Jump to content


Photo
- - - - -

Da li je moguća revolucija?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
170 replies to this topic

#136 kostabednik

kostabednik
  • Members
  • 38 posts

Posted 22 May 2010 - 16:33

Revolucija!

Da!


Kada?


Gde?



#137 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 22 May 2010 - 18:10

evo da vam kaze, nece biti revolucije.
bice nekih pomaka, u smislu vracanja na selo i zdravom zivotu, posto ce se do bilo kakvog posla dolaziti sve teze.
ko zna zasto je to dobro.

#138 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 22 May 2010 - 18:49

Bojim se da ce neke revolucije ipak biti, na zalost, ne kod nas. U jucerashnjem Pescaniku je bilo reci bas o tome a povodom situacije u Grckoj i stavu Evrope prema Grvkoj drzavi unazad 200 godina.
Danas, na pijaci, pricam sa covekom od koga godinama kupujem krompir a na temu poskupljenja na tezgama i u shali on kaze kako se ne boji za sebe, ima zemlju i moze da prezivi "nego, sta ce biti sa vama gradjanima?" Odgovaram sa "ne brinem ni ja za sebe, ja cu kod vas u nadnicu", slatko smo se nasmejali a ja sam pomislila da bi bilo zgodno da se konacno raspitam kako se "moj"covek za krompir zove i gde zivi, zlu ne trebalo.

#139 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 May 2010 - 18:56

evo da vam kaze, nece biti revolucije.
bice nekih pomaka, u smislu vracanja na selo i zdravom zivotu, posto ce se do bilo kakvog posla dolaziti sve teze.
ko zna zasto je to dobro.


Dobro je jer će biti manje prodavaca magle.

#140 moksha

moksha
  • Members
  • 170 posts

Posted 22 May 2010 - 23:35

Moj predlog za revoluciju je evolucija svesti.Promenom sebe menjamo društvo,promenom svoje svesti menjamo kolektivnu svest društva.
Metod,naučno ispitan,a to je TEHNIKA TRANSCENDENTALNE MEDITACIJE,omogućava stabilan rast svesti pojedinca,a to deluje na celokupno društvo.

Pogledati temu HARMONIJA-stvaranje harmoničnog društva uz pomoć naučno dokazanih metoda
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=51818&st=0&start=0

Ovde se nalaze studije istrazivanja efekata ove metode na društvene zajednice
http://www.mum.edu/m_effect/summary_doj.html

Ovo su konkretne metode,koje daju potvrđene rezultate.Kolektivna meditacija=bolje društvo.

#141 pedja955

pedja955
  • Members
  • 168 posts

Posted 23 May 2010 - 07:41

Moj predlog za revoluciju je evolucija svesti.Promenom sebe menjamo društvo,promenom svoje svesti menjamo kolektivnu svest društva.
Metod,naučno ispitan,a to je TEHNIKA TRANSCENDENTALNE MEDITACIJE,omogućava stabilan rast svesti pojedinca,a to deluje na celokupno društvo.

Pogledati temu HARMONIJA-stvaranje harmoničnog društva uz pomoć naučno dokazanih metoda
http://forum.b92.net/index.php?showtopic=51818&st=0&start=0

Ovde se nalaze studije istrazivanja efekata ove metode na društvene zajednice
http://www.mum.edu/m_effect/summary_doj.html

Ovo su konkretne metode,koje daju potvrđene rezultate.Kolektivna meditacija=bolje društvo.


Znači, da svi sednemo, skrstimo ruke i noge, uđemo u trans i sve će biti OK :ph34r: :) :D !
Akcija, samo akcija i stalno buđenje svesti naroda, svuda i uvek, može doneti rezultate.

#142 moksha

moksha
  • Members
  • 170 posts

Posted 23 May 2010 - 14:39

Znači, da svi sednemo, skrstimo ruke i noge, uđemo u trans i sve će biti OK :ph34r: :) :D !
Akcija, samo akcija i stalno buđenje svesti naroda, svuda i uvek, može doneti rezultate.


