Jump to content


Photo
- - - - -

Aj ejnt gat no mani...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 17 May 2009 - 10:48

DOS je, kad je doshao na vlast, odrzhao obecanje koje je dao birachima da ce ubuduce redovno objavljivati imovinske karte politicara u ovoj zemlji. Chisto da mi, gradjani, budemo sigurni da tu niko nishta ne krade, ne muva, ne nameshta. Naravno, ova "akcija" je trajala vrlo kratko, pa danas imamo uvid u imovinsko stanje vodecih politicara taman koliko smo imali uvid u imovinsko stanje politicara za vreme Slobe. Evo, ja sam nabasao na nekoliko imovinskih karti, zanimljivo bi ih bilo istrazhiti koliko su ovi ljudi napredovali za 8 godina koliko su na vlasti...
Meni je iz ove moje liste najjachi Zoran Zhivkovic, koji je maltene predstavljen kao socijalni sluchaj...
:ph34r:




Goran Svilanović (GSS), ministar inostranih poslova, prvi je dostavio imovinu na uvid. On sa suprugom i dvoje dece živi u nasleđenom stanu od 68 kvadrata na Novom Beogradu. Od oca je nasledio trećinu vlasništva nad kućom u Kaluđerici (ukupne površine 270 kvadrata), u kojoj trenutno stanjuju rođaci izbegli sa Kosova. Ušteđevina porodice Svilanović iznosi 30.000 DM. Svilanović je vlasnik automobila 'ford eskort' proizvedenog 1988. godine.

Momčilo Grubač, savezni ministar pravde, ima stan od 79 kvadrata u Novom Sadu. Nema kola, deviznu ušteđevinu, privatno preduzeće i ne bavi se nikakvim biznisom. Jedan sin, koji je oženjen i ima dvoje dece, ima stan površine 41 kvadrat, a drugi sin koji je pred ženidbom ima stan od 48 kvadrata.

Saša Vitošević, ministar poljoprivrede, (G17 plus), vlasnik je preduzeća čija je vrednost sa nepoktretnostima 55.000 DM, ima 'zastavu 101' iz ‘86. godine, nema stan u vlasništvu, već živi sa suprugom kod njenih roditelja. Ima ušteđevinu 5.000 DM.

Rasim Ljajić, ministar nacionalnih i etničkih zajednica, poseduje trećinu porodične kuće u Novom Pazaru (90 kvadrata) i porodičnu kuću u Sarajevu 70 kvadrata. Ljajić ima 'golf 3' iz 1994, a supruga 'golf 2' iz 1991. Njihova ušteđevina iznosi 17.500 DM.

Zoran Šami (DSS), ministar saobraćaja, vlasnik je stana veličine 79 kvadrata u Beogradu.

- Nasledio sam jednu četvrtinu porodične kuće u Puli, u kojoj nisam bio devet godina, vozim automobil marke 'uno' star nešto više od tri godine, a na moje ime vodi se i 'zastava 101' stara 13 godina koju ne vozim. Ono što je meni posebno vredno, a sumnjam da ćete napisati, jeste puno vrednih knjiga - kaže novi ministar i profesor matematike na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu. Šami prima ministarsku platu (nešto više od 5.000 dinara) s kojom, kako kaže, ne zna kako će živeti.

Zoran Živković (DS), ministar policije, živi u kući od sto i nešto kvadrata koja je vlasništvo njegovog oca. Ima 'pežo 406' karavan, star deset godina, nema deviznu štednju, ni nekretnine. Roditelji mu žive u kući od pedesetak kvadarata koja je u njegovom vlasništvu. Njegov otac nema auto, penzioner je, a majka je domaćica. Tast mu je penzioner, tašta živi u stanu od 64 kvadrata i imaju 'jugo' star petnaestak godina. Ima dvoje dece koja nemaju imovinu.

