Jump to content


Photo
- - - - -

Nenad Roso


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 sima2000

sima2000
  • Members
  • 20 posts

Posted 14 August 2009 - 20:40

"U zdravom organizmu ćelije su na višim frekvencijama kratkog talasa, tada se srčana čakra brže okreće, što aktivira „antene" u našoj DNK, antene za primanje i odašiljanje signala - frekvencija, što će vam otvoriti procesor za višu percepciju da konačno shvatimo ko smo i gde smo."

dr Nenad Roso, naturopat, doktor biološke medicine
link

Strpati u zatvor sve urednike emisija u kojima je gostovao. Konfiskovati sve pare kojima je platio termine na TV-u. Tretirati ceo razrađen sistem - Roso+Mediji kao zločinačko udruženje.
Naivnost zakonom nije zabranjena, ali surovo treba kazniti one koji to iskorišćavaju.

Edited by sima2000, 15 August 2009 - 05:16.


#2 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 14 August 2009 - 23:40

Bila je tema pre jedno 6 meseci ako se dobro sećam... mada možda je bilo na PPP a ne ovde. Čovek koji objašnjava da treba piti dosta vode kad je toplo, jer dehidracija oštećuje vaš DNK kod :)

Moja majka je u to vreme pomno pratila njegova gostovanja po raznim TV emisijama, iako sam na sve načine pokušavao da joj objasnim koliki je šarlatan u pitanju. Danas se razočarala, jadna :ph34r:

#3 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 15 August 2009 - 00:12

Posto nisam siguran da ce mi proci komentar koji ostavih na sajtu, ovde cu izneti svoj stav: doticnog treba nagraditi i dati mu bar drzavnu penziju! Isto vazi i za Gersvina, Corku, Milana Tarota i ostale nebrojene astrologe, numerologe, homeopaticare, bioenergeticare, svestenike itd. Obzirom da se ljudska evolucija prakticno zaustavila od kako smo na vrhu iste bez prirodnih predatora, ljudi poput ovih omogucavaju da se ista makar malo kick-startuje pomagajuci odstranjivaje defekata iz genetskog pool-a. Naravno, njihovim musterijama posthumno (ako se dodje do toga) dodeliti Darvinovu nagradu (ukoliko se, naravno, nisu razmnozili pre nego sto su dopali saka ovima).

Edited by incognito, 15 August 2009 - 00:13.


#4 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 15 August 2009 - 09:19

Obzirom da se ljudska evolucija prakticno zaustavila od kako smo na vrhu iste bez prirodnih predatora, ljudi poput ovih omogucavaju da se ista makar malo kick-startuje pomagajuci odstranjivaje defekata iz genetskog pool-a.


Ja obično potpuno delim ovaj stav, ali ovde su stvari ipak drugačije. Prvo, u 90% slučajeva ti ljudi su već odstranjeni iz genetskog poola, i bez pomoći modernih šamana i prodavaca magle.

Drugo i bitnije, ljudi koji boluju od neizlečivih bolesti su obično na ivici očaja, i spremni da poveruju u raznorazne gluposti na koje se inače ne bi ni osvrnuli da nisu u takvoj situaciji. Dakle, ne mogu da sudim prestrogo o žrtvama.

Lešinari kao što je ovaj hvataju ljude kad su najranjiviji, prodaju im lažnu nadu, i uskraćuju im ono malo nade koju im konvencionalna medicina nudi.

Edited by The Ugliest Weenie, 15 August 2009 - 09:19.


#5 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 15 August 2009 - 10:09

Lešinari kao što je ovaj hvataju ljude kad su najranjiviji, prodaju im lažnu nadu, i uskraćuju im ono malo nade koju im konvencionalna medicina nudi.


da ali ljudi su rtarded po prirodi, da su im u bolnici trazili 5000 eura da im lece tog bolesnog zavristali bi na sav glas da su to lopovi i da samo traze mito i nikad im ne bi dali, kao sto su Rosu izbrojali bez problema. i jos su bili srecni kako su dobro prosli.

a u bolnici bi bar deo od tih para ulozili da pronadju bolji lek ili za negu tog coveka ako nista, a Roso je pomocu tih para samo okupljao jos vise budala za sebe. da su dali te pare u bolnice ko zna sta je moglo da se desi, ne kazem da bi ih izlecili ali bi sigurno imalo mnogostruko vise efekta nego ih dati dr. Rosu za drvenu kutiju i 2 CDa.