Ne treba svi da skrste noge i ruke,već vrlo mali broj ljudi u odnosu na celokupnu populaciju,za Srbiju oko 300-400 ljudi,treba redovno,zajedno,na jednom mestu da praktikuje ove tehnike,Transcendentalnu meditaciju i Sidi tehnike.To ne znači da će od Srbije nastati zemlja dembelija,ali će doći do sociološki merljivih pomaka na bolje(manje kriminala,saobraćajnih udesa,nasilja,prijema u bolnice itd.).Postoje ozbiljna istrazivanja ove pojave,a to se moze videti na ranije preporučenim linkovima.
Bilo bi svakako bolje,efekat bi bio dublji i širi,ako bi veći broj ljudi praktikovao TM,kod svoje kuće.Meditacija nije postupak koji se obavlja ceo dan,već 2 puta po 20 minuta.Zahvaljujući meditaciji,naš nervni sistem se odmara i spreman je za efikasnu aktivnost.
Ne zagovaram pasivnost i beg od realnosti,već mentalnu tehniku koja deluje pozitivno na sve aspekte ličnosti i društvo.Najbolja priprema se neku aktivnost je odmor,npr.ako odemo neispavani i umorni na ispit naš um je trom i nekoncentrisan,tako da ćemo biti onemogućeni da u punom obimu odgovorimo,iako smo naučili gradivo.Meditacija upravo omogućava,dubok odmor i pripremu za aktivnost,ali ona ne zamenjuje spavanje.

Ako zelimo da odapnemo strelu,moramo povući tetivu luka unazad i iz tog stanja mirovanja,nakon otpuštanja,ona kreće silovito ka svom cilju.Ako zelimo da ostvarimo neki zadatak dobro je povući svoj duh u mirno,meditativno stanje,nakon čega je on odmoran i spreman za ostvarenje cilja.

Dakle,ne samo meditacija,nego i meditacija i aktivnost.

Ovakva kombinacija,donosi prave i dugotrajne rezultate i onda će doći do "buđenja svesti naroda".Inače će doći do nagomilavanja problema,napetosti u pojedinačnim zivotima i zbog toga do porasta netolerancije i nasilja na svim nivoima zajednice,a to često dovodi do krvavih raspleta.Svaka odgovorna vlada,ako zeli dobro svom narodu,treba uz pomoć ovog znanja da smanji nivo pojedinačnog i kolektivnog stresa.Tada će i njene aktivnosti i mere biti efikasne,jer vlada je samo odraz kolektivne svesti naroda.

Edited by moksha, 23 May 2010 - 14:42.


#143 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 24 May 2010 - 16:06

Na zalost, realne sanse za bilo kakvu revoluciju ne postoji. Razlog je jednostavan. Nema ko da je povede. Jednostavno mi se nalazimo u vrtlogu gde se na vlasti redovno smenjuju Kurta i Murta pod maskom demokratije. Sustina je da je ovo u stvari jedan totalitarni rezim jedne partije razclanjene u frakcije ( demokrate , socijalisti, narodnjaci, naprednjaci , penzioneri i svi drugi...) , gde se akteri smenjuju po isteku mandata, eventualno ubacujuci u igru neke nove "eksperte ", da se vlasi ne dosete. Jednostavno i pored sve bede i lopovluka i totalnog nemorala i javasluka , ne postoji neka realna snaga koja bi tu revoluciju povela. Osiromasena i gladna masa se zglupljuje i zamajava kroz TV ispiranjem mozgova reality Velikom Bracom i Farmama , zacinjenu Grand turbo rke koke "muzikom " , kao i najvecim reality shouom -Narodnom Skupstinom. Sistem iz 90ih je veoma slican.. Samo su nam 90ih servirali umesto VB i farme, juznoamericke serije. Muzika je uglavnom ostala ista..- Obrade muzike sa radio Teherana... "Princip je isti sve su ostalo nijanse"...

Zapadu ovaj privid demokratije odgovara jer nema izgleda za novim ratovima . U EU ako i uopste i udjemo, jedan dan , bicemo tamo poslednja rupa na svirali ( u drustvu ce nam biti i BiH , CG, Makedonija, Albanija, Kosovo u nekom obliku, a verovatno i Hrvatska) gde posle svih desavanja u Grckoj, a poznajuci nas lopovski mentalitet , u evro zonu nema sanse da udjemo.

Tako da za nekom revolucijom jednostavno nema sanse. Nama bi najbolje bilo ono iz vica o albaniji iz 80ih gde kaze...
" - Kako da zivimo bolje ? - pita jedan Albanac.
- Sta mislis da objavimo rat Americi , pa nas oni pobede i okupiraju pa moraju da nas izdrzavaju?- odgovori drugi pitanjem.
- Jel a nisi mislio na to sta ce biti ako mi pobedimo ? - Priupita prvi Albanac.. :ph34r: "

#144 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 25 May 2010 - 09:36

Hm.
Mozda je dobro da mi tvrdimo kako nema ko da povede revoluciju? Mislim... revolucija bi trebalo da iznedri nekog lidera iz anonimnosti (mozda nekog sa ovogo foruma), ne verujem da revoluciju pripremaju aktuelni politicari, zar ne? :ph34r:

Dalje:
Devedesetih je postojala polarizovana politicka scena, jedni su krvili na druge i svaka medjusobna saradnja (iako je toga mozda bilo mnogo vise nego sto mi znamo) je tumacena kao izdaja i skandal.
Sada, bez obzira na prividne razlike, svi su jedna ekipa, jako dobro se razumeju i saradjuju. Nikom se ne isplati da menja postojece sisteme, jer svi lepo zaradjuju od naroda. Dakle, POLITICKI nema sanse da se nesto promeni. Otud potreba za NARODOM.