Miroljub Labus (G17 plus), potpredsednik Savezne vlade, vlasnik je polovine petosobnog stana u Beogradu, brvnare na Kopaoniku i polovine splava na Adi Ciganliji. Poseduje automobil 'golf 2', proizveden 1990. godine, i ima ušteđevinu od 15.115 dolara.



Vojislav Andrić (ND), savezni ministar sporta, ima u Valjevu stan od 88 kvadrata, auto 'zastava 125' star deset godina, plac od 12 ari pored Valjeva (bez vikendice na placu), tri odsto akcija u Agenciji za marketing 'Valjevac' i ušteđevinu od 15.000 maraka.

Boris Tadić, savezni ministar za telekomunikacije i potpredsednik DS, ne poseduje stan, niti bilo kakve druge nekretnine. Sa porodicom živi kao podstanar u iznajmljenom stanu. Od pokretnih stvari Tadić ima automobile 'pežo 405' (1988) i 'zastavu 101'. Ima i ušteđevinu u banci u iznosi od 31.620 nemačkih maraka. Tadićevi roditelji od nepokretnosti imaju stan u Beogradu od 67 kvadratnih metara i vikendicu u selu Vrbovo, površine 39 kvadratnih metara. Nekada su posedovali veći stan koji su prodali i tim novcem kupili stan u kojem sada žive i uštedeli 35.000 dolara. Taj novac će biti upotrebljen za rešavanje stambenog pitanja Borisa Tadića.

















A evo i iz 2007:



Premijer Vojislav Koštunica
nekretnine
- stan od 100 kvadrata u centru Beograda
- vikendica od 40 kvadrata na placu od deset ari u Belanovici
vozila
- „jugo 60“

Ministar ekonomije Mlađan Dinkić
nekretnine
- dvosoban stan od 68 kvadrata
- garaža od 16 kvadrata u zgradi na Novom Beogradu u kojoj stanuje
vozila
- „pežo 206“ (2002)

potpredsednik Božidar Đelić
Ažurirani izveštaj o imovini predaće nadležnim organima u roku od dve nedelje, jer namerava da u tom periodu prekine sve privredne veze koje ima sa Srbijom, kako bi izbegao sukob interesa.
- Podneo sam ostavku na sve funkcije u „Kredi agrikol banci“, odmah nakon što je izabrana Vlada. Takođe, pokrenuta je prodaja udela koji imam u finansijskoj strukturi koja je jedan od akcionara banke. Dapleko od toga da imam 11 miliona evra, kao što se priča, ali sam imućan čovek i za zapadne standarde. Radio sam u drugoj najvećoj banci na svetu, a novac koji sam dobio nije došao iz Srbije, već iz svetskog finansijskog giganta - rekao je Đelić za „Blic“.

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević
nekretnine
- kuća od 250 kvadrata, u kojoj stanuje sa suprugom, troje dece i roditeljima
vozila
- „fijat punto“ (2004)
- „tojota jaris“ (1999)
novac
- kredite, kao i lizing članova porodice prijavljuje svake godine


Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić
nekretnine
- živi u iznajmljenom stanu
vozila
- „suzuki svift“

Ministar za infrastrukturu Velimir Ilić
nekretnine
- pet, šest kuća
„To je nasledstvo od roditelja i dede i delim tu imovinu sa bratom.“
- zemlja, takođe nasledstvo
akcije
- trenutno nema
„Ali sada ću imati preko bolnice koja se gradi i koja je akcionarsko društvo. Ne znam koliko ću dobiti jer to zavisi koliko će ko ulagati. Sada je u fazi zidanja.“
ušteđevina
- šest hiljada evra svakog meseca
„To je od raznih zakupnina, i uredno plaćam porez.“

Ministar odbrane Dragan Šutanovac
nekretnine
- stan u kome živi sa suprugom i decom pripada tastu
- supruga takođe ima stan
- imanje u selu kod Prokuplja
vozila: „fijat“ , „škoda superba“
novac: „ima nešto u banci“