Edited by misko1, 15 August 2009 - 10:11.


#6 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 15 August 2009 - 11:18

Takodje sam imao slučaj lakovernih u sopstvenoj porodici kad se onaj Roso baškario po televizijama, sva sreća samo što ta lakovernost nije imala finansijske implikacije. Jučerašnja vest je primljena sa čuđenjem :ph34r:
Ali, nije samo to... Pre svega nedelju-dve u Novom Sadu je gostovao Hira Ratan Manek i održao predavanje o svojoj "Solarnoj jogi"na novosadskom Univerzitetu! U medijima (javnom servisu!) mu je dat popriličan publicitet i sve me to izluđuje, pošto sam mislio da je vreme Kleopatri i Tarota prošlo njihovim ukidanjem na televizijama. Kad ono cvrc - samo su celoj priči dali malo "medicinskiju" dimenziju i eto ih i dalje živi i zdravi, baškare se i pelješe narod preko televizije, šišaju ovce koje su za šišanje. Teme su različite, likovi pitoreskni, jedan leči rak frekvencijama, drugi četrnaest godina nije jeo ništa osim fotona i slična sranja.
Ne mislim da će šarlatanstvo ikad izumreti, ali smatram da je dužnost medija da se protiv njih bore, a ne da ih popularišu. Ako neće milom, neka ih preosvešteni vladika Porfirije iz RRA najuri zbog jeresi, i dont give a damn...
Youtube Video ->Original Video


#7 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 15 August 2009 - 12:22

Takodje sam imao slučaj lakovernih u sopstvenoj porodici kad se onaj Roso baškario po televizijama, sva sreća samo što ta lakovernost nije imala finansijske implikacije. Jučerašnja vest je primljena sa čuđenjem :ph34r:
Ali, nije samo to... Pre svega nedelju-dve u Novom Sadu je gostovao Hira Ratan Manek i održao predavanje o svojoj "Solarnoj jogi"na novosadskom Univerzitetu! U medijima (javnom servisu!) mu je dat popriličan publicitet i sve me to izluđuje, pošto sam mislio da je vreme Kleopatri i Tarota prošlo njihovim ukidanjem na televizijama. Kad ono cvrc - samo su celoj priči dali malo "medicinskiju" dimenziju i eto ih i dalje živi i zdravi, baškare se i pelješe narod preko televizije, šišaju ovce koje su za šišanje. Teme su različite, likovi pitoreskni, jedan leči rak frekvencijama, drugi četrnaest godina nije jeo ništa osim fotona i slična sranja.
Ne mislim da će šarlatanstvo ikad izumreti, ali smatram da je dužnost medija da se protiv njih bore, a ne da ih popularišu. Ako neće milom, neka ih preosvešteni vladika Porfirije iz RRA najuri zbog jeresi, i dont give a damn...

Još je tragičnije što ih fakultet pušta da u njegovim prostorijama održe "predavanje". Mislim, ako je i do para od zakupnine - mnogo je. Svojevremeno su i na FTN-u gostovali "alternativni istoričari" uz podršku pojedinih profesora, što je prilično tužno i jadno. Na Mašincu u BGD-u Dveri počešće imaju "predavanja", pretpostavljam da Nomokanon i Sveti Justin operišu na Pravnom... Zanimljivo je kako bi nešto u organizaciji Kvirije ili GSA naišlo na loš prijem - "kvari ugled Univerziteta" al zato ovakve travestije ne smetaju nikome. Nivo obrazovanja nažalost ne utiče na stepen zatucanosti....

#8 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 15 August 2009 - 13:44

Prvo, u 90% slučajeva ti ljudi su već odstranjeni iz genetskog poola, i bez pomoći modernih šamana i prodavaca magle.

