Jump to content


Photo
- - - - -

Odlazak porodicno u Grcku-Sitonija-Sarti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 DrAgisha

DrAgisha
  • Members
  • 10 posts

Posted 28 June 2009 - 12:55

Dakle,na mukama sam oko odlaska na more i besomucno surfujem i obilazim agencije.Jel to stvarno mora da bude najmanje 1500 evra za 10 dana ili mozemo da se provedemo i odmorimo za manje para a da ne ostavimo decu babama....
Malo sam gledao ovaj Sarti (pored svega ostalog sta se nudi po Grckoj) pa ajde raspisite se vi koji ste bili po tim kucama sto tamo nude i videste li da ima dece i dali je to uopste pametan izbor za porodicni odmor..

ja bih otisao autom i najradiije bez posredovanja agencija ako to jos uvek moze da se desi.
Kako je tamo za klopu?Skupo?
Jel ima nekih programa za decu?Neki aquapark ili tobogani?
To ti kazem...

#2 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 01 July 2009 - 13:59

Cinjenica je da nase agencije deru za cene hotela i aranzmana. Ukoliko imas kreditnu karticu (Visa , Master...) pokusaj da nadjes hotel koji vam se dopada na nekom stranom sajtu. Recimo Bookings.com i Alpharooms.com su samo dva primera. Pre dva dana sam rezervisao hotel na Krfu od 22. Jula , znaci u spicu sezone , za 500 eura za dve osobe na 10 dana...sa doruckom. Tog hotela do duse nema u ponudi nasih agencija koje imaju kombinacije za Krf, ali kada sam uporedio cene nekih drugih koje sam nasao, nisam mogao da verujem koliko se nasi dripci ugradjuju i uzimaju para. Ko god ima mogucnost da napravi rezervaciju preko nekog stranog sajta ili agencije mislim da ce da prodje mnogo jeftinije. Recimo ...isti hotel na Krfu za koji nasi uzimaju 800 eura po osobi (+ dinarski deo za prevoz , vizu, osiguranje...), preko stranog sajta mozes da nadjes za 1000 evra za 2 osobe !!! Prosurfujte malo , isplati se

#3 DrAgisha

DrAgisha
  • Members
  • 10 posts

Posted 03 July 2009 - 10:29

Cinjenica je da nase agencije deru za cene hotela i aranzmana. Ukoliko imas kreditnu karticu (Visa , Master...) pokusaj da nadjes hotel koji vam se dopada na nekom stranom sajtu. Recimo Bookings.com i Alpharooms.com su samo dva primera. Pre dva dana sam rezervisao hotel na Krfu od 22. Jula , znaci u spicu sezone , za 500 eura za dve osobe na 10 dana...sa doruckom. Tog hotela do duse nema u ponudi nasih agencija koje imaju kombinacije za Krf, ali kada sam uporedio cene nekih drugih koje sam nasao, nisam mogao da verujem koliko se nasi dripci ugradjuju i uzimaju para. Ko god ima mogucnost da napravi rezervaciju preko nekog stranog sajta ili agencije mislim da ce da prodje mnogo jeftinije. Recimo ...isti hotel na Krfu za koji nasi uzimaju 800 eura po osobi (+ dinarski deo za prevoz , vizu, osiguranje...), preko stranog sajta mozes da nadjes za 1000 evra za 2 osobe !!! Prosurfujte malo , isplati se


Daj malo pojasni posto to nikada nisam radio.Ja sam od onih koji ode u agenciju i plati to sto traze i ne misli a kontam da si u pravu za razlike u ponudi.Nisam razumeo sta si mislio kada si rekao da je za 2 osobe 500 evra.Jel po osobi 250?kazu da je Krf lep za porodicno letovanje.Koji si hotel nasao i kakva je usluga za te pare da mogu da uporedim?

#4 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 04 July 2009 - 18:23

Daj malo pojasni posto to nikada nisam radio.Ja sam od onih koji ode u agenciju i plati to sto traze i ne misli a kontam da si u pravu za razlike u ponudi.Nisam razumeo sta si mislio kada si rekao da je za 2 osobe 500 evra.Jel po osobi 250?kazu da je Krf lep za porodicno letovanje.Koji si hotel nasao i kakva je usluga za te pare da mogu da uporedim?