Ministar nauke Ana Pešikan
nekretnine
- porodični stan u Beogradu
- porodična kuća u selu Lovćenac kod Malog Iđoša
- deo porodičnog imanja u Crnoj Gori
- suprug poseduje deo kuće u Aranđelovcu
vozila: „opel vektra“

Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković
nekretnine
- stan od 70 kvadrata
vozila
- auto star deset godina
novac
- nešto ušteđevine u banci

Ministar telekomunikacija i inform. društva Aleksandra Smiljanić
nekretnine
- živi sa roditeljima u porodičnoj kući
ušteđevina
- nešto malo zarađeno posle boravka u Americi


Ministarka sporta i omladine Snežana Marković-Samardžić
nekretnine
- porodični stan na Banovom brdu od 70 kvadrata u kome živi s mužem i dvoje dece
- plac u Čortanovcima od 8,5 ari
- suprug poseduje plac u Grockoj i deo porodične kuće u Erdeviku koju je nasledio od roditelja
vozila
- „opel astra“ (2002)

Ministar za rad i socijalna pitanja Rasim Ljajić
nekretnine
- deo porodične kuće (90 kvadrata) u Novom Pazaru
- iznajmljivanje stana u Beogradu plaća Vlada Srbije
vozila: „pasat“ (1996), supruga vozi „golf 3“
novac: 12.000 evra ušteđevine

Ministar za dijasporu Milica Čubrilo
nekretnine
- stan u Parizu, blizu Ajfelove kule, od 50 kvadrata
- u Beogradu nema ništa, sve pripada njenoj porodici
vozila: „reno klio“

Ministar ekologije Saša Dragin
nekretnine
- garsonjera od 37 kvadrata u Novom Sadu
- supruga ima jednosoban stan u Beogradu
vozila: „opel kadet“ (1988)
- supruga vozi „golf“
ušteđevina
- „sitno, par hiljada evra“
porodica
- baka ima stan u Somboru (70 kvadrata) i plac u Rijeci ili Puli „Nisam siguran, nisam nikada bio.“
- majka ima stan u Novom Sadu (78 kvadrata) i pola vikendice u Bezdanu
- druga baka ima deo kuće u Novom Sadu i pet jutara zemlje
- otac ima prizemnu kuću u Novom Sadu

Ministar poljoprivrede Slobodan Milosavljević
nekretnine
- vlasnik polovine stana u Beogradu od 100 kvadrata
- roditelji imaju stan u centru Beograda od 80 kvadrata, sestra stan od 50 kvadrata, a majka kuću na Zrenjaninskom putu
vozila: „fijat“ (2001), supruga vozi „škoda fabiju“
akcije: imao, i sve prodao
novac: ušteđevina nije velika, deo je dobio prodajom akcija

Ministar vera Radomir Naumov
nekretnine
- udeo u roditeljskom stanu u Zrenjaninu (oko 15 kvadrata)
- živi u ženinom stanu u Beogradu od 70 kvadrata
vozila
- upravo prodao, posle 18 godina, polovni auto; namerava da kupi manji model na kredit
ušteđevina
- „za ne daj Bože“

Ministar bez portfelja Dragan Đilas
nekretnine
- supruga je vlasnik kuće od 250 kvadrata, u kojoj žive firme
- suvlasnik „Multikoma“, preduzeća iz Sarajeva, i suvlasnik firme MDI „Internacional“ iz Praga
vozila
- „saab“ (2003)
- supruga poseduje „sitroen C3“
ušteđevina
- 70.000 evra


Ministar za energetiku Aleksandar Popović
nekretnine
- stan od 48 kvadrata
vozila
- „suzuki svift“ (1996), poklon od oca za ženidbu
ušteđevina
- u obveznicama i
„nedovoljna da reši stambeno pitanje“

Edited by Schmeling, 17 May 2009 - 16:18.


#2 IVANN

IVANN
  • Banned
  • 269 posts

Posted 17 May 2009 - 10:53

Eh, da je tako, manje bi bi siromasnih i polugladnih bilo :ph34r: