Jump to content


Photo
- - - - -

Bošnjaci Sandžaka zatražili autonomiju i pravo na bosanski jezik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
288 replies to this topic

#76 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 02 July 2009 - 10:43

Izgleda da ni tebi nema pomoći. :ph34r:


nemam pojma o cem' zboris.

#77 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 02 July 2009 - 10:52

nemam pojma o cem' zboris.

Izvinjam se što sam bio nejasan.

Koji su to razlozi koji kvalifikuju Jevreje, a diskvalifikuju Rome ?
Ja ne mogu da se setim nijednog.


Mozda zivis u nekom drugom svijetu ... onda ti nema pomoci



#78 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 02 July 2009 - 11:04

Covjek poredi politicko/ekonomsku moc jevreja i roma....hahahhah hajde skini mi se sa vrata

#79 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 02 July 2009 - 11:06

karadoz, el' si ti to sprdas s gradjanskom drzavom BiH [pa s tim u vezi i sam sa sobom, kao gradjanin iste] ili je nesto sasvim drugo po srijedi?


Pravila igre u BiH su odredjena Daytonom.. prvi koji ne dozvoljavaju izmmjene Daytona su Srbi u BiH .. milsim da bi se njima trebalo uputiti pitanje.. najlaksi nacin Miloradu Dodiku KONTAKT

#80 maara

maara
  • Members
  • 1,465 posts

Posted 02 July 2009 - 11:11

Covjek poredi politicko/ekonomsku moc jevreja i roma....hahahhah hajde skini mi se sa vrata


Idući tvojom logikom, ostvarivanje prava nacionalnih manjina u Srbiji bi trebala da zavise od ekonomske i političke moći moći pripadnika tih nacionalnih manjina.
Ja se sa tim duboko ne slažem, i smatram da Romi, Mađari, Bošnjaci, Albanci, Hrvati i ostali pripadnici manjina trebaju da imaju jednaka prava, koja su garantovana raznim evropskim propisima.

#81 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 02 July 2009 - 11:27

Idući tvojom logikom, ostvarivanje prava nacionalnih manjina u Srbiji bi trebala da zavise od ekonomske i političke moći moći pripadnika tih nacionalnih manjina.
Ja se sa tim duboko ne slažem, i smatram da Romi, Mađari, Bošnjaci, Albanci, Hrvati i ostali pripadnici manjina trebaju da imaju jednaka prava, koja su garantovana raznim evropskim propisima.



Vidis izmedju TREBALO BI i IMAJU velika je razlika

#82 IVANN

IVANN
  • Banned
  • 269 posts

Posted 03 July 2009 - 18:44

Kako bi izgledao prevod teksta?
Dva puta jedno isto?
Dokle sa budalastinama i izmisljavanju nepostojecih jezika?

#83 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 03 July 2009 - 18:56

Kako bi izgledao prevod teksta?
Dva puta jedno isto?
Dokle sa budalastinama i izmisljavanju nepostojecih jezika?


Kakho bi izghledao prijevhod ovogha tehksta?
Eto tako, selam alejkum.

#84 autonomasch

autonomasch
  • Members
  • 6 posts

Posted 05 September 2010 - 07:16

Bosnjaci nisu manjina, nego narod :)

Novi Pazar, Sandzak- demonstracije 04.09.2010

#85 mrskoje

mrskoje
  • Members
  • 163 posts

Posted 05 September 2010 - 10:51

Zar ne mogu Bošnjaci u raškoj oblasti biti narod pored toga što se vode kao nacionalna manjina?? Kakva je razlika u pravima Mađara kojih ima otprilike isto kao i Bošnjaka + onih koji se izjašnjavaju Muslimanima (većinom izvan raške oblasti)?? Zar Mađari nisu mađarski narod, kao i Bošnjaci bošnjački??? Neko bi trebao dati koju lekciju iz srpskog jezika muftiji i co. .

#86 Tutankamon

Tutankamon
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 05 September 2010 - 11:39

Ma misli se na konstitutivni narod...by the way "okupirana teritorija" :)

#87 mrskoje

mrskoje
  • Members
  • 163 posts

Posted 05 September 2010 - 11:54

Ma misli se na konstitutivni narod...by the way "okupirana teritorija" :)

Bošnjaka u raškoj oblasti ima najviše 200 000, u Srbiji ukupno 7,5 miliona stanovnika, znači udio u stanovništvu iznosi nekih 2,5-2,7%. Gdje to postoji konstitutivan narod sa 2.5% udejal u ukupno stanovništvu??. Kako recimo Mađarima kojih ima malo više od Bošnjaka ne smeta biti nacionalna manjina, dok njima (odnosno Muftiji i pristalicama) smeta??

Edited by mrskoje, 05 September 2010 - 11:55.


#88 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 September 2010 - 11:55

Muftija kasni par decenija. Uz sadasnji ustav Srbije mu te akrobacije s narodima i narodnostima ne vrede. Bolje mu je da se pozove na brutalnost policije. Na snimku RTS se lepo vidi kako koriste kacige i sprecavaju mirne demonstrante da im porazbijaju glave. Stvarno nema smisla.

#89 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 September 2010 - 12:07

Znash kako Vili. To tjeranje principa na onim divljim prostorima uvijek nekog dodje glave. A po obicaju obje strane su ''u pravu''. Kad padnu mrtve glave, onda je vec kasno. To je vec toliko puta vidjeno. Treba nastojati smiriti tenzije, a ne ih podgrijavati.

#90 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 05 September 2010 - 12:38

Znash kako Vili. To tjeranje principa na onim divljim prostorima uvijek nekog dodje glave. A po obicaju obje strane su ''u pravu''. Kad padnu mrtve glave, onda je vec kasno. To je vec toliko puta vidjeno. Treba nastojati smiriti tenzije, a ne ih podgrijavati.


Naravno da treba. Samo nisam odolela da budem ironicna. Secam se te iste policije kad je hapsila ljude zbog nosenja bedza ili majice. Ko im je kriv, kad nisu bili narod :) .

Svake demonstracije u sebi nose dozu nasilja. Da ljudi nisu zbog neceg ljuti, ne bi ni demonstrirali. S te strane mi je u redu upotreba jaja, paradajza, pa i poneke omanje kamenice. Policija mora da se uzdrzi, i tu takodje nema spora.
Ono sto mi na snimku koji sam videla ekstremno smeta je obracanje muftije policiji. Ako bi neko trebao da smiruje, to je on. Medjutim, cini mi se da taj ne bi imao nista protiv poneke mrtve glave, i to bas medju ljudima ciji protest predvodi. Zaista nemam reci -_- .