Ne mora da znaci, mnoge ozbiljne bolesti se danas vrlo uspesno lece i daje se sansa obolelima da nastave koliko-toliko normalan zivot. Drugo, ima onih koji bi regularnim medicinskim tretmanom podigli visoko svoje sanse za prezivljavanje ali oni izaberu likove poput navedenog umesto konvencionalne medicine i time sebi potpisu umrlicu. I trece, period od pocetka bolesti do njene terminalne faze ume cesto da potraje mnogo godina i dobar deo bolesnika se resi da se razmnozi faced with imminent death - sarlatani i nadrilekari dodju odlicni katalizatori za ubrzanje tog procesa tako da mnogi ne uspeju u svom naumu da ostave tupavo potomstvo. Dakle, u sva tri slucaja, doticni prevaranti dodju kao natural gene pool cleaning mechanism, and I congratulate them.

Drugo i bitnije, ljudi koji boluju od neizlečivih bolesti su obično na ivici očaja, i spremni da poveruju u raznorazne gluposti na koje se inače ne bi ni osvrnuli da nisu u takvoj situaciji. Dakle, ne mogu da sudim prestrogo o žrtvama.

E suza mi suzu stize. Ne mozes glupost pravdati ocajem. Evo, zamisli da ti obolis od tumora na recimo pankreasu (pu-pu daleko bilo, al' cisto kao hipoteticki konstrukt), i doktori ti daju mesec dana zivota; onda se ja pojavim i kazem da for mere price of 5000€ mozes da batalis citostatike, hemoterapije i sve ostalo sto normalna medicina moze da ponudi, i umesto toga da te ja izlecim bioenergijom. Bi li pristao? Ustvari, da li bi ti ikada pristao da te leci neko ko nema apsolutno nikakvog kredibiliteta iza sebe, cisto onako verujuci mu na `casnu partijsku`? Uostalom, zasto bi doticni sarlatan uzimao od tebe 5000€ kad bi mogao preko noci da postane najbogatiji covek na svetu da je doista otkrio lek za bilo koji rak, i pritom da dobije i Nobelovu nagradu? Kako to da magicne lekove za sve i svasta uglavnom prodaju ljudi koji izgledaju kao da su juce sisli sa planine i koji jedva da znaju da sklope prostoprosirenu recenicu, a iste uglavnom sklapaju citirajuci reci iz Vujaklije (cesto totalno out of place) da ispadnu pametniji? Kako to da cak i kad neko nije siguran da l' je neko drugi sarlatan ne pita nekog pametnijeg od sebe da l' ima nekog smisla u onome sto prevaranti trabunjaju?

Retke su bolesti koje napadaju kognitivni sistem, samim tim to sto si bolestan ne opravdava nedostatak razmisljanja. Jedini slucaj kad bih doista kaznjavao doticne sarlatane je kada isti varaju osobe koje boluju od neke mentalne bolesti koja utice na kognitivni sistem. Ostali od sarlatana dobiju bas ono sto su zasluzili.

Lešinari kao što je ovaj hvataju ljude kad su najranjiviji, prodaju im lažnu nadu, i uskraćuju im ono malo nade koju im konvencionalna medicina nudi.

Vecina ljudi zato i daje njima pare - da kupe laznu nadu. Ko smo mi da uskratimo onima koji bi da posmatraju zivot kroz ruzicaste naocare - da to i cine? Jok bre, veliko hvala onima koji koriste usluge vec navedenih `zanatlija` poput astrologa, homeopaticara i svestenika - time indirektno pomazu evoluciji coveka. Izgleda da je to jedini nacin kojim doticne jedinke doprinose drustvu...

Edited by incognito, 15 August 2009 - 13:47.


#9 sima2000

sima2000
  • Members
  • 20 posts

Posted 15 August 2009 - 14:11

Ne mislim da će šarlatanstvo ikad izumreti, ali smatram da je dužnost medija da se protiv njih bore, a ne da ih popularišu. Ako neće milom, neka ih preosvešteni vladika Porfirije iz RRA najuri zbog jeresi, i dont give a damn...