Revoluciju ne prizivam kao "neophodnu politicku i drustvenu radikalnu promenu" sto ona svakako jeste... revoluciju prizivam kao dokaz da smo zivi, kao upliv zivotne energije u mene kao pojedinca i u Srbiju kao drustvo. Ako se ne desi, U OVIM OCAJNIM USLOVIMA (!!!), mogu, poput doktora, da proglasim Srbiju mrtvom.
Ono sto je lose, jeste da je ceo svet zapao u apatiju. Svestan toga, tesko mi je da se trgnem, kamoli nekom ko nije svestan.
Muka.

#145 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 25 May 2010 - 09:39

I da, zaboravio sam da kazem.
TM bih ipak odbacio kao resenje.
Nije nista licno, ali...

#146 moksha

moksha
  • Members
  • 170 posts

Posted 25 May 2010 - 18:22

I da, zaboravio sam da kazem.
TM bih ipak odbacio kao resenje.
Nije nista licno, ali...


Zašto smatraš da TM ne moze da pomogne u rešavanju problema?
Da li smatraš da su naučni rezultati efekata ove tehnike neistiniti,namešteni?
Da li treba čekati da se stvore napeti društveni uslovi koji će pokrenuti mase,iz koje će se iznedriti grupa koja će nas povesti u svetliju budućnost?
Gotovo uvek revolucija je izneverila očekivanja.Velike su šanse da će svaka buduća revolucija,završiti neslavno.
TM je naučan metod promene pravca ka harmoničnom društvu.Treba zaboraviti na prevaziđene društveno političke prakse koje daju polovične rezultate,iako se ulaze velika nada i energija.
Ovo(TM) je vrlo konkretan postupak,koji ne zahteva ni veliko ljudstvo,ni materijane rezurse.
Vrlo lako,elegantno.
I da ponovim i MEDITACIJA i ISPRAVNA AKCIJA.

#147 pedja955

pedja955
  • Members
  • 168 posts

Posted 26 May 2010 - 10:14

I da ponovim i MEDITACIJA i ISPRAVNA AKCIJA.


Šta je ISPRAVNA AKCIJA?
Pa imali smo je 6. oktobra (sve po zakonu i legalno), pa su gadovi ostali tamo gde jesu, samo još bogatiji i osioniji, i piju nam krv na svakom koraku, umesto da budu smešteni na istorijsko smetlište gde im je po zasluzi i mesto! :ph34r: :)

#148 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 26 May 2010 - 10:41

Šta je ISPRAVNA AKCIJA?
Pa imali smo je 6. oktobra (sve po zakonu i legalno), pa su gadovi ostali tamo gde jesu, samo još bogatiji i osioniji, i piju nam krv na svakom koraku, umesto da budu smešteni na istorijsko smetlište gde im je po zasluzi i mesto! :ph34r: :)


E,nema više smetlišta, pa ni istorijskog, sad se sve reciklira, pa i to od pre petog oktobra.

#149 pedja955

pedja955
  • Members
  • 168 posts

Posted 26 May 2010 - 11:52

E,nema više smetlišta, pa ni istorijskog, sad se sve reciklira, pa i to od pre petog oktobra.


Hm. Samo da smo pravilno sproveli tu reciklažu, sada bi bilo bolje. :)
Znači, da smo lepo sortirali (odvojili žito od kukolja), pa tako sortirano samleli i pretopili i dobili novu sirovinu, nekorisno prekrili debelim slojem zemlje (radi sprečavanja zagadjenja), mi smo dozvolili da nam u korisnu sirovinu uđe đubre i tako sve pokvari! :ph34r:

#150 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 26 May 2010 - 21:53

Mislim da je ovaj 5 oktobar (4-5 meseci od danas) dobra prilika (10 godina je proslo) za KRUUUUPNE gradjanse mirne i tihe demonstracije nezadovoljstva.
S obzirom da je DS "Stranka Onih Kojima Je Dobro", a G17 "Stranka Onih Kojima Je Bas Dobro", a posto je jednih i drugih relativno malo, mislim da BG moze da doceka milionce na ulicama.
Ako se iz tih gandijevskih protesta izrodi prava revolucija, ne bih imao nista protiv.