Jump to content


Photo
- - - - -

sasuke ili ti ninja wariorsi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#1 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 07 May 2009 - 20:40

ne mogu da verujem da niko ne komentarise ovu za mene bas opustenciju i uzivanciju od emisije. cuveni pumpadzija, vatrogasac i naravno do sada samo dva nindza ratnika, plus dva ludaka od komentatora, koji su ovih dana izuzetno nadahnuti u svojim provalama.

#2 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 08 May 2009 - 09:20

jedna je yuko mizuno :ph34r:
super je emisija, kao igre bez granica, samo teze i time mnogo zabavnije.

#3 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 08 May 2009 - 09:23

ne mogu da verujem da niko ne komentarise ovu za mene bas opustenciju i uzivanciju od emisije. cuveni pumpadzija, vatrogasac i naravno do sada samo dva nindza ratnika, plus dva ludaka od komentatora, koji su ovih dana izuzetno nadahnuti u svojim provalama.


Ma da ih cujes na Eurosportu Srbija...kad komentarisu fudbal...utakmica ti se i ne gleda... :ph34r: :) :D

#4 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 May 2009 - 09:44

Redovno gledam i odusevljavam se Japancima. Kakav je to mega narod! Jedan je Makoto Nagano! :ph34r:

#5 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 08 May 2009 - 10:59

stvarno su fanatici. jucerasnji nivoi su bili skoro neprelazivi. bas su napravili naglu promenu u odnosu na prethodni serijal, gde su prepreke bile poprilicno lagane, bar kada ih prelazimo iz fotelje.
meni je supermen najveci lik, kao i onaj baletan. mornar je s druge strane pravi ninja.

#6 Raidenko

Raidenko
  • Members
  • 396 posts

Posted 08 May 2009 - 12:04

Heeheee, da da emislija je propast dobra. Komentatori su su prvo zagrejali na americhko rvanje, pa onda dobili ovu ludnicu od show-a :ph34r:

#7 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 May 2009 - 12:21

Ona prepreka na kojoj su svi pali juce mi je deluje totalno nemoguce. Mislim da bi Bunpei Siratori najpre nju presao, jer ima strasno veliki raspon ruku, normalan covek ono ne moze da predje, preterali su sa razmakom. Mislim kad Makoto ne moze, onda znas da si preterao :ph34r: Ali onaj salmon climb u drugoj fazi je isto bolestan. Svaka im cast... ne znam da li ste ikada vezbali u teretani, pa da mozete da pretpostavite kolika je snaga potrebna za ono!

#8 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 09 May 2009 - 18:31

super je emisija, kao igre bez granica, samo teze i time mnogo zabavnije.

Meni Sasuke nije ni nalik igrama bez granica jer u svim takmičenjima te vrste, pa i sportskim, promoviše se vid takmičenja protiv drugih. Uopšte, "takmičenja" belog čoveka su uvek protiv drugih. "There can be only one", ali taj najbolji nije neophodno i dobar; dovoljno je da protivnik bude slab/slabiji. To shvatanje takmičenja je jedno trajno zlo u kulturi belog čoveka, a zlo koje dugo traje postaje poredak. Tako beli čovek ne može da shvati prostu stvar da nije važno biti najbolji već biti dobar. Jednako oduševljenje izaziva kada Makoto prođe četvrti nivo, ili Kuromoči kada pređe prvu prepreku, jer postigli su svoj maksimum, za poštovanje je uložen trud.
Naravno, tu su i pare, ali ne u prvom planu. Niti je scena zatrovana reklamama. Niti se uopšte spominju bilo kakve nindže, kako je to prilagođeno militantnom ukusu zapadnih, belih gledalaca. Sasuke je sjajna demonstracija kako se forsiraju pozitivne i istovremeno brišu negativne strane sopstvenog kulturnog nasleđa.

Sasuke pokazuje da se može i drugačije, i da to drugačije nije samo bolje od lošeg već i dobro.

#9 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 May 2009 - 09:17

"To su te japanske domacice! Ovo je kao peglanje kosulje i kuvanje rucka u isto vreme! Da li ce rucak zagoreti ili ce kosulja ostati neispeglana, ili ce muz biti zadovoljan?" :ph34r: :) :D

#10 anfield

anfield
  • Members
  • 386 posts

Posted 16 May 2009 - 05:02

Ja ih nasao na torentu...ali bez nasih komentatora :ph34r: :)

#11 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 16 May 2009 - 06:47

"I uoooon je iz Cikagaa, dakle prakticno Srbin"

Edited by st.maurice, 16 May 2009 - 06:48.


#12 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 18 May 2009 - 19:07

Redovno gledam i odusevljavam se Japancima. Kakav je to mega narod!

:ph34r:

Koyoshi Mataki? Nikoni Yekooni!

#13 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 18 May 2009 - 21:16

"makoto nagano za predsednika. voleo bih da sam drug makoto nagana. voleo bih da sam makoto nagano" - kakvi kraljevi.
bratko veceras razocarao.

#14 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 19 May 2009 - 18:23

Ali ono - Makoto za predsednika! Da se kandiduje, ne bih razmatrao njegov politicki program :ph34r: I onda, posle male pauze - on je prava pretnja Niku Sloteru :)

#15 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 19 May 2009 - 21:31

najludji su mi oni likovi sto pocnu da se skidaju pre starta, pa sve iskomplikuju. danas sam umro od smeha kada je onaj lik potrosio 15 sekundi da se skine i obuje patike. mada bolji je od onog doktora od prosle nedelje sto nije uspeo da skine pantalone preko patika. ipak u tom segmentu je najbolji supermen.
inace onaj clif hanger deluje zaista neprelazivo.

edit: ono za nika slotera im je stvarno sjajna provala.

Edited by zcurcic, 19 May 2009 - 21:32.