Jump to content


Photo
- - - - -

Liban, Sirija...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#16 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 22 April 2009 - 10:47

Draga golosina, vase reci su melem za moju dushu isprepadanu udarnim vestima na TV i naslovnim stranama novina: otmice, kidnapovanja, bombaski napadi, cunamiji, zemljotresi.
Istinski verujem da je cisto srce i dobra namera jedini i najbolji cuvar zivota ali kad su "deca" u pitanju, postajem iracionalna i sumnjicava. Licno, cak i u ovim mojim godinama, mastam da jednog dana krenem peske na poslednje putovanje, pravac: jug, jugoistok. Bilo bi to putovanje bez povratka. Kad date Bogu bozije i caru carevo, vreme je da i za sebe ucnite nesto. A ja bih da se vratim kuci, u Petru.


Otmice, kidnapovanja i cunamiji su ono sto prodaje vesti i novine. Ljudi vole da o tome citaju, i vise vole skaradne od dobrih vesti. Zato se retko pise o gostoljubivosti, dobronamernosti, ljubavi, spremnosti da se pomogne. Ne brinite, Highlanderka, samo idite otvorenog srca, i naci cete svoj put i Vi i Vasa deca.

#17 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 22 April 2009 - 13:51

golosina je u pravu za Siriju. Ono shto je u Siriji problem je slaba organizacija i slabo poznavanje engleskog jezika tako da je moja preporuka Damask i nishta vishe. A u Damasku zaista ima shta da se vidi.

Ono shto se ne bih slozio sa golosinom je lakoca putovanja. Kada mi "matori" putujemo to je jedna stvar, kada su deca u pitanju onda je to sasvim druga dimenzija. Opushteni i bezbrizni roditelji su samo oni koji josh uvek nisu gledali film Taken. :ph34r:

Hlndrka, josh jedan argument u prilog parental pratnji je da "deca" ionako ne bi bila u mogucnosti (unless ringed for life) da budu u istoj sobi u ho(s)telu. Ovde praktichno ne postoji institucija "moja devojka" ili "moj mladic". Il' si (ozenjen) laf il nisi. :) Hoce reci smeshtaj ne moze biti mix.

Pozdrav i srecno planiranje. Ako treba josh info sa lica mesta, tu sam.