Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanje u vezi stedljivih sijalica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 svracak

svracak
  • Banned
  • 290 posts

Posted 30 June 2009 - 20:03

Sad sam stavio jednu na mesto gde je racunar, ali ubija bela svetlost u pojam. Ima li na trzistu stedljivih sijalica sa zutom bojom ili vredi uzeti marker ili kakav flomaster da se to pozuti, ne ide ovako nikako. 

Mozda je ovo pitanje vise za tehniku, ali ako nadjem resenje, obicne sijalice idu u penziju. A nadam se i odustajanju od hidroelektrana koje bi neki da grade. 

#2 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 30 June 2009 - 20:14

Sad sam stavio jednu na mesto gde je racunar, ali ubija bela svetlost u pojam. Ima li na trzistu stedljivih sijalica sa zutom bojom ili vredi uzeti marker ili kakav flomaster da se to pozuti, ne ide ovako nikako. 

Mozda je ovo pitanje vise za tehniku, ali ako nadjem resenje, obicne sijalice idu u penziju. A nadam se i odustajanju od hidroelektrana koje bi neki da grade. 


Ta ideja sa flomasterom neće da uspe. Izgledaće musavo a i smrdeće. Treba kupovati sijalice renomiranih proizvođača i treba izbegavati oznaku daylight. A najbolje rešenje koje mogu da smislim je nekakav abažur ili staklo u boji koje bi krilo sijalicu. I inače difuzno osvetljenje najviše prija.

#3 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 30 June 2009 - 20:25

Fakat,možda je rešenje u kupovini crnih štedljivih sijalica .Efekti su vidljivi golim okom i ne smetaju vidu preterano a mogućnost uštede se uviđa nedugo posle korišćenja istih !

Posle jedne seanse sa crnim sijalicama,sijalice ti više i neće biti potrebne.Ostvaruješ uštedu i na potrošnji struje kojom značano doprinosiš stabilnosti svog budžeta, elektroenergetskog sistema i eventualnim nervnim slomovima potencijalnih investitora,graditeljima elektrana.

Budi savestan građanin.Štedi !

#4 svracak

svracak
  • Banned
  • 290 posts

Posted 15 August 2009 - 22:58

Fakat,možda je rešenje u kupovini crnih štedljivih sijalica .Efekti su vidljivi golim okom i ne smetaju vidu preterano a mogućnost uštede se uviđa nedugo posle korišćenja istih !

Posle jedne seanse sa crnim sijalicama,sijalice ti više i neće biti potrebne.Ostvaruješ uštedu i na potrošnji struje kojom značano doprinosiš stabilnosti svog budžeta, elektroenergetskog sistema i eventualnim nervnim slomovima potencijalnih investitora,graditeljima elektrana.

Budi savestan građanin.Štedi !




Ovo je vise prica za Dr Neleta Karajlica i Nadrealiste. Bas bi bio dobar skec sa crnim silajicama :ph34r: .

#5 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 18 August 2009 - 13:31

Ima li na trzistu stedljivih sijalica sa zutom bojom

Ima naravno. U kupatilu su mi ok i bele, ali kad sam ih stavio u kuhinju to je bilo nepodnošljivo. Stvar navike valjda. Srećom, imali su iste takve (philips) i u žutoj boji i sad je ok.