Jump to content


Photo
- - - - -

Kako preživeti razvod?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
666 replies to this topic

#46 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 01 June 2009 - 20:19

Vidi da ti kazem sledece,da osecam se izdano.to je kako bi prekodrinska braca rekli fakat.a deca su moja pa su moja.bila ima je do sad odlicna majka pa zasto ne bi i u buduce?nemam nameru da motrim na nju i njene korake.svi smo odrasli,punoletni i sami snosimo posledice svojih odluka.kako ona tako i ja.nemam ja vise energije za rasipanje na takvo ponasanje ni okoline a ni svoje zene.zivot je previse rapav ovih godina da bih mogao sebi da priustim neko dodatno maltretiranje.ja sam vise u fazonu "putuj igumane i ne misli na manastir" cao i hvala.

ja nigde nisam osporio da je ona dobra majka, ali postavlja se pitanje kakav si ti otac; ja kada sam bio u sukobu sa zenom (bas juce mi kaze da vise ne licim na nekadasnjeg sebe), non stop sam joj govorio: ti hoces da me odvojis od deteta, bolno svestan sta sledi, tj. da bih eventualno vidjao dete vikendom, a ako bih se otselio dalje, preko bare, ni vikendom; tvoj je problem sto si se ti u startu postavio gubitnicki, a decu vidis kao tvoju kolateralnu stetu, pri cemu ti ispastas uskracen za roditeljsku ulogu ako otputujes overseas.

#47 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 02 June 2009 - 01:15

ja nigde nisam osporio da je ona dobra majka, ali postavlja se pitanje kakav si ti otac; ja kada sam bio u sukobu sa zenom (bas juce mi kaze da vise ne licim na nekadasnjeg sebe), non stop sam joj govorio: ti hoces da me odvojis od deteta, bolno svestan sta sledi, tj. da bih eventualno vidjao dete vikendom, a ako bih se otselio dalje, preko bare, ni vikendom; tvoj je problem sto si se ti u startu postavio gubitnicki, a decu vidis kao tvoju kolateralnu stetu, pri cemu ti ispastas uskracen za roditeljsku ulogu ako otputujes overseas.



pa sad jesam li zadovoljio standarde koje je propisalo drustvo neznam ali sam svestan da to sto ti govoris moze tumaciti kao cista istina.takodje ne vidim nista izuzetno pogubno ako jedan od roditelja ode u inostranstvo ukoliko ima konstantnu i iskrenu vezu sa decom.znas video sam vise oceva kojima su deca pod nosom pa ih jedva uzimaju i za svaki drugi vikend.radije igraju fudbal,pecaju ili uzivaju u carima narkotika ili alkoholnih isparenja od sinoc.tako da to nije bas presudno.a da ce mi nedostajati deciji zagrljaj ,hoce naravno kao i njima moj.ali da uradi tata nesto za njihovo bolje sutra a onda mozemo i kako i gde hocemo.kapiras?!Kad to sve legne na svoje mesto onda ceo svet je nas!

P.S. dosta sam nasledio imovine.bice i za njihovu decu.ako ja sve ne potrosim,hehehehe
P.S.S. vrati se zeni.vidis da ti deli komplimente.nadam se da je to bio komplimenat a ne zamerka. :-) Ili se vi i niste rastali?!!

#48 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 02 June 2009 - 01:17

Sve bih nekako mogao da razumem. I osećaj prevare, i bol i želju, da se bivšeg partnera ne viđa određeno vreme, ali, da ostavim dete i ne vidim ga više (ili neko vreme, svejedno), to nikako. Lično mislim, da bi valjalo snagu pokazati bar kad su deca u pitanju. Tojest, nemoj sad ti 'kazniti' vlastitu decu time, što će njihov voljeni(?) tata otići na (ne)određeno vreme i da ga ne viđaju. :ph34r: Šta su oni krivi u celoj priči?



pa nisu nsta krivi i zasluzuju bolju buducnost i u tome je cela caka.jel sad jasnije.Ja se odricem a ne bezim.Sa nadom u zajednicko bolje sutra.