Upravo tako , hotel za nas dvoje sa doruckom za 10 dana je izasao okruglo 520 evra. E sad , sve zavisi sta zelis i sta volis. Nama je recimo bila najbitnija lokacija hotela, a ne da li ima ne znam kakav bazen i koliko impozantno deluje na slikama. Mnoge slike koje vidis na netu su ili napravljene jako davno...ili su slikane iz takvih uglova da mislis da je neko cudo , a kad dodjes tamo u principu se razocaras.
Toliko sam guglao i citao o Krfu da bih mogao da postanem turisticki vodic za to ostrvo :ph34r: . Najlepsi deo se nalazi na zapadnoj strani , mesto se zove Paleokastritsa. Nasi je nemaju u ponudi , imaju u glavnom istocnu obalu koja meni izgleda kao da si u Sutomoru. Juzni deo ostrva je takodje bulja. Tu je mesto Kavos koje ima neke lepe hotelcice , ali plaze su katastrofa i u glavnom je puno mladih pijanih engleza jer je jeftino.
Mi smo nasli hotel Apollon u pomenutoj Paleokastritsi. Razlika u odnosu na ostale hotele je u tome sto nema bazen, ali je bukvalno 30 metara od mora...prakticno na plazi. Nasao sam u blizini jos neke apartmane i hotele koji su za 200-300 evra skuplji jer imaju bazen (ali nemaju klopu, nemaju internet konekciju...ili imaju al za 5 eura po SATU !! )
Meni ne pada na pamet da se na Krfu kupam u nekom bazenu, to mogu i u Amsterdamu , nego su mi bitne plaze i more. Apollon ima 3 zvezdice , nije to sad ne znam koji luksuz , ali ima sve sto nam treba. Dorucak, klimu , frizider u sobi , internet i parking. Najvaznije je da je sve to ukljuceno u cenu sobe , posto sam provalio da Grci imaju obicaj da sve naplacuju dodatno. Sve sobe imaju terasu sa pogledom na more sto mi je isto cool. A ne da spavam u nekom cudu od hotela , ali u sobi s pogledom na neki parking ili stenu.
Paleokastritsa je svega 14 km od glavnog grada , kolima 25 minuta , autobusom za 30-35 (cena karte oko 2 eura).

Sto se tice rezervacije jako je prosto. Vazno je da imas neku kreditnu karticu (VISA , Master) ili ako zivis u Srbiji mozes da uzmes posebnu karticu za placanja preko interneta. Secam se da je Raiffeisen banka davala neku Visa Virtuon karticu ranije.
Nadjes hotel koji ti odgovara i reko interneta napravis rezervaciju i to ti je sva nauka.
Bolje je naci hotel preko nekog sajta ...recimo Bookings.com ili nekog slicnog , a ne rezervisati preko zvanicnog sajta samog hotela jer je na taj nacin uvek skuplje. Velike internet agencije uvek zakupe mnogo vise soba za manje para i onda ih prodaju isto po manjoj ceni nego da direktno rezervises preko hotelskog sajta.
Ovaj Apollon u Julu uzima 800 evra za dve osobe za 10 dana , a ja sam ga platio tih 520 jer sam rezervisao preko Britanskog sajta Alpharooms.com

A za svaki hotel koji mi se dopao citao sam iskustva ljudi na Tripadvisor.com i iznenadio se koliko ima negativnih prica i komentara na neke hotele gde sam bas mislio da je suprotno. Za ovaj Apollon vise od 90% ljudi ima samo reci hvale i pricaju kako bi se opet vratili tamo i sledece godine.

To je to za sad , idemo pa cemo videti. Ne mogu mnogo da pricam i hvalim kad jos nisam bio. Vise cu pisati kad se vratim, nadams e da ce da bude ok.

Evo ti i dva linka , jedan je u vezi Paleokastritse, a drugi je sajt Apollona , pa vidi sam da li vam odgovara. A mnogo lepih slika se nalazi i na Google Earth (ako ga koristis)

http://www.paleokast....com/index.html

http://www.corfu-apo...m/theresort.htm

Ako te jos nesto zanima pitaj.
Pozdrav i srecan put :)

P.S. Na prvom sajtu o Paleokastritsi isto imas neke hotele i apartmane , ali nemaju cene. Moras da im posaljes mejl i da pitas koliko naplacuju u periodu kad mislis da putujes. U glavnom odgovaraju u roku od 24h

Edited by Amsterdamer, 04 July 2009 - 18:27.


