Jump to content


Photo
- - - - -

Montazne kuce


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 medic

medic
  • Members
  • 140 posts

Posted 10 June 2009 - 09:57

Vec neko vrijeme mi se mota ideja o kupovini placa i izgradnji ( montiranju) montazne kuce . S obzirom da sam laik u gradjevinarstvu, interesuju me misljenja forumasha sa iskustvom , moze i " cula rekla kazala", a najpozeljnije bi bilo da ima neko ko vec koristi takve vrste objekata , ili da se nadje neki dobronamjerni insajder sa iskrenim savjetom :ph34r: .
Obisao sam gotovo sve sajtove firmi koje se bave tom djelatnoscu( u Srbiji, BiH, Hrvatskoj), i prilicno sam informisan cijenama, uslovima ,mogucnostima itd, ali ono u cemu oskudjevam su informacije o kvalitetu gradjevina takvog tipa.

Unaprijed zahvaljujem.

#2 vladimir_krizan

vladimir_krizan
  • Members
  • 1 posts

Posted 09 April 2010 - 09:47

Vec neko vrijeme mi se mota ideja o kupovini placa i izgradnji ( montiranju) montazne kuce . S obzirom da sam laik u gradjevinarstvu, interesuju me misljenja forumasha sa iskustvom , moze i " cula rekla kazala", a najpozeljnije bi bilo da ima neko ko vec koristi takve vrste objekata , ili da se nadje neki dobronamjerni insajder sa iskrenim savjetom :ph34r: .
Obisao sam gotovo sve sajtove firmi koje se bave tom djelatnoscu( u Srbiji, BiH, Hrvatskoj), i prilicno sam informisan cijenama, uslovima ,mogucnostima itd, ali ono u cemu oskudjevam su informacije o kvalitetu gradjevina takvog tipa.

Unaprijed zahvaljujem.



Ja vec 3 godine zivim u montaznoj kuci. Imao sam predrasuda prema njima, ali sada kad bih opet gradio, gradio bih iskljucivo montaznu kucu, jer prednosti su mnogobrojne.

Sto se tice izvodjaca radova kod nas, znam da treba izbegavati Ivanjicu jer grade po tehnologiji iz sedamdesetih godina. Ima nekoliko firmi u Beogradu i Vojvodini koje grade kao sto se gradi u Sloveniji ili Austriji.
Po prepurucu kolege sa posla, meni je gradila kucu firma Kuca mont iz Zemuna, i veoma sam zadovoljan kvalitetom, brzinom radova, kao i mogucnoscu da sam predlozim izmene plana. Pretpostavljam da i ovih ostalih nekoliko izvodjaca rade na taj nacin.

#3 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 09 April 2010 - 10:05

ono u cemu oskudjevam su informacije o kvalitetu gradjevina takvog tipa.

Unaprijed zahvaljujem.

ovo ce biti vise cula-kazala, ali evo :ph34r:

znam da imaju i luksuzne montazne kuce, najpoznatija je mozda huf house, a te su sigurno dobrog kvaliteta, tako da je moguce imati kvalitetnu montaznu kucu; naravno ne znam koliko su kvalitetne te koje se proizvode na prostoru gde si ti gledao, i kako ti definises kvalitetno, ali sam mislila da ce ti moza ovaj link dati korisne informacije ili inspiraciju. enjoy :)

EDIT: mada sada vidim da je post iz 2009 :D, pa verovatno nije aktualno za medic-a, ali je stvarno cool kuca, pa koga zanima arhitektura i tako to, preporucujem da pogleda

Edited by Lift Going Up.., 09 April 2010 - 10:09.


#4 grezilo

grezilo
  • Members
  • 10 posts

Posted 23 May 2010 - 22:17

Izgleda , da je medic, postavio kuču?

U Srbiji ima predstavništo Jelovica i Marles; oba iz Slovenije. Koliko mi je poznato i Njemci i Austrijci su pre nekoliko godina otvorili predstavništvo. Do pred 10 godina i sam sam bio više za klasičnu građu; kako vidim sad, u Sloveniji, mlađi ljudi su se okrenuli prema mantažni kučama. Kako sam i nadzorni kod takve gradnje, moram kazat ,da su kvalitetne i imajo dugi život. Potrebna je pažnja oko sastavljanja kuče. V Slo ima veliko proizođača montažnih kuča; prisotna je i stara " TMK Krivaja" - sada Juting.
Kako sam bio pred pola godine u Beogradu in okolini nisam vidio nijedne montažne kuče. Samo klasika.
Ako ima pitanja oko montažne gradnje , možemo se tipkati in komentirati.

LP

#5 greendelmar

greendelmar
  • Members
  • 10 posts

Posted 05 July 2010 - 17:20

Skoro sve kuće u USA su montažne. Naravno mislim na predgrađa u kojima živi srednja klasa. I niko se mnogo ne žali na to.