Šta možeš očekivati od TV Kopernikus ili TV Panonija kad se po sred B92-ojke šarlatani reklamiraju već mesecima:

Zdravlje i energija
Zašto se lečiti homeopatski
Šta je klasična homeopatija
Kvantna medicina je nova naučna grana
Ayurveda – harmonija duha i tela

Sve ključne reči su tu: celovit pristup, biomagnetizam, kvanti, biofotoni, anštajnova teorija, zdrave i bolesne vibracije, biofidbek, "Svest je energija, a energija je zasnovana na kvantumu i u stalnoj je promeni", tu i tamo se i Tesla provlači, kvantna koherencija, koherentno EM polje, vibratorni potencijal, bioelektrična energija i t.d.

Uzmeš sad ove ključne reči, poređaš ih nasumice, dodaš malo zdravorazumskih saveta da se treba baviti sportom i jesti zdravo, zakupiš termin na TV (ili stranicu na B92) i ceo svet je tvoj. Samo ti fali ordinacija i ljudi ima da navale ko blesavi.

Jedina greška Nenada Rosa je u tome što je bodibilder, a ne lekar. Da je kojim slučajem završio za lekara, mogao bi da se bavi "alternativnom" medicinom do kraja života i na miru troši milione - niko mu reč ne bi rekao.

Uzmite recimo aparat koji se zove QXCI/SCIO - biorezonantni biofidbek antistres sistem. Dr Žanka Četojević aparat i svoju privatnu ordinaciju reklamira na B92 (link). Nenad Roso je isti takav aparat svojeručno napravio - što da daje pare za neku američku glupost koja ničemu ne služi, kad može to sam da sklepa kod stolara ..

Proguglajte malo.. Ako vas mrzi evo ja ću umesto vas: "The QXCI made the bold step of taking into the realm of computerized medical diagnostics a process that was previously only applied in oracles and divination systems like the Tarot or I Ching." :ph34r:)))

Znači dr Žanka leči tarot kartama? Doduše modernizovanom verzijom, ali princip rada je potpuno isti :)

Tragikomično je kad se doktori koji su učili fiziku u prvom semestru (držao sam mnogima časove - jedva su uspevali da poloze tu bedu od gradiva) dohvate elektomagnetizma, Anštajna i Šredingera..

Dakle da zaključim. Svašta može da bude lek. I brusnica i joga i akupukntura i homeopatija. Ne može se bolesnom čoveku zabraniti sve da proba.
Ali da bi se nešto prodavalo, da bi se neko time bavio, da bi moglo da se reklamira na TV-u mora da prođe naučnu verifikaciju. Znači dve grupe pacijenata, jedna se leči tim lekom koji se ispituje, a druga kontrolna grupa pije vodicu. Onda se statistički uporede rezultati. Ako je stopa izlečenja statistički značajno veća kod lečenih pacijenata u odnosu na kontrolnu grupu onda se lek priznaje.

Nikada ni jedan lek, procedura ili terapija koju propagira alternativna medicina nije prošao ovakvu verifikaciju. Zato se i zove alternativna, jer predstavlja alternativu zdravom razumu.

Pogledajte sada sledeću vest:


Dozvole za alternativnu medicinu
1. oktobar 2008. | 00:59 | Izvor: B92
Beograd -- Prve ordinacije koje su dobile dozvole za bavljenje tradicionalnom medicinom u Srbiji su one u kojima se obavlja akupunktura, hiropraktika i homeopatija.

U Ministarstvu zdravlja podsećaju da će u narednih godinu i po dana svi koji žele da se bave priznatim tradicionalnim metodama, među kojima su i fitoterapija, kvantna medicina i makrobiotika morati za to da dobiju i dozvolu.


Šta ovo znači? postoje neki šarlatani kojima će biti dozvoljen rad? Država će određivati koji prevaranti idu u zatvor a koji mogu slobodno da praktikuju? Po kom kriterijumu će ovo biti urađeno?
Možda će biti data dozvola samo onima koji se bave tradicionalnim prevarama - svi novo pečeni prevaranti će u zatvor? Ali otkud sad kvantna medicina u tradicionalnom društvu kad je izmišljena pre 20 godina?
Ništa mi u ovoj vesti nije jasno, samo vidim da nam Nenada Rosa neće u budućnosti zafaliti..

Edited by sima2000, 15 August 2009 - 14:18.


