostrifikovao diplomu u Spaniji ili radi tamo kao lekar? Mozda na postdilplomskim?


Ne bih da budem gruba, ali da zaista (ozbiljno) spremas dokumentaciju za homologaciju, vec bi znao odgovore na ova pocetnicka pitanja o procesu. Sve je lepo objasnjeno na sajtu: el Ministerio de Educación y Ciencia (página web: www.mec.es/mecd/titulos/ ); podaci o MIR ispitu takodje su dostupni na net-u.

Mozes da pises i strukovnom udruzenju lekara one comunidad autonoma gde nameravas da studiras/radis.

#13 jjankovic82

jjankovic82
  • Members
  • 7 posts

Posted 15 June 2010 - 20:27

Jesi gruba, al' videla sam tvoje slicne komentare, pa ti oprastam :ph34r:

Dokumenta sam pripremila i saljem ih preko ambasade sledece nedelje. Jos uvek sam konfuzna oko svega i koristilo bi mi da razmenim informacije sa nekim. U svakom slucaju, lakse ti je da podelis to sa nekim ko je to vec prosao ili zna sta te ceka.

Na sjatu ministarstva nisam uspela da nadjem za lekare opste medicine sta se polaze, vec samo za specijaliste.
Ovaj link (el Ministerio de Educación y Ciencia (página web: www.mec.es/mecd/titulos/ ) ti ne radi ,promenjen je.
Ni za DELE,dal' je obavezan i koji nivo nisam nasla.

Takodje znam da u drugim zemljama broj i "tezina" ispita koji se dodatno plazu zavisi od univerziteta gde nostrifikujes diplomu. Ne znam kako je u Spaniji.

Prvobitna namera mi je bila da upisem postdiplomske u Spaniji i za to vreme dok sam tamo izvrsim homologaciju. Znam da su neki nasi to tako uradili ali ne mogu da stupim u kontakt sa njima. Jos nisam odlucila :Madrid, Grenada ili Valensija, za Barselonu sam skoro sigurna da necu, nekoliko projekata mi je zanimljivo :) .

U svakom slucaju, hvala ti na informacijama :D

#14 jjankovic82

jjankovic82
  • Members
  • 7 posts

Posted 15 June 2010 - 20:36

Jesi gruba, al' videla sam tvoje slicne komentare, pa ti oprastam :ph34r:

Dokumenta sam pripremila i saljem ih preko ambasade sledece nedelje. Jos uvek sam konfuzna oko svega i koristilo bi mi da razmenim informacije sa nekim. U svakom slucaju, lakse ti je da podelis to sa nekim ko je to vec prosao ili zna sta te ceka.

Na sjatu ministarstva nisam uspela da nadjem za lekare opste medicine sta se polaze, vec samo za specijaliste.
Ovaj link (el Ministerio de Educación y Ciencia (página web: www.mec.es/mecd/titulos/ ) ti ne radi ,promenjen je.
Ni za DELE,dal' je obavezan i koji nivo nisam nasla.

Takodje znam da u drugim zemljama broj i "tezina" ispita koji se dodatno plazu zavisi od univerziteta gde nostrifikujes diplomu. Ne znam kako je u Spaniji.

Prvobitna namera mi je bila da upisem postdiplomske u Spaniji i za to vreme dok sam tamo izvrsim homologaciju. Znam da su neki nasi to tako uradili ali ne mogu da stupim u kontakt sa njima. Jos nisam odlucila :Madrid, Grenada ili Valensija, za Barselonu sam skoro sigurna da necu, nekoliko projekata mi je zanimljivo :) .

U svakom slucaju, hvala ti na informacijama :D

#15 veïna

veïna
  • Members
  • 258 posts

Posted 15 June 2010 - 23:46

Jesi gruba, al' videla sam tvoje slicne komentare, pa ti oprastam :ph34r:

Ajde, vazi.

Dokumenta sam pripremila i saljem ih preko ambasade sledece nedelje. Jos uvek sam konfuzna oko svega i koristilo bi mi da razmenim informacije sa nekim. U svakom slucaju, lakse ti je da podelis to sa nekim ko je to vec prosao ili zna sta te ceka.

Naravno da je lakse. Ja pokusavam da podelim utiske :) : osloni se na sebe i zvanicne izvore informacija; ne ocekuj da ti neko sazvace info.

Na sjatu ministarstva nisam uspela da nadjem za lekare opste medicine sta se polaze, vec samo za specijaliste.
Ovaj link (el Ministerio de Educación y Ciencia (página web: www.mec.es/mecd/titulos/ ) ti ne radi ,promenjen je.
Ni za DELE, dal' je obavezan i koji nivo nisam nasla.

Ubacis sajt Ministarstva u google, big deal, ne radi link. Za razliku od Ministarstava u Srbiji, ovi odgovaraju i na mejlove i na tel. (ovo je iz licnog iskustva. Razjasnice ti bilo koju nedoumicu u vezi procesa: dnevno hendluju stotine diploma, ukljucujuci i srpske lekarske :D

OK, zapocela si tako dug, komplikovan i skup proces ( i ovo je iz licnog iskustva) ne znajuci da li ti (i u kojoj fazi) traze uverenje o znaju jezika??!? Btw, ne trazi ga Ministarstvo sada ali ce ti ga traziti za postdiplomske, kao i bolnica gde nameravas da radis. Na kraju, ako ti ga i ne traze prilikom prijave za MIR, trazice ti ga kasnije: niti ces taj ispit moci da polozis bez fenomenalnog znanja spanskog, pa ti onda polaganje DELE superior nece pretstavljati ama bas nikakav problem.

Takodje znam da u drugim zemljama broj i "tezina" ispita koji se dodatno plazu zavisi od univerziteta gde nostrifikujes diplomu. Ne znam kako je u Spaniji.

Na sajtu Ministarstva :D postoji spanski plan i program za sve struke: nostrifikacija nije nista drugo nego poredjenje sa srpskim planom i programom. Znaci, nije bitan broj predmeta/ispita koji si polozila, vec njihov sadrzaj.


Prvobitna namera mi je bila da upisem postdiplomske u Spaniji i za to vreme dok sam tamo izvrsim homologaciju. Znam da su neki nasi to tako uradili ali ne mogu da stupim u kontakt sa njima. Jos nisam odlucila :Madrid, Grenada ili Valensija, za Barselonu sam skoro sigurna da necu, nekoliko projekata mi je zanimljivo :D .

U svakom slucaju, hvala ti na informacijama :D


I drugi put :D