#49 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 02 June 2009 - 01:21

nisam rekla da ti nisi valjao. samo sam konstatovala ono što je očigledno iz nekoliko rečenica koje si smestio u jedan jedini post.


inače, ovo za "lepotu i zdravlje" i samostalno uveseljavanje su ti super komentari.
nemam ja nikakvog razloga da se ljutim, najmanje na tebe.
poenta je da se učiš na sopstvenim greškama a ti to, očigledno, ne činiš.



hehehe bas bi nama bilo lepo.bar nam nebi nilo dosadno. ma ucim ja na greskama ,samo ja puno toga radim za razliku od nekih maminih sinova pa ne stizem da redovno pratim nastavu.a da ucim, ucim. Kad stignem da predahnem malkice od tempa,zivota.

#50 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 02 June 2009 - 01:23

pali.

to tebi izgleda kao najbolje rjesenje, vec si otputovao ustvari.
uvjek je najbolje ono sto sam odlucis.
sve ce sjesti na svoje mjesto.
ili nece.
no, to je zivot.
bilo bi dobro da ne krivis zenu, gledaj na to kao na nesrecu/srecu koja vas je oboje zadesila.
sve sto pukne vec je sadrzalo pukotinu u sebi.
imo je i za djecu bolje da ih lupi (ako nijesu u pubertetu), nego da ih varakate.

good luck


nikad nikog lagao nisam pa ni necu.hvala na lepim zeljama.verovatno cu se javiti na ovaj forum sa novim vestima od tamo negde.kad bi covek znao gde ce pasti on bi seo.tako bese ili...?

#51 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 02 June 2009 - 01:27

To da obecas sebi, da se drzis toga i puna kapa! :)

Nego, preporucila bih ti da se manes te teorije o opakim prijateljicama koje su sve zamesale. Ne pije vodu. Mada razumem da je lakse prebaciti loptu na drugu stranu i biti kivan na njih. A uostalom i sam si rekao u jednom postu da ti je zena razumna i da je ne bi ni zenio da nije razumna. I kako onda jednu razumnu osobu neko moze da navede da uradi nesto sto ona nece? Moguce je da je tvoju zenu tistilo nesto u vezi vas. To nije nista neobicno. I kako to obicno biva prijateljice su je verovatno slusale i razumele. Nije ni to nista neobicno. Pa i tebe bi valjda tvoji prijatelji saslusali i eventualno podrzali u nekim stvarima?

Uvek je naravno frka kad se covek sam nalazi usred srede. Lako je nama sa strane da pricamo. Ti ces ionako sam sa sobom da raspetljas neke stvari kako znas i umes. Uostalom, vremenom ces dobiti sasvim drugu perspektivu u odnosu na ovo sto ti se sada desava. Sve to ima svoje.

Realno gledano, u svetu u kome zivimo ta ljubavna jednacina je veoma prosta. Kad se udas sa 18 onda se to najkasnije pre 30-te raskanta. Najcece. Kad su deca u igri onda tu treba stisnuti petlju jer bez obzira na razlaz ostaje neraskidiva veza. Vremenom ti i ona mozete da postanete prijatelji. To bi bilo i idealno zbog dece. Razvedeni koje ja poznajem imaju zajednicko starateljstvo. To se dogovorom resava na razne nacine. Neki decu imaju svake druge nedelje, neki svakog ili svakog drugog vikenda. Ali svi rade svoj roditeljski posao. Ovde je to postalo toliko uobicajeno i iznijansirajno da su se u jeziku pojavili i novi termini kao na primer "plasticna mama", "plasticni tata" + "plasticne" babe i dede. To u slucaju kad recimo razvedena mama sretne novog tipa onda je on "plasticni" tata. :D

Jedared smo u drustvu diksutovali sta znaci biti odrstao i kako znas da si zaista odrastao (onako saljivo). Dosli smo do zakljucka da to pouzdano znas kad pocnes da vracas kredite i kad nakon razvoda imas zajednicko starateljstvo. :ph34r:


ma bice to sve ok.da se nije desilo sad,desilo bi se za 6 meseci,godinu dana ili....
Hvala ti na savetima i na primerima.deca su nam razumna i nije problem ni odlazenje a ni njihovo dolazenje.sve je to za ljude.postoje ljudi sa dobrim i iskrenim namerama i oni drugi.mi smo oni prvi. hvala jos jedanput

#52 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 02 June 2009 - 23:58

gomeljski, nismo se rastali i jeste bio kompliment

par stvari jos:
pomenuo si prijateljice, a sad se poredis sa gorim ocevima od sebe - poredi se sa boljima
cini mi se da si od onih koji beze u rad; i rad koji ti je ucinio medvedju uslugu opet ti zamagljuje vizuru sputavajuci te da razresis stvar; i opet se izgovaras radom: nema potrebe da radis ako su ti i unuci obezbedjeni; prosto, radeci nisi na vreme stigao da stanes i sagledas situaciju kako bi pravilno postupio
ne sumnjajuci u najbolje namere, nemas opravdanje za odlazak, i umesto da budes srecan sto si bez posla, pa imas vremena da se suocis i razresis, ti...

Edited by vowel, 03 June 2009 - 00:02.


#53 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 03 June 2009 - 00:17

gomeljski, nismo se rastali i jeste bio kompliment

par stvari jos:
pomenuo si prijateljice, a sad se poredis sa gorim ocevima od sebe - poredi se sa boljima
cini mi se da si od onih koji beze u rad; i rad koji ti je ucinio medvedju uslugu opet ti zamagljuje vizuru sputavajuci te da razresis stvar; i opet se izgovaras radom: nema potrebe da radis ako su ti i unuci obezbedjeni; prosto, radeci nisi na vreme stigao da stanes i sagledas situaciju kako bi pravilno postupio
ne sumnjajuci u najbolje namere, nemas opravdanje za odlazak, i umesto da budes srecan sto si bez posla, pa imas vremena da se suocis i razresis, ti...



ma jebes rad.nek radi ko voli.:-) ma treba da sredim neke paipirice sarene sa nekim slicicama na sebi pa ih onda posle neke cike ukorice i onda budes slobodan.nesto kao ausvajs 21.veka :ph34r:
A da sam radio,radio sam.i opet cu.red je.mislim hocu da kazem da moja baba tvrdi i misli da je to tako.pa reko da ne razocaravam baku...
hvala ti na postu svakako.drago mi je sto se sve kod tebe sredilo na mozda najbolji moguci nacin.ja cu javiti kako sam se ja razresio.sam sa sobom. caao

Edited by gomeljski, 03 June 2009 - 00:18.


#54 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 03 June 2009 - 01:34

pozzz i tebi; inace, ja sam jedva ubedio zenu da ne emigriram sam; i jednom kad sam je odvukao od, da kazemo drugarica, posle je sve islo lakse, a jos malo pa ce i ausvajs; puskice vec koristimo oboje, boze zdravlja, mozda i ispadne nesto, ...a ti radi, ako vec moras da slusas baku, ali nije tako

Edited by vowel, 03 June 2009 - 01:40.


#55 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 03 June 2009 - 10:38

pozzz i tebi; inace, ja sam jedva ubedio zenu da ne emigriram sam; i jednom kad sam je odvukao od, da kazemo drugarica, posle je sve islo lakse, a jos malo pa ce i ausvajs; puskice vec koristimo oboje, boze zdravlja, mozda i ispadne nesto, ...a ti radi, ako vec moras da slusas baku, ali nije tako



ja ubedio do pola.bila videla i rekla da joj vise znaci kafica sa drugaricama nego ausvajs.ok.svako prema svojim potrebama.deca su mala pa neznaju sta ce im sve trebati.a kafice ima i vamo i namo zar ne?!i zato ce mama da ima kuva kafice a tata da im pravi ausvajs.eto to je to. a da ti kazem,JEDNA JE BAKA! heheheh ajd pozzz

#56 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 June 2009 - 23:22

...

Samo za gomeljskog & darling mu:


Tu Es Foutu - Lamur
http://www.youtube.c...feature=related


Lyrics

In-Grid / Tu es foutu

Tu m'as promis
et je t'ai cru

Tu m'as promis le soleil en hiver et un arc en ciel
tu m'as promis le sable doré j'ai recu une carte postale
tu m'as promis le ciel et la terre et une vie d'amour
tu m'as promis ton coeur ton sourire mais j'ai eu des grimaces

tu m'as promis
et je t'ai cru

tu m'as promis le cheval ailé que j'ai jamais eu
tu m'as promis le fil d'Ariane mais tu l'as coupé
tu m'as promis les notes de Mozart pas des plats crassés
tu m'as promis d'etre ta reine, j'ai eu pour sceptre un balai

tu m'as promis
et je t'ai cru
tu es foutu
tu-tu-tu...
tu es foutu
tu-tu-tu...

je ne sais pas ce qui se passe
mais je sais pourquoi on m'appelle "mademoiselle pas de chance"

tu m'as promis (3x)
tu es foutu
tu-tu-tu... (2x)
tu m'as promis
tu es foutu (2x)

----------------------------------------------------

IN GRID / Tu Es Foutu (You Are Screwed-Up) (English) Lyrics

You promised me
and I believed you

you promised me the sun in winter and an arch in sky
you promised me the golded sand I received a postal card
you promised me the sky and the earth and a love life
you promised me your heart your mouse but I had grimaces

you promised me
and I believed you

you promised me the winged horse that I never had
you promised me the ariane wire but you cut it
you promised me the grades of Mozart not of the dishes broken
you promised me to be your queen, I had for sceptre a broom

you promised me
and I believed you
you are screwed-up
up-up-up... (2x)

...


#57 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 06 June 2009 - 00:19

...

Samo za gomeljskog & darling mu:


Tu Es Foutu - Lamur
http://www.youtube.c...feature=related


Lyrics

In-Grid / Tu es foutu

Tu m'as promis
et je t'ai cru

Tu m'as promis le soleil en hiver et un arc en ciel
tu m'as promis le sable doré j'ai recu une carte postale
tu m'as promis le ciel et la terre et une vie d'amour
tu m'as promis ton coeur ton sourire mais j'ai eu des grimaces

tu m'as promis
et je t'ai cru

tu m'as promis le cheval ailé que j'ai jamais eu
tu m'as promis le fil d'Ariane mais tu l'as coupé
tu m'as promis les notes de Mozart pas des plats crassés
tu m'as promis d'etre ta reine, j'ai eu pour sceptre un balai

tu m'as promis
et je t'ai cru
tu es foutu
tu-tu-tu...
tu es foutu
tu-tu-tu...

je ne sais pas ce qui se passe
mais je sais pourquoi on m'appelle "mademoiselle pas de chance"

tu m'as promis (3x)
tu es foutu
tu-tu-tu... (2x)
tu m'as promis
tu es foutu (2x)

----------------------------------------------------

IN GRID / Tu Es Foutu (You Are Screwed-Up) (English) Lyrics

You promised me
and I believed you

you promised me the sun in winter and an arch in sky
you promised me the golded sand I received a postal card
you promised me the sky and the earth and a love life
you promised me your heart your mouse but I had grimaces

you promised me
and I believed you

you promised me the winged horse that I never had
you promised me the ariane wire but you cut it
you promised me the grades of Mozart not of the dishes broken
you promised me to be your queen, I had for sceptre a broom

you promised me
and I believed you
you are screwed-up
up-up-up... (2x)

...


Hvala Kinik na stihovima i hvala sto mislis na nas.Neka te sreca prati gde god da si posao.

#58 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 07 June 2009 - 17:31

Kako je kjut ovo decacko tapsanje po ramenu :ph34r:

#59 gomeljski

gomeljski
  • Members
  • 27 posts

Posted 07 June 2009 - 18:14

Kako je kjut ovo decacko tapsanje po ramenu :ph34r:



znas nas decake!kliker,slicice,tapsanje po ramenu,smoki,kola,... a vi vestice se rodite odmah sa talentom da nam sve to ogadite i da nas posvadjate.....

#60 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 07 June 2009 - 19:22

Kako je kjut ovo decacko tapsanje po ramenu :ph34r:

skroz. dodje mi da ih ponudim Spekulasom i chajem od nane.