#10 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 15 August 2009 - 15:09

Ne mora da znaci, mnoge ozbiljne bolesti se danas vrlo uspesno lece i daje se sansa obolelima da nastave koliko-toliko normalan zivot. Drugo, ima onih koji bi regularnim medicinskim tretmanom podigli visoko svoje sanse za prezivljavanje ali oni izaberu likove poput navedenog umesto konvencionalne medicine i time sebi potpisu umrlicu. I trece, period od pocetka bolesti do njene terminalne faze ume cesto da potraje mnogo godina i dobar deo bolesnika se resi da se razmnozi faced with imminent death -


Ma OK, mogli bi da preživljavaju još neko vreme, ali da li bi stvarno mogli da se razmnožavaju? Ne znam koliko su ljudi na hemoterapiji voljni da rade na osnivanju porodice i svoje genetske zaostavštine... a još manje znam koliko su za to psihofizički sposobni.

Ali neka si i tu u pravu, i neka nadrilekari vrše važnu evolutivnu funkciju odstranjujući budale pre vremena - ipak im to ne opravdavam. Jedna stvar je tolerisati ljude koji preko internet scams šišaju ovce, a sasvim druga tolerisati parazitski šljam koji se hrani na bolesnim i očajnim ljudima. Neka su i društveno korisni (a nisu), ja bih ih ipak redom streljao po kratkom postupku.

E suza mi suzu stize. Ne mozes glupost pravdati ocajem. Evo, zamisli da ti obolis od tumora


Ne možeš pravdati ali možeš objasniti. I, konsekventno, možeš se uzdržati od tih knee-jerk reakcija tipa "tako im i treba". OK, ja sam tu pristrasan jer sam imao priliku da vidim kako se pogube inače potpuno razumni ljudi kad im neko blizak dobije takvu dijagnozu... kako su spremni da se uhvate za svaku slamku, makar je nudio najočigledniji šarlatan. Takve situacije menjaju ljudsko rasuđivanje drastično, i nije OK na osnovu toga zaključivati da oni nose defektne gene.

Edit: Tu naravno ne ubrajam ljude kojima se ponudi realistična mogućnost izlečenja konvencionalnom metodom, ali oni ipak izaberu klovna koji im leči rak stimulišući dehidriranu DNK muzikom sa portable CD plejera. Ti nek pocrkaju slobodno.

Edited by The Ugliest Weenie, 15 August 2009 - 15:25.


#11 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 15 August 2009 - 15:23

Sve ključne reči su tu: celovit pristup, biomagnetizam, kvanti, biofotoni, anštajnova teorija, zdrave i bolesne vibracije, biofidbek, "Svest je energija, a energija je zasnovana na kvantumu i u stalnoj je promeni", tu i tamo se i Tesla provlači, kvantna koherencija, koherentno EM polje, vibratorni potencijal, bioelektrična energija i t.d.

Uzmeš sad ove ključne reči, poređaš ih nasumice, dodaš malo zdravorazumskih saveta da se treba baviti sportom i jesti zdravo, zakupiš termin na TV (ili stranicu na B92) i ceo svet je tvoj. Samo ti fali ordinacija i ljudi ima da navale ko blesavi.

Jedina greška Nenada Rosa je u tome što je bodibilder, a ne lekar. Da je kojim slučajem završio za lekara, mogao bi da se bavi "alternativnom" medicinom do kraja života i na miru troši milione - niko mu reč ne bi rekao.


Kažu da je Roso završio na nekoj neimenovanoj USA instituciji za ortomolekularnog biologa... što zvuči medically fancy ali u stvari znači "alternativni dijetetičar". To je skoro pa lekar :ph34r:

Generalno nisam sklon tim opštim zabranama i olakim kvalifikacijama nečega što nosi tag "alternativno" kao lopovluk, šarlatanstvo, itd. Zabranjivati da ljudi otvaraju salone za akupunkturu i akupresuru u XXI veku je van pameti, ayurveda je u Indiji potpuno legalna i priznata grana medicine, itd. Samo im lupiš neku caveat emptor etiketu, i vozi. Ako ljudi mogu da se bogate prodajući cigarete samo zato što stave nalepnicu tipa "ovo vas ubija", onda neka na sličan način posluju i alt-medicinari...