#5 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 10 July 2009 - 11:32

Samo nemoj da pijes na plazi (mislim da narucujes piva i koktele). Ima da te oderu! Inace da se ide sa porodicom i da se jede/sprema lokalna hrana sa sve lokalnim zacinima, isto ti je k'o u Beogradu iliti Pristini!
Prosle, a i ove godine, sam placao 10 Evra za pivo na plazi, doduse to je bilo na prvom prstu (Kasandra).

#6 sakilikiki

sakilikiki
  • Members
  • 239 posts

Posted 11 July 2009 - 16:50

Da ne otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja a možda neko može da mi pomogne.Imam hrvatski pasoš(putovnicu) sa devojačkim prezimenom a išla bih u Grčku na more sa sinom koji nosi moje udato prezime.Hoće li me grci pustiti da pređem granicu?U Preševu na granici su mi rekli da mi treba potpis overen od oca i ništa više.Da li to važi i za grke?Treba li hrvatima viza za Grčku?Ja mislim da ne,ali je moj brat predao pasoš "zato što oni odlučuju kome će je naplatiti a kome ne".

#7 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 12 July 2009 - 12:47

Za ovo prvo oko potpisa oca deteta pojma nemam , a sto se tice drugog pitanja mislim da ti sa putovnicom viza ne treba jer je Grcka isto zemlja sengenskog sporazuma , pa ako ti ne treba viza za Austriju , Nemacku , Holandiju...itd. ne verujem da bi je Grci trazili. U svakom slucaju najbolje ti je da okrenes Grcku ambasadu i pitas , da ne bude nekog iznenadjenja kasnije

#8 sakilikiki

sakilikiki
  • Members
  • 239 posts

Posted 12 July 2009 - 22:22

Za ovo prvo oko potpisa oca deteta pojma nemam , a sto se tice drugog pitanja mislim da ti sa putovnicom viza ne treba jer je Grcka isto zemlja sengenskog sporazuma , pa ako ti ne treba viza za Austriju , Nemacku , Holandiju...itd. ne verujem da bi je Grci trazili. U svakom slucaju najbolje ti je da okrenes Grcku ambasadu i pitas , da ne bude nekog iznenadjenja kasnije

Hvala u svakom slučaju!

#9 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 13 July 2009 - 08:15

Da ne otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja a možda neko može da mi pomogne.Imam hrvatski pasoš(putovnicu) sa devojačkim prezimenom a išla bih u Grčku na more sa sinom koji nosi moje udato prezime.Hoće li me grci pustiti da pređem granicu?U Preševu na granici su mi rekli da mi treba potpis overen od oca i ništa više.Da li to važi i za grke?Treba li hrvatima viza za Grčku?Ja mislim da ne,ali je moj brat predao pasoš "zato što oni odlučuju kome će je naplatiti a kome ne".


hrvatima ne trebaviza za sengen (u kojem je i grcka), ali u ovom slucaju je pravo pitanje koji pasos ima sin? ako ima srpski pasos mora imati vizu.
ne razumem kakav potpis pominjes. gde treba da bude taj potpis?

#10 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 13 July 2009 - 14:45

Da ne otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja a možda neko može da mi pomogne.Imam hrvatski pasoš(putovnicu) sa devojačkim prezimenom a išla bih u Grčku na more sa sinom koji nosi moje udato prezime.Hoće li me grci pustiti da pređem granicu?U Preševu na granici su mi rekli da mi treba potpis overen od oca i ništa više.Da li to važi i za grke?Treba li hrvatima viza za Grčku?Ja mislim da ne,ali je moj brat predao pasoš "zato što oni odlučuju kome će je naplatiti a kome ne".


Za sina mogu da ti prave problem (samo ako hoce) mada neki poshtuju logiku da - ako je dete dobilo pasosh (koji god da je) -u tom procesu se i otac negde potpisao i time saglasio - dozvolio da dete putuje sa majkom. Ovo moze da se desi (ako naletish na budale) cak i u slucaju da imate isto prezime. Najbolje je da imas nekakvu izjavu (sa potpisom) i da se nadas da ti nece - kad je pokazes - reci da nije overena u sudu (nema stado taksenih maraka i slicno)...

#11 sakilikiki

sakilikiki
  • Members
  • 239 posts

Posted 13 July 2009 - 22:14

Nije meni problem da overim tu potvrdu u sudu.Makedonci kažu da mi treba pa ću kopirati i za grke.Dete ima novi srpski pasoš,zato i pitam.Ima 22 meseca.Makedonci će me pustiti preko grane sa potvrdom,barem su tako rekli.Ali grci?