Jump to content


Photo
- - - - -

Srbija na TV5


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
15 replies to this topic

#1 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 12 May 2009 - 12:09

Ekipa TV 5, iz Francuske, na čelu sa autorkom emisije Sofi Žovilar, koja uređuje emisiju „Beg u lepu avanturu“, posetila je Srbiju početkom aprila, na 7 dana, predstavljajući našu zemlju počev od prestonice, pa do bogatih seoskih domaćinstava, običaja, i atrakcija, Topole, Guče, Drvengrada,Sirogojna, i naravno Valjeva.

Ovu avanturu obezbedio je proslavljeni filmski glumac i kaskader koji već godinama radi i živi u Parizu, a takođe je poznat i po tome što svake godine dovodi turiste iz Francuske na poznati reli Pariz – Valjevo, gde strani turisti mogu da uživaju u našem gostropimstvu. Kao i prelepim prirodnim lepotama koje naša zemlja poseduje.

Moram Vas samo upozoriti da je cela emisija, na francuskom jeziku, i da se TV5 potrudila da našima obezbedi direktan prikaz preko njihovog web sajta...

Doduše, samo još par dana

TV 5

#2 Sgt.Pepper

Sgt.Pepper
  • Members
  • 197 posts

Posted 12 May 2009 - 22:56

Bolje što pre da sklone emisiju, da što manje ljudi vidi ovu bedu. Jezivo.

Ko im je pravio rutu da mi je znati?!

#3 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 14 May 2009 - 14:19

Bolje što pre da sklone emisiju, da što manje ljudi vidi ovu bedu. Jezivo.

Ko im je pravio rutu da mi je znati?!

Misliš da bi ti mogao bolje?

#4 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 14 May 2009 - 14:57

E super,hvala na informaciji.Bas cu da pogledam kasnije.

#5 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 15 May 2009 - 22:09

Youtube Video ->Original Video


#6 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 15 May 2009 - 22:21


Kad na Travel channel-u, npr., gledam reportaže o drugim zemljama, izgleda uvek propustim deo emisije pod nazivom ,,poseta lokalnim fašistama''. Očigledno nas ne mogu da poštede tih asocijacija, dok sa druge strane, ima kretena koji će da im pruže solidan materijal.

Kakav patriotizam! Brukanje sopstvene zemlje. Ne znaju ni reč engleskog... Ma :ph34r: !!

Edited by pospanko, 15 May 2009 - 22:22.


#7 Sgt.Pepper

Sgt.Pepper
  • Members
  • 197 posts

Posted 15 May 2009 - 22:54

Misliš da bi ti mogao bolje?



Šta, da li bih mogao bolje?

#8 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 15 May 2009 - 23:51

I sta to bi,stadose na pecenom prasetu?
sto se mene tice,izbor destinacija je los,nisu stavili Vojvodinu,predugo su bili u manastirima a o Kustengradu da i ne govorim...no,ne treba zaboraviti da su sami Francuzi o tome odlucivali,tj sigurno je bio i njihov izbor...sto se tice jezika,mogu samo da pohvalim veliki trud prvog i vrlo solidno znanje drugog vodica,posto doticna simpaticna dama ne ume ni die hard da izgovori kako treba.Btw divan joj je i komentar kako je chic setati se pored Dunava... :ph34r: misiiim,sta reci,sto bi rekao Sofijin decko u Andjelima.Prema tome,kako smo se nadali,jos su se i dobro udali.

#9 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 16 May 2009 - 01:35

Šta, da li bih mogao bolje?

Da napraviš reportažu o Srbiji?
Takvi smo. Baš kao što su nas prikazali.

Edited by exciterka, 16 May 2009 - 03:37.


#10 Sgt.Pepper

Sgt.Pepper
  • Members
  • 197 posts

Posted 16 May 2009 - 12:05

Da napraviš reportažu o Srbiji?
Takvi smo. Baš kao što su nas prikazali.


Ne znam zašto je bitno da li ja umem ili ne umem, prilog ostaje teški shit bez obzira na mene.
Ja se potpuno slažem da smo takvi, zato i mislim da treba da se skloni što pre, da ljudi ne vide.

#11 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 16 May 2009 - 12:21

Ne znam zašto je bitno da li ja umem ili ne umem, prilog ostaje teški shit bez obzira na mene.
Ja se potpuno slažem da smo takvi, zato i mislim da treba da se skloni što pre, da ljudi ne vide.

E pa žao mi je... Ali kritike francuske javnosti su pozitivne.
Šta sad ti kao ne voliš da klopaš prasetinu, jagnjetinu, slušaš tamburaše i piješ rakiju? Ko da je to sramota?

Edited by exciterka, 16 May 2009 - 12:24.


#12 Sgt.Pepper

Sgt.Pepper
  • Members
  • 197 posts

Posted 16 May 2009 - 12:39

E pa žao mi je... Ali kritike francuske javnosti su pozitivne.
Šta sad ti kao ne voliš da klopaš prasetinu, jagnjetinu, slušaš tamburaše i piješ rakiju? Ko da je to sramota?



Daj neki link o komentaru "francuske javnosti" za ovu sprdnju. Btw, je l' ti ovako izvodiš zaključak da je emisija dobra?

#13 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 16 May 2009 - 12:55

Daj neki link o komentaru "francuske javnosti" za ovu sprdnju. Btw, je l' ti ovako izvodiš zaključak da je emisija dobra?

Realna je i pristojna. To ti govorim. Nemam nikakav članak, ali imam info da će veći broj turista doći ove godine na reli Pariz - Valjevo?
Jel dovoljno?

edit:
Niko nije primetio priču o B92? :ph34r:

Edited by exciterka, 16 May 2009 - 13:02.


#14 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 16 May 2009 - 14:51

Btw, je l' ti ovako izvodiš zaključak da je emisija dobra?


Emisija mozda nije dobra,al bolje nema.Sami su hteli da vide to sto su videli,ti to mozda nisi znao ali Francuzi crkose za Kusturikom,sta god mi mislili o njemu,i tako je vec godinama...godinama.Samo o tome pitaju,samo ih to zanima.Drugaciji ukus im ne mozes nametnuti posto moderne i lepe gradove imaju i sami.Beograd je u reportazi prikazan u boljem svetlu,nigde djubrista,prosjaka,pa stvarno ne znam u cemu je problem.

#15 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 16 May 2009 - 19:17

Emisija mozda nije dobra,al bolje nema.Sami su hteli da vide to sto su videli,ti to mozda nisi znao ali Francuzi crkose za Kusturikom,sta god mi mislili o njemu,i tako je vec godinama...godinama.Samo o tome pitaju,samo ih to zanima.Drugaciji ukus im ne mozes nametnuti posto moderne i lepe gradove imaju i sami.Beograd je u reportazi prikazan u boljem svetlu,nigde djubrista,prosjaka,pa stvarno ne znam u cemu je problem.

Pocrkaše za Kusturicom zato što ne žive ovde pa ne znaju. Odneo je dve nagrade Kana,
Ja ga cenim kao genijalnog reditelja, ali ono što je radio sa Tunjavim prošle godine kada su porazbijali pola Beograda to baš malo kvari sliku nama. Ali je gore napravio čudo. U tom sam se lično uverila.