Jump to content


Photo
- - - - -

Mad Men


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
163 replies to this topic

#121 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 11 October 2010 - 18:44

Joo gledao neko zadnju epizodu, brod tone a Don izvodi jedan nesvakadasnji gambit(NE!! Duvanskim firmama) Bice interesanto gledati, s obzirom da pratim timeline i bas u taj period pocinje da se budi svest anti-pusacka tako da ce prodaja cigara ostro opasti. Zadnj ekser tadasnjoj duvanskoj industriji Amerike bice opsta zabrana reklamiranja cigara na TV-u...al to tek 1969. I sledece nedelje vec kraj sezone. :)

Edited by Raidenko, 11 October 2010 - 18:45.


#122 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 11 October 2010 - 21:43

Pa da, al fora je u tome sto ce najverovatnije Don zapoceti tu kampanju :) Ja prosto ne mogu da ga zamislim kao coveka luzera. A i to sto je Kuper napustio maltene svoju kompaniju, kao pocetak neceg novog i naprednog, umesto retrogradnog... Ne zelim da razmisljam o tome da je iduce nedelje kraj sezone, unapred dobijam zivcani slom usled nestrpljenja -_-

Zao mi je Seli, ona jos nije ni svesna da toliko mrzi onu svoju nakazu od majke :twak: Cenim da ce sa svojim drugarom prvi put probati travu, a onda, sky's the limit :twak:

#123 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 12 October 2010 - 06:53

Ja se kroz svaku epizodu pitam kako ce se zavrsi serija. Sve nekako zamiljam Don-a da ce postane ultra uspesan, pare, prestiz ,itd, al da ce postene totalno asocijalan. Da ce ga deca mrzeti, da ce njegovi saradnici osecaju strah svakim njegovim gestom, da nikad nece naci zenu koju mozeda ga istrpi. Bert ce sutra vec da pandrkne tako da i nije steta, interesantan je bio kao eksentrik prvih par sezona.Sad je samo tu kao dezurni deda. Mene pre brine Rodzer, kako ih Lucky strike napustio on nema vise definisanu ulogu u agenciji. On je ima jedan zadatak a to je bio da drzi Lucky Strike pod njihovo krilo, to sad nije naravno vise slucaj. Samo da ga se ne oterase, on ima najbolje fraze.(Well I'll go and learn some names so I may fire them :) ).
Sally tek ima 10 godine trenutno daleko je vutra, verovatno sledece sezone ce je vidimo u novoj okolini, nova skola i verovatno ce dozivimo da se prekljuci vecoj grupi devojcica, simple preteen stuff. O njenoj kevi ne bi da trosim reci no ipak. Vecita princeza, vecito infantilna insistira na savete za sebe od decijeg psihologa. I ujedno ne prihvatajuci cinjenicu da je ocajna majka koja pre voli da trazi gresku u svojoj cerci, nego u sebi.
E to su moj two cents, sta bude bude vazno da nikad nije dosadno. Jedino me interesuje gde Zecov ode, on je uvek imao dobre teorije.

#124 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 28 October 2010 - 19:44

Odgledah sezonu u 3 dana. Svi me nešto plašili da je kvalitet pao,kad ono apsolutni tour de force :)
Bolja sezona od prethodne,definitivno.

#125 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 29 October 2010 - 16:21

Odgledah i ja poslednju epizodu juce.
Znajuci metode tvoraca serije, ne znam zasto sam iznenadjena ovakvim razvojem, ali priznajem da jesam. Nece biti nikakvog iskupljenja ni za jednog od njih, suvise su to osteceni likovi.
Pazi odjednom tolika zaljubljenost i veriba iz vedra neba. Ko bi rekao da Donu toliko znaci sto Megan ume sa decom. Njen lik je jos totalno nedefinisan, ni ovamo ni onamo
Dzoan je postala karikatura same sebe, celo njeno ponasanje je "so fifties", razocaralo me sto je toliko rigidna licnost, nesposobna da se menja. Ona trojica sto su se nakacila na nju da je maltretiraju jesu bez sumnje dupeglavci, ali je njeno resenje za problem kriminalno glupo (da izadje sa klijentom na rucak i ubedi ga da ovog otpusti. Radilo mozda u pedesetim, totalno neprimereno sada). Pegi je uradila pravu stvar.
Glen se pretvorio u pravog creep-a, od njega me podilazi jeza, dok je bio klinac bilo je lako saosecati sa njim; ne mislim da raste u seksualnog manijaka, ali ima nesto psihopatsko u sebi
Pegi i dalje muku muci sa muskarcima, ovaj novinarcic je samo malo manje smesan od onog prethodnog smotanka.
Jedini koji su nekako u ovoj sezoni porasli u mojim ocima su Ken (za koga sam rekla da ga ne podnosim) i Henry. Ken zbog "spustanja" Kembelu "ali ja nisam kao Pit, meni je stalo do moje porodice" Ouch.
Za Henrija mislim ne treba da objasnjavam.
Ona epizoda gde vidimo Donovu ljubavnicu iz prve sezone kao narkomanku i polu-prostitutku je bila bolna za gledanje

Otvorena pitanja za narednu sezonu: Da li ce Donova verenica da uvali sebe kod Pegi na obucavanje, ima li ona stvarno takvih ambicija ili je to bila samo zvaka i iza nje cuci nova Jane (Rogerova)? Hoce li uopste doci do vencanja? Koliko dajete sanse braku Henrija i Beti? Da li je Faye sposobna za osvetu? Koliko epizoda pre nego sto Don pocne da vara Megan?

#126 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 01 November 2010 - 23:46

Hahaah, e jadan Gleen, a jeste fuzija izmedju Pugsley i Wendsday Addams. Komicna je cinjenica da je sin tvorca serije, koji je sam izjavio da ce ga drzi sto dalje foruma od serije samo zato sto ga vecina zna kao designated creepy child. Ja jos ne gubim zato nadu za Joan, uglavnom me odusevila zadnja scena koju je imala sa Peggy i njihov "this is BULLSHIT" talk i nadam se da vidim to u sledecoj sezoni takodje cesto. Mene Megan ne brine, vec naravno Don, jer ako ste gledali zadnju epizodu i onda se seti te Fayevih reci Donu: "You just like new beginings". FAy zna ko je, a i cale joj mafijash tako da moze tu svashta biti. :)

Edited by Raidenko, 01 November 2010 - 23:47.


#127 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 02 November 2010 - 18:48

To sam mozda i rekla Joan i Peggy bi mogle da nauce puno jedna od druge, prava je steta sto stalno rub each other the wrong way. I meni se dopala ta scena o kojoj pricas, mozda je pocetak promene na bolje u njihovim odnosima. Steta bi bilo za Joan da ne postane bar macicko fleskibilnija i izbaci pored svojih bombshell assets i druge kvalitete koje ima. Jer ovi prvi imaju tu nezgodnu osobinu da oce da se godinama malo i ubajate. Joan naravno jos uvek ekstra izgleda, nego su sezdesete jos daleko od Cougar Town-a, zato su se oni idioti na nju i navrzli; cenim da su mladji od nje jedno 7-8 godina to je bilo dovoljno da u njoj vide samo stariju, udatu zenu, sa za njihove pojmove iritantnim ponasanjem; verujem da bu u danasnje doba bar jedan od njih probao da je ima vezu sa njom. A Pegi jos uvek ima puno da radi na svom izgledu i muskarcima sa kojima ima posla, tu Joan ima sta da kaze.

I ja sam razmisljala isto o Faye i kako je prosto neverovatno kako Don dozivljava potpuni kolaps sa sve napadima panike u trenutcima kada mu je frka da ce njegova mracna tajna biti razotkrivena, da bi cim kriza prodje potpuno zaboravio na citavu stvar...do sledece slicne situacije. Tako ju je lako otkacio, kao da mu nije palo na pamet sta bi ova sve mogla da uradi sa saznanjima koje ima (a videli smo kako je sposobna da se dobro razbesni kad se svadjala sa bivim preko telefona)

Don poslovno staje na noge, onaj oglas protiv tobacco kompanija je bio potez kralja (samo sto ni on to jos ne zna). Za koju godinu imati posla u Americi sa proizvodjacem cigareta nece biti nikakvo preimucstvo, nego omca oko vrata.

Da, a siromah Lane sta kazete na to, kad je krenuo otac na njega stapom, a hoces chocolate bunny, evo ja cu da ti dam, evo ti i jos i jos...izgleda da njegova opsesija shtednjom na svakom centu do poslednje spajalice i selotejpa potice od strogih disciplinskih metoda koje je morao da pretrpi kao mali, a bogami i kao mator. Sa druge strane zato ga je originalna engleska kompanija i postavila: da shtedi.

Zao mi sto "ubise" Mrs. Blankenship, obozavala sam njene "politicka korektnost jos nije izmisljena" upadice. :)

#128 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 28 December 2010 - 21:51

Jel' ovde beshe ima fanova Beti? :lol+::
Posted Image

#129 zaspanka

zaspanka
  • Members
  • 314 posts

Posted 07 February 2011 - 22:09

At last night's Writers Guild Awards, Mad Men earned two wins in the top television categories.
For the third year in a row, the WGA named Mad Men the Best TV Drama Series….
The competing nominees were Boardwalk Empire, Breaking Bad, Dexter, and Friday Night Lights.
The WGA also singled out "The Chrysanthemum and the Sword," written by Erin Levy, as the Best Episodic Drama, beating out episodes from The Good Wife, House M.D., and Breaking Bad.

Best Original Screenplay: Inception
Best Adapted Screenplay: The Social Network
Best Documentary Screenplay: Inside Job
Best TV Drama Series: Mad Men
Best TV Comedy Series: Modern Family
Best New Series: Boardwalk Empire
Best Episodic Drama: "The Chrysanthemum and the Sword," Mad Men
Best Episodic Comedy: "When It Rains, It Pours," 30 Rock

Vir.:blogs.amctv.com


Baš lepo :thumbs:

#130 Liv

Liv
  • Members
  • 2,575 posts

Posted 11 February 2011 - 21:27

Lepo, ali ni to nije dovoljno izgleda... Nisu josh pocheli ni da pishu petu sezonu a kamoli snimaju. Kako za sad stvari stoje moguce je da je nece uopshte ni biti :angry:

The issue is that creator Matthew Weiner's contract is expiring with Lionsgate, and Lionsgate (which produces the show) also has a contract that's expiring with AMC. In order for AMC to bring back the show, they'll have to increase the per-episode fee that they pay Lionsgate (currently north of $2 million an episode), while Lionsgate will have to give Weiner a raise, as well, since he's asking for more money. (Well, technically, they could just replace Weiner with someone else, but that'd be a risky maneuver, to say the least.) The ratings for season four were up 25% over season three on average, though, so they'll probably have good reason to request more money.

Even though Mad Men consistently wins Emmys and Golden Globes and myriad other awards, and has certainly placed itself among the most-talked-about shows of the past few years, it's always worth remembering that its total audience is pretty small change compared to network dramas. Its season four premiere pulled in around three million viewers, compared to around 23 million for the last episode of NCIS. Still, the cachet granted by the show's appearance on their channel, as well as the buzz it generates, probably makes it worth the money for AMC. Unless they solidify these deals, though, we could have a long wait for another season of Mad Men to come along.



#131 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 13 February 2011 - 13:49

Ne bih da mračim,ali može vrlo lako da se desi da je četvta sezona i zadnja sezona serije. Čudno je što AMC još nije LIONSGATE-u ponudio to povećanje od 20% (kako se šuška),a ovi iz LIONSGATE-a,normalno,neće ni da mrdnu u vezi Weinera ukoliko se prvo ne dogovore sa AMC-om. Izem ti se na AMC ako otkažu seriju. Ipak se sve vrti oko para :puke:

#132 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 14 February 2011 - 15:41

bas bi bila steta, svaki kadar ove serije je remek delo...

#133 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 25 February 2011 - 19:11

Ja tek sad pocela da gledam i za kratko vreme stigla do sredine 3. sezone :blush: A nemate pojma koliko je frustrirajuce prolaziti ovu temu sa neodredjenim secanjem da je bilo odlicnih analiza, a sav sadrzaj spojlera je izgleda nestao zauvek...

Hajde sad zecov i ostali, sve lepo da ponovite dok se ceka nova sezona :P

#134 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 27 February 2011 - 23:46

Ma ima da se pokupe!!! AMC je usho u frku sa velikim momcima( Fox, CBS, etc etc...), a sad ne zeli da sebi prizna to. A Mad Men da bude kolateralna shteta?!?! Ehh bre, a tu je jos i njihova druga zlatna koka Breaking Bad koji isto volim i cenim. Gluposti teshke, a zbog cega?!?! Moneyz!!! Majku im ga!!
Same zvezde kazu da ce padne dogovor kad tad, pitanje je vremena. http://www.rte.ie/te...222/madmen.html http://www.hollywood..._Return/7764514

#135 kosta

kosta
  • Members
  • 3,139 posts

Posted 28 February 2011 - 01:38

Ma ima da se pokupe!!! AMC je usho u frku sa velikim momcima( Fox, CBS, etc etc...), a sad ne zeli da sebi prizna to. A Mad Men da bude kolateralna shteta?!?! Ehh bre, a tu je jos i njihova druga zlatna koka Breaking Bad koji isto volim i cenim. Gluposti teshke, a zbog cega?!?! Moneyz!!! Majku im ga!!
Same zvezde kazu da ce padne dogovor kad tad, pitanje je vremena. http://www.rte.ie/te...222/madmen.html http://www.hollywood..._Return/7764514


Daleko je AMC od CBS-a i Fox-a.
Breaking Bad završava ove ili sljedeće godine.
To što je Hendricksova rekla ne znači apsolutno ništa. Ono što je sigurno je to da situacija nije dobra.Ako i dobijemo petu sezonu,prikazivati se sigurno neće početkom jula (najvjerovatnije tek u 2012.).