Jump to content


Photo

marijachi,zabavljaci versus ostali


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 13 May 2009 - 15:23

Dragi forumasi,
pre izvesnog vremena sam procitala post na nekom forumu,nebitno,gde covek pise o tome kako se snasao u inostranstvu i dodaje [sad parafraziram,ali sustina je ovo] "mi [masinski inzinjeri,radi pojasnjenja] uspevamo da nadjemo dobro placene poslove pa smo onda laka meta za brak za sredovecne devojke,odjednom smo im zanimljivi,kad ih ostave zabavljaci".
Pored toga sto mi je ovaj post delovao strasno tuzno,umalo suzu da pustim a tvrda sam na suzama,ostadoh zamisljena...da li ste vi,ili ljudi koje poznajete,"lak plen" potencijalnih udavaca,i kako bi ste definisali zabavljace a kako "prave domacine",tj one pouzdane kao klisurina,i gde se svrstavate [gde ih svrstavate]?
unapred hvala na misljenjima koje ce mi osvetliti zagonetne puteve muske logike... :ph34r:

#2 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 13 May 2009 - 15:30

To neki nas? Nemam pojma, sa takvima odavno nisam imala posla. :ph34r: Ovi domaci dobro sluze.

Mada, smesno je. Kao da nema domorodaca koji su dipl. ing. Svi samo cekaju da im stigne jedan import. :)

Edited by cyberwor/L/d, 13 May 2009 - 15:34.


#3 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 13 May 2009 - 19:01

Meni je to sa importima promaklo,tj nije mi bitno za celu pricu.Ono sto mi je upalo u oci je taj odnos:ima para-dosadan,prema zabavan/lose placen.Na to sam mislila kad sam postavljala temu,u stilu,zar je dobro placen posao kompenzacija za "smaracinu"?

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 May 2009 - 21:21

Meni je to sa importima promaklo,tj nije mi bitno za celu pricu.Ono sto mi je upalo u oci je taj odnos:ima para-dosadan,prema zabavan/lose placen.Na to sam mislila kad sam postavljala temu,u stilu,zar je dobro placen posao kompenzacija za "smaracinu"?



Ja ne znam, pitaj neke žene. Ja znam dosta ljudi koji imaju kintu i žene (obično drugi ili treći brak) 10 - 20 godina mladje nego što su oni, većinom sekretarice/asistentke, kasnije ljubavnice - ovo je najkraća faza, jer zatrudne vrlo brzo i na kraju supruge. Verovatno ima istine u tome.

Šta mi je teže da poverujem je to da su mašinski inženjeri najžešći trpači, pa još napolju. U mojoj generaciji i +/- par godina okolo, na MF BU su išli najveći smarači i džiberi (čast izuzecima), u većini stanovnici domova.

#5 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 14 May 2009 - 05:25

zar je dobro placen posao kompenzacija za "smaracinu"?

Maj jok bre! Nisam uopste stekla takav utisak. Ima gi raznih. Ko je smarac taj je smarac u svakom slucaju, bez obzira na posao.

#6 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 14 May 2009 - 06:55

Dragi forumasi,
pre izvesnog vremena sam procitala post na nekom forumu,nebitno,gde covek pise o tome kako se snasao u inostranstvu i dodaje [sad parafraziram,ali sustina je ovo] "mi [masinski inzinjeri,radi pojasnjenja] uspevamo da nadjemo dobro placene poslove pa smo onda laka meta za brak za sredovecne devojke,odjednom smo im zanimljivi,kad ih ostave zabavljaci".
Pored toga sto mi je ovaj post delovao strasno tuzno,umalo suzu da pustim a tvrda sam na suzama,ostadoh zamisljena...da li ste vi,ili ljudi koje poznajete,"lak plen" potencijalnih udavaca,i kako bi ste definisali zabavljace a kako "prave domacine",tj one pouzdane kao klisurina,i gde se svrstavate [gde ih svrstavate]?
unapred hvala na misljenjima koje ce mi osvetliti zagonetne puteve muske logike... :ph34r:


Ma koja muška logika. Muškarci su buzdovani. Naravno da su lak plen kad ne dozvoljavaju da mozak razmišlja umesto njih (nas).

#7 Domingez

Domingez
  • Members
  • 19 posts

Posted 14 May 2009 - 09:27

"lak plen" - mushkarci ili zene nad kojom bi druga strana bila vidno dominantna u svakom domenu, pri cemu bi ta predatorska strana mogla da lechi svoj bolesni ego, komplekse nize vrednosti ili podhranjuje kompleks vishe vrednosti.