#12 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 15 August 2009 - 16:06

Šta možeš očekivati od TV Kopernikus ili TV Panonija kad se po sred B92-ojke šarlatani reklamiraju već mesecima:

Ih, da je samo to... Evo jos `interesantnih` afirmativnih clanaka:

Najveća tajna Feng Shuija: lokacija
Medved, klopka, lovac i Bog
Ima li Boga?
Homeopatija
Deepak Chopra - Spiritualni guru poznatih
Lečenje ljubavlju
Nova energija doma
Joga i stres
Zašto yoga a ne fitnes
Holistička lepota
Snaga misli
Svara Joga - nauka o kosmičkom ritmu
Zdravlje na dlanu
U odbranu astrologije...

itd. itd. :ph34r:
Ja zato na sekciju `Zivot` b92.net sajta ne zalazim ni u ludilu. Ono je `Trece Oko` u malom...


Ma OK, mogli bi da preživljavaju još neko vreme, ali da li bi stvarno mogli da se razmnožavaju? Ne znam koliko su ljudi na hemoterapiji voljni da rade na osnivanju porodice i svoje genetske zaostavštine...

Nije tu samo u pitanju kancer, ima jos mnogo drugih bolesti koje ljudi `lece` kod nadrilekara a koje im ne smetaju da se razmnoze.

Ali neka si i tu u pravu, i neka nadrilekari vrše važnu evolutivnu funkciju odstranjujući budale pre vremena - ipak im to ne opravdavam. Jedna stvar je tolerisati ljude koji preko internet scams šišaju ovce, a sasvim druga tolerisati parazitski šljam koji se hrani na bolesnim i očajnim ljudima. Neka su i društveno korisni (a nisu), ja bih ih ipak redom streljao po kratkom postupku.

A koja je razlika izmedju njih i internet scamer-a? To sto musterije prvih zavrse u vecnim lovistima? Pa zar mislis da nema dobrani broj ljudi koji su izvrsili samoubistvo nakon sto su ih internet scameri ojadili? Budale stradaju uvek, i u svakom slucaju, i ne treba im pomagati niti ih stiti od samih sebe. In the interest of us all as species...

Ne možeš pravdati ali možeš objasniti. I, konsekventno, možeš se uzdržati od tih knee-jerk reakcija tipa "tako im i treba". OK, ja sam tu pristrasan jer sam imao priliku da vidim kako se pogube inače potpuno razumni ljudi kad im neko blizak dobije takvu dijagnozu... kako su spremni da se uhvate za svaku slamku, makar je nudio najočigledniji šarlatan. Takve situacije menjaju ljudsko rasuđivanje drastično, i nije OK na osnovu toga zaključivati da oni nose defektne gene.

Pa onda bih i ja trebalo da budem pristrasan obzirom da, koliko me drzi secanje, dok je moj cale umirao od kancera moji su bacali silne pare na nekakve travare i ostale prevarante. Steta sto sam tad imao samo 9 godina pa nisam ponajbolje razumeo sta se desava a nisam mogao ni kolektivno da im podelim samare. Imam utisak da je na to uticala moja tetka koja je pre samo godinu dana pokusala da mi nametne nekakvu `srebrnu vodicu` kao soluciju za gljivice koje su mi se bile pojavile na shaci (inace, as a side note, zena zavrsila fizicku hemiju pa ne znam kako moze homeopatiju da opravda sama sebi no to je skroz druga prica). Logicno, oterao sam je u tri lepe i objasnio joj kakva je to prevara, na sta se zena smrtno uvredila. Incidently enough, nikad nije imala dece pa cenim da je no damage done sto se tice ljudskoga genoma. Glupost je glupost, necu da je ignorisem zato sto postoji i u mojoj porodici. Ako i ne nose defektne gene, nose defektni mentalni proces, koji mogu da prenesu na potomstvo i time ga efektivno ucine tupavim, i smatram zlocinom prema homo sapiensu kao vrsti omogucavajuci (uprkos prirodi) takvima da svoje defektne gene ili mentalne procese sire dalje. Let the nature take care of itself.

