Jump to content


Photo
- - - - -

Samurajski filmovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 Juniperus

Juniperus
  • Members
  • 216 posts

Posted 14 September 2009 - 12:35

U poslednje vreme mi nekako prija da gledam samurajske filmove, tako da sam ih u relativno skorije vreme puno i pogledala.
Zanima me vaše mišljenje o ovom žarnu, gledate li ga, mrzite, volite....?

Takođe koja preporuka bi bila dobrodošla, s obzirom da mi sve više nestaje građe koje mogu da pogledam. :D

Do sada sam gledala sledeće:

Sva tri filma o Mushashi Mijamotu.
Samurai I, II, III.

Kurosavina remek dela:
Rashomon
Sedam samuraja
Throne of blood
Hidden fortress
Yojimbo
Sanjuro
Kagemusha
(Sva kurosavina dela su odlična mada lično najomiljeniji mi je Hidden fortress. Onako deluje kao bajka i ima happy end. :ph34r: )

Kao i:
Zatoichi
Sword of doom
Harakiri
Samurai rebelion
Twilight samurai
Hidden blade (Meni se veoma dopao. Noviji je i po mom mišljenju možda i bolji od "Twilight samurai" koji je režirao isti čovek ali ni "Twilight" nije film za bacanje. Dobra su oba. :D
Sansho the Bailiff (nije baš samurajski ali odlična drama)

Ufff...valjda sam ih sve popisala... verovatno ima još dva tri naslova koje sam zaboravila....
Pa sad ako ima neko preporuku a da nije sa spiska neka postuje. Može staro, može novo, sve prihvatam. :)
Nadam se da ima ljubitelja ovog žarna na ovom podforumu. :D

#2 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 14 September 2009 - 22:36

U poslednje vreme mi nekako prija da gledam samurajske filmove, tako da sam ih u relativno skorije vreme puno i pogledala.
Zanima me vaše mišljenje o ovom žarnu, gledate li ga, mrzite, volite....?

Ja samo da se prijavim kao ljubitelj zanra :ph34r:. Nazalost ne mogu ti nista preporuciti jer sam gledao iste filmove kao i ti (osim Harakirija i Swoord of doom), mozda jedino od Kurosavinih Ran, i ako te interesuje, jedan ne toliko los korejski pandan samurajskih filmova, Musa. Inace, mozda bi ti se svideo i Ghost Dog, iako nije samurajski (ali mu zato podnaslov: the way of the samurai :)).

#3 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 14 September 2009 - 22:44

U poslednje vreme mi nekako prija da gledam samurajske filmove, tako da sam ih u relativno skorije vreme puno i pogledala.
Zanima me vaše mišljenje o ovom žarnu, gledate li ga, mrzite, volite....?

Takođe koja preporuka bi bila dobrodošla, s obzirom da mi sve više nestaje građe koje mogu da pogledam. :D

Do sada sam gledala sledeće:

Sva tri filma o Mushashi Mijamotu.
Samurai I, II, III.

Kurosavina remek dela:
Rashomon
Sedam samuraja
Throne of blood
Hidden fortress
Yojimbo
Sanjuro
Kagemusha
(Sva kurosavina dela su odlična mada lično najomiljeniji mi je Hidden fortress. Onako deluje kao bajka i ima happy end. :ph34r: )

Kao i:
Zatoichi
Sword of doom
Harakiri
Samurai rebelion
Twilight samurai
Hidden blade (Meni se veoma dopao. Noviji je i po mom mišljenju možda i bolji od "Twilight samurai" koji je režirao isti čovek ali ni "Twilight" nije film za bacanje. Dobra su oba. :D
Sansho the Bailiff (nije baš samurajski ali odlična drama)

Ufff...valjda sam ih sve popisala... verovatno ima još dva tri naslova koje sam zaboravila....
Pa sad ako ima neko preporuku a da nije sa spiska neka postuje. Može staro, može novo, sve prihvatam. :)
Nadam se da ima ljubitelja ovog žarna na ovom podforumu. :D



sve dobri filmovi

#4 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 15 September 2009 - 04:49

Inace, mozda bi ti se svideo i Ghost Dog, iako nije samurajski (ali mu zato podnaslov: the way of the samurai :ph34r:).


Kako bre Ghost Dog nije samurajski? Forest Vitaker odličan samuraj.

#5 Juniperus

Juniperus
  • Members
  • 216 posts

Posted 15 September 2009 - 11:42

Kako bre Ghost Dog nije samurajski? Forest Vitaker odličan samuraj.


Hehehe, ma bre izvorni japanac.

Čula sam za taj film ali ga nikad nisam zaista pogledala.... nekako mi to deluje bezveze. Možda grešim ali.... Forest Vitaker samuraj...rep, ulica i bušido...ne znam.
Više volim klasičan stil. Kimono, japanci, katane. :ph34r:

Ran sam gledala ali sam zaboravila da ga uvrstim u listu. Odličan film. Skoro sve Kurosavine filmove sam odgledala čak i one koji nisu samurajski. Dersu uzala, Drunken angel, Dreams i druge.

jedan ne toliko los korejski pandan samurajskih filmova, Musa.

Eto, ovaj nisam gledala. Gledala sam dosta korejskih filmova i moram da priznam da imaju jako dobru kinematografiju. Videću da ga pogledam. Hvala! :)

#6 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 13 February 2011 - 06:29

Kurosava mi je omiljeni reditelj. Posted Image Gledam sve od njega. Mada najvise volim njegove samurajske filmove Posted Image Druge neke filmove o samurajima i nisam bas nesto gledao. Ko zna sta vredi. Nek preporuci? Posted Image

http://cf1.themovied...bo-original.jpg

#7 st4lk3r

st4lk3r
  • Members
  • 1,033 posts

Posted 13 February 2011 - 08:03

Druge neke filmove o samurajima i nisam bas nesto gledao. Ko zna sta vredi. Nek preporuci?


"Poslednji samuraj", Tom Kukuruz... ;-)

#8 Delester

Delester
  • Members
  • 7,263 posts

Posted 13 February 2011 - 12:29

Love and Honor

#9 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 24 February 2011 - 18:09

U poslednje vreme mi nekako prija da gledam samurajske filmove, tako da sam ih u relativno skorije vreme puno i pogledala.
Zanima me vaše mišljenje o ovom žarnu, gledate li ga, mrzite, volite....?

Takođe koja preporuka bi bila dobrodošla, s obzirom da mi sve više nestaje građe koje mogu da pogledam. :D

Do sada sam gledala sledeće:

Sva tri filma o Mushashi Mijamotu.
Samurai I, II, III.


Kao i:
Zatoichi
Sword of doom
Harakiri
Samurai rebelion
Twilight samurai
Hidden blade (Meni se veoma dopao. Noviji je i po mom mišljenju možda i bolji od "Twilight samurai" koji je režirao isti čovek ali ni "Twilight" nije film za bacanje. Dobra su oba. :D
Sansho the Bailiff (nije baš samurajski ali odlična drama)

Ufff...valjda sam ih sve popisala... verovatno ima još dva tri naslova koje sam zaboravila....
Pa sad ako ima neko preporuku a da nije sa spiska neka postuje. Može staro, može novo, sve prihvatam. :)
Nadam se da ima ljubitelja ovog žarna na ovom podforumu. :D


Kad god mi dosadi holivud ja bezim "u Aziju", mada mnogo vise u Koreju i Kinu nego Japan (ako hoces preporuke za njih, kazi)
Skoro sam probao: Zatoichi: The Last ali se smorih i prekunuh negde na pola.
Zakljucio sam da ako u (samurajskom) filmu nema gomile odsecenih ekstremiteta i fontana krvi onda ne vredi ni da se gleda ...
Kakvi su po tom pitanju ovi tvoji navedeni, gledao sam samo Takeshi-ev Zatoichi ?

Ja mogu da preporucim jedino Shinobi, (uz Battle Royale najbolji Japanac za koji znam) i ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=0nfPDR3gGQc

:)

#10 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 15 March 2011 - 17:42

Videh temu, pa rekoh da doprinesem, posto sam ljubitelj azijske kinematografije:

47 Ronin
Lone Wolf & Cub serijal
I Want to Die a Samurai
The Shogun's Samurai (1978)
Legend of Eight Samurai (1983)
Samurai Wolf (1966)
Zatoichi serijal (26 filmova)
Lady Snowblood (1973) (inspirisao QT za Kill Bill)
Hanzo the Razor serijal
Three Outlaw Samurai (1964)
Sansho the Bailiff (1954)
The Sword of Doom (1966)
...da ne nabrajam vise...


Kome se svideo Ghost Dog neka odgleda obavezno i
Branded to Kill Seijun-a Suzuki-ja

Sto se tice Jamadine trilogije (The Twilight Samurai, The Hidden Blade, Love and Honor) kvalitet opada svakim narednim filmom, sto ne znaci da je poslednji los film...naprotiv

#11 Doktor Zo

Doktor Zo
  • Members
  • 74 posts

Posted 22 March 2011 - 01:02

"Tsubaki Sanjuro" iz 2007. godine.
Režija Jošimicu Morita, al' zato scenario Akira Kurosava!
Posted Image

#12 Juniperus

Juniperus
  • Members
  • 216 posts

Posted 27 March 2011 - 13:19

Kad god mi dosadi holivud ja bezim "u Aziju", mada mnogo vise u Koreju i Kinu nego Japan (ako hoces preporuke za njih, kazi)
Skoro sam probao: Zatoichi: The Last ali se smorih i prekunuh negde na pola.
Zakljucio sam da ako u (samurajskom) filmu nema gomile odsecenih ekstremiteta i fontana krvi onda ne vredi ni da se gleda ...
Kakvi su po tom pitanju ovi tvoji navedeni, gledao sam samo Takeshi-ev Zatoichi ?


Huuuu...potpuno sam zaboravila da sam otvorila ovu temu. :) A i slabije svraćam na ovaj forum.

Elem za ove dve godine koliko nisam postovala, prebacila sam se na korejske filmove. Frozen flower, Shadowless sword, The divine weapon, su samo neki od njih koje trenutno mogu da se setim....

Zatoichi se ni meni nije posebno svideo.....ok je ali gledala sam i bolje. :)

Edited by Juniperus, 27 March 2011 - 13:20.


#13 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 30 March 2011 - 11:18

Korejski filmovi su svakako "svarljiviji" od japanskih za nas "zapadnjake" :kece: ...
Kul likovi, ultra-mega-giga stilizacija itakoto...
U poslednje vreme karakterise ih manjak originalnosti, teme se uglavnom recikliraju, ali ja svejedno ne odustajem od gledanja istih. ;)