Cilj je tada veoma jasan- materijalno se zbrinuti,preuzeti finansije, ushushkati se u instituciju braka ( pri cemu ce biti drushtveno prihvacene) a istovremeno taj isti brak iskoristiti kao paravan za svoje davno ustaljeno promiskuitetno ponashanje.
Znaci... naci cu gluplju - da bi bio pametniji... naci cu ruznu - da bi bio lepshi... naci cu finu domacicu koja ce me bezrezervno voleti i verovati mi slepooo KAO MOJA MAMAAAA!!!!!! ( ma bolest ) :ph34r:

Zabavljaci- playboycici :)
Obicno se radi o populaciji do 30-ak godina koji zive i dalje kod roditelja, zive na njihov teret, nemaju zaposlenje iz razloga sto im nije ni potrebno.

Jedan takav "zabavljac" koji zivi krajnje nestresan zivot, ima ustaljene "radne navike" kao npr. jutarnji espresso u bashti nekog kafica,prelistavanje dnevne shtampe, sastavljanje tiketa za kladionicu, prepricavanje dogodovshtina sa zurke od predhodne noci, ugovaranje novih sex kombinacija i odabir nekih koje su dosadile, kojima ce lupiti nogu zato sto ne mogu da postignu da ih sve isposhtuju :D

I njima su "lak plen" odredjeni broj zena koje se osecaju zapostavljeno iz razloga sto im muzevi radi dva posla i imaju svee ali.... nemajuuu.... ( e bash to... pogodiste vi iz prve :D )
Naravno da ima i zena "zabavljacica" koje su preuzele tu ulogu svesno ili nesvesno...
Mada, za razliku od mushkaraca, zene tog tipa imaju drugi odgovor na zasto . Cesto menjanje partnera ne bi li sebi dokazale svoju velicinu u predatorskoj igri.." ja sam extra i mogu da imam koga god pozelim" ili " trazim pravog i necu stati dok ga ne nadjem "
a ona u sushtini i ne zna shta trazi... :D

Cuo sam do jedne zene :" Znash li ti covece kakva sam ja riba bila ? Eeej, pa ja sam bre Zdravku Colicu pu*ila Q!!! " ( boleeees' )
xaxaxaxaxa

"pravi domacin-domacica" su ona stamena bica ( kako i sama kazesh "jaki pouzdani kao klisura") kojima je ljubav,zdrav odnos, uvazavanje partnera, iskrenost i sama porodica na 1. , 2. i 3. mestu . Ljudi koji jednostavno znaju shta zele .
(Ovo se ne odnosi na gore pomenuta dva tipa iz razloga sto oni ne znaju shta zele ili samo misle da znaju. "Zive zivot a on ipak nekako prolazi kraj njih...svakodnevnica im je ispunjena a oni su prazni u sebi")

acajou, taj gore citirani forumash ( mashinac) ne nishta vishe od jedne slabe,neprilagodjene individue koja nema ni trunke vere u sebe.
Mozda je i imao ali mu je ista davno nestala zbog ugnjetananja i odbijanja josh iz shkolskih dana.
Slazem se da su uglavnom ti momci ( i devojke) veoma uspeshni u svojim poslovima, pri cemu ulogom sve svoje enegrije u posao- u stvari kompenzuju svoja nezadovoljstva (mozda i traume) u privatnom odnosno emotivnom planu.
Onda im se pojavi tako neka koja vidi "zrtvu u obliku genetskog ukrshatanja jagnjeta, kornjace i magarca" :D

Taj mashinac onda kaze sebi : " ahaaa sad me zeliiish ?! :D" Prijatelju... ona zeli batlera, provajdera i vrecu za udaranje ( ako joj nekad dodje zbog PMS-a ) :lol:
Poenta je : bio je slab i izgubljen- takav je i ostao....
Po zakonu prirode , on je hodajuca ziva definicija zrtve :) jbga...

Div "mushka-zenska logika" ? :P
Logika je nauka o o saznavanje istine. Ili sposobnost da se do nje u sto kracem roku dodje nezavisno o polu :P
Znati istinu znachi imati adekvatne informacije o stvarnosti onakvoj kakva je, nezavisno od nashih zelja i interesa....

Edited by Domingez, 14 May 2009 - 09:39.