Edit: Tu naravno ne ubrajam ljude kojima se ponudi realistična mogućnost izlečenja konvencionalnom metodom, ali oni ipak izaberu klovna koji im leči rak stimulišući dehidriranu DNK muzikom sa portable CD plejera. Ti nek pocrkaju slobodno.

A odakle ti podatak da vecina musterija sarlatana iz naslova topika nisu bas to - budale koje biraju klovnove da ih lece?

Edited by incognito, 15 August 2009 - 16:10.


#13 sima2000

sima2000
  • Members
  • 20 posts

Posted 15 August 2009 - 16:07

Ako ljudi mogu da se bogate prodajući cigarete samo zato što stave nalepnicu tipa "ovo vas ubija", onda neka na sličan način posluju i alt-medicinari...


Ovo sa cigarama mi je potpuno srušilo logiku :ph34r: Šta da kažem sem da si upravu.

Ne zalažem se ja baš toliko da se sve zabranjuje, ja bi samo voleo neki princip da postoji.
Ili hapsimo sve prevarante ili ih sve puštamo da rade. A ne ovako. Rosovi pacijenti će se samo preseliti kod najbližeg komšije šarlatana. Kod nekog od onih koji su se legalizovali kod Ministarstva.

Ali šta ćemo sa medijima? Zagovornici pušenja nemaju ni blizu toliki prostor i ne nailaze na sveopšte odobravanje kao ovi newage vračevi. Da nema kretenskih medija broj prevarenih bi bio daleko manji.

Pogledaj sada ovu kampanju protiv Nenada Rosa. Svi napadaju lik i delo. Atakuju na personu. Niko ne primećuje da iza svega toga stoji čitava škola mišljenja. Trust pseuonaučnih mozgova. Niko ne osporava metodu - kvantnu medicinu, ali su zato puni podsmeha na aparat koji je napravljen po toj istoj metodi.

#14 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 15 August 2009 - 16:17

Ne bih ja imao problem kad bi alternativni `medicinari` bili primorani da stave jasno vidljiv label na svaku njihovu reklamu, proizvod ili uslugu: Glupost ubija. Alternativna medicina ne pomaze a moze stetiti vama i ljudima u vasoj okolini. :ph34r:

#15 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 15 August 2009 - 17:59

A koja je razlika izmedju njih i internet scamer-a? To sto musterije prvih zavrse u vecnim lovistima? Pa zar mislis da nema dobrani broj ljudi koji su izvrsili samoubistvo nakon sto su ih internet scameri ojadili?


Razlika je što su jedni lakome budale kojima je zinulo dupe na laku zaradu, i onda kad in neko ojadi, mogu komotno da kažem "ko ih jebe"... a drugi su ljudi sa objektivnim problemom, možda inače inteligentni i pristojni, stavljeni u situaciju iz koje nema izlaza, i onda im neko nudi lažnu pomoć, pa mi je tu teško da ne saosećam bar malo sa njima.

U stvari, bitnija je razlika to što bih lovce u mutnom gonio samo i isključivo kad je zdravlje u pitanju, tačnije kad su lešinari koji specijalizuju "lečenje" neizlečivih bolesti u pitanju. Tu podvlačim liniju, sve ispod toga - neka ih, ovce treba šišati. Ali ovo mi je moralno neprihvatljivo.

Kažem, razumem i donekle delim tvoj stav, ali ipak ne mogu da tolerišem takve smradove. Pritom nikad nisam imao stvarnog dodira sa istima, niti neko iz moje porodice, ne nosim neki lični grudge...

A odakle ti podatak da vecina musterija sarlatana iz naslova topika nisu bas to - budale koje biraju klovnove da ih lece?


Ako jesu, srećno im bilo, ko ih jebe. Ali to ne opravdava govnara koji na njima parazitira, a ne opravdava ga ni navodna evolutivna uloga. U stvari, idealno bi bilo da neki Roso ojadi masu idiota, a onda ga se privede, pa zaplenjen profit kanališe u nešto društveno korisno, tipa da finansira medicinska istraživanja ili opskrbljava bolnice...