Jump to content


Photo
- - - - -

Grcka-Zakintos-Laganas-Kapsaskis


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 YAO

YAO
  • Members
  • 747 posts

Posted 08 June 2009 - 22:44

Rzmisljam se da uplatim letovanje tamo,pa me zanima da li ima nekog da je bio tamo i kakvi su mu utisci.Hvale doticno mesto po sajtovima turistickih organizacija,ima raznih opisa,svega i svacega,ali najbolji savet moze da ti da neko ko je bio tamo :ph34r: Dakle :)

#2 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 15 June 2009 - 12:11

Bila sam prosle godine na Zakintosu, ali ne u Laganasu.
Sve zavisi sta trazis od odmora, ali verovatno si veci saznao da je Laganas steciste Engleza, nocnog zivota, ludilo, zezanje, itd...
Malo smo prosli kroz to mesto, i pobegli posle 10 minuta. plaza je uzana i nikakva, glavna ulica - sve kafic do paba i obrnuto, nisam bila uvece, ali verujem da je opsti haos... a i na plazi preko dana je guzva, buka, sve u svemu pretrpano i bahanalicno.
neki traze bas to, tako da ti mozda odgovara.
ja sam bila u malom mestu Alikes koje je spojeno sa mestom Alikanas, i ima jednu od najlepsih plaza na ostrvu. ogromna dugacka, beli pesak, tirkizna voda, nenormalno cista, i plicak traje nekih 30m... pa tek onda dubina...
ima kafica uz plazu i pabova u samom mestu, al nocni zivot nije neko ludilo, vec vise opustencija...
preporucujem rent-a-kar bar na nekoliko dana jer ima jako lepih plaza koje su usamljene...
cista exotica je xigia, na severo-zapadnom delu. mala je i sljunkovita, u uvali, kao mali raj na zemlji. i ima mozda 10 ljudi na njoj jer je dosta sakrivena
u principu, ostrvo je prelepo, tako da gde god odes, tesko da ce ti biti lose, samo je pitanje da odaberes pravo mesto, u zavisnosti kakav odmor zelis

ovo je plaza u Alikesu

Attached Files


Edited by enamat, 15 June 2009 - 13:31.


#3 YAO

YAO
  • Members
  • 747 posts

Posted 15 June 2009 - 19:42

ena...reci mi malo u vezi rent-a kara,koje su cene automobila ili nekih skutera...i kakve su cene generalno na ostrvu :ph34r:

#4 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 16 June 2009 - 10:28

Za skuter ti ne mogu pomoci, nisam uzimala, ali kola su za tri dana kostala oko 100 evra, mozda malo preko... kad se podeli na dvoje, troje, stvarno nije strasno.
pritom razlicite su cene za razlicite klase automobila. mi smo hteli mali auto, ali posto nije bilo slobodnih, dali su nam srednju klasu (shevrolet) po ceni malog. i to pravilo vazi za sve rent-a-kar firme
inace, cene nisu strasne, kad sednes u restoran kosta te skoro isto kao u bgd..
ima nekoliko odlicnih sajtova posvecenih ostrvu i svemu sto moze da te zanima. ovaj je dobar http://www.zakynthos.net.gr/

Edited by enamat, 16 June 2009 - 10:30.